Adet ve gaz sancs yardm

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar ya çok ağrım var adet oldum ama bu ağrı sanırım gazdan kaynaklanıyo... dönüp durup bi bıçak saplanıyo karnıma sankii... sadece adet dönemimde yaşıyorum bu problemii.. üzerinize afiyet çıkaramıyorumdaa:1no2::1no2: bi el atın yardım edin bana yaaa:bbo::bbo:

kızlar ya çok ağrım var adet oldum ama bu ağrı sanırım gazdan kaynaklanıyo... dönüp durup bi bıçak saplanıyo karnıma sankii... sadece adet dönemimde yaşıyorum bu problemii.. üzerinize afiyet çıkaramıyorumdaa:1no2::1no2: bi el atın yardım edin bana yaaa:bbo::bbo:

canım sen bunu her ay yaşıyosun da hiç doktora gitmedinmi bunun için çin işkencesi gibi olmalı,gaz sıkışması olabilirmi,doktora görünsen iyi olur...geçmiş olsun...a.s.

canım bendede olur o sancıyla beraber gaz sancısı dr sordum ben normalmiş şimdi adet olmadan önce midede bi sıvı birikmeye başlarmış bu hem bulantı hem ishal yaparmış bende onlarda oluyor aynı zamanda çünkü.gaz sancısı da bağırsaklarda oluşan baskıdan oluyormuş.aslında sancın gazdan değil hepsi adetten kaynaklanıyor benden sana tavisye sıcacık bi duş al sonra bildiimiz viks varya karnına sür ov ve bi yazmayla sar ben yapıyorum çok rahatlatıyor.

canım bazen bende de oluyor..berbat birşey..karında bir şişlik,bir sancı..patlamaya hazır bomba gibi oluyorum..sanırım bitkisel birşeyler iyi gelebilir..tam bilmiyorum ama aktarlardan bakmak lazım,bitkisel çaylara falan..

off canim ben bilirim ne oldugunuu
kiyamamm
hemen bi su kaynatt varsa plastik termusa koy karnina havluya sar koyy
zarari olur falan diyolarr hic korkma bisey olmuyorr
ben oyle rahatlardim ancakk

canım sen bunu her ay yaşıyosun da hiç doktora gitmedinmi bunun için çin işkencesi gibi olmalı,gaz sıkışması olabilirmi,doktora görünsen iyi olur...geçmiş olsun...a.s.

doktora gittim gitmesinede yani açıkça yazmak zorundayım birazcık çıkarmaya çalışırken daha yeni anladım gazdan kaynaklandığını... ya valla ayıp oluyo biraz ama çıkmıyo kızlar yaaa bi acıyoki anlatamam sancıdan oturup kalkıyorum resmen papatya çayı içtim biraz yumuşattı ama nafileeee yine olduuuu:eek::eek::eek:

canım geçmiş olsun aynı sorun benim arkadaşımda da vardı ütüyü ısıtırdık üzerine havlu koyardık ayağının altında bekletirdik,sıcak su iyi geliyor bir de kesinlikle adaçayını öneririm sana inan çok fazla rahatlatıyor

doktora gittim gitmesinede yani açıkça yazmak zorundayım birazcık çıkarmaya çalışırken daha yeni anladım gazdan kaynaklandığını... ya valla ayıp oluyo biraz ama çıkmıyo kızlar yaaa bi acıyoki anlatamam sancıdan oturup kalkıyorum resmen papatya çayı içtim biraz yumuşattı ama nafileeee yine olduuuu:eek::eek::eek:

canım bu hiç ayıp olurmu insanlık hali,şu gaz bile bizim için büyük bi nimet asıl hiç çıkartamamak çok kötü biliyomusun,doktorun buna ne dedi peki?çok çok geçmiş olsun bi tanem...:1hug:

canım bu hiç ayıp olurmu insanlık hali,şu gaz bile bizim için büyük bi nimet asıl hiç çıkartamamak çok kötü biliyomusun,doktorun buna ne dedi peki?çok çok geçmiş olsun bi tanem...:1hug:

doktorun haberi yok işte bende anlamıyodum çünkü gaz olduğunu... dediğim gibi daha yeni yeni farkediyorum bende hep tuttururdum karnım ağrıyo ama ağrı değil sancı diye kadında bakıp duruyo yok bişiiin normal diyodu ama bu ay beni yerle bir etti yaaa bu kadarmı acı verir bi insana wc ye gitmekten korkuyorum kızlar yaaa deşiyolar içimi sandımm... adaçayını hemen denicem saolunnn... bazen çok açık yazmışsınız deyip konulara kızan arkadaşlar oluyo ya onun için çekinerek yazdım kusura bakmayın

canım bende de dünden beri aynı senin anlattığın şekilde bir sancı var. normalde de bekarlığımdan beri ağrılı görürüm adetlerimi ama bu seferki sancı farklı.geçen ay boş gebelik nedeniyle kürtaj olmuştum, bu kürtajdan sonra ilk adetim olcak ama bir türlü geçmiyor bu sancı...adaçayını ben de denicem şimdi...umarım geçer.

