Cilt Bakımı Ürünleri Peeling önerir misiniz?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

eylxuxl25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
578
2
37
Merhaba arkadaşlar aranızda cildi için peeling kullanan var mı? Ne gibi sonuçlar elde ediyorsunuz. Gereklimidir. Ben bugüne kadar hiç uygulamadım. Burnumun üstünde siyah noktalar var t bölgem yağlıdır...Dün bir kozmatik mağazasına girdim ordaki bayan cildin için gerekli dedi..Bu konuda lütfen bildiklerinizi paylaşırmısınız..Ne gibi ürünler önerirsiniz. Benim cildim karma ve hassas.
Şimdiden teşekkür ederim..
Herkese mutlu günlera.s.

kesinlikle öneririm, yaptırabiliyorsan bir cildiye hekimine kimyasal peeling yaptır, onun dışında piyasadaki peeling ürünlerinden cildine uygun olanlarından kullanabilirsin. mümkünse dermokozmetik yani sadece eczanelerde satılan ürünlerden kullanırsan cildin için en doğrusunu yapmış olursun.

ben de kesinlikle öneririm vücuduna da yüzüne de muhteşem bir pürüzsüzlük sağlarsın hele banyoda vücuduma yapıp da duştan sonra nemlendirici sürdüğümde cok farkediyorum acayip yumuşak oluyor

kesinlikle öneririm, yaptırabiliyorsan bir cildiye hekimine kimyasal peeling yaptır, onun dışında piyasadaki peeling ürünlerinden cildine uygun olanlarından kullanabilirsin. mümkünse dermokozmetik yani sadece eczanelerde satılan ürünlerden kullanırsan cildin için en doğrusunu yapmış olursun.

Kimyasal peeling için biraz daha bilgi verir misin. N e karad tutuyor, nasıl yapılıyor, bir zararı var mı.. gibi:):eek:

Ben bir senedir nivea nın peelingini kullanıyorum.
Ama bitsin almıcam daha .
Çene bölgemdeki siyah noktalar düzenli kullanmama rağmen geçmedi. Aksine çoğaldı denebilir.
Başka önerisi olan varsa sevinirim arkadaşlar.
:kahve:

cnm bencede mutlaka bir peeling kullanman lazım fakat sivilce problemin varsa sivilceli bölgfeler asla kullanma çünkü yayabilir hepmiizn yapması lazım ben 15 günde bir ölü hücereden kurtulmak için yaparım ama peelingden sonra cilt biraz hassaslaşır ardından cildine göre ya bir kil maskesi yada yatıştırıcı bir maske daha kullanmanı öneririm

Ben bir senedir nivea nın peelingini kullanıyorum.
Ama bitsin almıcam daha .
Çene bölgemdeki siyah noktalar düzenli kullanmama rağmen geçmedi. Aksine çoğaldı denebilir.
Başka önerisi olan varsa sevinirim arkadaşlar.
:kahve:

buhar banyosu yapıyormusun bilmiyorum ama çok faydalı evde kullanılan yüz saunaları var ben onunla yapıyorum ama onu almadan önce tencerede kaynatıyordum suyu bir havluyla kafamı kapatp buharda kalıyordum bir 5-10 dk. çok faydalı hatta suyun içine nanede atarım nanenin yatıştırıcı etkisi var.birde kozmetik malzemeleri satılan yerlerde komedon pres diye bir alet var 5-10 ytllik birşey pahalı değil cilt bakımı yaptıranlar bilir buhardan sonra onunla temizliyorum üzerinede güzel bir kil maskesi ardından tonic nemlendirici al sana temiz bir cilt canım....

Kimyasal peeling için biraz daha bilgi verir misin. N e karad tutuyor, nasıl yapılıyor, bir zararı var mı.. gibi:):eek:

kimyasal peeling yüzdeki ölü deri katmanlarının bazı zayıf asitlerce temizlenmesi esasına dayanıyor. fiyatı 50-100-150 civarı yapan yere ve kişiye göre değişir. cilde göre uygulanacak malzemeler seçilir. çok hassas cilde farklı, dayanıklı bir cilde daha farklı maddeler uygulanır. geçici kızarıklık ve sızı yapabilir. uygun tedbir ve önerilerle bunların da önüne geçebilirsiniz. istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için mutlaka bir hekime yaptırın.

buhar banyosu yapıyormusun bilmiyorum ama çok faydalı evde kullanılan yüz saunaları var ben onunla yapıyorum ama onu almadan önce tencerede kaynatıyordum suyu bir havluyla kafamı kapatp buharda kalıyordum bir 5-10 dk. çok faydalı hatta suyun içine nanede atarım nanenin yatıştırıcı etkisi var.birde kozmetik malzemeleri satılan yerlerde komedon pres diye bir alet var 5-10 ytllik birşey pahalı değil cilt bakımı yaptıranlar bilir buhardan sonra onunla temizliyorum üzerinede güzel bir kil maskesi ardından tonic nemlendirici al sana temiz bir cilt canım....

