Amniyon sıvısının azalması

mtuzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
27
2
Merhaba,
33+5 hamileyim.Doktor son kontrolde bebeğin amniyon sıvısının azaldığını endişelenecek bir durum olmasa da beni artık her hafta kontrol edeceğini söyledi.Suyu yetersiz kalırsa bebek 35. haftadan sonra da dışarıda iyi bakılır ,anne sütü ile içerideki gibi gelişir dedi.Bu konuyu internette çok araştırdım ama benzer bir problem yaşayan oldu mu acaba aranızda?

Böyle bir problem yaşamadım ama önemli bir durum sizinki.Lütfen kontrollerinizi ihmal etmeyin. Çoğu gitmiş azı kalmış zaten, 35-36 haftadan sonra sorun olmaz. Sevgiler.

amniyon sıvısı bebek için çok önemli kontrolleri ihmal etme bide bebeğin hareketlerinde bi azalma hissedersen muhakkak dr git
benim bi akrabam vardı onunda amniyon sıvısı azalmıştı sonra bebeğin hareketleri azaldı ve durdu hemen sezeryanla bebeği aldılar şimdi 6 yaşında maaşallah turp gibi

amniyon sıvısı bebek için çok önemli kontrolleri ihmal etme bide bebeğin hareketlerinde bi azalma hissedersen muhakkak dr git
benim bi akrabam vardı onunda amniyon sıvısı azalmıştı sonra bebeğin hareketleri azaldı ve durdu hemen sezeryanla bebeği aldılar şimdi 6 yaşında maaşallah turp gibi

Evet , doktor da hareketleri kontrol etmemi istedi.Telaşlanacak birşey olmadığını ama yine de takip edilmesi gerektiğini söyledi.Bol bol su iç , direkt sıvı miktarına etki etmez ama yine de abartarak su iç dedi.Pazartesi tekrar kontrol edecek.Biraz daha netleşir herhalde durum.
Teşekkürler

ben de haftalık kontroller sırasında sıvı azaldığı ve tansiyonum çıktığı için acil sezeryana alınmıştım. 38+0da doğum yaptım.

35 hafta doğan bebekler gelişiyo sıkma canını
çok geçmiş olsun
sürekli sıvı beslenmek en iyisi sanırım
Allah hepimizin yardımcısı olsun
zaman azaldıkça korkularımızda artıyor

ben bu su azalmasından nedense korkuyorum ve her seferinde doktora soruyorum azalmış mı diye sen farkettin mi azaldığını?yani akıntı falan oldu mu son zamanlarda ve nasıl bir akıntıydı tarif edebilir misin?teşekkürler..(33+1)

ben bu su azalmasından nedense korkuyorum ve her seferinde doktora soruyorum azalmış mı diye sen farkettin mi azaldığını?yani akıntı falan oldu mu son zamanlarda ve nasıl bir akıntıydı tarif edebilir misin?teşekkürler..(33+1)

Benim anlayabileceğim bir belirti yoktu.Doktor ultrasonda gözlemledi.Bebeğin etrafındaki siyah boşluklar bebeğin suyuymuş.Hatta ölçtü bile miktarını.Azalmış ama korkmana gerek yok yeteri kadar var ,sadece takip edelim dedi.Mesela beni 15 gün sonra görüp , sonraki kontrolleri haftada bire indirecekti ama gelecek hafta da gel dedi.Zaten bu haftalardan sonra kontroller sıklaşıyor.Korkmana gerek yok.Stres yapma.

su azalmasından bende çok korkuyorum fazla su içemiyorum şu anda 27 hafta 4günlük hamileyim son kontrolüm 24 haft.di doktorum suyla ilgili bişey söylemedi ama hep korku var içimde.