karnına utu koy karnına yastık ıle bastır sonra karnını daırel olarak ov ıyıgelıyor benımde adet zamanı oluyoo ama ben agrı cekmemek ıcın hafif karnın agrıyınca kas gevsetıcı agrı kesıcı ıcıyorumm ohhhhhhhhhh rahat oluyoo gazda dedım gıbı çıkıyor geçmıs olsun

sancı normal canım ya bende de oluyor bu durumlarda battaniye ile sıkıca sarılıyorum karnıma bir yastık sarılıyorum kekik nane ve kimyonu bir cezvede üzerine sıcak su demlenince şeker koyup içiyorum ve uyuyorum bu çok iyi oluyor tavsiye derim umarım çok karışık yazmamışımdır

adet sancisi gören herkeste bu gaz sorunu var. benimkini ancak ilac cözüyor. eczaneden GAZ SIKISMASI icin lefax yada pankreoflat (biraz agir bi ilac bu) aliyorsun ve bir tane iciyorsun. 15 dk sonra basliyorsun icindekileri cikarmaya. ama evde olmanizi tavsiye ederim, yoksa sonuclari kötü olabilir.... :))))

kizlar kaynim doktor ve tüm karin bölgesi agrilarina dicetel diye bi ilac önerdi. mide ve bagirsak icinmis. yan etkisi yokmus. ama gaz giderirmi bilmiorum... ben bu sorunu cok yasiyorum bu ayki adetimde böyle bir sorun olursa deniycem ve buraya yazarim sonucu ins. hepinize saglikli günlerrrrr

Canım selam, ben hep ağrılı adet görürdüm alışmıştım yani ama son bikaç sefer resmen bayılacak gibi oldum.sonra rutin bir muayenede kist çıktı ve dr.adet döneminde ağrı yapacağını söyledi.senin öyle olacak demiyorum ama hepimiz adet sancısıdır olur diyerek erteliyoruz, bence en başından mutlaka dr.a git. ne çıkacağı hiç belli olnuyor çünkü.

sonunda senelerdir çektiğim sorunu yaşayan birilerinin olması yanlış anlamayın ama beni biraz rahatlattı.adet olunca ikinci gün bene de hemen gaz sıkışması başlar ve adetim bitinceye kadarda devam eder.bu arada mümkün değil gaz çıkaramam.o gaz döner dolaşır ve her hareketinde adet sancısından beter ağrı yapar.erlerde kıvrandığım gazçıkaramıyorum diye acillere taşındığım hüngür hüngür ağladığım günler oldu.ama artık onla baş etmesini öğrendim.adet olunca yatmadan önce ve sonraki her yemekten yarım saat önce meteospazmyl isimli ilacı kullandım.bunun sayesinde bağırsakta olası bi gaz oluşamıyo.ayrıca adet süresince kesinlikle hergün bir bardak rezene ve adaçayı içtim.artık ağrıların esiri değilim.bunuda kendim deneyerek ve yaşayarak öğrendim.hiçbir doktor tavsiye etmedi.arılarım içinde adet zamanında normaldir dediler ve geçtiler.en azından rezeneyi mutlaka deneyin.yararını görmemeniz mümkün değil.

rezene mi? ilginc. bende deniycem.
ama insallah bu ay hamis olurumda gerek kalmaz:)))

ık bundan her hafta gaz sancım var demekten çok sıkıldı ve acı çekmekten yoruldum. Benim sol yumurtalığımdan başlıyor ve adım atamaz hale geliyorum. Bnede sizlerin tavsiye ettiği ilaçları bi deniycem bakalım şimdiden teşekkürler:KK66:

Arkadaslar adet sancisi icin ve o dönemdeki sikayetleriniz icin siddetle civan percemini tavsiye ederim .ben 4 5 sene önce internetten görmüstüm dünyaca ünlü bir bilim adami eger kadinlarin akli olsaydi bu bitkiyi kullanirlardi demis.gercekten cok faydasini görüyorum

X