K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Burun Kemiği Eğriliği

my_baby

masumdum..artık ürkeğim:(
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
146
2
41
arkadaşlar geçen yıl yutkunma güçlüğü şikayetiyle doktora gittim..boğuzımda tiroid nodülü vardı ondan kaynaklı olabilir mi diye? ama K.B.B uzmanı burun kemiği eğriliği olduğunu ameliyat olmam gerektiğini nefes alam zorluğu ve stres yapacağını söyledi..ben ameliyat olmaktan korkuyorum..ayrıca bu zamana kadar farketmemiştim şimdi tek burun deliğimi kapatınca soldan nefes alamıyorum sağ biraz iyi..

ameliyat zor mu? burun şeklim bozulur mu? aslında aynıanda estetik de olsam fena olmaz ama güvenemiyorum..

deneyimleri olanlar paylaşırsa sevinirim..hihoyyyt

merhaba,

öncelikle geçmiş olsun.benim eşim ve kardeşimin burnunda kemik eğriliği vardı senin gibi nefes alamıyorlardı eşim ısrarlarım üzerine doktora gitti ve kasım ayında ameliyat oldu şimdi gayet iyi nefes alıyor her türlü kokuyu alıyor.yediklerinden bile daha iyi tat aldığını söylüyor. 10 gün öncede kardeşim aynı ameliyatı oldu.Kardeşim istanbulda yaşıyor orda 2 kere doktora gittiğinde ameliyat olman gerekiyor demişler.bende onu eşimin doktoruna götürdüm ve oda ameliyat diyince bizde bildiğimiz doktora yaptırmaya karar verdik ve ameliyatı oldu 1 de ameliyat oldu akşam 6 ya kadar dinlendi hastaneden çıktık. 1 hafta bende kaldı ve şimdi okula gidiyor. Gayet basit bir ameliyat 20-30 dk sürüyor ve 1 hafta burnunda silikon tampon kalıyor.1 hafta sonra tampon çıkınca herşey süper nefes alıyorsun rahat rahat.ama burnun hassasiyeti 2 ayda geçiyo tamamen.Zaten 2 günde ayağa kalkıyosun 1 hafta tampon süresi sadece. hem bu ameliyatı yazın yaptırma sakın sıcakta kanama riski fazla.eşimde estetik istedi ama çok zor estetik olunca burnu alçıya alıyolar uzun süre şişme ve morarma oluyo ama sadece kemiği düzeltirlerse morarma yok sadece çok hafif göz altı morluğu oda uykusuzluktan olur ya onun gibi.kocaelide olsaydın doktor tavsiye edebilirdim sana.Birde burun tomografisi çekmişlerdir mutlaka onu en az 2 doktora göster kesin ameliyat sonucu almak için.

merhaba,

öncelikle geçmiş olsun.benim eşim ve kardeşimin burnunda kemik eğriliği vardı senin gibi nefes alamıyorlardı eşim ısrarlarım üzerine doktora gitti ve kasım ayında ameliyat oldu şimdi gayet iyi nefes alıyor her türlü kokuyu alıyor.yediklerinden bile daha iyi tat aldığını söylüyor. 10 gün öncede kardeşim aynı ameliyatı oldu.Kardeşim istanbulda yaşıyor orda 2 kere doktora gittiğinde ameliyat olman gerekiyor demişler.bende onu eşimin doktoruna götürdüm ve oda ameliyat diyince bizde bildiğimiz doktora yaptırmaya karar verdik ve ameliyatı oldu 1 de ameliyat oldu akşam 6 ya kadar dinlendi hastaneden çıktık. 1 hafta bende kaldı ve şimdi okula gidiyor. Gayet basit bir ameliyat 20-30 dk sürüyor ve 1 hafta burnunda silikon tampon kalıyor.1 hafta sonra tampon çıkınca herşey süper nefes alıyorsun rahat rahat.ama burnun hassasiyeti 2 ayda geçiyo tamamen.Zaten 2 günde ayağa kalkıyosun 1 hafta tampon süresi sadece. hem bu ameliyatı yazın yaptırma sakın sıcakta kanama riski fazla.eşimde estetik istedi ama çok zor estetik olunca burnu alçıya alıyolar uzun süre şişme ve morarma oluyo ama sadece kemiği düzeltirlerse morarma yok sadece çok hafif göz altı morluğu oda uykusuzluktan olur ya onun gibi.kocaelide olsaydın doktor tavsiye edebilirdim sana.Birde burun tomografisi çekmişlerdir mutlaka onu en az 2 doktora göster kesin ameliyat sonucu almak için.

