Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım dökülüyor,ne yapmalıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

mevisimelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
77
3
37
arkadaşlar benimde saçım çoook dökülüyor. saçım çok gürdü son 7 aydır aşırı dökülüyor öncedende dökülürdü sadece sonbaharda oda 15 gün sonra dururdu. şimdi saçlarımın %70 döküldü günde yaklaşık olarak 400 saç gidiyor. şampuan olarak bioplas (saç dökülmelerine etkili ) kullanıyorum. 3 aydan beri saçıma bakım yapıyorum sarımsak yağı,badem yağı,susam yağı karıştırıyorum masaj yapıyorum. ama hala dökülüyor. acaba doğum kontor hapları yapabilirmi ? çünkü hap kullanmaya başladım ondan sonra dökülmeye başladı. bu ay bırakmayı düşünüyorum. nasıl korunacağım onu da bilmiyorum YARDIM EDİN LÜTFENNNN AKIL VERİN BANA

Canım açıkcası beni bu denli hızlı dökülmesi tedirgin etti bi doktara görün bence....Yüksek ihtimal haplardan olabilir ama tedbiri elden bırakmamak gerek .. Aşırı strestende oluyor..

konu yanlış yerde gibi ama yorum yapmadan geçemedim demir eksiliği.. ki bu doğum kontrol haplarıda demir eksikliğine nedne olabilio die biliyoru.. kan testi ölçüm yaptır mutlaka ok. acil bişi istersende başına öle kulaktan dolam herşeyi sürme daha kötü yapar yağlar sarımsak vs.. lorealin serumları var 12 li kutu al ilk hafta itibariyle dökülme duru oldukça etkili aynı şekilde bende olmuştu bi ay saç yarıya inmişti aşırı stres iştahsızlık düzensiz beslenme ve üzüntü derken demir eksikliği kansızlıktan olmuş ve kullandığım loarealin serumu eski saçlarıda geri çıkarttı şuan çok iyiyim

Son düzenleme:
dr a gitseniz kan tetkikleri durumunuza daha açıklık getirir
geçmiş olsun

canım doğru bir doktora ggit tahlıller yapılsın sonucun çıkınca hbr ver..çok gçmiş olsun

tv'de ibrahim saraçoğlu sonbahar yaprakları döküldüğü gibi saçlarımızda bu mevsimde dökülür ama yerine yenileri gelir demişti.eğer dökülmesi mevsimsel değilse vitamin eksikliği olabilir.bir cilt uzmanına görünmenizde fayda var. bu arada herşeyin doğalından yanayım bu yüzden saçınıza orjinal zeytinyağlı sabun kullanmanızı önerebilirim.kullananlar saçın zor taranması dışında gayet memnunlar.geçmiş olsun .kadını kadın yapan saçıdır umarın en kısa zamanda düzelir.

Doktora gitmelisin ona göre sana tahlil yaparlar ve ilaç verirler.
Geçmiş olsun.a.s.

canım bende bugün saç dökülmesi için sevk aldım yeni.öncedende dökülüyordu,öyle sadece sonbaharda felan değil... cildiye bölümüne gideceksin,
günde 400 tane olduğuna eminmisin,saydınmı?ben sayıyorumda

sorun bende bir değil ki anacım :) arkadaşlar dediğiniz gibi bi dr gitmek en iyisi. ama doğum konrol ilacını kesin bırakacağım. nasıl korunacağım. 6 aylık evli olduğum için eşime güvenemiyorum. geri çekme yöntemini sildik iğne desem oda kısırlık yapıyormuş. kondom desem onuda eşim istemiyor. eee ne kaldı geriyeee
ne yapıcam ben ya senağlama

bişey daha soracağım dökülme problemi yaşamadığın zamanlar ne kadar dökülüyordu?10 tane mi,30 tanemi,60 tanemi?kızlar bunun normali nedir.
dökülme nedenine gelince
1)aga(genetik)
2)demir eksikl.,kansızlık,gaytada gizli kan
3)çinko eks.
4)vitamin eks,
5)mevsimsel dökülme
6)saç boyaları(her ne kadar yapmaz densede)
7)stres(sadece tetikliyormuş,çok bi etkisi yok demişti doktor)
8)pcos
9)hormonlar(doğum kontrl hapı kullandıysan,dengeni bozmuş olabilirsin)
aklıma bu kadar geliyor,okadar çok tahlil yapıldı ki bana,soru sorabilirsin arkadaşım
ama hala bunun normali nedir bilmiyorum,yani dökülmesi olmayan,sağlıklı bir insanda ne kadar dökülür?biri cevaplasın.60 tane dökülse normalmidir
100 e kadar normal deniyor ama saçı gür olanlar için bu sayı,kafada saçı az olanlar için 100 büyük bir rakam

canım bende bugün saç dökülmesi için sevk aldım yeni.öncedende dökülüyordu,öyle sadece sonbaharda felan değil... cildiye bölümüne gideceksin,
günde 400 tane olduğuna eminmisin,saydınmı?ben sayıyorumda

evet canım ya kaç kere saydım oda benim elime geçenler bide sağa sola dökülenler hariçç
dr çıktın mı ne dedi sana

doktor saç dökülmesi ile demir eksikliği birebir bağlantılı dedi..
dinlermisin bilmiyorum ama bol sakatat ye.. dalak falan..

artı bende yeni evliyim,çok kötü bir durum,canım eşinle konuş,haplar saç dökülmesi yapıyor de,anlayışla karşılar bence,ben hap kullanmıyorum sırf bu yüzden,gerçektende saç dökülmesi yapar mı onuda bilmiyorum.(serbest testesteron,prolaktin,andronesteron vs,dengesini bozmuş olabilir,bu hormonlar normal değerlerde çıkmazsa saç dökülmesi yapabiliyor)

boyadan değildir çünkü saçımı 1,5 yıldan beri hiç boya sürmedim.
normalde benden 30 ad saç teli anca dökülürdü çoğu zaman o kadar bile değil
ama bu haplara başladım ondan sonra başladı. belkide ondan değildir ama ben onlara yorumladım. çünkü vicudumda kıl oranıda azaldı. aldığım kıllar 25 günde çıkardı önceden, şimdi 1,5 ayı buluyor. ve gözle görülür şekilde azaldı. bu yüzden saçlara etki yapabilir diyorum. eczaneye sordum haplarla alakası yok dedi ama kişiden kişiye yan etkileri değişiyormuş.

canım eğer kansızlığın fazlaysa istersen günde 4-5 kilo et ye,kurtarmaz demişti,doktor,ferrosanal diye bir hap vermişti bana,6 ay kullandım günde 2 defa.saçımı düzelmişti,ama şimdi banamısın demiyor,ilaçta etkilemiyor
ya kızlar yokmu bi bilen bunun normali nedir?günde 60 normalmi mesela yada 40 vs.

sen boşver eczacıyı,demekki hormonların dengesini bozdu,canım ilacı kes bence,hormon tahlili reglinin 2-3.günleri yapılıyor,bazı doktorlar söylemiyor bunu tabi,çok kızıyorum zaten neyse,canım genetik olma ihtimali var mı peki

X