Sperm sayısı ve kalitesini artırıcı formül

elifzeynep2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
342
5
46
Arkadaşlar şimdiye kadar iki kez tüp bebek denedik 3 yıldır eşimin sperm sayısı 7 milyonun üzerine hiç çıkmadı. Hatta son denemede sayı 2 milyon ileri hareketli 0 dı. Şu anda tüp bebek yöntemiyle hamile olan bir arkadaşım eşi Klomen iğne kullanmış bize de tavsiye etti. Ben de internette küçük bir araştırma yaptım. Sonuçta bir üniversitede yapılan araştırma sonucu eşim bir hafta önce,
Günde 1 adet Klomen kapsül (50 mg)
3 adet L-Arginin Monohidroklorür (500 Mg) kapsül

Kullanmaya başladı. Bunun yanında zaten uzun süredir Dr. Quick Saw Palmetto (E vitamini de içeren ithal bir vitamin), Triental kullanıyordu.

Ve sonuç: Eylül ayında 2 milyon şu anda 23 milyon, ileri hareketli 0 iken şu anda %22 ..

Test yaptırdığımız merkez farklı. Elbette labaratuvar farkı da olur. Ama daha önce de pek çok farklı merkezde yaptırmıştık. Dediğim gibi hiç 7 milyonun üzerine çıkmadı....

l-arginin ilacı eşim kullanamadı çünkü toz halindeydi ve suya karıştırılarak içiliyordu biz eczaneciye kapsül olarak varmı dedik bize yok dedi bu konuda beni de aydınlatırsan çok sevinirim lütfen ....

l-arginin ilacı eşim kullanamadı çünkü toz halindeydi ve suya karıştırılarak içiliyordu biz eczaneciye kapsül olarak varmı dedik bize yok dedi bu konuda beni de aydınlatırsan çok sevinirim lütfen ....

eczanelerde artık satılıyormuş canım. Toz olarak kullanılamadığı için kapsülünü üretmişler. Tozunu benim eşim de kullanırken zorlanmıştı. 500 mg lık 50 kapsül var içinde. Fiyatı da 18 YTL. Ben pek çok eczanede görüyorum..

selam arkadaşım kaç ay kullandınız ilaçlarıve fiyatı uygunmu
larginin ve klomeni sadece tahlilden bir hafta önce kullanmaya başladı. Mucize gibi biliyorum ama asıl etkiyi sanırım bu iki ilac yarattı. Okuduğum araştırmada da zaten ikisinin birlikte kullanılması halinde etkili olduğu yazıyordu.Daha önce largininin tozunu ve trentali, ayrıca vitamin hapını kullanıyordu. Klomen 10 tablet 8 YTL, 30 tablet 19 YTL idi sanırım. Larginin 50 kapsül 18 YTL.

peki arkadaşlar bu ilaçlar doktor tafsiyeli mi yan etkisi filan olmasın benim eşimdede sperm var ama hareketsiz sizce bunların faydası olur mu olursa bende hemen alayım mayıs gibi tüp bebeğe başlamayı düşünüyorum da hayırlısı bakalım

ERKEK İNFERTİLİTESİNİN AMPİRİK TEDAVİSİNDE KLOMİFEN SİTRAT VE L-ARGİNİN KOMBİNASYONU
İbrahim BOZKIRLI, Zafer SINIK, Kenan İSEN, Hasan BİRİ

Amaç: İdiopatik erkek infertilitesinde klomifen sitrat, L-Arginin ve klomifen sitrat ile L-Arginin kombinasyon tedavisinin sperm parametreleri ve gebelik oranları üzerindeki etkisinin saptanması.

Çalışmanın Yapıldığı Yer: Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Ankara.

Materyal ve Metod: İnfertilite şikayeti ile kliniğimize başvuran oligo ve/veya astenospermisi olan 476 hasta çalışmaya alındı. Hastalar 3 gruba ayrılarak, 84 kişilik 1. gruba klomifen sitrat (25 mg/gün), 168 kişilik 2. gruba L-Arginin monohidroklorür (2x4gr/gün) ve 224 kişilik 3. gruba klomifen sitrat (25mg/gün) L-Arginin monohidroklorür (2x4gr/gün) kombinasyon tedavihsi verildi. Tedaviden 3 ay sonra hastalar sperm parametreleri ve gebelik oranları açısından değerlendirildi.

Bulgular: Klomifen sitrat grubunda sperm parametrelerinde istatistiksel olarak anlamlı düzelme bulunmazken, L-Arginin grubunda sadece sperm hareketlerindeki düzelme anlamlı bulundu (p<0.005). Klomifen sitrat ile L-Arginin kombinasyon grubunda ise sperm sayısı ve sperm hareketinde anlamll düzelme elde edildi (p<0.05). Sperm morfolojisindeki değişim her 3 tedavi gurubunda da anlamlı bulunmadı. Gebelik oranları sırasıyla %15.5, %16.1 ve %25.9 olarak saptandı..

