Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
cnm bu roaccutane ılacı ıcılen bı ılacmı surulmuyo mu
ıcılıyosa tabı almam su andan ıtıbaren vazgectım ıcılıyosa :KK52:
ne bılım cnm hanı doktoraların hepsıne guven duymuyorum ama yıne de doktor hanı bızden daha ıyı bılır dıye bı cıldıyeye gıdım dıyodum ama gecırıyo gıbı o yuzden vazgectım sayılır zaten cıldıyey gıtmeye de

ilaç içiliyo canım hap içten tedavi ediyor ama son çare olarak düşünmek lazım çünkü yan etkileri var bünyeden bünyeye de değişiyor o yüzden yüzün çok kötü dilse bence bulaşma ilaca benim yüzüm baya kötü maske peeling hiçbişe ii gelmedi son çare olarak yöneldim canım :KK34:

benim yüzümde kurumuyo ya ne hikmetse :)) arkadaşım da kullandı kız bepantene siz 2 saat geçiremiyordu o kadar kuruyordu yüzü :S tabii değişiyor.. tretin bende de var bende düşündüm kullanmayı ama cildim hassaslaşmıştır belki zararlı olur yada acısı sonrdn çkar diye korkumdan süremedim :KK1: inş canım sabrediyorum ben çok kafama takmıyorum ama dr cilt bakımı yaptırmn gerek yoksa geçmez dediği için biraz moralim bozuluyo :KK43:(

bende doktoruma cilt bakımı yaptıraymmı daha ii sonuç alrmıyz dedim o gerek yok bu ilaç hepsini geçircek dedi sanrım senin komedom benimknden dha farklı cnm ama sonçta gececek allahın iznylen:KK66::):KK54:

Son düzenleme:
bi cok arkadasım annem teyzelerim roac... kullandı ondan baskası yalan en köklü cözüm diyebilirim gönül rahatlıgıyla !

ben zoretanin kullanıyorum ya lütfen gördüğünüz yan etkileri bi yazarmısınız benmi çok dirençsizim yoksa herkesdemi oluor çok merak ediyorumm :KK14:

Ben ilaca baslayali 3,5 ay oldu tedaviyi yariladim sayilir. Ama korkumdan biraktim birakicam ilaci :26:cildim yaslandi benim ya gozle gorulur sekilde ince cizgiler oldu gencecik yasimda. Daha da kotusu asirii derecede unutkanlik yapti bende napsam bilmiyorum:KK50:

:s gerçektenmi bendede çok sinir yaptı ya herşeyden tiksiniyorum sinirime dokunuyo insanların suratına bakıp konuşasım gelmior doktoruna sormadınmı o çizgileri

Ben ilaca baslayali 3,5 ay oldu tedaviyi yariladim sayilir. Ama korkumdan biraktim birakicam ilaci :26:cildim yaslandi benim ya gozle gorulur sekilde ince cizgiler oldu gencecik yasimda. Daha da kotusu asirii derecede unutkanlik yapti bende napsam bilmiyorum:KK50:

O cizgiler cilt gerginliginden oluyor olabilirmi?
Benimde ozllikle dusta sonra ok gergin oluyor cizgiler oluyor nemlendirici falan surunce duzeliyor

3 sene once kullandım yan etkılerı cok fena yaptı benı yazın basladım hiç baslamamam gerekn bır zamanda ama sukur olsun o zmanlar gerıde kaldı su an sıvılcelerımok ordan bana tek kalan şey cildim cok kuru artık yaglıyı ama sımdı felaket kuru ama sıvılce denen bırsey yok

bende doktoruma cilt bakımı yaptıraymmı daha ii sonuç alrmıyz dedim o gerek yok bu ilaç hepsini geçircek dedi sanrım senin komedom benimknden dha farklı cnm ama sonçta gececek allahın iznylen:KK66::):KK54:

evet canım büyük ihtimal daha farklı cilt bakımı yaptırırsam etkisi olup olmadıgını yazarım inş geçecek umudumu kaybetmiyorum kaybetmemeliyiz sabırlı olup şimdi çilesini çekyruz bikaç aya sefasını sürcez inş Allah nasip ederse :KK76::KK1:

