Aile Planlaması Gebeliği Önleyici Aylık İğneler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende aylık 2. iğnemi vurdurdum ilkinde sadece biraz gögüslerde ağrı ve sızlama oldu ama kısa sürdü 2. hiçbişey olmadı ve adetlerimde biraz azalma oldu bunun haricinde bi rahatsızlık hissetmedim benim tek korkum kilo artışına sebep olurmu acaba ama bütün doğum kontrol yöntemleri her bünyede farklı etki gösterebiliyo

arkadaşlar nıye uğraşıyorsunuz bu iğneler ve haplarla. Hepsinin bir yan etkisi var. Ben evlenınce eşim prezervatifle korunacak ilk çocuktan sonrada kordonlarımı bağlatıcağım en güzeli ve rahatı.:kahve:

selam arkadaşlar,
bende 3 aylık iğnelerden kullanıyorum.yan etkileri bünyeden bünyeye değişiyor heralde.bende hiç bir etki yapmadı.gayet memnunum.aylık iğneler, normal doğum kontrol haplarının iğneye çevrilmiş hali.ilk ondan kullandım.ama öğrendimki,35 yaş üstü ve sigara içenlere 3 aylık iğne veriliyormuş.yaşım 38 ve sigara kullanıyorum.ayrıca adet kanamalarım,ilk 2 ay çok azaldı.şimdi ise hiç adet olmuyorum.tek yan etkiside bu.yumurtalıkları çalıştırmadığı içinde adet görmüyorsun.onun için adet görmemenin bir zararı yok vücuda.ve vücudumda hiç bir değişiklikte olmadı.ben gayet memnunum.35 yaş üstü ve sigara kullananlara tavsiye ederim..

slm

ozz34 cüm adettemi kesiyor bu kimilerinde? Şaşırdım bak şimdi ben bi kaç aydan beri aylıklarından vuruluyorum adetimde düzenli geliyor bu adet düzensizliği acaba sırf üç aylık iğnelerdemi olurki ?

Bir bilgin varmı? Merak ettim...
sevgiler...

gerçi biraz azalma var adetlerimde ama gününde geliyor yani... (bunuda ekliyeyim dedim)

:)

ben 8 yıl hiç korunmadım. bu konuda bilgimde yoktu sağlık oçağında bulunan ebe önerdi.kan tahlili yaptılar vurmadan önce sonuçlar olumlu çıkınca vuruldum.
şimdi 6,5 aylık bir kızım var başka istemediğimiz için bende 3 aylık iğne vurulmuştum 4 ekimde bitiyor süre tekrar vurulacağım. pek yan etkisi olmadı . hasta olamadığım için biraz göbeğim çıktı o kadar memnun kaldım . hap kullansam unuturum almayı en azından kalçadan bir iğne vuruluyor 3 ay arkana bakma 35 yaşındayım ve sigara kullanıyorum.

arkadaşlar nıye uğraşıyorsunuz bu iğneler ve haplarla. Hepsinin bir yan etkisi var. Ben evlenınce eşim prezervatifle korunacak ilk çocuktan sonrada kordonlarımı bağlatıcağım en güzeli ve rahatı.:kahve:

canım iyi hoş yazmışında belki 2 3 çoçuk hemen düşünenler var.ayrıca bu genç yaşta bu sayfayı okurken gözüme takıldın hemen ilk çoçuktandan sonra bağlatmak neden? çok çok gereksiz bişey.diyelim Allah korusun çoçuğun öldü.yada 2ci istedin yada ilerde düşündün ozaman tekrar ameliyat masasınamı? yatıcan? kordonları açtırmak için.çok saçma ....hem çoçuk tek başına olurmu? ilerde oda bi kardeşi olsun ister eminim.ben tek büyüdüğüm için bunu yaşayanlardanım.çok şükür aramızdaki yaş farkı geçte olsa şimdi 2 kardeşim var.bu kadar katı olma derim.evlenince eminim ne demek istediğimi daha iyi anlicaksın..:emir_bebek:

bu igneler tuylenme yapiyormus diye duymustum;

sizler de yapti mi?

valla arkadaşlar aylık iğneyi bilmem ama 3 aylık iğneye lanet olsun diyorumm.. ben evleneli5 ay oldu vurundum evlenirken 5 aydır adet olmuyorum.larnımda şişlik var.. başımdaa acayip ağrıı sinir stres off bu iğne gerçekten berbat bence 3 aylık kullanmayın derim..çüünkü çocuk istediğinde bile en az 6 en fazla 12 ay beklemek zorundasınn

Ben de bu iğneleri düşünüyorum ama zaten adet düzensizliğim var. Doktora danışarak bunu yaptırmak istiyorum. Önerebileceğiniz neresi var Anadolu yakasın? DOktor kontrolünde yapılıyordur diye düşünüyorum?

