Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğim iştahsız:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

AysunEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.834
3
oğlum 4.ayında ve iştahsız:KK43:
dr.u dönem dönem olur iştahsızlık dedi.
diş etleride kızarmış kaşınıyor jel verdi kullanıyoruz.
bundan da iştahsız olabilirmiş.
ama o kadar az içiyor ki mama yada süt üzülüyorum.(günde 150-200cc toplam)
kilo almamış aksine 40 gr.vermiş.
aynı durumu yaşamış yada yaşayan anneler bir şekilde bebeğini doyurabildiyse ne olur benimle de paylaşın

seni çok iyi anlıyorum aynı sorunu ben 4,aydan 6,aya kadar yaşadım işe başladım emmesi azaldı mamyıda hiiiçç sevmedi ve az kilo alınca yoğurda elma püresine 4,ayda başladım mamayı asla uyanık içmediği için uyuyunca veriodu annem öyle yine ortalama 500cc yi buluyoduk yoksa uyanıkken mumkun değil bu savaşımız 2 ay civarı sürdü sonra çorbalara başlayınca biraz rahatladık...pirinç unu falan denesen artık yedirebilirsin belki onu sever.

oğlum 4.ayında ve iştahsız:KK43:
dr.u dönem dönem olur iştahsızlık dedi.
diş etleride kızarmış kaşınıyor jel verdi kullanıyoruz.
bundan da iştahsız olabilirmiş.
ama o kadar az içiyor ki mama yada süt üzülüyorum.(günde 150-200cc toplam)
kilo almamış aksine 40 gr.vermiş.
aynı durumu yaşamış yada yaşayan anneler bir şekilde bebeğini doyurabildiyse ne olur benimle de paylaşın

Canım yaa,diş jeli kullanmasan...
Benim bebişin de dişleri çok kaşınıyordu,diş jeli alalım dedik.Eczacımız,zorda kalmadıkça kullanmayın dedi.Çünkü bebeklerimizin karaciğerleri çok taze olduğu için ciddi zararı olabiliyormuş bu jellerin..Bir de mideye dokunup,bebişin iştahını azaltıyormuş.
Jel yerine soğutulmuş diş kaşıyıcı veya soğuk havuç veriyorum ben.
Hiç birşey yemiyorsa bence de muhallebi veya o tarz kaşık mamaları deneyebilirsin.Umarım bir an önce düzene girer bebişinin beslenmesi..:teselli:

seni çok iyi anlıyorum aynı sorunu ben 4,aydan 6,aya kadar yaşadım işe başladım emmesi azaldı mamyıda hiiiçç sevmedi ve az kilo alınca yoğurda elma püresine 4,ayda başladım mamayı asla uyanık içmediği için uyuyunca veriodu annem öyle yine ortalama 500cc yi buluyoduk yoksa uyanıkken mumkun değil bu savaşımız 2 ay civarı sürdü sonra çorbalara başlayınca biraz rahatladık...pirinç unu falan denesen artık yedirebilirsin belki onu sever.

canım oğlumun dr.u da ek gıdaya başlayın dedi.
ama iştahsızlığı için başka dr.a da götürdük oda başlamayın hazmedemez dedi.
kararsız kaldım ne yapmalıyım acaba?
günde 500cc yine iyiymiş.
keşke egede o kadar içsemafoldumben
pirinç unuyla muhallebi yapıp versem günde kaç defa ne kadar vermeliyim ki?

Canım yaa,diş jeli kullanmasan...
Benim bebişin de dişleri çok kaşınıyordu,diş jeli alalım dedik.Eczacımız,zorda kalmadıkça kullanmayın dedi.Çünkü bebeklerimizin karaciğerleri çok taze olduğu için ciddi zararı olabiliyormuş bu jellerin..Bir de mideye dokunup,bebişin iştahını azaltıyormuş.
Jel yerine soğutulmuş diş kaşıyıcı veya soğuk havuç veriyorum ben.
Hiç birşey yemiyorsa bence de muhallebi veya o tarz kaşık mamaları deneyebilirsin.Umarım bir an önce düzene girer bebişinin beslenmesi..:teselli:

dr.da çok ihtiyaç duyduğunda sür dedi.
sulu dişlik aldım ama sıpa ısırıp ısırıp ağlıyor.
emziği ıslatıp verince de rahatlıyor.
inş.düzene girer canım ya.
çünkü böyle uğraşmak inan çok zor.
zorluğu da bir yana çok üzülüyorum durumuna

canım aynı sorun bizdede var.pazartesi muayeneye gittiğimizde soracam.bende boğuşa boğuşa veriyorum.özellikle ikindiden sonra imkanı yok içmiyo.ek gıda verme dedi dr umuz.alt dişi kabarmış beyazlaşmış.diş çıkarıyo olabilir.ama bilmiyorum.oda iştahsızlık yapıyomuş.bende soğuk kaşıyıcı veriyom ama 2 dakka sonra sıkılıyo.ne yapacaz bilmiyorum.böyle giderse çooook zayıflarlar.allah yardımcımız olsun canım..

