Evi böcek sardı, ağlıyorum.

bence once bu boceklerın neden kaynaklandıgı cozmek gerek cunku temızledıkten sonra tekrar olma olasıgı yuksek.. eviniz rutubetli olmalı birde temızlıkte cok fazla yapmamısssınız sanırım yada ustun koru neyse hemen bi ilaç fırması cagırıp heryeri ilaçlatın..tabak canak ne varsa bulasık mak en yuksek derecede bi yıkatın aynı sekılde camasırlar içinde gecerli.. kolay gelsın..

benımde olmustu yazın 1yıllık evlıyım..biraz acemılık işte butun baklıyatlarım hepsini attım çöpe .. kıyı sehrındeyız ondan belkıde bılmıyorum .. guveydı sanırım kelebekler filan.. guzelce temızledım baklıyalarımıda posette muhafaza etmek yerıne cam kavanoz yada sert plastıklere doldurdum.. artık olmuyor cok sukur..

Merhaba kızlar nasılsınız? Bu minik beyaz böceklerin ne olduğunu bulan oldu mu? Yok ben araştrıdım ama herkes farklı bir şey söyledi toz piresi falan gibi evim biliyorsunuz ilaçlanmıştı temizlemiştim bir süre sonra yine oldu yine ilaçlandı artık psikolojim altüst oldu nasıl anlatayım öyle zor ki sanırım senelerim temizlikle bitecek sizler ne yaptınız?

Bahsettiğin böcekler sanırım annemi çıldırtma seviyesine getiren böcekler
En son bikaçını öldürüp ilaçlama yapan bi firmaya bile götürdü
Sonra onlar geldi eve ilaçlama yaptı ve her temizlikte yerleri sildiğiniz suya sirke koyun dediler
Kokusunu bile düşünmedi annem günde iki kere elinde vileda uça uça dolaştı evi
Gerçekten de işe yaradı yoksa taşınmayı ve eşyaların hepsini değiştirmeyi düşünüodu bizle gelir o böcekler korkusuyla

Son düzenleme:
derdin bu olsun benim kafama beyaz kurtçuklar yağdı tavandan resmen mantoyu delip girmişler bir hafta sürdü temizlemek küçük olduklarından heryere girmişler bütün eşyalar yıkandı ev ilaçlandı 1 hafta giremedik girdikten sonra yerleşmek de ayrı dertti uff uf

ilaçlama yapan merkezler var hatta belediye bile yapar eğer mahalledede varsa..arayın gelsinler tertemiz olurlar..en iyi çözüm bu yani.. yada ilaç alın ilaçlayın evinizi..ağlama ama:KK43:

Rondela annende olanlar nasıl tarif etsene nerde çıktılar benimkiler görülmesi çok zor mesela annem göremedi iğne ucu kadar desem yeridir o kadar küçükler beyaz krem gibi mini minnacık büyüteçle baktım yok belli olmuyor :) bu kadar ufak bellisiz bi şey neden olur ki sizinde öyle mi

Sizlerede çok geçmiş olsun kızlar hakikaten kolay değil kurtçuklar nasıl gelmiş?

bahçeli evdi çatıda kedi ölmüş kurtlanmış o kurtçuklar inanılmaz resmen betonu deldiler indiler tepemize ama tüm eşyalar kıyafetler herşey herşey yıkandı iğrençti hatta öğretmenliğe başlamıştım ilk gündü izin aldım müdür bile inanmadı öle şey mi olur diye

Rondela annende olanlar nasıl tarif etsene nerde çıktılar benimkiler görülmesi çok zor mesela annem göremedi iğne ucu kadar desem yeridir o kadar küçükler beyaz krem gibi mini minnacık büyüteçle baktım yok belli olmuyor :) bu kadar ufak bellisiz bi şey neden olur ki sizinde öyle mi

