puregon iğne ve ovıtrelle çatlatma iğnesi kullanıpta bunları hisseden varmı?

NEXSXELXIX:))

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2007
2.666
4
41
merhaba arkadaşlar ben aşılama için gittiğim tüp bebek merkezindeki doktorum bana adetimin 3.günü puregon iğneden 75 lik 6 gün vurulmamı istedi ama benim yumurtalar aşırı uyarıldığı için aşılama iptal oldu ve ben 26 mayıs(11.günü) çatlatma iğnemi vurdum ve beraberin dostınex(8 gün kullandım) ve prednol(14gün kullanacakmışım) tedaviye ilk başladığı zamandada bana folbiol ve coraspin verdi bunlarıda halen kullanıyorum.

uzun lafın kısası benim şikayetlerim başladı çatlatma iğnesini yaptıktan sonra
aşağı yazacağım rahatsızlıklar sizce normalmi yoksa dk benim başka yerlerimimi bozdu..

midemde bulantı ve yanma var bişey yemek istemiyorum ama yedimmide yiyiyorum ve yedikten sonra tekrar midem bulanıyor ve gündüz değl bu saatlerde karnım acıkıyor anca ama ben zorlada olsa sabah biraz atıştırıyorum:) ve halen midemde yanma var

belim,kasıklarım çok ağrıyor.

yürülken sanki içimden bir parça kopacakmış gibi oluyor ama bugün olmadı.
idralimi yapmadan acayip baskı oluyor ve yaparkende canım çok yanıyor ama sonrası rahat:)

son olarakta kasığıma dokunduğumda basınç varmış gibi diken diken bişeyler batıyor.

göğsümde damarlar belirlendi.

göğüs ucum hafif karardı CADIARZU
ya bunları yaşayan varsa nedeni bana açıklarmı bu ilaçlar beni çok kötü yaptı ve kan testide 11 mayısta yacam

şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederima.s.:1hug:

ben aşılmada bu iğneleri kullanmıştım.( 75 -50 Puregon ve çatlama iğnesi)
karın ağrısı, mide bulantısı bunlar ileri derecede değil ama olmuştu.
İdrar ,kasıklarındaki ağırıda,yürürken hissettiklerin muhtemelen içeride fazla yumurta oluştu, yeterli su içmemiş veya düzensiz su içmişin.İçeride ( yumurtalıklarda sıvı birikmesi olmuşta olabilir.)
benim adet günü ( test günü) yaklaşırken yürüken özelikle tüp kanalrımı iğne gibi anı ağrılar ve gerildiğini hissediyordum.
İçeride gaz varmış gibi oluyodu.
İçeride fazla yumurta varken niçin aşılamanı tamamlamadılar şansın daha yüksek olurdu.Acaba çoğul gebeli mi oluşur diye mi ,rahim duvarı kalınlığından mı( yer mi kalmadı) veya enfeksiyonmu oluştu.
Tam anlamıyla niçin iptal edildiğini öğrenmeni tavsiye ederim.
Ayrıca çatlama iğnesi çok yakıyor.Son yaptığımda yeri elim kadar çürüdü.İçinde hava bırakmış ( enjeltör)olmalısın ondan olmuştur dedilerdi.
bakalım hayırlısı umarım güzel sonuçlar alırsın.

çoğul gebelikten çok korktu doktor çünkü sağda 2 tane 19mm solda ise 2 tane 18mm oluşmuş bide arkasından gelen yumurtalar varmış onların büyüklüğünü söylemedi yaklaşık 15 tane falan yumurta oluşmuş.

