Çamaşır ve Kurutma Makineleri Kurutma makinem

esra510

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2009
437
6
kızlar geçen kış bosh marka kurutma makinesi aldım .malum çalışan bir bayan olduğum için as topla gına geliyordu .+1.ci katta oturduğum için yolun tozu hooop benim caanım çamaşırlara konuyordu bu durumda beni çileden çıkarıyordu.şimdi diyeceksinizki memnunmusun ,aşırı çekme halinde bir şikayetim yok. yani 10 yaşındaki oğlumun elbiseleri 5 yaşındakine oluyor ben 1,60 boyundayım benim eşortmanlar 10 yaşındaki oğluma eşim 1,80 onun kıyafetleride bana oluyor aşırı çekme yapıyor .onun dışında mükemmel bir teknoloji ben altlı üstlü yewrleştirdim alta çamaşır makinesi yıkıyor .hemen üste atıyorum .toplam yıkama kurutma 3 saatte tamam ve ben 2,sinide 8,kg luk aldım artık çamaşırlarımda dağ gibi birikmiyor.şu çekmede olmasabilmiyorumkismile

Ben de kurutma makinelerini merak ediyordum ama çekme olayı önemli bir sorun bence. Belki farklı ayarlarda denerseniz o kadar çekmez, ya da sonuna kadar kurutmazsanız...

İyi günlerde kullanın.

evet farklı ayarlarıda var mesela ütü kuruluğunda .dolaba kaldırma kuruluğunda. ve benim genelde kullandığım çok kuru .diğer ayarlar nemli bıraktığı için,ben genelde çok kuru ayarda kurutuyorum .çalıştığım için hemen katlayıp yerleştireyim diyebilmiyorumkismile

kızlar geçen kış bosh marka kurutma makinesi aldım .malum çalışan bir bayan olduğum için as topla gına geliyordu .+1.ci katta oturduğum için yolun tozu hooop benim caanım çamaşırlara konuyordu bu durumda beni çileden çıkarıyordu.şimdi diyeceksinizki memnunmusun ,aşırı çekme halinde bir şikayetim yok. yani 10 yaşındaki oğlumun elbiseleri 5 yaşındakine oluyor ben 1,60 boyundayım benim eşortmanlar 10 yaşındaki oğluma eşim 1,80 onun kıyafetleride bana oluyor aşırı çekme yapıyor .onun dışında mükemmel bir teknoloji ben altlı üstlü yewrleştirdim alta çamaşır makinesi yıkıyor .hemen üste atıyorum .toplam yıkama kurutma 3 saatte tamam ve ben 2,sinide 8,kg luk aldım artık çamaşırlarımda dağ gibi birikmiyor.şu çekmede olmasabilmiyorumkismile

çekme olayındaki tarifine çok güldümmmmmmmmmkaydirigubbakcemile3alalhhtaa senii güldürsünn emiiiii:KK70::KK70:

ben de tarife çok güldüm ve kocişine acıdım küçük oğlunun kıyafeti çekince ona olmuyacağına göre yakında cıpcak kalcak adamcağizz :bbo:

b-ko kurutma makinem
çekme olmadı bizde
ama bende kırışıklığından dertliyim
dolap kuruluğunda kullanıyorum

arkadaşlar bu makinalar çamaşırları yıpratıyor mu?
bide aşırı ses çıkartıyo,buhar yapıyo,çamaşırları küçültüyo denilmiş ama burdaki arkadaş çok kuru çıkarıyomuş ondan mı acaba?
bilgisi olan yanıtlarsa sevinirim...
arçelik mi daha iyidir bosh mu?...
aşırı ses ve buhar olayını da merak ediyorum lütfen yardım...

Ben bosch yoğuşmalı kurutma makinası kullanıyorum ve çok memnunum. Yeni kullanmaya başladığım için yıpranma sorusuna net bir yanıt veremeyeceğim, ama şimdilik böyle bir şikayetim yok. Çok kuru çıkarttığınız zaman bir miktar çekme oluyor, doğru. Ama montajı yapmaya gelen ekip bana çok kuru seçeneğini sadece kotlarda ve havlularda kullanmamı tavsiye etti. Buhar çıkışı bildiğim kadarıyla bacalı modellerde oluyor. Benimkinde kurutma bitiminde su haznesini boşaltmak ve kapağın içindeki filtreyi temizlemek yeterli oluyor. Aşırı bir sesi de yok, 23 aylık bir oğlum var, o uyurken bile çalıştırıyorum, ki odasına çok yakın bir yerde, yine de uyanmıyor. Bitimindeki uyarı sesi biraz yüksek, onu da hemen kapatmazsanız aralıklı olarak tekrar ettiği için sinir bozucu olabiliyor. Bir de ayrıca yünlüler için özel sepeti var ama onu henüz kullanmadım. Bildiğim kadarıyla yıkanabilen ve kurutmaya müsait ayakkabıları da o sepette kurutmak mümkün oluyormuş. Genel anlamda tavsiye edebilirim, umarım yardımcı olmuşumdur...