pirinçunuyla muhallebi günde 2 kez verilebiliyo hiçbişley yemiyosa ama onu seviyosa neden olmadın arkadasım benim 500cc dediğme bakma uyku durumuna göreydi o günlerde günde 3-4 kez uyrsa içerdi uyumazsa oda yoktu arkadasım çok ağlamıstım ama 4, aya girince yoğurdu çok sevdi elmayı çok sevdide biraz rahatladım o aylarda

pirinçunuyla muhallebi günde 2 kez verilebiliyo hiçbişley yemiyosa ama onu seviyosa neden olmadın arkadasım benim 500cc dediğme bakma uyku durumuna göreydi o günlerde günde 3-4 kez uyrsa içerdi uyumazsa oda yoktu arkadasım çok ağlamıstım ama 4, aya girince yoğurdu çok sevdi elmayı çok sevdide biraz rahatladım o aylarda

sağol canım pirinç ununu denicem ama 4.ayını 22sinde bitiricek.
sanırım bende ek gıdaya başlıcam.
böyle olmuyor,hala iştahsız:KK43:

canım aynı sorun bizdede var.pazartesi muayeneye gittiğimizde soracam.bende boğuşa boğuşa veriyorum.özellikle ikindiden sonra imkanı yok içmiyo.ek gıda verme dedi dr umuz.alt dişi kabarmış beyazlaşmış.diş çıkarıyo olabilir.ama bilmiyorum.oda iştahsızlık yapıyomuş.bende soğuk kaşıyıcı veriyom ama 2 dakka sonra sıkılıyo.ne yapacaz bilmiyorum.böyle giderse çooook zayıflarlar.allah yardımcımız olsun canım..

dr.un söylediklerini benimlede paylaşırsan sevinirim canım.
bizimki diş kaşıyıcıyı ısırıp ısırıp ağlıyor.
bende emziği veriyorum susuyor.

ben de ayni sorunu o dönemlerde yasadim. burdaki doktorumuz dis istahsizliginin cok uzun sürmeyeegini falan demisti hatta dis cikmasina ihtimal vermemisti ama 4 ay 3 haftalikken dis cikarmaya basladi. ben de ilk ek gidayi o ara verdim cünkü her 6 saat bir 100 gr süt iciyordu o da 1,5 saat ugrasarak. gece kaldirip ya mama veriyordum ya emziriyordum.kilo alimi da berbatti ama doktorlarin bu duruma caresi yok. bebek memnunsa killarini bile kipirdatmiyorlar. genetikdir diyorlar eger anne baba da inceyse yada ayni sorunu yasamizsa. birkac hafta daha sabredip kasik mamasi deneyebilirsiniz belki. kasik cazip gelebilir. benimkinde ise yaramisti ama sonra cazibesi gecince o da bitti. su an 11 aylik. eline her ögün 3-5 degisik birsey vermedikce kesinlikle agzini acmiyor. simdi krese yollayacam. en büyük derdim bu. kimse benim gibi ugrasmazki:-(

ben de ayni sorunu o dönemlerde yasadim. burdaki doktorumuz dis istahsizliginin cok uzun sürmeyeegini falan demisti hatta dis cikmasina ihtimal vermemisti ama 4 ay 3 haftalikken dis cikarmaya basladi. ben de ilk ek gidayi o ara verdim cünkü her 6 saat bir 100 gr süt iciyordu o da 1,5 saat ugrasarak. gece kaldirip ya mama veriyordum ya emziriyordum.kilo alimi da berbatti ama doktorlarin bu duruma caresi yok. bebek memnunsa killarini bile kipirdatmiyorlar. genetikdir diyorlar eger anne baba da inceyse yada ayni sorunu yasamizsa. birkac hafta daha sabredip kasik mamasi deneyebilirsiniz belki. kasik cazip gelebilir. benimkinde ise yaramisti ama sonra cazibesi gecince o da bitti. su an 11 aylik. eline her ögün 3-5 degisik birsey vermedikce kesinlikle agzini acmiyor. simdi krese yollayacam. en büyük derdim bu. kimse benim gibi ugrasmazki:-(

kaşıkla denedim canım ya ama püskürtüyo:KK43:
acıkma hissi yok sanki bu çocuğun,zorla içirmesem açlığından ağlayacağı yok.
doğru söylüyorsun hep aklın kreşte olucak yedimi,ne yapıyor vs vs....
daha doğumumun ilk günü anladımki bebek sorumlulukmuşş.
1 yaşında da olda 40 yaşında da olsa evlat işte hep merak edilcek..

Mrb bayanlar lutfen bana yardim edin bebegim 4 bitirdi 5. Ayinin icinde asla yediremiyom zaten uyanikken yemiyodu uyurken veriyodum artik onuda almiyor valla gece gunduz toplam 250 ml anca iciyo zorla napcam cok zorlaniyom beni hic emmedi sutum bitti o yuzden zaten mama yiyorduk napcaz arkadaslar yardim edin sizde yasamissiniz buyumus sizin bebisler yardim edin lutfen

Nasl yaptınız acaba duzeldimi bebeginiz benim bebegimde oyle4 bucuk aylik ne yapcam bilmiyorum

X