en erken hamilelik belirtileri ne zaman olur?

isikkiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2008
50
0
37
simdi ablalarim tedavi görüyorum yumurtlamadigim icin yaklasik 1,5 aydir hormon ve yumurtlamam icin hap aliyorum. doktorum bana igneleme de yapacakti fakat yumurtam yeterince büyümedigi icin (1,4 idi fakat 1,8 cm olmasi gerekiyormus) bu ay yapmayalim belki kendiliginden hamile kalirsin siz düzenli olarak birlikte olun dedi.
yumurtlama dönemim artik gecti ve adetime bugünle birlikte en az 7 en fazla 9 gün var. yani aslinda ayin 10. da adet olmam gerekir. fakat bende bazi degisiklikler var. mesela:

-gögüslerim cok büyüdü ve patlayacaklarmis gibi hissediyorum
-gögüs uclarim da sanci var egilip kalktigim zaman cok agriyor
-gögüs uclarim diklesti
-kasigimin bir tarafinda agri var ara ara
-günün alakasiz zamanlarinda uykum geliyor
-esimin dedigine göre de duygusal bakimdan da hassaslasmisim
-cok degil ama biraz da istah artmasi var
-birde hafifinden bel agrisi var
-eklem agrisi özellikle el ve ayak bileklerim agriyor

evet biliyorum bunlarin hemen hemen hepsi hamilelik belirtileri fakat benim sorum bu kadar cabuk belirtiler hissedilebilir mi? birde sunu eklemek istiyorum ben bunlarin hic birini adet dönemlerimde yasamazdim en fazla gögüslerim siser kasik ve belim agrirdi o kadar. simdi bunlari yasadiklarimi haliyle adet dönemime yoramiyorum. evet tekrar soruyorum hamilelik belirtileri ne zaman hissedilir? bu kadar erke olabilir mi?

ha bi de sunu eklemek istiyorum agzim degil ama bogazim kuruyor benim cok so zamanlarda.

:) bu konuda daha bilgili hanımlar ama sanırım onlar yerine ben okudum yazdıklarını.. :KK70:
umarım hamilesidir.. benimde ovusl. 1-2 mayısdı çalıştık ogun tabe ama bende bugun de ateş 36.8 kasıklarımda ve belimde minik sancılar var... diger sitelerde bir kaç yazı okudum. göya efendim ateşim düşmemesi ve bu agrıların kimisinde gebe kalma ihtimalinin yüksek oldugunu gösterirmiş. benim de sorum şu olacak = daha ilişkinin üzerinden 1 gün geçti psikolojik olma ihtimali yüksek ama hiç böle garipliklerim olmamıştı.. acaba gebemi kaldım ? yani ihtimal yüsek mi?

:) bu konuda daha bilgili hanımlar ama sanırım onlar yerine ben okudum yazdıklarını.. :KK70:
umarım hamilesidir.. benimde ovusl. 1-2 mayısdı çalıştık ogun tabe ama bende bugun de ateş 36.8 kasıklarımda ve belimde minik sancılar var... diger sitelerde bir kaç yazı okudum. göya efendim ateşim düşmemesi ve bu agrıların kimisinde gebe kalma ihtimalinin yüksek oldugunu gösterirmiş. benim de sorum şu olacak = daha ilişkinin üzerinden 1 gün geçti psikolojik olma ihtimali yüksek ama hiç böle garipliklerim olmamıştı.. acaba gebemi kaldım ? yani ihtimal yüsek mi?

bence psikolojiktir. benim yumurtlama günün 26.4 dü ve haliyle üstünden su an da bir hafta gecti ve bu belirtileri yaklasik 2-3 gündür yasiyorum. bu kadar erken ben de mi psikolojik yapiyorum diyorum ama bilmiyorum bazi yerlerde de okudum olabilir diye.. burdaki tecrübeli ablalarimdan bilgilerini paylasmalarini bekliyorum..

LÜTFEN BIRI BIZE CEVAP VERSIN

ya niye kimse bana cevap vermiyor? ohaoldumsmile :dilcikar: mafoldumben :çok üzgünüm:

Son düzenleme:
canım olabilirsin hamile.benimde adetime 10 gün kala kasık ağrılarım göğüslerimde hassasiyet başlamıştı.bence bir kaç gün içine kan testi yaptır.

Belirttiğiniz her şey gebelik blirtielri ama genelde erkes kendini dinlediği için bu belirtileri hamile olmasa da yaşıyor bence gününüzü bekleyin
en belirgin olarak aşırı gaz,kremsi akıntı,göğüslerde hassasiyet erken belirtilerdir.

