İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Anladım canım bende amma abartmışlar dedim.:KK1:
Ben bu yaz oğluma Jules Verne nin romanlarını aldım.
80 sayfa civarı tereddüt ettim ama bayıldı.
Devamlılık kazanmasına faydası olabilir.
Kısa başlayın mesela kitabı 2 ya bölerek başlayın sonra devamı gelir.
Özel mi devlet mi okulunuz

kuzum müdür bişi yapmaz cidden rahatsızsan meb 147 şikayet hattı var oraya şikayet et o da olmazsa bimere mail yaz mutlaka ama mutlaka geri dönüyorlar çocukların hayatını etkileyecek bir durum göz ardı etmeyin....

biz de hızlı başlayanlardanız 2 şer 2 şer 100 e kadar ritmik sayma 5 er 100 den geriye sayma 4 er sayma türkçe hayat bilgisi 2 şer sayfa ödev hergün kitap okuma bugün toplantımız vardı yazısı kötüydü düzelmiş okuması gerilememiş yani çok iyi dedi öğretmen çok hevesliymiş kuzum hadi bakalım sene sonuna kadar bu hızla gideriz umarım:)))

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnanın çok rahatsızım öğretmenimizden. Biraz daha beklemeyi düşünüyorum bakalım. Yine aynı davranırsa ya müdüre çıkıcam yada dediğiniz gibi milli eğitime yada biryerlere şikayet edicem artık. Yapacak birşey kalmıyor.

Bende akşamları çalıştırmaya çalışıyorum oğlumu. Her akşam 1 sayfa matematik test çözdürüyorum. Benle yaparsa iyi de kendisi tek başına asla yapmıyor yaparsa da hepsi yanlış oluyor. Niye anlamıyor bu çocuk ya, niye....:KK14:

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnanın çok rahatsızım öğretmenimizden. Biraz daha beklemeyi düşünüyorum bakalım. Yine aynı davranırsa ya müdüre çıkıcam yada dediğiniz gibi milli eğitime yada biryerlere şikayet edicem artık. Yapacak birşey kalmıyor.

Bende akşamları çalıştırmaya çalışıyorum oğlumu. Her akşam 1 sayfa matematik test çözdürüyorum. Benle yaparsa iyi de kendisi tek başına asla yapmıyor yaparsa da hepsi yanlış oluyor. Niye anlamıyor bu çocuk ya, niye....:KK14:

canım bizim öğretmenin her zaman söylediği söz var öğretmen öğrenci veli sacayak gibidir bunlardan birisi olmazsa sağlam olmaz öğretmeniniz yetersiz olduğu için çocuk yapamıyor zaten biz evde öğretebilecek olsaydık okula ne gerek vardı okulda temeli alacak siz evde tekrar edeceksiniz ki her şey sağlam otursun çocuğunuz anlamıyor değil öğretmen eksik en kısa zamanda bu duruma müdahale etmelisiniz allah yardımcınız olsun...

Anladım canım bende amma abartmışlar dedim.:KK1:
Ben bu yaz oğluma Jules Verne nin romanlarını aldım.
80 sayfa civarı tereddüt ettim ama bayıldı.
Devamlılık kazanmasına faydası olabilir.
Kısa başlayın mesela kitabı 2 ya bölerek başlayın sonra devamı gelir.
Özel mi devlet mi okulunuz

devlet okulu canım . okullar artık çok kalabalık öğretmenlerimiz yorgun mutsuz çouklarımız da ağır ödev yüküyle eziliyolar imkanım olsa özele gönderirdim hem eğitim olarak hem hoşgörü adına dershaneler ve özel okullar bambaşka ... ilk önceleri dershaneler özelleşssin fikrine sıcak bakmıyordum eğer fiyatlar düşerse talepten dolayı artık ciddi ciddi özel düşünüyourm . ortaokul kısmı daha da fena işin denetim yok öğretmenler kalabalık sınıflara ders anlatamıyo. hoşgörüsüz sert bir ortam var okullarda . çocuklar mutsuz öğretmenler mutsuz veli mutsuz . dershaneler özelleşince fiyatlar düşerse özel tek terihim olur yoksa çok zor . velilere öğrencilere bağırıp çağıran öğretmenler yordu beni :26:

Son düzenleme:
Kızlar çok mutsuzum bi sürü ağladım durdum..
Oğlumun öğretmeni okulun en iyi öğretmenlerindendi..
herkes nasıl düşürdünüz o sınıfa sizin öğretmeninizle olan diyaloğunuza hayranız felan diyolardı.
çok ilgili, kimsenin hakkını yemeyen, çocukların ilgisini bi şekilde derse yoğunlaştırmayı başarabilen biriydi..
ve bugün toplantımız vardı öğretmen tayinini istemiş.
tüm veliler ağladık..
:KK43:
fecii moralim bozuk çocuğum hem öğretmenine çok alışmış hemde çok seviyodu..
Öğretmenden geçtim hadi diyelim ki bu çocukların aklı karışcak..
bi düzenleri vardı öğretmenin bi ders anlatma,öğretme düzeni vardı
şimdi silbaştan..
kimin geleceğide henüz belli değil :KK43: çok moralim bozuk..
ilkokul temeldir öğretmen değişikliği temeli sarsıyo.

Böyle bişiyle karşılaşan çocuğunda bu sorunu yaşayan var mı?
çok büyük bi değişim yada dikkat bozukluğu vs yaşadınız mı?
çocuğunuz çok etkilendimi?

herkes nasıl düşürdünüz o sınıfa sizin öğretmeninizle olan diyaloğunuza hayranız felan diyolardı.
çok ilgili, kimsenin hakkını yemeyen, çocukların ilgisini bi şekilde derse yoğunlaştırmayı başarabilen biriydi..
tüm veliler ağladık..
şimdi silbaştan..

cnm bizim kide buna benzer bısey öğretmen değil biz ayrıldık tayınden dolayı kızım cok uzuldu tabıkı ögretmenını ve arkadaslarını coksevıyordu ayrılmak istemiyrdu ama mecbruzzz ... neysekı yenı okulunda yenı arkadsı ve ögrtmenı cookk ii cıktı cokk sukurrrrrrrrr ilk ögretmenınde dahaaaaa sevdıı ögretmende sevdırdııı bende sizin gibi tedirignliydim derlserını calısmazsa etkılenırse yada dıkkat bozuklugu gibii vb. korktugum gıbı olmadıı sizde ii dusunun ii olsunn .... üzülmeyin inş. ii ögretmen gelrse ögretmeninizin yerını aratmazzz inş...

cnm bizim kide buna benzer bısey öğretmen değil biz ayrıldık tayınden dolayı kızım cok uzuldu tabıkı ögretmenını ve arkadaslarını coksevıyordu ayrılmak istemiyrdu ama mecbruzzz ... neysekı yenı okulunda yenı arkadsı ve ögrtmenı cookk ii cıktı cokk sukurrrrrrrrr ilk ögretmenınde dahaaaaa sevdıı ögretmende sevdırdııı bende sizin gibi tedirignliydim derlserını calısmazsa etkılenırse yada dıkkat bozuklugu gibii vb. korktugum gıbı olmadıı sizde ii dusunun ii olsunn .... üzülmeyin inş. ii ögretmen gelrse ögretmeninizin yerını aratmazzz inş...

oğlumda konuştum dün..
Öğretmeninin gideceğini , başka bir öğretmenle ama aynı arkadaşlarıyla derslerine devam edeceğini felan açıkladım..
şaşırdı ama çok olgunca cevap verdi..
-zaten önemli olan öğretmen değil dimi anne bizim bişiler öğrenmemiz bilmemiz.. dedi

öğretmen okulun en iyi öğretmeniydi..
çocuk gelişimi ve matematik üzerine eğitim almış bir sınıföğretmeniydi..
şuan diğer branşı olan matematik bölümünden tayinini istemiş..

ben 6 yıl 1. sınıf okuttum tekrar okutmak istemiyorum akıllı işi değil 1. sınıfı okutmak dedi ve gidiyo..