Benim kardeşim yüzünden oldu mısır almış onu da kaloriferin üstüne koymuş
Görmemiz imkansız onu orda kendisi de unutmuş
Bigün annemin çığlığıyla uyandık
Beyaz görünmüo gerçekten ve çok hızlı hareket ediolardı her yerdelerdi
Psikolojik mi bilmiorum ama kaşıntı yapmıştı hepimizde :KK59:
Çok şükür kurtulduk darısı başınıza inşallah

arkadaşlar inanın sadece sizin değil okuyanların da psikolojisi bozulmuştur. ben de o kadar çok takarım ki böyle böcek kurt olaylarına allahım okudukça dua ettim sizin için ve yarın gündüz ilk işim evde araştırma yapmak olacak çok korktum yaa bi de benim gözler de bozuk ama gözlük takmadan da iadre ediyorum henüz, ya var da ben göremiyosam diye bir panik oldum :KK52: inş biran önce kurtulursunuz arkadaşlar çok üzüldüm ya çok zor bir durum

Çok zor canım birde kurt daha da tiksindiricidir işe başlayacağın zaman kısmet işte çok zor olmuştur Allah bir daha göstermesin inşaallah. Bizimkinin en kötü yanı kimse ne olduğunu neden olduğunu söyleyemiyor bu nasıl ürer nasıl yayılır nedir sebebi bilse insan ona göre hareket eder beni rahatsız eden bu zaten.Ben ilk bşıma geldiğinde sonra psikolojik olarak heryeri incelelr oldum yoksa bu ikinciyi artana kadar farketmezdim ne illet bi şey ya laptoplarda bile oluyormuş ilaçlamaya geşen adam dedi şimdi bi evden geliyorum bilgisayarı sarmış dedi.

Geçen yaz böcek avcısı diye bir site var, oradan ilaçlamacıları çağırmıştı eşim, 2 hafta geldiler 2 kere ilaçladılar, bahçeli evimiz bir de köpek besliyoruz, pire bile dadanmıştı eve.
Ben önden eşimi soktum eve cesetleri temizlesin sonra ben gireyim diye :)
Ardı arkası kesildi hatta üstünden bir sene geçti, geçen gün baktım bahçe kapısından eve adımını atan karınca ölüyo, hala etkisi sürüyor demek ki bir şekilde.

Demek oldukça kuvvetli bir ilaçlama yapmışlar şanslısın bu konuda umarım tekrar başına gelmesin bazen diyorum büyük bi şi olsaydı gene gözümle görürdüm öldürürdüm benimki öyle bir şeyde değilki canım nerden ayıklaycaksın kimbilir hangi köşe bucakta varlar göremediğim gözlerim bozulacak zaten etrafı incelemekten. Nurceyda diye bir arkadaş vardı onunda durumu kötüydü ne yaptı acaba inşaallah kurtulmuştur.

Kaynağı mutfaktır, oradan dağılıyorlardır, bütün dolapları indirip çamaşır suyuyla temizlersin, tabakları tencereleri de yıkarsın bir güzel. Öncelik mutfaktan uzak tutmak.
Mutfağı iyice temizledikten sonra da kapısına falan ilaç sık, tekrar içeri giremesinler. Ondan sonra evin geri kalanına girişirsin.
Takıntı haline getirme sakin sakin temizle hiçbirşey kalmaz, bakliyat kavanozlarına da kullanma tarihlerini etiketle yapıştırırsın bir dahaki sefere.
İstanbul'daysan, yolunun üzerindeyse Karaköy alt geçitte böcek vs ilaçları satan bir dükkan var. Her türlü haşereye çözüm var onlarda.
En temiz evde bile olur böyle şeyler, üzme kendini de.

