Prolaktin hormonu ykseklii nelere sebep olur?

kızlar gögüs iltihaplanması olabilirmiş bi araştırın derim ben.
adı mastitis diye geçiyor eğer size uyan bir nedeni varsa ona göre bi doktora gitmenizde fayda var bende de gögüs ağrısı var ve prl 24.91 yüksek değil.
acaba bunun için hangi bölüme gitsem dahiliyemi bakar kim bakar.

dostinexi gebe kalmayı düşündüğün zaman kullanabiliyormusun yoksa korunman mı gerekiyor kafam karışık bebeğe etkisi olabilirmiş:KK43:

prolaktini yüksek olup hipofiz bezin de bombeleşme olan varmı arkadaşlar ve ilaç kullanıyormusunuz.benim prolaktinim yüksek ve hipofiz bezimde bombeleşme var dr ilaç vermedi

prolaktini yüksek olup hipofiz bezin de bombeleşme olan varmı arkadaşlar ve ilaç kullanıyormusunuz.benim prolaktinim yüksek ve hipofiz bezimde bombeleşme var dr ilaç vermedi

Bence doktor değiştir,hipofizde bombeleşme varmış buda bence büyük bir risk başka doktora git..Benimde prolaktinim yuksek çıktı dr tekrar test yapacak bakalım ne diyecek adetim çok geçikiyodu nedeni buymuş

bombeleşmeden kastettiğiniz tümör mü onu anlamadım ? eğer tümörden bahsediyorsanız bende 5 mm hipofiz tümörü var ve ilaç kullanıyorum..kullanmazsan zaten tümör büyür..10 mm olunca ameliyat olman gerekebiliyor çünkü..bombe demekle ne demek istemiş dr un hiç anlamadım valla..ayrıca nolursa olsun hipofizde sorun varsa ve prolaktinin yüksekse ilaç vermesi gerek,senin de ilaç kullanman gerek..başka dr a danış..
geçmiş olsun..

bende ne tüylenme,ne göğüs ağrısı nede süt gelmesi oldu.çikolata kistim var dr hormonlarıma bakarken tesadüfn çıktı.1 kutu 8'lik dostinex bitirdim,şimdi 2.kutuya başladım.
kadınsan (bayan ) dert bitmiyo :KK25:

bende de süt gelmesi vb hiç olmadı..ama prolaktinim 60 larda tabii orası ayrı..
evet bayanların hiç derdi bitmiyo..:KK50:

Slm kızlar, dün hormon testi yaptırdım prolaktin 33,31 çıktı.
Bunun çocuk olmasına engel olduğunu söylediler, tüylenme dışında şikayetim yok, göğüs ağrısıda psikolojikmidiri nedir, dünden beri sol göğsümde ağrı hissediyorum, yani öğrendiğim andan itibaren oldu.
Dokunduğumda herhangi bir ağrı yok.
Regl gecikmesi en fazla 7 gün oldu, lütfen bilgi verin, bu durum çocuğa engelmi, çok üzülüyorum :KK43:(

Slm kızlar, dün hormon testi yaptırdım prolaktin 33,31 çıktı.
Bunun çocuk olmasına engel olduğunu söylediler, tüylenme dışında şikayetim yok, göğüs ağrısıda psikolojikmidiri nedir, dünden beri sol göğsümde ağrı hissediyorum, yani öğrendiğim andan itibaren oldu.
Dokunduğumda herhangi bir ağrı yok.
Regl gecikmesi en fazla 7 gün oldu, lütfen bilgi verin, bu durum çocuğa engelmi, çok üzülüyorum :KK43:(

ilaç kullanman lazım..prolaktin yükseldiğinde gebeliği engelleyebiliyo..dr un ilaç verdi mi?evli misin?bu soruların cvp ları önemli..evliysen ve çocuk düşünüyosan hormonuna düzenli bakılması ve ilaç kullanman lazım düşürmek için..bide dr un verdiği ilacı içsende düşse de tekrar çıkıyor..arada baktırman lazım adetin 3.günü hormon değerlerine..mesela benim prolaktinim 60 lardaydı..ilaçla 2 ye düştü..ilacı bırak dedi bi dr onu dinledim içmedim..prolaktinim tekrar 30 a fırlamış..başka bi dr bana bırakırsan yükselir bırakmıycaksın dedi ilacı..
geçmiş olsun..