Hayırda bu öğretmenler bu 1. sınıfların okutulduğunu bilmiyolarmı ? sınıf öğretmeni olurken..
yaş sınırıda aşşa çekilince branş öğretmenliği yapma hakkı olanlar bir bir kaçmaya başladılar..
olan bizim çocuklarımıza oldu..
umarım gelen gideni aratmaz teşekkürler..

oğlumda konuştum dün..
Öğretmeninin gideceğini , başka bir öğretmenle ama aynı arkadaşlarıyla derslerine devam edeceğini felan açıkladım..
-zaten önemli olan öğretmen değil dimi anne bizim bişiler öğrenmemiz bilmemiz.. dedi

ben 6 yıl 1. sınıf okuttum tekrar okutmak istemiyorum akıllı işi değil 1. sınıfı okutmak dedi ve gidiyo..

Hayırda bu öğretmenler bu 1. sınıfların okutulduğunu bilmiyolarmı ? sınıf öğretmeni olurken..
yaş sınırıda aşşa çekilince branş öğretmenliği yapma hakkı olanlar bir bir kaçmaya başladılar..

oglunu tebrik edıyrumm gercektn olgunca cvp vermıs.... cnmm bnm herögretmen bır degılkı kolaylık ve rahatlık arıyorlar ondandır neysee siz bunları boswerın suanlık sorun yok gıbı dua edin ki hayırlı bir ögretmen gelirrr inşşş

oğlumda konuştum dün..

akıllı işi değil 1. sınıfı okutmak diyen bir öğretmen çok ta iyi olmadığını gösterir aldığı eğitimler falan hikaye işini sevmeli önce ilk fırsatta branşa geçiyorsa demekki sınıf öğretmenliğini sevmiyormuş

bizim öğretmenimiz ilk sınıfa girdiğinde heyecandan titriyordu resmen yeni öğretmen olsa anlarım ama 22 yıllık öğretmen olmasına rağmen her 1. sınıf aldığımda çok heyecanlı olurum demişti çok iyi hitap yeteneği olmasına rağmen konuşmakta zorlanmıştı idealist hırslı en iyi olmak zorunda diyen çocuk psikolojisinden en önemli de veli psikolojisinden anlayan bir öğretmenimiz var umarım sizinde yeni gelen öğretmeniniz çok çok çok iyi bir öğretmen ve çocuğunuz onu çok sever

çocuğunuzun olgunluğunu da alkışlıyorum:KK9:

bu arada kardeşim de başka yere taşındı öğretmen değiştirmek zorunda kaldı ama o kadar memnun ki çocukların psikolojisi sandığımız kadar pamuk ipliğine bağlı değil çocuklar sadece ve sadece bizim endişelerimizi kendi endişeleriymiş gibi bize karşı kullanıyorlar ona endişeli olduğunuzu hissettirmeyin bakın daha kolay atlatacaksınız:)

Arkadaşları sorunumla ilgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz çok teşekkürler..
şimdi sizden akıl istiyorum lütfen yardım edin..
yarın öğretmenin ilişiği kesiliyo okulla..
bugün 5 veli gittik müdür yardımcısının odasına..
ve çocuklarımız? ne olacak dedik..

Aldığımız yanıta bakın şuan öğretmen yok çocukları dağıtıcaz..
nasıl yaaa? nasıl? ne demek? siz bu öğretmenlerin gitmesine izin veririken yerine nasıl birini bulmazsınız?
nasıl bunu yaparsınız..
2 tane 2. şubesi boşta kalıcak toplam zaten 5 şubeydik..
2 şube diğer 3 şubeye paylaştırılacak mı yani?
bu nasıl bi saçmalık 1 sınıfta 53 çocuğa tekabul ediyo bu?
nasıl bi sistem
nasıl bi zihniyet?

Napcamı şaşırdım isyan! ediyorum..
Nereye başvursak napsak şaştık kaldık..
yok öğretmen gelirse dağıtmayız ama öğretmen yok biz dağıtmak zorundayız..

aynısı sizin çocuğunuza yapılsa dedim?
siz bizim çocuklarımızın okuma haklarını ellerinden almaya çalışıyosunuz dedim..
vee şuan aklım kafam karışık
eğer benim çocuğum bir sınıfta 50 kişi okursa okul değiştirmek zorunda kalcam ama servise vermem lazım diğer okul evime uzak

ve ben şikayet edicem görsünler semtteki diğer okularda sınıflar 32 kişi bizde 50 olcak..
nerde bunun mantığı ya
ben şuan çocuğumun eğitiminden öğreneceklerin şüphe içindeyim oğlum karmançorman olucak:KK5:

Arkadaşları sorunumla ilgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz çok teşekkürler..
şimdi sizden akıl istiyorum lütfen yardım edin..
yarın öğretmenin ilişiği kesiliyo okulla..
bugün 5 veli gittik müdür yardımcısının odasına..
ve çocuklarımız? ne olacak dedik..

