Bilgisi olanlar yazsın -Merkezi sistem ısıtma

FFKamile

Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2013
91
1
CanlAr ya ,şöyle bi sorunumuz oldu,ev tutarken doğalgaz kombi dediler,merkezi sistemi iptal edeceklermiş ve kombi ile ısınılacakmış.sonra komşular dedi ki biz kabul etmiyoruz merkezi sistemden çıkılmayacak,evle ilgilenen arkadaşa anlattık ,onları dinlenmeyin diyor,şofbenle 2 ay idare edin ,kombi yapacaz .Dün usta geliyor kombi vardı evde ,onu çıkartıp şofben takıyor,dıyor ki "burası merkezi sistem olucakmış".Ya kafayı yiyecez ya biri boyle biri boyle dıyor.Ne yapabilşriz şimdi?doğalgazı üstümüze almayım diyorum kombi yapana kadar.merkezi sistem olucak dıye bilgimiz yoktu o eve taşınırken ,eger olsa ödememeyi düşünüyorum.

CanlAr ya ,şöyle bi sorunumuz oldu,ev tutarken doğalgaz kombi dediler,merkezi sistemi iptal edeceklermiş ve kombi ile ısınılacakmış.sonra komşular dedi ki biz kabul etmiyoruz merkezi sistemden çıkılmayacak,evle ilgilenen arkadaşa anlattık ,onları dinlenmeyin diyor,şofbenle 2 ay idare edin ,kombi yapacaz .Dün usta geliyor kombi vardı evde ,onu çıkartıp şofben takıyor,dıyor ki "burası merkezi sistem olucakmış".Ya kafayı yiyecez ya biri boyle biri boyle dıyor.Ne yapabilşriz şimdi?doğalgazı üstümüze almayım diyorum kombi yapana kadar.merkezi sistem olucak dıye bilgimiz yoktu o eve taşınırken ,eger olsa ödememeyi düşünüyorum.

Canım bana sorarsan en iyisi merkezi sistem çünkü ekonomik oluyor. Bizim doğal gazımız var suyumuz ve ocağımız doğal gaz ama site merkezi sistem olduğu için kömür parası veriyoruz doğal gaz faturası ise sadece 30 bilemedin 35 tl ssz Merkezi sistem rahat ya , senede bir dolar üzerinden veriyoruz biz

Evin icindeki sohben ve firin da dogalgazli ise dogalgazi ustunuze almak zorundasiniz, onlar apartmanin ortagi degil sonucta, dairedekinin kullanimina ait. Dogalgaz merkezi sistemde kalirsa sizin de menfaatinize olur, daha az odeyerek daha iyi isinirsiniz. Cunki merkezi olunca ister istemez butun odalar ayni isiniyor, alt kat ve ust katiniz dahil. Eger altinizda daire varsa ve daireniz disari dogru ilk cikmali daire degilse (genelde giris ustu daire genisledigi icin kenarlarin alti bos olur), bir de cati kati degilse kisin cok guzel isinirsiniz. Kombili dairelerde biri evin bir odasini, baskasi obur odasini isitir, diger odalar alttan ustten soguk alir ve ev istedigin kadar sicak olmaz, altta ustte yanmadigindan isitmak da daha pahalliya gelir. O yuzden apartmandakiler istemiyordur.

merkezi sisitem en güzeli daha ucuza daha çok ısınırsınız.
kombi olunca millet yakmıyor, siz yaksanız da ısınamıyorsunuz.

Ödememek gibi bir lüksünüz yok maalesef apartman yönetimi isterse size alacak davası acar. Eğer elinizde/kontratınızda evi doğalgazlı olduğu icin tuttum gibi bir belge yoksa mecburen ödeyeceksiniz ya da cıkacaksınız.

Canım bana sorarsan en iyisi merkezi sistem çünkü ekonomik oluyor. Bizim doğal gazımız var suyumuz ve ocağımız doğal gaz ama site merkezi sistem olduğu için kömür parası veriyoruz doğal gaz faturası ise sadece 30 bilemedin 35 tl ssz Merkezi sistem rahat ya , senede bir dolar üzerinden veriyoruz biz

Ama komşu dıyor ki bi eylül sonunda açıyoruz 135 tl falan oduyoruz .iyide zaten pahalı eve çıktım,bide niye erkenden 100 küsür ödeyim .biz kasımda açıyoruz

Yazıyor hem ilan ı saklıyorumordada Doğalgaz kombi yazıyor,kira kontratında da Kombi yazıyor.8 ay açıyorlarmış ısıtmayı ,iyide ya 600 lük ev bana 750 mal oldu.:KK43: ben kombide 4 -5 ay açarım en fazla

Yazıyor hem ilan ı saklıyorumordada Doğalgaz kombi yazıyor,kira kontratında da Kombi yazıyor.8 ay açıyorlarmış ısıtmayı ,iyide ya 600 lük ev bana 750 mal oldu.:KK43: ben kombide 4 -5 ay açarım en fazla

Yazıyor tamam ama siz ödemezseniz ev sahibinize söyleyin o ödesin, bütün daireler ödemek zorunda.