cnm bende de olmuştu aynısı.ben önce evi temizledim,süpürdüm çamaşır suyuyla sildim.sonrada bi ilaççı çaırdım.İnternette kokusuz ilaçlama diye aratırsan çıkar böyle ufak tabanca gibi bir aletleri var .Eevin bleli köşelerine bundan sıkıolar. Böyle macun gibi bir damla bir damla falan.telefonunu kaydetmemişim ama internette aratırsan çıkar.Hem fiyat uygun hem kesin çzüm .bir daha o evde asla böcek çıkmıyor ,yaşamıyor. Hemde kokusu yok heryer tertemiz kalıyor.Bunu bi araştır tavsiye ederim.Adamların işi 15 dk sürüo zaten.Önmli olan evi temizlemş olman cnm.kolay gelsin.

cnm bende de olmuştu aynısı.ben önce evi temizledim,süpürdüm çamaşır suyuyla sildim.sonrada bi ilaççı çaırdım.İnternette kokusuz ilaçlama diye aratırsan çıkar böyle ufak tabanca gibi bir aletleri var .Eevin bleli köşelerine bundan sıkıolar. Böyle macun gibi bir damla bir damla falan.telefonunu kaydetmemişim ama internette aratırsan çıkar.Hem fiyat uygun hem kesin çzüm .bir daha o evde asla böcek çıkmıyor ,yaşamıyor. Hemde kokusu yok heryer tertemiz kalıyor.Bunu bi araştır tavsiye ederim.Adamların işi 15 dk sürüo zaten.Önmli olan evi temizlemş olman cnm.kolay gelsin.

Aynı bendeki böcekten mi olmuştu canım

arkadasim gercekten zor bi durum benimde mutfagimi kelebek basmisti sadece bi dolap ordada bakliyat ve kuru yemislerimi felan koyuyordum hatta bende konu acmistim buraya bigun tavanda kurtcuk gordum bitane yoksa daha anlamazdim yani sonra bakiorum hergun mutfakta kelebek var sonra butun mutfagi disari cikardim inceledimm o dolabta olduklarini tespit ettim baktim paketlerin kuru yemis torbasinin icini doldurmuslar ne war ne yok attim bi suru sey israf oldu sonra bakiorum hergun yine kelebek cikiyor inceledim yumurtalari yok ama kelebekler hala cikiyor sonra bosallttim o dolabi kelebek ilaci varmis karton bole yapistirion yok oluyorlar bi kac hafta ole kaldi dolap simdi artik yoklar sukur insallahta cikmazlar zor bi durum bide tiksiniyor insan ben dusunurdum yemeklere felanda girerlermi die kapagi acik bisey birakmam hala mutfakta senin isin daha zor butun ewi sarmislar iste yeni ewliyiz ya bilmioruz neyi napacagimiizi bunlarda gecer insallah ALLAH SENINDE YARDIMCIN OLSUN CANIM AMIN...:nazar:

Allah yaşadığımız kötü gördüğümüz her olayın sonunda hayırlar nasip etsin hepimize katılıyorum sana benimde gereksiz yere şikayetçi olduğum şeyler oldu hemde herşey aslında yolunda giderken evim tertemizken çalışıyorum hiçbirşeye yetişemiyorum bıktım diye söylendiğim çok oldu sende bebişin için isyan etmişsin sanırım ah canım dertsiz insan mı var hep dua etmek şükür etmek lazım aslında

Canım benim, en büyük derdin bu olsun. Çok güzel bir tespitte bulunmuşsun, iyi günlerimizde de Rabbimize şükredip, nimetlerini unutmayalım inş. Böyle düşünürsen sıkıntından da kurtulursun umarım:KK71:

Canım benim, en büyük derdin bu olsun. Çok güzel bir tespitte bulunmuşsun, iyi günlerimizde de Rabbimize şükredip, nimetlerini unutmayalım inş. Böyle düşünürsen sıkıntından da kurtulursun umarım:KK71:

Amin canım sağol tabi ki bizimki dert mi ne sıkıntılar çeken ah derdim bu olsun diyen nice insanlar vardır şükür halimize Allah kimseye dermansız dert vermesin bunlar gelir geçer mutlaka ah ah ben biraz pimpiriğim temzilik konusunda takmam bu yüzden belki daha rahat bir insan olsam daha kolaylaşırdı işim :KK61:

X