Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende isteksizlik yaptı.Kilo konusunda da yazımın hemen altındaki kilo çizelgesine bakınız. :) hala veremedim kiloları..

ben 6 ay kadar kullandım. 2 aydır içmiyorum. bende isteksizlik oldu birde 7 kg aldım ama ilaçtanmı bilmiyorum. çünkü çok yedim iştahım çok açılmıştı dikkat de etmeyince 7 kilo aldım. şimdi vermeye çalışıyorum kiloları

İsteksizlik ve hamilelik konusunda yorum yapamayacağım ama kilo verme de problem yaşamıyorum.
Başlamadan önce bütün sayfaları okudum diyebilirim kişiye göre değişiyor.
Bazıları otomatikman kilo vermiş, bazıları almış, kimini de etkilememiş hiç.

teşekkürler arkadaşlar beni en çok düşündüren cinsel isteksizlik ve kilo
eşim kullnamamı istemiyor aslında ama bikaç ay denemek istiyorum zaten kilomda var ve bu kiloları almamın nedeni bundan 5-6 yıl önce yine doğum kontrol haplarıdır

teşekkürler arkadaşlar beni en çok düşündüren cinsel isteksizlik ve kilo
eşim kullnamamı istemiyor aslında ama bikaç ay denemek istiyorum zaten kilomda var ve bu kiloları almamın nedeni bundan 5-6 yıl önce yine doğum kontrol haplarıdır

Eğer eşin de istemiyorsa ve sırf korunmak için kullanacaksan riske atmayabilirsin yan etkiler için ama benim adet dönemimi düzenledi, ağrılarımı aldı pek rahatım.

Lütfen bu ısı biraz da doktorlara bırakalım ve asla kat'a gibi yorumlar yapıp insanların icine korkular salmayalım.
Alerji vb sebeplerden ötürü ria hariç hiçbir yontem kullanamayan yakın arkadasım su an 2,5aylik hamile.bebek cok sağlıklı.
Hic dogum yapmamıştı ria takilali 4 yıl bitti Aralık'ta çıkardı.su an 2,5ay bitti.siz hesaplayin artık ne zaman hamile kaldığını.
Her yöntemin sakıncaları var,burada önemli olan kisinin kendine en uygun yöntemi seçmesi diye düşünüyorum affınıza sığınarak.
evet doktorların %85 hayır % evet kullanabılırsınız dediği için kesin bir yorumda bulundum,sonrasınd acıklamamı yaptım su su nedenlerden oturu dedım kullanmak isteyen bayanada isterse devam edebılcegını beyan ettım..herkesın kendi gorusu sonucta bende gorusumu belirttim tezimde de kanıtladım.

EEE sorun nerede arkadasım???? sizin arkadaşınızın rahim boyu normaldir,vajinal akıntı-iltihap yoktur zaten ben bunları acıkladım da siz nedense acıkladıgım paragrafı alıntı yapmak yerine ilk msjımı alıntılamıssınız... yazdıklarımı dıkkatlı okuyunuz.. sonra beni yargılayınız..

ayrıca bu arkadas rahim anatomisi bozuk oldugu halde kullanıyormus - rahım boyu kısaymıs yani- bir msjında okudum az önce ve halen dıyorumki bunca acıklamalarıma ragmen kullanmak ,istiyorsa yine kendi bilir...

olmazsın canım hap bıttıkten sonra tam 5. gunde oluyorum bende
benımde bugun geldi gözum yollarda kalmıstı nıye olmuyorum diye :)) demek 5.gun olunuyor :KK6:
kızlar bi sorum daha var.bende kansızlık var.d.kontorl hapıyla beraber kan ilacıda alsam yan etki yaparmı?
bence bunu bir doktora sormalısın
doktorum düzensiz adetim için bir yıl yasmin kullnamamı söyledi bu ay adet olunca başlıyacağım benim sorum cinsel isteksizlik ve kilo yapıyormu
ayrıca bu yasminle hamile kalanda duydum ben sizce böyle bişey var mıdır
hapı gece ıcıyorum ben oyuzden aclık hıssı olmuyor bende .. ama daha oncesınde gunduz ıcıyordum ve deli gibi yemek yeme istegım oluyordu ve çok halsızdım.. bi ara isteksızlık yaptı bende ama sonra normalde dıondum :) :KK66:
hamılelık acısından da sunu soylebılırım ; hapı saatınde içmezsen birde yasmınle bırlıkte agır antibiyotık kullanırsan hap ozamaan işe yaramıyormus canım ,ozamanda hamılelık rıskı fazla oluyormus

birde hapı gece içeli zayıfladım ben ayda 2kılo verdım durduk yere

arkadaşlar mrb ben 3 yıl yasmin kullandım ve ekimde bıraktım. ancak bıraktıktan sonra adetime 2 hafta kala çok ciddi gögüs ağrılarım olmaya başladı ve bu ağrı özellikle sağ gögsümde daha fazla oluyor.bazen el bile dokunamıyorum.çok hassa oluyo. USG yaptırdım bişi çıkmadı ama cok fazla ağrım oluyo.bu durumla karşılaşan başkalarıda varmı? bazen keşke kullanmasaydım diyorum.
bide son 2 aydır bebek düşünüyorum ve olmuyo.acaba ilacın etkisimi devam ediyor diye üzülüyorum.