senin aşılaman tutmuşmuydu
bide cevabın için çok teşekkür ederim

bende puregon ve ovitrelle kullandımmm..benim puregon 112.5 du ve çok fazla yumurtam olduğu için iptal edilmiştii benim doktorumda çoğul gebelik riski var demişti hatta 1 ay korundumm... yumurtalar fazla uyarıldığı için tansiyon düşüklüğü karın ağrısı mide bulantısı oluyo bendede olmuştuuu...1 ay sonra diğer aşılama için 75 puregon oldumm ve herşey normaldi çok şükür şu an 23 haftalık hamişimm..darısı tüm isteyenlerin başına inş.:1hug:

çoğul gebelikten çok korktu doktor çünkü sağda 2 tane 19mm solda ise 2 tane 18mm oluşmuş bide arkasından gelen yumurtalar varmış onların büyüklüğünü söylemedi yaklaşık 15 tane falan yumurta oluşmuş.

senin aşılaman tutmuşmuydu
bide cevabın için çok teşekkür ederim

2006 yılında aşılama oldum fakat ( 3 defa ) fakat olmadı canım .Ben açıklanamayan inf.Bende veya eşimde tıbben birşey bulamadılar ama 5 yıldır uğraşıyorum.
Ama aşılamadan sonraki ay ,bitirmiştik kendiliğinden hamiş kaldım.Fakat kalbi durdu.
Benimde 15 ve fazla yumurtam olmuştu.yaşım o zaman 33 tü.şimdi 2tüp denemesi herşey süper olmasına rağmen tutmadı.27 ve 23 yumurta verdim.( ilaç dozu 125 tü canım.)
şimdi 3 deneme , kısmet bu alın yazısı ,imşallah olacak rabbimin izniyle ama herşeyin bir zamanı var bende zamanımı bekliyorum.Arada arızaya geçsemde , çare yok zamanın değilse olmuyor.
BEN YILLARCA HEP RABBİME HAYIRLI EVLAT VE ZAMAN DİYEREK DUA EDİYORUM.
İSYAN hatta olur.
Umarım alın yasında yazılıdır da en kısa zamanda bebeüine ulaşırsın.
Öyle haberler beni mutlu ediyor.Olmayacak diyenlerede kızıyom.:eek:klava:Rahmi olan her kadın bunu başarabilir bence .Muzice .....:hooray:

merhaba arkadaşlar ben aşılama için gittiğim tüp bebek merkezindeki doktorum bana adetimin 3.günü puregon iğneden 75 lik 6 gün vurulmamı istedi ama benim yumurtalar aşırı uyarıldığı için aşılama iptal oldu ve ben 26 mayıs(11.günü) çatlatma iğnemi vurdum ve beraberin dostınex(8 gün kullandım) ve prednol(14gün kullanacakmışım) tedaviye ilk başladığı zamandada bana folbiol ve coraspin verdi bunlarıda halen kullanıyorum.

aşağı yazacağım rahatsızlıklar sizce normalmi yoksa dk benim başka yerlerimimi bozdu..

midemde bulantı ve yanma var bişey yemek istemiyorum ama yedimmide yiyiyorum ve yedikten sonra tekrar midem bulanıyor ve gündüz değl bu saatlerde karnım acıkıyor anca ama ben zorlada olsa sabah biraz atıştırıyorum:) ve halen midemde yanma var

idralimi yapmadan acayip baskı oluyor ve yaparkende canım çok yanıyor ama sonrası rahat:)

son olarakta kasığıma dokunduğumda basınç varmış gibi diken diken bişeyler batıyor.

ya bunları yaşayan varsa nedeni bana açıklarmı bu ilaçlar beni çok kötü yaptı ve kan testide 11 mayısta yacam

canım yazdığın ilaçlardan dostinex prolaktin hormonu yüksekliğinde kullanılıyor prednolda allerjik durumlarda coraspirin kanı sıvılaştırması için ama bunları gebelikte kullanman sakıncalı diye biliyum ben yani yazdıkların kafamı karıştırdı bence doktorunla tekrar görüşmelisin geçmiş olsuna.s.