Aslına bakarsanız 4-5 ayda harcayacağınız kombi parasıyla aidat parası aynı sey.

Yazıyor tamam ama siz ödemezseniz ev sahibinize söyleyin o ödesin, bütün daireler ödemek zorunda.

Aslına bakarsanız 4-5 ayda harcayacağınız kombi parasıyla aidat parası aynı sey.

Katılıyorum.. Hem merkezi sistemde az yakayım az ödeyeyim yok. Bütün odalar fırın gibi. Ben evde askılı çıplak ayak gezdiğimi bilirim. Şimdi doğalgazlı evde attan inip eşşeğe binmiş gibi hissediyorum. Çok zor geliyor. :KK9:

Katılıyorum.. Hem merkezi sistemde az yakayım az ödeyeyim yok. Bütün odalar fırın gibi. Ben evde askılı çıplak ayak gezdiğimi bilirim. Şimdi doğalgazlı evde attan inip eşşeğe binmiş gibi hissediyorum. Çok zor geliyor. :KK9:

Doğalgazlı evde gerçekten ısınmak istiyorsan aylık 400 lirayı gözden cıkaracaksın, hele bu sene yine zam gelecek. İşimiz zor.

Biz de merkezi sistem ile ısınıyoruz ancak pay ölçer kullanıyoruz. Tüm blokları 15 dereceye kadar site yönetimi ısıtıyor, üzerini istersek evde biz açıyoruz. Böylesi bize daha iyi geldi, önceden tamamen merkezi sistemdi. Şimdi akşamdan akşama eve geldiğimiz için çok kullanmıyoruz. En soğuk aylarda mesela geçen Şubat yaklaşık 100 lira ödedik o kadar.

gerçekten merkezi sistem bu kadar avantajlı mı arkadaşlar ? biz de eylül' de merkezi sistemi olaan bir yere taşınacağız da ben hep fazla mı gelir diye düşünüyorum :S henüz konuşmadık komşularla falan ne kadar geldiğini bilmiyorum. yani ortalama ne kadar geliyor acaba merkezi sistemle ısınan arkadaşlar yazarsa sevinirim. şimdiki oturduğum ev kombi ve biz geçen sene her ay 400 ödemek zorunda kaldık bebeklerim küçüktü evin mantolaması yoktu vs.

gerçekten merkezi sistem bu kadar avantajlı mı arkadaşlar ? biz de eylül' de merkezi sistemi olaan bir yere taşınacağız da ben hep fazla mı gelir diye düşünüyorum :S henüz konuşmadık komşularla falan ne kadar geldiğini bilmiyorum. yani ortalama ne kadar geliyor acaba merkezi sistemle ısınan arkadaşlar yazarsa sevinirim. şimdiki oturduğum ev kombi ve biz geçen sene her ay 400 ödemek zorunda kaldık bebeklerim küçüktü evin mantolaması yoktu vs.

400 lira gelmeyeceği kesindir.:KK34:

Çok avantajlı cnm, yıla yayarak ödediğin icin cok fazla dokunmuyor ve o verdiğin paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsun.
Mesela ankarada eğer bina aidatı da yüksek değilse ortalama 125-150 arasında ödeniyor. Binanın aidatı da 50 olsun 200.

Son düzenleme:
400 lira gelmeyeceği kesindir.:KK34:

Çok avantajlı cnm, yıla yayarak ödediğin icin cok fazla dokunmuyor ve o verdiğin paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsun.
Mesela ankarada eğer bina aidatı da yüksek değilse ortalama 125-150 arasında ödeniyor. Binanın aidatı da 50 olsun 200.

çok iyiymiş valla içim rahatladı kızlar ocağımıza incir ağacı dikmişti bu kombi bu sene :KK47:

Bilmem ki bize hep en fazla 130 gelirdi.sadece gıcık olduk ,çok eksik çıktı evde :KK43:

Sıkıntı etmeyin , taşınmak kolay iş değil ki oluyor böyle sorunlar . Bunu ödemek zorundasınız çünkü apartman yönetimi herkes ödeyecek hem inanın daha karlı oluyorsunuz bu şekilde. Ama ev sahibiyle başka konuştuysanız denildiği gibi , ona söyleyin ödesin ilk seferi . Bilemedim nasıl uygun görürseniz artık ama merkezi sistem iyidir .
Siz şimdi evde başka eskiklere kafayı takıp gıcık olmuşsunuz anlıyorum , benim kuzenim de taşındığında bir sürü şeyle uğraşmak zorunda kalmıştı , doğal gaza geçilmiş ama kullanamadılar , ocağı değiştirin dediler yok mermer kesilecek yok o yok bu . Ev sahibi de bile bile ucuza kaçmak için mutfağı eski tip yapmış falan , kızcağız çıldıracaktı artık , eşi de ilgilenemiyordu çok evle , öyle böyle sonunda rahat ettiler . Onlar da merkezi sistem bu arada . Biz de öyle , memnunuz, Yani kısaca taşınınca olur böyle şeyler olsun , bu seferlik veriverin 2 ay önceden düzene girer herşey yoluna girer üzülmeyin yeni evin tadını çıkarmaya bakın

X