canım ciltte çizgilenme bende de var. hele ellerim falan yaşlı eli gibi oldu. buruş buruş. ama bunun sebebi cildin kuruması. cilt yağ salgılamıyınca, elastik yapısını kaybetmeye başlıyo. hatta roac. yaşlandırıyomuş falan diye de bi dedikodu gezer ortalıkta. bunlara sakın kulak asma ve tedavini bırakma. bikere böyle bişey osla, bu kadar insan kullanır mı? yaşlanmak ne demek? cildimiz güzel olsun diye kullandığımız bi ilaçın cildi yaşlandırması çok mantıksız olur. insanlar neden kullansın öyle bişey olsa? doktorlar 15 yaşında insanlara veriyolar. hepsi cilt kuruluğundan. sonra çok pişman olmak var. çünkü son tedavi seçeneği, başka yol yok, bıraksak nolcak? bidaha başlamak daha zor gelir sil baştan. en azından 3,5 ay dolmuş. bu açıdan bak. ben de 3 ay tamamladım. tedavi bitince yağ salgılamaya başlıyınca cilt, onların hepsi geçicek, ben de aynı durumdayım canım hiiiiiç merak etme. birlikte başarıcaz burda hepimiz:)

ben zoretanin kullanıyorum ya lütfen gördüğünüz yan etkileri bi yazarmısınız benmi çok dirençsizim yoksa herkesdemi oluor çok merak ediyorumm :KK14:

bende aynı şeyi düşünüyorum. herkeste mi bu kadar çok yan etki olur? sorun bende kesin diye :)
yüz kuruluğu, genel cilt kuruluğu, burun kanaması, yüz kızarıklığı, bel ve boyun ağrısı, sinirlilik hali, unutkanlık, stres, ellerde yara, mide bulantısı, acayip sivilce artışı, kolesterolün tavan yapması.. daha sayıyım mı??
saçlarımın yağlanmaması da güzel bi etki tabi. bide ben eskiden ayıptır söylemesi çok ishal olurdum. artık normalim. herkes kabızlık sorunu çekiyomuş, bende dengeledi herhalde. hepimiz aynıyız canım hiç merak etme..

ya ben en önemli şeyi unutmuşum. dudak kuruluğu, hatta bu az oldu, dadak çatlaması, patlaması, parçalanması... yemek yerken çok acı çekiyorum :KK43:( ama sivilceler geçicekse, değer mi ? tabiki değer..

bende aynı şeyi düşünüyorum. herkeste mi bu kadar çok yan etki olur? sorun bende kesin diye :)
yüz kuruluğu, genel cilt kuruluğu, burun kanaması, yüz kızarıklığı, bel ve boyun ağrısı, sinirlilik hali, unutkanlık, stres, ellerde yara, mide bulantısı, acayip sivilce artışı, kolesterolün tavan yapması.. daha sayıyım mı??
saçlarımın yağlanmaması da güzel bi etki tabi. bide ben eskiden ayıptır söylemesi çok ishal olurdum. artık normalim. herkes kabızlık sorunu çekiyomuş, bende dengeledi herhalde. hepimiz aynıyız canım hiç merak etme..

oww senin bendende kotüymiş ama bendede boyun bel ağrısı bazen aşırı yemek yeme bazen hiç yiyememe mesela şuan midem hiç bişeyi almıyor ve şu kabızlık olayı bendede var ve makatta kanama oluor wc gitmeye korkar oldum :KK14: bazen başım fena oluor ağrıdan ölüyorum bazen dönüor ayakta duramıorum elimden ayağımdan kan çekilior resmen Allaha şükür dudaklarımda hiç bişey yok ama bu dengesiz ruh halim beni bile korkutuor insanlarla konuşmak istemiyorum görmek konuştuklarını duymak hem aşırı sinirlenmeme hemde midemin bulanmasına neden oluyor offf ama hepsini çekerim zaten yüzüm okadarda kötü değildi ama kullandığımı duyan herkes yüzün dahada güzel olcak bebek gibi olcak diyor içime bi ferahlık çöküyor valla sen kaç mg kullanıyosun peki ikimizde bukadar etki görüyoruz

Bende inanılmaz gerginlik yaratıyor ilaç böyle gıcık olduğum kişilere kafa göz dalasım gelio.Dilimin kemiği kalmadı:KK23: Biri zıtlaşmaya kalksın yerin dibine sokuyorum içimden gelio elimde değil yani bendeki en belirgin yan etki sinir oldu içimdeki şeytan çıktı yahu:KK47:

Bende inanılmaz gerginlik yaratıyor ilaç böyle gıcık olduğum kişilere kafa göz dalasım gelio.Dilimin kemiği kalmadı:KK23: Biri zıtlaşmaya kalksın yerin dibine sokuyorum içimden gelio elimde değil yani bendeki en belirgin yan etki sinir oldu içimdeki şeytan çıktı yahu:KK47:

:KK1: aynı durumdayız cnm çevremde kimse kalmıcak bu gidişle bağırıveriyorum karşımdakide şok olup kalıyor :KK1:

Içilen diye biliyorum ben:S .D tabi git doktora canım ya ne okur ne olmaz bi baktr bende gidicem bi ara

cnm dedıgım gıbkurum bıttıkten sonra bıle yıne cıkarsa sıvılce gıdıcem artık mecbur
sırf alnımıcın ıstıyorum zaten gıdersem de ız kalıyo orda bı de oynuyorum alım gıdıyo vala alıskanlık o da ız yapıyo

ilaç içiliyo canım hap içten tedavi ediyor ama son çare olarak düşünmek lazım çünkü yan etkileri var bünyeden bünyeye de değişiyor o yüzden yüzün çok kötü dilse bence bulaşma ilaca benim yüzüm baya kötü maske peeling hiçbişe ii gelmedi son çare olarak yöneldim canım :KK34:

yok cnm cok kotu degıl alnımda var benım en ok sınrı oldugum kırmızı ızlerım alnımda var ıste bı kırmızılık bıle olsa ıstemıyorum cunku beyaz oldugumıcın goze batıyo cok gıbı duruyo
bende ıcten tedavı edıyo gıbıyım kendımı lavanta ıcerek :KK52:
kurum bıtsın baktım olmuyo gıdıcem ız gecıren bı krem ılac falan verın dıcem cnm

bu arada bu ılac bayagı sıvılce cıkartıyomus galıba okuduklarıma gore bı de yan etkılerı fazla sanırım Allah sabır versın cnm
pekı duzelme oldumu sızde ılacı ıcerek
ılac ya ılerde bı sorun olmaz ınsallah hanı fazla ılac ıcmek ıyı degıl derlerya cnm ondan dıyorum

Bende sunu merak ediorum sonuçta bu sivilce olayi yagli ciltten kaynaklaniyo. Normal hayatta cildi kuru olanlarin sivilcesi hiç çikmaz regl doneminde bile. Peki ya ilaci biraktinktan sonrada cildimiz yagli olcak tekrar sivilce çikmazmi ?

oww senin bendende kotüymiş ama bendede boyun bel ağrısı bazen aşırı yemek yeme bazen hiç yiyememe mesela şuan midem hiç bişeyi almıyor ve şu kabızlık olayı bendede var ve makatta kanama oluor wc gitmeye korkar oldum :KK14: bazen başım fena oluor ağrıdan ölüyorum bazen dönüor ayakta duramıorum elimden ayağımdan kan çekilior resmen Allaha şükür dudaklarımda hiç bişey yok ama bu dengesiz ruh halim beni bile korkutuor insanlarla konuşmak istemiyorum görmek konuştuklarını duymak hem aşırı sinirlenmeme hemde midemin bulanmasına neden oluyor offf ama hepsini çekerim zaten yüzüm okadarda kötü değildi ama kullandığımı duyan herkes yüzün dahada güzel olcak bebek gibi olcak diyor içime bi ferahlık çöküyor valla sen kaç mg kullanıyosun peki ikimizde bukadar etki görüyoruz

ben de dengesizim fena halde. her şeye bağırıyorum. ama beni böyle yapan biraz da etrafımdakiler. ilaç da bahanem oldu, patlayıveriyorum herkese. benim durumum seninki kadar umut verici değil malesef... benim akne durumum baya kötü. çevremdeki herkes " yüzün iğrenç görünüyo" diyo özetle. tabiki daha kibar söylüyolar, ama beceremiyolar pek. ben 35 mg içiyorum. ya bnm koelsterolüm yüksek doktor miligramı artıramıyo malesef. "napalım yanına antibiyotik de mi versek, geçirsek şu sivilceleri " fln dedi. umutsuz vakayım yani. vermedi sonra. hiçbi gelişme yok malesef. 4. aya başladım bugün. geçen "yeni" sivilcem çıkmıyo yazmıştım, yazmamla bir iltihaplı kocaman bir sivilce. yani böyle "GICIK" oldum. eskiler desen, yerli yerinde duruyolar, izler desen kıpkırmızı. yani napıcamı bilemiyorum...artık geçiceğine de inancım kalmadı bugün bunları duyunca. başka da çözüm yolu yok. artık maskeyle falan dolaşırım hayatım boyunca :18: içinizi kararttım ama kusura bakmayın... bu arada senin miligramın kaç? kaçıncı ayıdnasın? uamrım sen de iyileşme vardır :)

Son 29 :KK6:
Sadece dudaklarim kuruyor blistex medplus kullaniyorum sorun olmuyor
Dustan sonra falanyuzum geriliyor soyuluyor krem suruyorum oda geciyor
Birde fazla asabilik var ama ilactan oldugunu dusunmuyorum hep oyleydim :KK14:

X