Yapmam mı canım aynı senin gibi tencereye su koyup nane atıp kapaklanıyorum üstüne.
komedon pres dediğin peeling mi oluyo canım.
Maske hiç yapmadım çok kuru bir cildim var kil maskesi olurmuki bana.

Yapmam mı canım aynı senin gibi tencereye su koyup nane atıp kapaklanıyorum üstüne.
komedon pres dediğin peeling mi oluyo canım.
Maske hiç yapmadım çok kuru bir cildim var kil maskesi olurmuki bana.

canım cımbızı düşün onun gibi bir alet bu çelikten iki ucundada küçük delikler var onları siyah nokta üzerine bastırıyorsun dışarı çıkıyor tüm pislik elimizle sıktığımızda tırnaktan mikrop kapıp iz kalabilir onun için canım bu komedon pres

cildin kuruysa tatlım özellikle bu soğuk havalarda bence mutlaka nem maskesi yap derim ben kil olmaz sana nem maskesi lazım bence

canım cımbızı düşün onun gibi bir alet bu çelikten iki ucundada küçük delikler var onları siyah nokta üzerine bastırıyorsun dışarı çıkıyor tüm pislik elimizle sıktığımızda tırnaktan mikrop kapıp iz kalabilir onun için canım bu komedon pres

cildin kuruysa tatlım özellikle bu soğuk havalarda bence mutlaka nem maskesi yap derim ben kil olmaz sana nem maskesi lazım bence

Hımm tez vakit bir nem maskesi alayım.
Bir o eksikti zaten. Tam olsun barii a.s
İlgine teşekkürler canım.

canım cildciler t bölgen için peelingmi tavsiye etti annamadım yaa kafam karıştıı.bu arada çevremde var bir kaç tanee hiç memnun kalmadılarr ve pişmanlarr hem niye gerekli olsun ki aksesuar bencee ama yine de sen bilirsinn ben şahsen gereksiz buluyorum olmasa daha ii olurrr

Gözekcim bende seni anlamdım. CADIARZU
Aksesuar ne valla anlamadım kızma.:mymeka:
Kız peeling niye gereksiz olsun hem.:icecream:

nem maskesi için yoğurtla mısır ununu karıştırıp maske yapabilirsin canım 2 kaşık mısır ununu yumuşaracak kadar yoğurt ekleyip yüzüne sürüyosun ve 20 dk bekliyosun ben ovalayarak çıkarttım daha sonra peeling etkisi de olabilir diye geldi benim aklıma çünkü mısır unu tanecikleri var ya ondan :)) ama bilemiyorum benim cildim de çok kuru bu maske çok nemlendirdi benim cildimi

canım cildciler t bölgen için peelingmi tavsiye etti annamadım yaa kafam karıştıı.bu arada çevremde var bir kaç tanee hiç memnun kalmadılarr ve pişmanlarr hem niye gerekli olsun ki aksesuar bencee ama yine de sen bilirsinn ben şahsen gereksiz buluyorum olmasa daha ii olurrr

Burnumun üzerinde siyah noktacıklar var onlardan nefret ediyomÇok üzgünüm çoook bu yüzden gerekli gördü.. Hemde cildin ölü hücrelerini atması gerekiyomuş pelingde bu işlemi görüyomuş. Bu nedenle de herkesin kullanması gerekiyomuş canım...Bende onun araştırmasını yapıyomşutarafagitti

eer cildinde akne sivilce yoksa öneririm çok ii geliyo gözenekleri açıyo siyah noktalar gidiyo ama sivilce varsa aman dikkat yayılmasına sebep oluyo:1no2:

nem maskesi için yoğurtla mısır ununu karıştırıp maske yapabilirsin canım 2 kaşık mısır ununu yumuşaracak kadar yoğurt ekleyip yüzüne sürüyosun ve 20 dk bekliyosun ben ovalayarak çıkarttım daha sonra peeling etkisi de olabilir diye geldi benim aklıma çünkü mısır unu tanecikleri var ya ondan :)) ama bilemiyorum benim cildim de çok kuru bu maske çok nemlendirdi benim cildimi

Bu aslında peeling.Evde yapılan versiyonu ve hem çok faydalı hem de çok ucuz.Peelingi banyodan sonra yada çıkmadan hemen önce yaparsanız daha faydalı.Peeling aslında ölü cilt hücrelerini soyma yönteminin adı ve bence de düzenli yapılırsa gözle görülür bir iyileşme yapıyor yüzde.Tabbi hop diye mucize beklememek lazım hiçbir şeyden.Önemli olan istikrar.

Ovalayarak çıkarırken fazla bastırıp cildinizi tahriş etmeyin.Su buharının uzun vadede cilt sarkması gibi bir yan etkisi oluyor.Gözellik merkezlerinde komedonları çıkarmadan önce verdikleri buhar O3 buna da dikkat çekmek istedim.Banyodaki yumuşama yeterli gelecektir zaten.

Sevgiler

bu mısır unu yoğurt maskesini ilk kez geçen hafta yaptım bir hafta boyunca cildim yumuşacık gezdim bugün tekrar yapıcamm ben çok sevdim bunu herkese tavsiye ederimm

X