Aldığımız yanıta bakın şuan öğretmen yok çocukları dağıtıcaz..
nasıl yaaa? nasıl? ne demek? siz bu öğretmenlerin gitmesine izin veririken yerine nasıl birini bulmazsınız?
nasıl bunu yaparsınız..
2 tane 2. şubesi boşta kalıcak toplam zaten 5 şubeydik..
2 şube diğer 3 şubeye paylaştırılacak mı yani?
bu nasıl bi saçmalık 1 sınıfta 53 çocuğa tekabul ediyo bu?
nasıl bi sistem
nasıl bi zihniyet?

Napcamı şaşırdım isyan! ediyorum..
Nereye başvursak napsak şaştık kaldık..
yok öğretmen gelirse dağıtmayız ama öğretmen yok biz dağıtmak zorundayız..

aynısı sizin çocuğunuza yapılsa dedim?
siz bizim çocuklarımızın okuma haklarını ellerinden almaya çalışıyosunuz dedim..
vee şuan aklım kafam karışık
eğer benim çocuğum bir sınıfta 50 kişi okursa okul değiştirmek zorunda kalcam ama servise vermem lazım diğer okul evime uzak

ve ben şikayet edicem görsünler semtteki diğer okularda sınıflar 32 kişi bizde 50 olcak..
nerde bunun mantığı ya
ben şuan çocuğumun eğitiminden öğreneceklerin şüphe içindeyim oğlum karmançorman olucak:KK5:

hemen bimere mail at 147 meb şikayet hattı var orayı ara ama en hızlı cevap bimerden gelir hakkınızı arayın dilekçe verim bütün veliler toplanın bu kadar saçma bir uygulama olamaz sizi bu şekilde mağdur etmeye hakları yok!!!

çok sinirlendim yaaaa bu nasıl bir mantık:KK47::KK47::KK47::KK47:

tüm veliler ağladık..
şimdi silbaştan..

canım kızım 2 sınıfa gidiyor ve bizim 3.öğretmenizmiz.
1 sınıfta 2 öğtermen değişti şimdi 3. bu da bu yıl ancak dururum dedi.4+4+4 geldi ya norm fazlalığı oluyormuş bizim öğretmen yani yine değişecek.
biz de çok üzüldük yapabileceğimiz bişey yokmuş müdür öyle söyledi çok istiyorsanız özele verin dedi.

sadece bizim sınıf dağıldı(36 kişiydik)
3'er 5'er diğer 5 şube içine kura çekerek dağıtıldık..
Ama oğlum mutsuz sınıfı sevmiyo
öğretmene alışamadı..
napcamı şaşırdım bugün okuldan gelene kadar istemiyorum o sınıfı dedi durdu..
Hafta sonuda kurs başlıyo kafam allak bullak..
yapıcak hiçbişim yok şuan.
elim kolum bağlandı
çocuklar ayrıldıkları için ağlıyolar
velilerde istemedikleri öğretmenlere düştükleri için..

2 gündür okulda bekliyorum..
üzüntüden vücudum sivilce döktü 2 günde.. yara bere içinde heryerim..
hafta sonuda kurs başlayınca bakalım napcaz yinede tuttursa istemiyorum felan diye of of

eski öğretmenimiz gibi değil tabiki öğretmen sanki kendi sınıfındaki öğrencileri daha üstün tutuyo gibi bizde isteyerek yollamadık ki kura çekildi nihayetinde..

herşey için gerçi çok yeni dün1 bugün2
iyi düşünücem iyi olur umarım..