Sonuçlar:İdiopatik İnfertilitenin ampirik tedavisinde klomifen sitrat ve L-Arginin kombinasyonu tek başına klomifen sitrat ya da L-Arginin tedavisine göre daha başarılı bulundu.

bende denemeyi düşünüyorum umarım hepimize şifa olur.:dance::dance:

Arkadaşlar şimdiye kadar iki kez tüp bebek denedik 3 yıldır eşimin sperm sayısı 7 milyonun üzerine hiç çıkmadı. Hatta son denemede sayı 2 milyon ileri hareketli 0 dı. Şu anda tüp bebek yöntemiyle hamile olan bir arkadaşım eşi Klomen iğne kullanmış bize de tavsiye etti. Ben de internette küçük bir araştırma yaptım. Sonuçta bir üniversitede yapılan araştırma sonucu eşim bir hafta önce,

Kullanmaya başladı. Bunun yanında zaten uzun süredir Dr. Quick Saw Palmetto (E vitamini de içeren ithal bir vitamin), Triental kullanıyordu.

Ve sonuç: Eylül ayında 2 milyon şu anda 23 milyon, ileri hareketli 0 iken şu anda %22 ..

Test yaptırdığımız merkez farklı. Elbette labaratuvar farkı da olur. Ama daha önce de pek çok farklı merkezde yaptırmıştık. Dediğim gibi hiç 7 milyonun üzerine çıkmadı....

canı bu klomen bayanların kullandığı bi ilaç deyilmi erkeklerdemi kullanıyo anlamadım?

elifcim verdigin bilgi için teşekkür ederim..bende bu ilaçları araştırıp eşime denetecegim...eşiminde sperm sayısı 11 milton ama hareketlisi %1 keçiboynuzu suyunu 3 ay kullandı...

elifden başka deneyen varmı bu ilaçları...

merhaba. benim eşiminde spermlerinde ileri hareketi hiç yok ve keçi boynuzu kürüne başladık dün. ya bir yan etkisi varmıdır acaba? bide benim eşimde varikosel var ine de işe yarar mı acaba?:çok üzgünüm::uhm:

canim bu ilaclari doktor onerisiylemi almistiniz????herkese onermeyebilir doktorlar belki...

evet mehay cım bende onu merak ediyorum başka deneyen varmı acaba...yan etkileri nelerdir...araştırmadan olmaz.....

ya benim anlamadığım şey eğer bunu herkes kullanabilseydi, doktorlar sperm sayısında ve ileri hareketli olmaması durumda hastalarına önermezmiydi. buradaki ürolog dr'a gidip sorucam birazdan kızlar. eğer öle bişey varsa bize niye vermediğini soracağımmmmm:kızgın:

merhaba. benim eşiminde spermlerinde ileri hareketi hiç yok ve keçi boynuzu kürüne başladık dün. ya bir yan etkisi varmıdır acaba? bide benim eşimde varikosel var ine de işe yarar mı acaba?:çok üzgünüm::uhm:

selam eşimin sperm sayısı 11 milyon-hareketlilik %1 idi.bu sebeple keçiboynuzu kürünü kullandık..eşime yan etkisi olmadı..senin eşine yan etkisi olurmu bilemoyorum canım sorun farklı....ben hareketlılıgı artsın dıye kullandım....ilk 7 gün sabah aksam içti sonra 3 ay sadece aksamları 1 bardak içti...iyice araştır derim ben....

evet canım direk bu ilacı herkes kullanamaz sanırım...eşinde hareketlilik sorunu olan diger arkadalar hiç bu ilacdan bahsetmiyor...

kızlar benım arkadasıma dr u antıoksıdan tavsıye etmiş. bende tup bebek denıyorum. esım sımdı kullanıyor antıoksıdanı. gercı toplamda 10 gün falan kullanmıs olacak ama sonucları sıze bıldırırım değişiklik yapmısmı diye. bu aarada içindekı vıtamınlerde şöyle.

C Vitamini (kalsiyum askorbat) 500 mg
Tokoferol karışımı 20 mg
E Vitamini (d-alfa tokoferol süksinat) 200 IU
L-Sistein HCl 100 mg
Proantosiyanidin karışımı
(yeşil çay, kırmızı şarap konsantresi ve Pycnogenol) 50 mg
Aktif gıda ve bitki bazı
(spirulina, ginkgo biloba, deve dikeni, gotu kola) 70 mg
Doğal beta karoten
(Diğer karotenoidler 12 ug) 4,5 mg
A Vitamini 2500 IU
L-Glutatyon 25 mg