Yumurta çatlaması ne demek?

H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi HÜZÜN YAPRAKLARI
merhaba kızlar dün dr gittim
bana dediki bundan sonra say yedinci gün yumurta çatlaman olcak.şimdi tam olrak anlayamadım yumurtladıktan sonra bide çatlıyomu yumurta yanlış anlamadım diilmi?bu yumurtanın tam olarak ömrü ne kadar bileniniz varsa yazarmısınız tşkrlr..

canım yumurtlama olayı yumurtanın çatladığı an oluyor. yani adet olann bir kadın adet olduğu günden itibaren yumurtaları büyüyor ve muhtemelen (bu kişiden kişiye değişiyor) adetinin 14.günü yumurta çatlıyor. yumurtanın çatladıktan sonraki ömrü 12-24 saat. ama doktorlar genelde bu tarihe denk getirebilmek için adetin 10.gününden başlayarak 12.14.16.18 günü ilişki öneriyorlar yardımcı olabilmişimdir umarım...

hüzün yaprakları canım,seni anlıyorum burada istedigimiz gibi soru sormak hepimizin hakkı seninde tabiki,bir konu açarken bize soracakda degilsin fakat,mesela bu son açtıgını şöyle yapabilirsin yardımcı olmamızı istersen yani,hani çatlama hakkında sormuşsun ya,konular arasında çatlama ignesi hakkında yazılar da var oraya devam edip sorabilirsin yani bunun gibi canım.atyıorum adet sancıların var diyelim onunla ilgili bir konuyu bulup oradan devam edebilirsin ne istersen sorabilirsin.öptüm canım

merhaba kızlar dün dr gittim
bana dediki bundan sonra say yedinci gün yumurta çatlaman olcak.şimdi tam olrak anlayamadım yumurtladıktan sonra bide çatlıyomu yumurta yanlış anlamadım diilmi?bu yumurtanın tam olarak ömrü ne kadar bileniniz varsa yazarmısınız tşkrlr..

canım bende az önce dr.dan geldim yumurtam çatlamıyordu benimde o poroblemim vardı ama nihayet ilaçtan sonra çatladı yani bugün iş yapmamız gerek yumurtanın çatladıktan sonra tam 12 saat ve 24 saat ömrü vardır aklında bulunsun:ecrin_bebek:

Arkadaslar bu konu agustos ayından ve hüzün yaprakları arkadasımız çok şükür ki hamiş bilginiz olsun:CüvCüv::nazar::nazar::nazar:

allah hepinizin yardımcısı olsun.

merhab arakadaşlatr bendde yumurta çatlama sorunu var bu önemli bi sorunmu ilaç falan hamile kalabilen varmı

slm aranızda klomen kullanan varmı varsa cvp bekliorum ben kullanıorum doktorum bu ay catlama oldugunu söyledi ve adet dönemini bekle dedi adet döngüsüne girmessem hamile olabilirmişim

canım bende az önce dr.dan geldim yumurtam çatlamıyordu benimde o poroblemim vardı ama nihayet ilaçtan sonra çatladı yani bugün iş yapmamız gerek yumurtanın çatladıktan sonra tam 12 saat ve 24 saat ömrü vardır aklında bulunsun:ecrin_bebek:

arkadasım sen 12 ve24 saat demişssin yhaa bana doktorum öle bişey demedi sadece catlama var dedi ayın 12sine kadar beklein dedi nedeni nedir acaba bilginiz varmı normalde catlamıyordu

:nazar:ya benim doktorum bana ilişki için birşey söylamadi çatlama vardedi bende bilmiyordum ilişkiye girildini ben buay kalamıcammı biri bana cevap yassın ltfn

doktorum banada çatlama var dedi ve ne ilaç ne başka bişey hiçbişi kullanmıyorum ve hep o dönemleri değerlendirmeme rağmen gebe de kalamıyorum demekki sorun başka bişey bende.

slm.bende bugün öğrendim yumurta çatlaması olayını.benimde yumurtalıklarm çatlama sorunu varmış.ben 3 aylık iğne kullanmıştım.bu iğneden sonra hamile kalan varmı acaba?

ya kızlar dk bana igne yaptı ve catladı yumurta ilişki 36 saat sonra olsun dedi ama anlamadım yardım edin lütfen

slm kızlarrrr yumurtanızın çatlamadıgını dr. hormon testleriylemi anladı?

Ben aranıza yeni katıldım ama hep takip ediyordum..Benim size bir sorum olucak kızlar..ben 6.5 haftalıkken düşük yaptım.Kürtaj oldum.26 yaşındayım..Doktorum bana sağlıklı bir gebelik istiyorsan en az 6 ay bekle dedi.Şimdi tam 6 ay bitti..hiç korunmadık.Bu ay da kendime ovilasyon testi yaptım yumurtam çatlamış..Ama benim merak ettiğim,yumurta çatladığına göre yumurtlama olmuştur değil mi??? bazıları olmaz diyo kafam çok karıştı...yardımcı olursanız sevinirim..:KK23:

merhab arakadaşlatr bendde yumurta çatlama sorunu var bu önemli bi sorunmu ilaç falan hamile kalabilen varmı

ben ilaç kullandım yumurtam çatladı ama hamile degilim malesef

slm aranızda klomen kullanan varmı varsa cvp bekliorum ben kullanıorum doktorum bu ay catlama oldugunu söyledi ve adet dönemini bekle dedi adet döngüsüne girmessem hamile olabilirmişim

ben geçen ay kullandım çatlama oldu ama hamile kalamadım bu ay tekrar dr. ilacı kullandırttı bakalım

arkadaslar iğneyi nerden vuruluyorsunuz?

X