Son düzenleme:
Ben bosch yoğuşmalı kurutma makinası kullanıyorum ve çok memnunum. Yeni kullanmaya başladığım için yıpranma sorusuna net bir yanıt veremeyeceğim, ama şimdilik böyle bir şikayetim yok. Çok kuru çıkarttığınız zaman bir miktar çekme oluyor, doğru. Ama montajı yapmaya gelen ekip bana çok kuru seçeneğini sadece kotlarda ve havlularda kullanmamı tavsiye etti. Buhar çıkışı bildiğim kadarıyla bacalı modellerde oluyor. Benimkinde kurutma bitiminde su haznesini boşaltmak ve kapağın içindeki filtreyi temizlemek yeterli oluyor. Aşırı bir sesi de yok, 23 aylık bir oğlum var, o uyurken bile çalıştırıyorum, ki odasına çok yakın bir yerde, yine de uyanmıyor. Bitimindeki uyarı sesi biraz yüksek, onu da hemen kapatmazsanız aralıklı olarak tekrar ettiği için sinir bozucu olabiliyor. Bir de ayrıca yünlüler için özel sepeti var ama onu henüz kullanmadım. Bildiğim kadarıyla yıkanabilen ve kurutmaya müsait ayakkabıları da o sepette kurutmak mümkün oluyormuş. Genel anlamda tavsiye edebilirim, umarım yardımcı olmuşumdur...

bende artık dolaba kaldırma kuruluğunda kullanıyorum ve cihazlarımız aynı model sanırım benimkindede yünlüler için özel sepeti var bu sadece tek modelde var amaaan iyiki almışım sefam olsun çok memnunum birde ütü yapma makinesi çıkarsalar ne güzel olacak değilmi kızlar zemuszemus

sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için...
siz sanırım bosch logixx 8 modelini kullanıyorsunuz...
esra başta çekme oluyo demişsin ya,şimdi dolaba kaldırma kuruluğunda kullanıyorum demişsin,şimdi de çekme oluyo mu?ıslak çıkmıyo yine de tabi dimi?
çok kuru ayarladığın için mi çekmiş çamaşırların?
yeni aldığım bebek kıyafetlerini kurutsam çeker mi ki?

sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için...
siz sanırım bosch logixx 8 modelini kullanıyorsunuz...
esra başta çekme oluyo demişsin ya,şimdi dolaba kaldırma kuruluğunda kullanıyorum demişsin,şimdi de çekme oluyo mu?ıslak çıkmıyo yine de tabi dimi?
çok kuru ayarladığın için mi çekmiş çamaşırların?
yeni aldığım bebek kıyafetlerini kurutsam çeker mi ki?

evet tatlım bosh logixx 8 modelini kullanıyorum ben çok kuru ayarında kullanıyordum ilk zamanlar bulaşık makinem arızalandı servis gelmişti onlara sordum onlarda bana dolaba kaldırma kuruluğunda kullanmamı tavsiye ettiler .birde çok tiftik yün doluyordu kapak araları onuda sormuştum sık sık yani hergün kullanıyorsamki ben nerdeyse hergün kullanıyorum 2 erkek çocuğum eşimide sayarsam 3 erkekle mecburen hergün kullanıyorum haftada 1 makinenin altındaki çekmeceyi çekip yıkayıp kurutup yerine takıyorum şimdilik memnunum almayanlarada tavsiye ederim hatırlarsanız bulaşık makineside ilk çıktığı zamanlar hanımlar ne diyordu amaaaan 2 bulaşıkta yıkayamayacaksam nerde kaldı hanımlığım diyorlardı ama şimdi her evde baş köşede duruyor kurutma makineside aynen öyle insan rahatlığına alıştımı bırakamaz zaten şiddetle tavsiye ederim :lepi:

sağol esracım...
ben arçelik bosh ve siemens arasında kalmıştım...
arçeliğin hem c sınıfı hem de pek özelliği yok ama fiyatı diğerlerinin yarı fiyatı..
bosh ve siemens b sınıfı...
a sınıfı da var siemensin ama arada 500 tl gibi bi fark var değermi bilmiyorum...
siemensin bi modeli var b sınıfı...kuru temizleme (refresh) özelliği varmış ayrıca,alırsam onu alcam galiba...
elektirik çok farkedermiki acaba b sınıfı diye?
sizde çok etkiledi mi faturayı?