benim 22. aftada amnion sıvım azalmıştı.37.haftaya kadarda hep sınırda hatta normalden daha az devam etti..son haftalarda normale döndü..hatta doktorum çok şaşırmıştı nasıl arttı diye..bi sıkıntı çıkmadan 40.haftanın dolduğu gün doğumumu yaptım..doktorlar su içmekle alakası olmadığını söylüyor ama bence alakalı..ben elimde sürekli su şişesiyle dolaşıyodum..günde en az 3 lt su 1 lt ye yakında süt içiyodum..bende sıvısı az olduğu için kesin erken alınır diye bekliyodum tek istediğim 35.haftayı tamamlıyabilmekti..ama son haftaya kadar idare edebildik..sakın üzme kendini.moral dinlenme bolca su..ben bu şekilde üstesinden geldim..

ben 25. haftadayım. dr um suyum az dedi. umarım birşey olamz. çok korkuyorum...

ben de 28 haftadayım ve sıvı azalması tespit edildi.dün kontrole gittim artış var dedi doktor.bol bol su içmek ve dua etmek gerek,başka bişey yapamıyoruz.
su içmenizi tavsiye ederim ben çok çok içiyorum,günde 3 lt.den az içmeyin.

ya bi de erken doğum riski var ya bu durumda şimdi ben sezeryan istiyorum ya pat die doğurmam dimi arkadaşlar çok kokruyorum

iyiki burda böyle paylaşımlar var ..benimde suyum azalmış 30 haftalığım . kontrele gidiyorum hem nst hemde suyuma bakılıyo ..bol sıvı tüketiyorum ve sol tarafıma yatıyorum .rabbim hayırlısıyla gebeleğimizi tamamlamayı nasip etsin kızlar..

Bende şuan 33 haftadayım bana dr suda azalma var günde 4 lt sıvı tüketmen lazım dedi. 1 ay sonra kontrole çağırdı neden bu kadar uzun acaba aklım takıldı şimdi :KK43: hareketlerine dikkat et günde en az 10-15 kez hareket etmesi gerekiyor hareketleri azsa gel demişti 1 hafta geçti 3 haftayı nasıl geçiricem ben şimdi :KK43:

Bende şuan 33 haftadayım bana dr suda azalma var günde 4 lt sıvı tüketmen lazım dedi. 1 ay sonra kontrole çağırdı neden bu kadar uzun acaba aklım takıldı şimdi :KK43: hareketlerine dikkat et günde en az 10-15 kez hareket etmesi gerekiyor hareketleri azsa gel demişti 1 hafta geçti 3 haftayı nasıl geçiricem ben şimdi :KK43:

bence sen dinleme doktoru yine git kontrolüne 1 ay çok uzun...benim de 33.haftada suyumun az olduğunu söyledi...ciğer geliştirici iğne bile verdi ve 15 gün sonraya çağırdı...sen de bekleme bir ay 15 güne git bence...bana 15 gün bile fazla gelmişti...önemli bi durum suyun azlığı...

benim 22. aftada amnion sıvım azalmıştı.37.haftaya kadarda hep sınırda hatta normalden daha az devam etti..son haftalarda normale döndü..hatta doktorum çok şaşırmıştı nasıl arttı diye..bi sıkıntı çıkmadan 40.haftanın dolduğu gün doğumumu yaptım..doktorlar su içmekle alakası olmadığını söylüyor ama bence alakalı..ben elimde sürekli su şişesiyle dolaşıyodum..günde en az 3 lt su 1 lt ye yakında süt içiyodum..bende sıvısı az olduğu için kesin erken alınır diye bekliyodum tek istediğim 35.haftayı tamamlıyabilmekti..ama son haftaya kadar idare edebildik..sakın üzme kendini.moral dinlenme bolca su..ben bu şekilde üstesinden geldim..

merhaba. bende 15 haftalık hamileyim ve amniyon sıvım sınırda.. çok korkuyorum, 4 dr gördü durumumu ve yaşama şansının çok düşük olduğunu ve almayı önerdiklerini söylediler. ayrıntılı ultrasonda tüm organlar görüldü. havuç suyu içiyorum sabah akşam. ibrahim saraçoğlu tavsiyesi. umarım birşey olmaz... çok üzgünüm :KK43:((

X