ilaç kullanman lazım..prolaktin yükseldiğinde gebeliği engelleyebiliyo..dr un ilaç verdi mi?evli misin?bu soruların cvp ları önemli..evliysen ve çocuk düşünüyosan hormonuna düzenli bakılması ve ilaç kullanman lazım düşürmek için..bide dr un verdiği ilacı içsende düşse de tekrar çıkıyor..arada baktırman lazım adetin 3.günü hormon değerlerine..mesela benim prolaktinim 60 lardaydı..ilaçla 2 ye düştü..ilacı bırak dedi bi dr onu dinledim içmedim..prolaktinim tekrar 30 a fırlamış..başka bi dr bana bırakırsan yükselir bırakmıycaksın dedi ilacı..
geçmiş olsun..

Doktorum 10 gün sonra bir tahhlil daha yapalım demiş, evli değilim.
İlaçlara bağlı kalmak zor olacak, inşallah sorun çıkmaz 2. tahlilde :KK43:

Doktorum 10 gün sonra bir tahhlil daha yapalım demiş, evli değilim.
İlaçlara bağlı kalmak zor olacak, inşallah sorun çıkmaz 2. tahlilde :KK43:

2.tahlilde sorun çıkmasada sonraki tahlillerde çıkabilir..evli değilsen önemi yok şuan için belki ama evlendiğinde prolaktin için sürekli ilaç kullanman gerekicek..çünkü yükselince hamile kalamıyosun ve yükseldikçe adetlerin düzensizleşiyor..
ben günde 2 defa ilaç kullanıyorum prolaktin için aylardır..hamile kalana kadar kullanıcam dr um öyle söyledi..hamile kaldığını anladığın an kesicez ilacı dedi..ilacı bırakamıyorum..çünkü bıraktığım an gene fırlıyo değer :KK61:

arkadaşlar ben de durumumu yazayım belki birilerine yardımcı olur. benim prolaktinim 300-400 arasında değişiyor. ama prolaktin yüksekliğine dair bir belirti yok. zayıfım, göğüslerim küçük, sesim ince, süt salgısı yok... benim prolaktin, etkin olmayan bir prolaktin çeşidi. hatta doktorlar tedaviye bile gerek duymuyormuş sanırım. internette böyle yazıyordu. etkin prolaktin çeşidi varmış. normal değerde bile bekar kızlarda süt salgısına neden olabiliyormuş. androjen hormonlar prolaktin yükselmesine neden olabiliyormuş. bende androjen hormonlardan testosteron normalin 4 katı ve vücudumda hafif kıllanmalar var. yanağımın alt arka kısmında (kulağın alt kısımları) 4 5 kıl var, çenemde de... göğüs uçlarında ve göbekte kıl var.. bacaklarım erkek bacağı gibi... saçlarımdan daha sağlıklılar. bir tek saçıma uğramıyor bu kıllanma sorunu anasını satayım!:KK37::KK37:

kızlar benim prolaktin değerlerim tam 75.99 bu rahatsızlığa bağlı beynimde hipofiz tümörü varr....ameliyatmı ilaçmı derken nazlı doktorlarım tam 3 aydır çokda güzel oyalıyolar beni beyin cerrahları ameliyat edelim diyolar endorin doktorlarım ilaçla bastıralım diyolar kadın doğum doktorumda tedavi olmadan çocuk yapamazsın diyolar...köşeye sıkıştım daha 5 aylık ewliyim kafayı yemiş durumdayım 2 hafta önce tekrar test istedi yaptırdım aradım bide makroplaktin yaptır dedi onunda sonucunu haftaya alcam doktorcuğum gözlerim iyice şaşı görmeye başladı (tümör baskı yaptığı için )başımın ağrısı haftalarca sürüyo 20 dakkada bir idrara çıkıyorum çok halsizim kilo aldım şiştim bana bi yardım et artık kalk o koltuktan diyorum olacak kızım bunlar diyo adam profosör ne güzelde koşturuyo beni peşinden iyi bi doktor bulamadım çaresiz beklemedeyim ameliyatı tam bi işkenc burun duvarlarını kırarak beyine ulaşıp yapıyolar arık bundan bile korkmuyorum...

arkadaşlar ben de durumumu yazayım belki birilerine yardımcı olur. benim prolaktinim 300-400 arasında değişiyor. ama prolaktin yüksekliğine dair bir belirti yok. zayıfım, göğüslerim küçük, sesim ince, süt salgısı yok... benim prolaktin, etkin olmayan bir prolaktin çeşidi. hatta doktorlar tedaviye bile gerek duymuyormuş sanırım. internette böyle yazıyordu. etkin prolaktin çeşidi varmış. normal değerde bile bekar kızlarda süt salgısına neden olabiliyormuş. androjen hormonlar prolaktin yükselmesine neden olabiliyormuş. bende androjen hormonlardan testosteron normalin 4 katı ve vücudumda hafif kıllanmalar var. yanağımın alt arka kısmında (kulağın alt kısımları) 4 5 kıl var, çenemde de... göğüs uçlarında ve göbekte kıl var.. bacaklarım erkek bacağı gibi... saçlarımdan daha sağlıklılar. bir tek saçıma uğramıyor bu kıllanma sorunu anasını satayım!:KK37::KK37:

yalancı prolaktin yoksa beyin emarı isterlerdi ve hipofiz tümörü çıkardı kesin benim 75.99 emar sonucunu aldığımda vah vah daha ne çok gençsin demişlerdi tam tersi etkiler var bide kilo saç vs.

arkadaşlar merhaba,öncelikle herkese geçmiş olsun.bu güzel forum içinde kuranlara teşekkürler.benim göğsümde ağrılar oluyordu dr göğsün ultrasonuna baktı bişey yok dedi.6ay sonra tekrar kadın doğuma kontrol için gittiğimde prolaktin o hastaneye göre 102-496 olması gerekirken bende 1280 çıktı.dr dostinex yazdı.dostinexi haftada 1 tane yazdı daha ilk hapı içtim vea şuan yani il hapı içtğim haftamda göğsüm hiç ağrımıyor,eskiden dokununca çok ağrırdı dokunamazdım.Benim gibi olanların aklında bulunsun sağlıklı günler diliyorum:KK54:

prolaktin hormonum 653..küsür çıktı..yarın emar çektiricem.hiçbir şikayetim yoktu...doktor ilaç verdi içtim ama adenom var mı diye endişeliyim ...çok yüksek değilmi bu sonuç ?

prolaktin hormonum 653..küsür çıktı..yarın emar çektiricem.hiçbir şikayetim yoktu...doktor ilaç verdi içtim ama adenom var mı diye endişeliyim ...çok yüksek değilmi bu sonuç ?
merhaba sizin prolaktin durumu nyesne kaynaklanıyormuş?
emar da ne çıkmıştı

Arkadaslar benim prolaktın 26.79 çıktı yüksekmi ? Gebeliğe engel teşkil edermi?

Hayır engel değil benimde yüksek çıkmıştı ben hamilelik istemiyorum ama çevreden çok korkutmuslardi çok araştırdım. Çok anormal bir durum olmadığı sürece ilaç tedavisine cevap veriyor vücut ve hamile kalabiliyorsun ve seninki çok yüksek değil benimki 72 küsür idi.

X