Kardeş Acısı..

husundark

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2011
90
2
Canım yanıyo.. Yüreğim daralıyo. Ne yapacağımı bilemedim. Buraya yazmak en iyisi geldi affedin. Kardeşim öldü benim. Ne kadar kolay yazılıyomuş, ne kadar kolay söyleniyomuş ölüm.. 19 yaşında, yeşil gözlümü, ablasının bi tanecik kuzusunu toprağa verdiler gözümün önünde. Nasıl geçti bu 45 gün, hala nasıl nefes alıyorum, nasıl uyuyup uyanıyorum hala aklım almıyo. Bi tanecik kardeşimdi o, tek başıma bıraktı beni. Seni kimseyle paylaşamıyorum abla, kıskanıyorum derdi. Bi başıma koydu gitti..
Hamile olduğumu öğrendiğinde ne çok sevinmişti. Abla dayı oluyorum ben, GS forması alıcam yiğenime kız da olsa erkek de olsa dedi. 1 ay geçmedi üstünden ki Galatasaray bayrağıyla Türk bayrağını biz örttük tabutuna kuzumun.. Cinsiyetini bile öğrenemedi yeğeninin..

Ablasının bitanesi. Canım kardeşim.. Biliyorum gözyaşım hiç durmadığı için gelmiyosun rüyalarıma hala. Ama elimde değil, çok özledim bitanemm. Her sabah yokluğunla uyanmak, abla dediğini duymamak bitiriyo beni..
Çok dile getiremedim kısacık ömründe affet beni. Seni çok seviyorum canımın içi. Hakkını helal et nolur..

Son düzenleme:
tutuldum kaldım yazdıklarınızı okuyunca :26:
başınız sağolsun Rabbim sabır versin...

Son düzenleme:
yazdıklarınızı okuyunca çok kötü oldum, gözlerim doldu... insanın içi okuyunca bile acıyor, Allah size sabır versin siz bu hisleri kendi içinizde yaşıyorsunuz...

Amin, çok teşekkür ederim. Rabbim kimseye vermesin böyle bi acıyı.
Her gün bu acıyla ölürüm deyip her gün aynı acıyla yaşamak.. Çok zor..

tutamadım kendimi...başınız sağolsun, Allah sabır versin...hasta mıydı kardeşiniz

Sapasağlamdı benim kuzum. Üniversiteyi kazandı bu sene. Yaz tatilini değerlendirmek için amcamın şantiyesine gitti uzak bi şehre. Muhasebeye bakıyodu orda. Tam 40 gün olmuştu gideli. Haberinin geldiği gün kendi gelecekti yanımıza. Olmadı. Gelemedi ablasının bitanesi. Acısı kendinden önce geldi :KK50:

İnşaat yer.. Düşmüş bi yerden. Hiç dinlemedim detayları, duymadım, duymak istemedim.

Başınız sağolsun:KK14:
Benim de hayatta tek kardeşim var,kaybetmeyi düşünemiyorum bile.

Allah mekanını cennet etsin:KK25:

Canım bende elim bir kazayla ablamı kaybettim. 4 yıl oldu. Acısı hala içimdedir öyle de kalacak. Ona sürekli dua oku. Allah rahmet eylesin.

Rabbim sabır versin.Gebelikte böyle bir acı yaşamak seni de bebeği de derinden etkilemiştir.Bu yaşadığın son acı olsun.

Canım bende elim bir kazayla ablamı kaybettim. 4 yıl oldu. Acısı hala içimdedir öyle de kalacak. Ona sürekli dua oku. Allah rahmet eylesin.

Rabbim mekanLarını cennet etsin inşaLLah. Azalmıyo acısı. Zaman diyolar ama zaman gözden akan yaşı azaltıyo belki biraz. Ama özLem, gün geçtikçe artıyo. Kokusu, gülüşü, öpüşü.. Hepsinin özlemi zaman geçtikçe daha da artıyo..

Allah büyük sabırlar versin başınız sağ olsun..okuyunca gözlerim doldu içim titredi bir an..Benim de erkek kardeşim var aynı sizin gibi Allah kimseyi kardeş acısıyla imtihan etmesin.Allah sabırlar versin..Bol bol dua edin,Allah yardımcınız olsun..

Sapasağlamdı benim kuzum. Üniversiteyi kazandı bu sene. Yaz tatilini değerlendirmek için amcamın şantiyesine gitti uzak bi şehre. Muhasebeye bakıyodu orda. Tam 40 gün olmuştu gideli. Haberinin geldiği gün kendi gelecekti yanımıza. Olmadı. Gelemedi ablasının bitanesi. Acısı kendinden önce geldi :KK50:

İnşaat yer.. Düşmüş bi yerden. Hiç dinlemedim detayları, duymadım, duymak istemedim.

inşallah acınız hafifler, hepimizin gideceği yer orası ama ne zor birşey değil mi, Allahım ailenize de size de sabır versin, hiç isyan etmeyin, belki de kardeşiniz şimdi mutlu olduğu yerdedir, inşallah..Bu genç yaşında Rabbim onu yanına aldı, inşallah o şehit mertebesindedir..hepimizin istediği, ama herkese nasip olmayacak bir mertebe..bilemeyiz ki.. Allah bilir...bol bol dua edin..ve herkesten dua isteyin onun için en güzel hediye..

zaman herseyin ilaci zaman .. aciniz hafifleyecek ama asla gecmeyecek .. Rabbim rahmet eylesin kardesinize, mekani cennet olsun, annenize babaniza ve size versin bizim sabirlarimizida
..

Amiin, çok teşekkür ederim. İnşallah çok güzel yerdedir benim bitanem, inşallah gittiği yerde şefaatçi olur anneme babama.
Halil kardeşimin adı. Bi fatiha göndermek istersiniz belki meleğime..

Amiin, çok teşekkür ederim. İnşallah çok güzel yerdedir benim bitanem, inşallah gittiği yerde şefaatçi olur anneme babama.
Halil kardeşimin adı. Bi fatiha göndermek istersiniz belki meleğime..

tabiki ederiz.siz de kendinizi üzmeyin sanırım hamilesiniz, çok dikkat etmeniz gerek kendinize..
bol bol dua edin, biz de ederiz
bir sürü hadis var, ölen çocuklar anne ve babalarını kurtarırmış, onların günahlarını silermiş.. ben de yenilerde kaybettim kuzenimi..o da daha 14 yaşındaydı..boğularak can verdi ne yazık ki...

Başınız sağolsun.. Rabbim dayanma gücünü arttırsın hepimizin. Ölümün kendisi yeterince zorken, genç ölümü, kardeş acısı beter..

X