Bende kurutma makinesi alacağım şimdi araştırmadayım kampanya osla bakıyorum fiyatlara sabahtan beri 1500 üzerinde rakamlar:bbo:
Aralığa doğru firmaların kampanyaları oluyor hedeflerini tutturmak için o zamanda alacağım sanırım.
Burayı takip edeceğim şikayeti olan varsada yazsın çünkü ben istiyorum diye alıcaz kötü bişeyle karşılaşsak eşim başımın etini yer.

sağol esracım...
ben arçelik bosh ve siemens arasında kalmıştım...
arçeliğin hem c sınıfı hem de pek özelliği yok ama fiyatı diğerlerinin yarı fiyatı..
bosh ve siemens b sınıfı...
a sınıfı da var siemensin ama arada 500 tl gibi bi fark var değermi bilmiyorum...
siemensin bi modeli var b sınıfı...kuru temizleme (refresh) özelliği varmış ayrıca,alırsam onu alcam galiba...
elektirik çok farkedermiki acaba b sınıfı diye?
sizde çok etkiledi mi faturayı?

bende b sınıfı diye başlarda tereddütde kalmıştım ama satıcı bana a sınıfına takılı kalma diye uyarmıştı bir beyaz eşyanın ömrü 8 bilemedin 10 sene demişti 10 senedede ardaki elektrik faturası oynasın oynasın 1 milyar oynar demişti aradaki farkta o zaman yine 1 milyardı yani mantıken farkeden bir şey olmuyor canım:jeyyar:

Bende kurutma makinesi alacağım şimdi araştırmadayım kampanya osla bakıyorum fiyatlara sabahtan beri 1500 üzerinde rakamlar:bbo:
Aralığa doğru firmaların kampanyaları oluyor hedeflerini tutturmak için o zamanda alacağım sanırım.
Burayı takip edeceğim şikayeti olan varsada yazsın çünkü ben istiyorum diye alıcaz kötü bişeyle karşılaşsak eşim başımın etini yer.

ben aldığımda 2300tl di şimdi baktımda siteye 1.515,20 tl kadar düşmüş canım baya düşmüş fiyatı dahada düşermi acep amanım eşim görmesinCADIARZU

bu arada profil resmin nekadan güzelmiş öyle bayıldım:roflol:

canım istanbuldaysan ben metroport alışveriş merkezinde gördüm..
siemensin sonu 512 ile biten modeli 1.190 TL idi..
kampanya yapmışlar...,
refresh özelliği filan varmış...kuru temizleme gibi bişey...
2010 da çıkmış bu model..8 kilo kurutma kapasiteli ama b sınıfı...
a sınıfı olan da varmış ama 500 tl farklı fiyatı..o 7 kilo kapasiteliymiş ama...
ayy bende mi aralığı beklesem..mantıklı aslında...

bende b sınıfı diye başlarda tereddütde kalmıştım ama satıcı bana a sınıfına takılı kalma diye uyarmıştı bir beyaz eşyanın ömrü 8 bilemedin 10 sene demişti 10 senedede ardaki elektrik faturası oynasın oynasın 1 milyar oynar demişti aradaki farkta o zaman yine 1 milyardı yani mantıken farkeden bir şey olmuyor canım:jeyyar:

10 senede 1 milyar mı farkedermiş kabaca...iyi ozaman...
siemensin 500 tl farkediyo a sınıfı-b sınıfı arası...
sizde çok aşırı bi elektrik faturası oluyo mu kurutmadan dolayı..
bize normalde 40 filan geliyo elektrik...
kurutma ne kadar arttırır ki acaba?...bilmiyorumkismile

arkadaşlar bende kurutma makinesi kullanıyorum çok memnunum benimde ilk bir kaç kullanımda kıyafetlerimizde çekmeler olmuştu ama ayarını kullanmayı öğrenince şu an çekme sorunum kalmadı.benim kurutma makinem elektrolux makinamın ıreneoid özelliği var mesela ütülenecek penyelerimi ve kot pantolonlarımızı atıyorum ireneoid programına 20 dakika sonra çıkarıyorum ütülenmiş oluyor gömlekleride atıyorum çıkınca sadece dikiş yerlerine ütü vurmam gerekiyor ütümü kolaylaştırıyor çok memnunum biraz pahallı ama değer bence tavsiye ederimm

X