Ayrıca 3er 4er saymayı öğrendik çarpım tablosunu öğretmeye çalışıyorum ama bu isteksizlikle nasıl öğrenicek hiç bi fikrim yok.

selam kızlar yeni eğitim yılımız hayırlı olsun allah bizlerede sabır versin ben hatta bütün sınıf velileri öğretmenin eğitimini beğenmiyoruz bu sene sırf öğretmenden dolayı dört fire verdik başka okullara gittiler
öğretmenimiz çocukları yeterince bilgilendirmiyor gibi geliyor biz velilere şu anda ölçümlerdeyiz biz cm-metre onları öğreniyorlar eve bir yaprak test yollamış üç basamaklı çıkarmalar var içinde bu çocuklar üç basamaklı sayıları çıkarmasını öğrenmediler komşuya gittik bir onluk aldık meselesi vardı biz küçükken öğretmen birşey öğretmemiş vebir sayfa testle çocuk ne kadar pekiştirebilir bunları oda muamma

türçeden ünlü ünsüz konularını işliyoruz
birde sormak istediğim hangi yardımcı kitapları ve okuma kitaplarını aldınız
sizler hangi konulardasınız ödevler ne durumda türçe ödevlerini yaptırmakta zorlanıyorum çocuğun kapasitesini aşan şeyler var cevaplayamıyor ben söyleyecemki yazsın

selam kızlar yeni eğitim yılımız hayırlı olsun allah bizlerede sabır versin ben hatta bütün sınıf velileri öğretmenin eğitimini beğenmiyoruz bu sene sırf öğretmenden dolayı dört fire verdik başka okullara gittiler
öğretmenimiz çocukları yeterince bilgilendirmiyor gibi geliyor biz velilere şu anda ölçümlerdeyiz biz cm-metre onları öğreniyorlar eve bir yaprak test yollamış üç basamaklı çıkarmalar var içinde bu çocuklar üç basamaklı sayıları çıkarmasını öğrenmediler komşuya gittik bir onluk aldık meselesi vardı biz küçükken öğretmen birşey öğretmemiş vebir sayfa testle çocuk ne kadar pekiştirebilir bunları oda muamma

türçeden ünlü ünsüz konularını işliyoruz
birde sormak istediğim hangi yardımcı kitapları ve okuma kitaplarını aldınız
sizler hangi konulardasınız ödevler ne durumda türçe ödevlerini yaptırmakta zorlanıyorum çocuğun kapasitesini aşan şeyler var cevaplayamıyor ben söyleyecemki yazsın

CNM ANTALYADAYKEN 1,SINIFTAYKEN ÖGRETMENİMİZZ COK HIZLIYDI ... EN İİ ÖGRETMNE OLDUGUNU GÖSTERMEYE CALSIRDI .. ANTALYADA 4 SUBEDEN BUTUN DERSLERI EN ERKEN BİTİREN SINIF BİZİM SINIFTI DİGERLERİ İSE YAVAS GİDİYRDUU. BENDE SNİN GİBİ DÜSÜNCEDE KALDIM İİ Mİ KÖTÜMÜ OLUR DİYE HATTA SINIFIMIZ ANTLAYDA 45 KİŞİYDİ BUSENE 50 OLDU OYUZDEN ögretmenimiz sürekli ben bir kez anltırım anlayan anlar anlmayan evde veliler ilgilensin der cıakrdıı ..tabıkı biz cok zorlandık yuk bıraktıgı içinn neyse esimin tayini cıktı ankaraya 2.sınıfta ankaradayız sınıf mevcutumuz 20-21 kişi
hıc zorlanmadık ne kzım ne ben ögretmenımızz gerikalan cocukalrla hepsi aynı olmay cabalması akıllarında kalsın dıye cabalı bu coook hosuma gıttı ...yanı konumuz matematık geometrklerdeyızz ve carpma ları ogrenmelrı ıcın sayıları ögretıyor yanı 2şer 3şer 4er 5er vb.bız bunları antalyada ögrendık gercı... turkcede unlu unsuz ve hece ayrımı vb.. ordayız yavas yavas gıdıyor ama ıyıce ögrenıyorr okulda ev ödevi olarak aynı geometrik ve trkceden testler verıo hergun hıkayeme okuma var