bende 300 puregon ama günlük 50 ml alıyorum bugün ilk gündü yani iğnenin.benim 2 kistim var büyüğü 10 mm.inşallah bi sorun olmazda bende hHAMİLEYİİMMMMMMMM diye yazabilirim

bende puregon ve ovitrelle kullandımmm..benim puregon 112.5 du ve çok fazla yumurtam olduğu için iptal edilmiştii benim doktorumda çoğul gebelik riski var demişti hatta 1 ay korundumm... yumurtalar fazla uyarıldığı için tansiyon düşüklüğü karın ağrısı mide bulantısı oluyo bendede olmuştuuu...1 ay sonra diğer aşılama için 75 puregon oldumm ve herşey normaldi çok şükür şu an 23 haftalık hamişimm..darısı tüm isteyenlerin başına inş.
çok sevindim canım ya bebişin sağlıklı bir şekilde ve uzun ömürlü annesine gelicek.
allah ım senide bir avazda kurtarsın.
teşekkür ederim cevabın içinde:)
2006 yılında aşılama oldum fakat ( 3 defa ) fakat olmadı canım .Ben açıklanamayan inf.Bende veya eşimde tıbben birşey bulamadılar ama 5 yıldır uğraşıyorum.
Ama aşılamadan sonraki ay ,bitirmiştik kendiliğinden hamiş kaldım.Fakat kalbi durdu.
Benimde 15 ve fazla yumurtam olmuştu.yaşım o zaman 33 tü.şimdi 2tüp denemesi herşey süper olmasına rağmen tutmadı.27 ve 23 yumurta verdim.( ilaç dozu 125 tü canım.)
şimdi 3 deneme , kısmet bu alın yazısı ,imşallah olacak rabbimin izniyle ama herşeyin bir zamanı var bende zamanımı bekliyorum.Arada arızaya geçsemde , çare yok zamanın değilse olmuyor.
BEN YILLARCA HEP RABBİME HAYIRLI EVLAT VE ZAMAN DİYEREK DUA EDİYORUM.
İSYAN hatta olur.
Umarım alın yasında yazılıdır da en kısa zamanda bebeüine ulaşırsın.
Öyle haberler beni mutlu ediyor.Olmayacak diyenlerede kızıyom.:eek:klava:Rahmi olan her kadın bunu başarabilir bence .Muzice .....:hooray:
vay be sen çok güçlü bir kadınsın bende bu 7-8aydır bu düşüncedeyim ve böylede gider rabbim hayırlı zamanda hayırlı evladımızı kucağımıza verecek:1hug:
canım yazdığın ilaçlardan dostinex prolaktin hormonu yüksekliğinde kullanılıyor prednolda allerjik durumlarda coraspirin kanı sıvılaştırması için ama bunları gebelikte kullanman sakıncalı diye biliyum ben yani yazdıkların kafamı karıştırdı bence doktorunla tekrar görüşmelisin geçmiş olsuna

coraspini aşılama yapılan kişilere veriyorlarmış kanda koyulaşma oluyormuş ve düşüğe neden olabilirmiş ondan.
ama şimdi bu kadın bana dostinex ve prednol niye vermiş gebe kalmamımı engelliyor aklı sıra hem bende prolaktin hormonu yüksek değil20gün önce bakıldı 21 çıktı

tamam canım cevabın için çok teşekkür ederim çarşamba doktora gidecem ve onunla konuşayım nasıl tedavi uyguluyormuş öğreneyim:kızgın:

merhaba bende bu ayın 21 birinde çatlama iğnesi yaptırdım ve bir gün sonra duplaston habını kulanmaya başladım yumurta boru 18mm acaba hamilemiyimmm

aslında doktorum herşeyin normal bir sorun yok dedi ben beklemek istememedim adetimin 13 catlam iğnesi oldum ve 14 ilişki oldu bir gün arayla önerdi haba devam ediyorum acaba hamilemiyimmirmirmirmir

kizlar ben puregon igneye başladım bugun 3. iğnemi oldum. yarın dr yumoslara bakacak ve ona gore dosajı ayarlayacak.
puregon sizde kasık agrısı yaptımı

kizlar ben puregon igneye başladım bugun 3. iğnemi oldum. yarın dr yumoslara bakacak ve ona gore dosajı ayarlayacak.
puregon sizde kasık agrısı yaptımı

canım ya merak ettim ne yaptın sonuç nedir?
bende puregon yapıyorum kasık ağrım var
yazarsan sevinirim...