Belirttiğiniz her şey gebelik blirtielri ama genelde erkes kendini dinlediği için bu belirtileri hamile olmasa da yaşıyor bence gününüzü bekleyin
en belirgin olarak aşırı gaz,kremsi akıntı,göğüslerde hassasiyet erken belirtilerdir.

zaten dünden beri yukardaki listeye sunlari ekleyebilirim:

-aksamlari üsüme
-akinti artmasi
-gaz
-cok cok az ve cok nadir gün icide bulanti ama yok sayacak kadar az bu

umarim gercekten hamileyimdir. bakalim 5 gün sonra ögrenecegim.. birde sunu sormak istiyorum adetimin geciktigi gün mü yapayim tesi yoksa bir ya da iki gün beklemelimiyim?

Genel olarak adet gününde çıkar,kesin sonuç için kan testi yaptırabilirsiniz.

zaten dünden beri yukardaki listeye sunlari ekleyebilirim:

-aksamlari üsüme
-akinti artmasi
-gaz
-cok cok az ve cok nadir gün icide bulanti ama yok sayacak kadar az bu

umarim gercekten hamileyimdir. bakalim 5 gün sonra ögrenecegim.. birde sunu sormak istiyorum adetimin geciktigi gün mü yapayim tesi yoksa bir ya da iki gün beklemelimiyim?

Yumurtlamadan 10 gun sonra testte cikma ihtimali var. Adet gunun gecince en garantisi.
Ben 10 gun sonra almistim pozitifi. Insallah hayirlisiyla bebisin gobusundedir :):CüvCüv:

ısıkkız en iyisi kan tahlili adet gününü beklemeden bile gidip yaptırabilirsin... mayıs 15 benim bekledigim adet günü ama gidip mayıs 10 da en erken şekilde kan tahlili yaptırcam ki gebe miyim degil miyim ögreneyim :) dayanamam çünkü :KK70:

benimde adet tarihm 10 mayıs hamiş olmayı bekleyenlerdenim
belirtilerim gögüs ağrısı çok hafif ve bugün mantar başladı ben de eskiden vardı yine oldu
umarım hamişimdir
ben de pek belirti yok
21 nisan yumurtam çatlamıştı doktor dedi 20 21 24 nisan ilişkiye girdik
baklaım ne olcak

kan tahlili yapmıyorum benim ilçemde yok
uzağa gitmek lazım
hem ben bayılıyorum kan alırken hakkımı başka zaman kullanayım:1rolleyes:

melisim mumkun ama aş erme :KK70: hemen olmuyor gebeligin daha ileri zamanlarında başlıyor.. adetin geciktiyse git tahlil yaptır. ne bekliyon ki :KK70:

Yumurtlamadan 10 gun sonra testte cikma ihtimali var. Adet gunun gecince en garantisi.
Ben 10 gun sonra almistim pozitifi. Insallah hayirlisiyla bebisin gobusundedir :):CüvCüv:

insallah öyle ümit ediyorum. ama bu gögüs agrilari beni deli edecek gögüs uclarim iyice beyazlasti niye ki? birde esim diyor ki gögüs uclarim sertlesmis.

ısıkkız en iyisi kan tahlili adet gününü beklemeden bile gidip yaptırabilirsin... mayıs 15 benim bekledigim adet günü ama gidip mayıs 10 da en erken şekilde kan tahlili yaptırcam ki gebe miyim degil miyim ögreneyim :) dayanamam çünkü :KK70:

doktorum kan testini tavsiye etmiyor. beklemek en dogrusu ve en dogru sonucu veriri diyor. sunun surasin da 4 gün kaldi sabiredecegim artik.:)

doktorum kan testini tavsiye etmiyor. beklemek en dogrusu ve en dogru sonucu veriri diyor. sunun surasin da 4 gün kaldi sabiredecegim artik.:)

doktoruna benden selam söle :KK70: sen bir daha gittiginde o cok güvenmedigi kan tahlili birde fuzuli idrar tahlili verecek.. .sonra kan alan kız diyecek ki sana doktorunuz parayı seviyor herhalde aynı sonucu 2 yerde görmek istiyor :KK70: diyip seninle dalga gececek...
kan tahlili en garantisidir.
ya düşünsene ilaç milaç içtigini ne olcak ee şey bu ilaçları kullandıgınız için bebeginiz var ama almak zorundayız... şiddet içerikli hareketleri yapmak vakti gelir benim için :KK70: paralarım valla hepsini

X