tomografi çekmediler..sadece bir doktor söyledi ameliyat gerekli diye..benim abim iki kere oldu ama daha kötü ettiler güvenemiyorum aslında estetik de istiyorum ama ya daha kötü olursaCADIARZU

bilgisayarla muayenede belli oluyor ama yinede biz iki kere tomografi çektirdik emin olmak için iki farklı doktora gittik kesin ameliyat dediler.sen tomografi çektir mutlaka zaten ameliyata karar verirsen çekerler herhalde ama sen doktorundan iste başka doktorlarada git imkanın varsa özel tercih et ssk ile anlaşmalı özel hastaneler var.estetik çok zor o zaman 2 doktor giriyo ameliyata hem kbb doktoru hem estetik cerrah hemde masraflı baya galiba estetikleri ssk falan karşılama kemik ameliyatını bile çok az karşılıyor gerisini sen ödüyosun....:sm_confused:eşim özel sigorta ile oldu para ödemedi ama kardeşim ssk ile 1.500 ytl fark ödedi.hastaneye göre değişiyor tabi rakamlar.

evet karar verirsem bir kaç doktora giderim ama bu korkuyla biraz zor acabaeşininzin ve kardeşinizin nefes alıp verme dışında ne gibi şikayetleri vardı ve ameliyattan sonra ne oranda düzeldi..

Askmesk merhaba... Benimde burnumda aynı sorun var ... ızmitte oturuyorum nerede oldu eşin benimde ameliyatıma iki doktor girsin istiyorum yardımcı olabilir misin lütfennn çok korkuyorum bu ameliyattan :KK43: Çook teşekkürler

bende yaklaşık 5 sene önce aynı sorunlardan dolayı ameliyat oldum.Eğri olan kemik düzeltildi ve fazla olan kemikler alındı.Ameliyat olduğuma pişman oldum şimdi tekrar burnumda kemik çıktı törpülenmesi gerekiyo ayrıca burun hassasiyetim 5 yıldır devam ediyo yani hiçbirşey eskisi gibi olmuyo tekrar başka bir doktora gitmem lazım ama korkuyorum yine ameliyat diycek diye.Sizde bence bıçak altına yatmadan önce bi düşünün.Yada bu işi çok iyi bilenlere yaptırın...

merhaba
benim kardeşimde de burun eğriliği var ve uykusunda sürekli ağzından nefes almak zorunda kalıyor.bu sene yazın ameliyat ettirmeyi düşünüyoruz.izmirde önerebileceğiniz bir doktor var mı?şimdiden teşekkürler

Askmesk merhaba... Benimde burnumda aynı sorun var ... İzmitte oturuyorum nerede oldu eşin benimde ameliyatıma iki doktor girsin istiyorum yardımcı olabilir misin lütfennn çok korkuyorum bu ameliyattan :KK43: Çook teşekkürler

merhaba,

eşim ve kardeşimde ikiside konak hastanesinde ameliyat oldu.Dr Levent Aydar kulak burun boğaz uzmanı çok iyi ve güler yüzlü bir doktor.biz çok memnun kaldık.Umarım sende kalırsın.Geçmiş olsun

hmm okuduğum kadarıyla bu kemik eğriliği sadece nefes almama problemine sebep olmuş bende ise sinüzite sebep oldu:çok üzgünüm: (ve tabi doğal olarak nefes alamama) ahh ah çocukluğumdan beri çekiyorum 18 yaşından sonra olur kemik eğriliği ameliyatı dediler diye hep sadece sinüzit operasyonları geçirdim 3 yıldır şu ameliyatı erteliyorum bu yıl olucam kısmetse. doktorum bana sadece haftasonunu alır dedi. bana 750 lira gibi bi fiyat çıkardılar. bende sinüzit değilde sadece nefes alamama olsa hayatta olmam ameliyat:dilcikar:

merhaba.ben bi sure once burnumu carpdim ve en ucunda birazcik sapma ve carpdigim tarafda birazcik ödem olusdu ve ya şişlik.daha onceden daha coktu şişlik ama zamanla çekildi ve şimdi sadece çarpdigim tarafda kaldı ve burnun en ucu o şiş yüzünden biraz sapmış gibi gorunuyor.sinirimi bozuyor ordaki o şişlik ya.ilk gunlerde doktora gittim rontgen cekdirdim temiz çıktı kemik falan doktor zamanla geçer dedi.ve ilk yardim yapsaydin zamaninda buz falan hiç şişmezdi dedi.ya ama şimdi burda deviasyon falan okudum da çok korkdum ya acaba bende de oyle ola bilir mi?gerçi solunum da falan hic bi sorunum yok ama sadece ordakı ödem ucunu biraz eyri gösteriyor.o ödemin daha çabuk geçmesi ne yapa bilirim?bi fikri olan varmi?deliricem artik ama:KK43:((bu sorun yüzünden psikopat olmus durumdayım gerçi soylemesem kimse farketmiyor bile ama yine de ben eski halini istiyorum ne yapa bilirim ?