bnm kendı fıkrım hızlı gecen ögretmen ögrencılerın aklında kalacgını sanmıom her cocuk bir degıl kımı hemen ögrenır kımı gec
yavas ögreten ögretmen daha ii bncee ben budurumdan cok mutluyum ve rahatımm

yardımcı kıtaplarımız daha alınmadı yakında alınacak toplantı karar verılecek :)

senın dedgın gıbı mugladakı arkadsımda bız toplamma cıkarmalardyız dedı

çocuğuma derslerinde yardımcı olmakta zorlanıyorum test matematik testleri çok farklı yani çözülüş biçimleri bizim gördüğümüz gibi değil daha çok mantık kullamarak çözülüyormuş normalde ben çarpma bölme yaparak bu sorulara cevap veririm ama bu çocuklar daha bizim anladığımız manada çarpma ve bölme görmediler cevapları ona anlatmakta onun seviyesinde zorlanıyorum içinizde öğretmen olan varmı lütfen bize bir akıl versin yada çocuğu okuyanlardan akıl istiyorum

çocuğuma derslerinde yardımcı olmakta zorlanıyorum test matematik testleri çok farklı yani çözülüş biçimleri bizim gördüğümüz gibi değil daha çok mantık kullamarak çözülüyormuş normalde ben çarpma bölme yaparak bu sorulara cevap veririm ama bu çocuklar daha bizim anladığımız manada çarpma ve bölme görmediler cevapları ona anlatmakta onun seviyesinde zorlanıyorum içinizde öğretmen olan varmı lütfen bize bir akıl versin yada çocuğu okuyanlardan akıl istiyorum

evet bende çok zorlanıyordum ama ritmik saymaları öğrendikleri için biraz daha rahatım:)

mesela 7 sepetin içinde 3 yumurta var tüm sepetlerde kaç yumurta var diyor 3 er 3 er 7 tane sayıyoruz yani her sayıda bir parmak kaldırıyoruz daha 7 leri öğrenmedik yedileri öğrenince 3 tane 7 sayarız daha kolay olur:)))

bölme işleminde de daha yarısı olanlar çıkıyor karşımıza onuda yarısı demek iki aynı sayının toplanması demek diyorum mesela 12 hangi iki sayı toplanırsa 12 eder dedim 7 dedi toplattım 14 oldu dedim 14 12 den büyük eee demek ki yediden küçük bir sayı olacak 6 ları topladı böyle yapınca kendi de çok zevk alıyor:)))

ama doğru mu yapıyorum yanlış mı bilmiyorum öğretmen bir arkadaş gelse de yardım etse hakikaten:)

Yeni sınıfımıza ve öğretmenimize zorda olsa alışmaya başladık..
Bizim sınıfdan biraz geride oldukları için(konularda) bizimkiler ağırdan alıyolar..
şuan 3er 3er 30'a kadar ritmik ileri - geri
4er 4er 40'a kadar ileri-geri ezberlettim kolay olsun diye..

hafta sonu okul kursuna başladık.
2 tane test kitabı verildi sadece test çözücekler...
En korktuğum matematik..
şuan ritmik saymalar,onlar birler basamağı basit gibi geliyo bizimkine ama ilerleyen konularda napcaz bilmiyorum..
henüz çarpım tablosunu ezberletmedim 2ve 3leri biliyo sadece..

matematikden özel ders bile aldırmayı düşünüyorum çünki matematiği çok iyi olsun istiyorum..
kursda zorlıcak gibi bu ay okula para ödemekle geçti valla..

Kolay gelsin hepimize..

arkadaşlar biz cok yavaş gidiyoruz .sadece türkçe hayatbilgisi fasuküllerde test cözüyoruz ve bol bol okuma matematige agırlık vermiyor ögretmenimiz enson pirizmalar küpler tekrar ettik öylede kaldı.ingilizce den 1 sayfa ödev belli sonradan basıracak bizim ögretmenimiz

bizde şimdi istiklal marşının 10 kıtasını ezberliyoruz kuzum kelimeleri anlamayınca zorlandı bende oturdum tek tek açıkladım sonra bir baktım 6 kıtayı birden ezberlemiş nasıl zorlanıyor söylerken bir görseniz en zorlandığı kelimede vecd oldu:)

X