Merhaba ben daha ılk defa kullanıyorum yasmını adet kanamam cok fazla koyu geldı bu normalmidir acaba?

koyu derken siyaha yakın bir koylukmu? eger oyleyse normal canım bende ilk basta korkmustum ama normal oldugunu duyunca rahatlamıstım..

kan mıktarında cok fazla geldıgı anlamında soyledıysen bunu bilemiyorum cunku benımkisini azaltmıstı..kan mıktarı olarak

arkadaşlar merhaba yaklasık 8 aydır yasmin kullanıyorum gecen ay 1 ara verip tekrar başladım hap bittikten 5.günün sonunda adetm başladı ama ilginçtirki çok çok az geldı ve kesildim 3.günü bu gün adetimin bir kac damla birşey buda benim kafamı karştırdı tabi heray normal seyrinde adet olurken bu ay neden böle oldu neden kesıldı anlamadım sizce bunun sebebi hamile olabilirmiyim? Bir bilginiz vasa lütfen paylaşın benimle

arkadaşlar merhaba yaklasık 8 aydır yasmin kullanıyorum gecen ay 1 ara verip tekrar başladım hap bittikten 5.günün sonunda adetm başladı ama ilginçtirki çok çok az geldı ve kesildim 3.günü bu gün adetimin bir kac damla birşey buda benim kafamı karştırdı tabi heray normal seyrinde adet olurken bu ay neden böle oldu neden kesıldı anlamadım sizce bunun sebebi hamile olabilirmiyim? Bir bilginiz vasa lütfen paylaşın benimle

canım ben hamile olacağını sanmıyorum hapın etkisinden kaynaklı olailir birde neden ara verdin ki ama düzenli lduğun içn hamile değilsindir

arkadaşlar yüzümdeki tüylenme için kadın doğum uzmanına gittim bana yasmin ilacını verdi. kullansam mı bilemedim kıllanma için bu ilacı kullananlar etkisini gördü mü ? kıllanmayı engelliyor mu ? yardımcı olurmusunuz offf hiç böyle bir sorunum yoktu son 6 aydır bu kıllanma sorununu yaşıyorum:KK43::KK43: işin tuhafı da adetlerim çok düzenlidir.

arkadaşlar yüzümdeki tüylenme için kadın doğum uzmanına gittim bana yasmin ilacını verdi. kullansam mı bilemedim kıllanma için bu ilacı kullananlar etkisini gördü mü ? kıllanmayı engelliyor mu ? yardımcı olurmusunuz offf hiç böyle bir sorunum yoktu son 6 aydır bu kıllanma sorununu yaşıyorum:KK43::KK43: işin tuhafı da adetlerim çok düzenlidir.

canm bazı arkadşlrımdan duymuştum onlarda tüylenme yaptı diye fakat bünyeden bünye göre değiişiyor onun için elli olmaz sen bir dene baktın yan etksii çok bırak o zamna

arkadaşlar yüzümdeki tüylenme için kadın doğum uzmanına gittim bana yasmin ilacını verdi. Kullansam mı bilemedim kıllanma için bu ilacı kullananlar etkisini gördü mü ? Kıllanmayı engelliyor mu ? Yardımcı olurmusunuz offf hiç böyle bir sorunum yoktu son 6 aydır bu kıllanma sorununu yaşıyorum:KK43::KK43: Işin tuhafı da adetlerim çok düzenlidir.

hemde nasıl azaltıyor arkadaşım bir bilsen ben artık ayda 1 yapıyorum ağdamı felan yüzüm bile güzellşti sivilcem felan da yok artıkın hem azaltıyor hem seyrekleştiriyor 8 aydır kullanıyorum ben ilacı

merhaba
doğum kntrol hapı kullanımı ile ilişkide erkek içine boşalmalı mı geri çekmesi daha mı iyi olur %100lük bir koruma olmadığını duydum hapın?(yasmin kullanıyorum)
bide bişey daha var hapım bitti o akşam ilişkiye girdik ve eşim içime boşaldı.7 günlük araya başladım o sürede ilişki olursa ek koruma gerekiyor ve böyle bir durum oldu hapın koruyuculuğu devam eder mi yoksa ne yapmalıyım hamilelik oranı nedir sizce?
teşekkürler..

X