bende puregon ve ovitrelle kullandımmm..benim puregon 112.5 du ve çok fazla yumurtam olduğu için iptal edilmiştii benim doktorumda çoğul gebelik riski var demişti hatta 1 ay korundumm... yumurtalar fazla uyarıldığı için tansiyon düşüklüğü karın ağrısı mide bulantısı oluyo bendede olmuştuuu...1 ay sonra diğer aşılama için 75 puregon oldumm ve herşey normaldi çok şükür şu an 23 haftalık hamişimm..darısı tüm isteyenlerin başına inş.:1hug:

merhaba bendedyumurtlama problemi var 3 adet menegon kullandım ama yumurtalarım oluşmadı doktorum ise 19 ekimde puregon iğnesine başlayalım dedi. şimdiden dua etmeye başladım inşallah yumurtalar gelişir. Sende yumurtlama sorunu varmıydı?

selam derya0343 bende 2kutu puregon 2kutu prengnyl 500 çatlama iğnesi var eğer hala sana lazımsa ssk fiyatına verebilirim özelden msj atarsan daha iyi anlaşıız saygılarımla.

canım bnde pko vardı ılac kullandım sonra lh hormonu dusuk cıktı onun ıcınde ılac kullandım ve duzeldı bu sferde sut hormonu yuksek cıktı ve bana klomen verdı doktor 5 gun klomen kullandım. bayramın 3 gunu yanı slaı gunu çatlatma ığnesı ovıtrelle yaptırdım. ve ığne yaptırmadan once kasıklarım ağrıoluordu doktora sorduğumda yumurtalıkların buyuyor ve ondan dolayı ağrın oluor demısdı. ama dun ve bugun cok kotu sancım olmaya basladı kasıklarımda ıdarara cıkamıor ve oturramıorum. sankı dusecekmıs gıbı gelıor ıkı buklum yuruorum doktorumu aradım dedım boyle boyle. ağrı olması gayet normal cunku ığne butun hormonlarını değiştirior ve gebeliğe hazırlıyor senı dedi.yanı bnm doktorma gorenormalmıs bu ağrılarr ınsallah hamıss kalırızzz :KK70::KK3:

canım bnde pko vardı ılac kullandım sonra lh hormonu dusuk cıktı onun ıcınde ılac kullandım ve duzeldı bu sferde sut hormonu yuksek cıktı ve bana klomen verdı doktor 5 gun klomen kullandım. bayramın 3 gunu yanı slaı gunu çatlatma ığnesı ovıtrelle yaptırdım. ve ığne yaptırmadan once kasıklarım ağrıoluordu doktora sorduğumda yumurtalıkların buyuyor ve ondan dolayı ağrın oluor demısdı. ama dun ve bugun cok kotu sancım olmaya basladı kasıklarımda ıdarara cıkamıor ve oturramıorum. sankı dusecekmıs gıbı gelıor ıkı buklum yuruorum doktorumu aradım dedım boyle boyle. ağrı olması gayet normal cunku ığne butun hormonlarını değiştirior ve gebeliğe hazırlıyor senı dedi.yanı bnm doktorma gorenormalmıs bu ağrılarr ınsallah hamıss kalırızzz :KK70::KK3:

bende dün gece yaptım çatlatma iğnemi çok ağrım var sanki gaz varmış gibi nefes almakta bile zorlanıyorum zaman zaman :KK43: inş. sonu iyi olur

X