slm kızlar benim burnumda da kemik eğriliği var doktorlar ameliyat dedi. eğrilik burnumun sağ iç tarafında ve dıştan bakıldığında da eğrilik çok azda olsa belli oluyo. ve sağ taraftan çok az nefes alabiliyorum. ben doktora ağız kokusu şikayetiyle gittim ve ameliyat olursam bu şikayetimin gideceğini söylediler

sizlerde de bu şikayet varmı ? yani burundaki kemik eğriliği ağız kokusuna sebep olur mu? ve ameliyat olursam gerçekten yıllardır çektiğim ağız kokusu problemim geçer mi? yıllardır aynı şikayetle doktorlara gitmekten bıktım ameliyat olanlar varsa lütfen cevaplayın kendimden tiksiniyorum artık mafoldumben mafoldumben

ben dün sabah kalktığımda sol burun deliğimde kuruluk yanma ağrı ve çok hafif tıkanıklık hissettim dokununca daha fazla yanıyordu.bu sabah doktora gitti kıkırdakta kemik eğri ameliyatla alalım kurtul dedi.dışardan bakınca hiç bir eğrilik vs hiç bir şey yok ama dokununca sol tarafa bir şey dkunuyor elinize yani..
nasıl alınıyor bu kemik dikiş nereye atılıyor?iz kalıyor mu?
yardımcı olursanız sevinirim.:Saruboceq:

ben dün sabah kalktığımda sol burun deliğimde kuruluk yanma ağrı ve çok hafif tıkanıklık hissettim dokununca daha fazla yanıyordu.bu sabah doktora gitti kıkırdakta kemik eğri ameliyatla alalım kurtul dedi.dışardan bakınca hiç bir eğrilik vs hiç bir şey yok ama dokununca sol tarafa bir şey dkunuyor elinize yani..
nasıl alınıyor bu kemik dikiş nereye atılıyor?iz kalıyor mu?
yardımcı olursanız sevinirim.:Saruboceq:

canım ben daha öncede burda yazmıştım benim eşim sonrada kardeşim aynı ameliyatı oldu ama biz ameliyata 2 doktorda ameliyat diyince karar verdik.bence sende önce bir doktora daha git mr çekiyorlar sonra doktor söylüyo ameliyat şart veya değil diye.dikiş içeri atılıyor zaten iz kalmaz korkma ama 1 hafta taampon kalıyo burnunda geçmiş olsun

Burnunuzdan rahat nefes alamadığınız için ağzınızdan alıyorsunuzdur, özelliklere geceleri bu ağızda bakteri oluşumuna neden olur. Başarılı bir ameliyat sorunu çözebilir ama ameliyata gelene kadar,
her sabah uyandığınızda dilinizi ve yanaklarınızın için iyice fırçayla temizlemeniz, ardından da gargara kullanmanız sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Bende 2 ay önce doktora gitmiştim nefes alma probleminden dolayı.. Burun kemiğin eğri dedi bana da.. yemek yerken fln boğulacak gibi oluyorum. hele yazın hiç nefes alamıyorum çok kötü oluyorum ama bende ameliyat olmaktan korkuyorum. Eğer olursam da aynı anda estetik olmayı düşünüyorum. o kadar zahmete girmişken o da olsun. ama çok korkuyorum ya daha kötü olursam diye. bi arkadaşım oldu nefes alma problemi düzelmedi aksine daha kötü oldu. şimdi nefes alırken tıs tıs ses çıkarıyor. bide elinde selpakla geziyor. sürekli burnu akıo:KK43:(

slm arkadaslar benimde burnumda egrilik varmis bunu doktor soyledi disardan bakilinca oyle cok egik durmuyo sadece cok hafif bi kavis var nefes alamiyorum ozellikle sol taraf tikali agzim acik uyudugumdan bogaz enfeksiyonu sik geciriyorum bu icten burun kemigi egriligi nasil oluyo kirdirip duzelttirirsem sizce faydasi olurmu nefes almama ve korkulacak bi ameliyatmi korkuyorum cidden

X