çok şikayet yazılı doktorlar her insana mı uyguluyor uygun olmayanadamı acaba?

merhaba arkadaşlar ben üç buçuk senedir evliyim ve evlendiğim aydan bu yana hep aylık iğne ile korunuyorum. hiç bir yan etki görmedim (hatta göğüslerdeki etkiyi bile:gitme:)sonra geçen yıl bebek sahibi olmak istedik iğneyi bırakyım.dr kontrollerimi ihmal etmedim. ve iğneyi bıraktıktan iki ay sonra hamileydim. şimdi maşallah çok sağlıklı bir oğlum var topaç gibi . ve ben hala aylık iğne ile korunuyorum. koldan yapılıyor kas içine. sadece yapıldığı gün kolum biraz ağrıyo tüm etki bu kadar.ve fiyatı 7.5 tl.

Ya bn 2 hafta öncee aylık iğne yaptırdım ilk defa dr dedikii hemen korumaya başlamaz 2.iğneden sonra korur dedii amaa nete baktım adetin ilk günü yaptırırsan anında korumayaa başlıomuşş... Bilgi verirseniz sevinirim.. Sizinkidee mi ikinci iğneden sonra korumaya başladı:S yoksaa dr mu bilmio:S

neyse cvba gerek kalmadı ilk günnden itibarenn korumaya başlıomuş.. bilmeyenlar ,için

ben de aylık iğne vurulmuştum ekimde zira başta yan etkisi yok gibi geldi sevinmiştim.Ama şuan bütün dengemi altüst etti diyebilirim.1 hafta arayla 4 kere adet oldum dr iğneden dolayı dedi.dr bunu yeni evlilere kesinlikle önermiyoruz ,doğum yapmış olan bayanlara tavsiye ediyoruz dedi.vurulduğuma çok pişman oldum ama iş işten geçti

ben de aylık iğne vurulmuştum ekimde zira başta yan etkisi yok gibi geldi sevinmiştim.Ama şuan bütün dengemi altüst etti diyebilirim.1 hafta arayla 4 kere adet oldum dr iğneden dolayı dedi.dr bunu yeni evlilere kesinlikle önermiyoruz ,doğum yapmış olan bayanlara tavsiye ediyoruz dedi.vurulduğuma çok pişman oldum ama iş işten geçti

dr bana herkess kullanabilir fazlaa yan etkisi yok dedi:S pff bunlarr hep değişik değişikk konuşo yaa:S benn halaa adet görmedimmmm yaaa 1 ayy olacak nerdeysee...:KK43:

ya sizdee iğne yaptırdığınızdaa çok acıomu? yoksaa bndemi bölee olo:S kalçamın üzerinee oturamıorum ya:mad:

Ben de bu iğneleri düşünüyorum ama zaten adet düzensizliğim var. Doktora danışarak bunu yaptırmak istiyorum. Önerebileceğiniz neresi var Anadolu yakasın? DOktor kontrolünde yapılıyordur diye düşünüyorum?

bu iğneleri sağlık ocakları aile planlamsı yapıyor canım,ben ilk yaptırdığımda aylık iğne yaptırıyordum,gayet herşey yolunda gidiyor,en son yaptırdığımda iğneyi eczaneden almıştım,sağolsun aylık yerine 3 aylık vermiş bana ve ben 3 aydır adet olmuyorum ama aylık iğnede hiç böyle bi problemle karşılaşmadım,gayet düzenli bi şekilde adetim devam ediyordu..yani aylık iğneyi tavsiye ederim canım..kilo falan aldırmıyor aksine ben 1 kg vermiştim ay içinde,tabi bünyeye göre değişir bu...

Ya bn 2 hafta öncee aylık iğne yaptırdım ilk defa dr dedikii hemen korumaya başlamaz 2.iğneden sonra korur dedii amaa nete baktım adetin ilk günü yaptırırsan anında korumayaa başlıomuşş... Bilgi verirseniz sevinirim.. Sizinkidee mi ikinci iğneden sonra korumaya başladı:S yoksaa dr mu bilmio:S

hayır öyle bişi yok..hatta ben bu iğneyi ilk yaptırmak istediğim zaman sağlık ocağındaki aile planlaması hemşiresine sordum..bak hamile kalmam dedim dimi yani %100,hemşire bana hayır kesinlikle kalmassın,hatta bugün deneyebilirsin demişti:))aynende yaptım ve kalmadım:)))

X