Çatlaklar Kombucha sanırım mucize!

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
kızlar bişey sorcam size :) çayı sürdüğüm yeri tatlı tatlı kaşıyınca soyuluyo derim o sırada sanki çatlaklar küçülmüş gibi geliyo sonra yeniden bakıyorum sanki aynı sizce bu soyulma iyi bişey mi soyayım mı ya da kötü mü olur derim soyulursa çatlaklar daha belirgin mi durur bilemedim.Bide ben çayı içmedim o yüzden mantarıda bidaha kullanmadım şimdi bi baktım sanki 4-5 mantar var nasıl kalınlaşmış.Mantar öyle dursa ölmez dimi.Of cok soru sormuşuum :)

Nasılsın canım var mı bir değişiklik??

Ölmez canım ama mantarını buzdolabına al cayı bırdaha hemen fermante etmeyeceksen dışarıda uzun sure bekletme cay hazırlamadıgın sürece.

canım çok uzun zamandır buz dolabında değil mutfak dolabında beklerken çoğalmış nerdeyse 3 hafta önce yaptım çayı kavanoza koyup buzdolabına koymuştum hiç açmadım kapağını şimdi o çayı içsem olur mu bozulmuş mudur ?

kızlar bide aklıma gelmişken bişey daha sorcam :) internette gezinirken fazla mantarları blendrdan geçirip krem yapıp sürebilirsiniz yazıyo bende de fazladan mantar oluştu ya bide öyle denesem mi ? ayrıca iççmeye karar verdim yeniden yapcam ne kadar itici gelsede görüntüsü belki bi çare bulurum artık :KK43:

valla canım anlayamadım bişey o yüzdende yazamadım bi bakıyorum daha silik geliyo bi bakıyorum hala aynı gibi nerdeyse yarım kavanoz çayı kulladım ben ama öyle mucize olcak bişeyle karşılaşmadım :KK43:

Allah Allah konu sahibi nasıl öyle kısa sürede sonuç almış peki ama sanırım o bi de içiyordu dediğin gibi bi de öyle dene bakalım... :44:

kızlar bide aklıma gelmişken bişey daha sorcam :) internette gezinirken fazla mantarları blendrdan geçirip krem yapıp sürebilirsiniz yazıyo bende de fazladan mantar oluştu ya bide öyle denesem mi ? ayrıca iççmeye karar verdim yeniden yapcam ne kadar itici gelsede görüntüsü belki bi çare bulurum artık :KK43:

ay ama 2 kişide sonuç aldıklarını yazmışlardı sen boyle diyince moralim bozuldu. içelim bi de dediğin gibi de benimde içimden hiç içmek gelmiyo

senin çiğ süt ve arko aspirin işe yaradı mı canım ?

Aspirinle arkoyu 2 kez yaptım ama çok kafam almadı şöyle ki arkonun bir fonksiyonu yok zaten aspirinin ise hem taneli yapısı hem de içeriğindeki madde nedeniyle ciltte peeling etkisi var bu yüzden belki uzun sürede bir etkisi olabilir ama kısa zamanda sonuç beklemek mucize olur. Süt ayarlamaya çalışıyorum onu denicem !!

ay ama 2 kişide sonuç aldıklarını yazmışlardı sen boyle diyince moralim bozuldu. içelim bi de dediğin gibi de benimde içimden hiç içmek gelmiyo

aynen hiç içmek istemiyorum ama içcem bilmiyorum anlamadımki bende bişeyi mi yanlış yapıyorum,bende görmek istiyorum artık şu mucizeyii :KK43:

Aspirinle arkoyu 2 kez yaptım ama çok kafam almadı şöyle ki arkonun bir fonksiyonu yok zaten aspirinin ise hem taneli yapısı hem de içeriğindeki madde nedeniyle ciltte peeling etkisi var bu yüzden belki uzun sürede bir etkisi olabilir ama kısa zamanda sonuç beklemek mucize olur. Süt ayarlamaya çalışıyorum onu denicem !!

güzel haberlerini bekliyorum canım :)

Kızlar su mantarı bi öğrenemedim nasıl anlıcaz öldüğünü bende 3 tane mantar varmış 1. ilk aldığım gibiydi 2. biraz beyaz gibi geldi 3. de böyle üzeri benek benek olmuş bende yeni çay yapmıştım ilk 2 tanesini koydum içine bişey olmaz demi annemle içmeye başlıcaz inşallah tiksinmezsem :)

kızlar su mantarı bi öğrenemedim nasıl anlıcaz öldüğünü bende 3 tane mantar varmış 1. Ilk aldığım gibiydi 2. Biraz beyaz gibi geldi 3. De böyle üzeri benek benek olmuş bende yeni çay yapmıştım ilk 2 tanesini koydum içine bişey olmaz demi annemle içmeye başlıcaz inşallah tiksinmezsem :)

hiç sorun değil gönül rahatlığınla içabilirsiniz. Birde faydalarını düşünerek için tadıda gayet güzel afiyet olsun....

kombuchyla 2. kez dermaroller yaptım bikaç gün önce daha net şeyler söyleyebilirim artık en başta şunu söyleyeyim sanırım derinin en üst kısmını onarıo gibi gelio bana yani öyle tamamen gitti diyebileceğim bir durum yok hepimiz gibi benim de idealim sağlıklı normal deri görüntüsüne ulaşmak azıcık ince bile olsalar istemiyorum ve bununla yetinemem ben artık kurtulmak istiyorum ama şunu söyleyebilirim çok çok silikleştiriyor bu çay çatlakları yani nasıl anlatayım aynadan bakınca yok gibiler nerdeyse o kadar iyi ama dediğim gibi neticede ben derinin altını görüyorum ve ordalar yani yinede devam ediyorum henüz ikinci uygulamamı yaptım ilerde de haberdar edicem sizleri daha net sonuçlarla karşılaşırız diye umut ediyorum çünkü artık sabrımın sonunu bu çaya harcıyorum umarım çok daha iyi sonuçlar olucak hepimiz için pes etmeden yorulmadan devam ediyorum bakalım

kombuchyla 2. kez dermaroller yaptım bikaç gün önce daha net şeyler söyleyebilirim artık en başta şunu söyleyeyim sanırım derinin en üst kısmını onarıo gibi gelio bana yani öyle tamamen gitti diyebileceğim bir durum yok hepimiz gibi benim de idealim sağlıklı normal deri görüntüsüne ulaşmak azıcık ince bile olsalar istemiyorum ve bununla yetinemem ben artık kurtulmak istiyorum ama şunu söyleyebilirim çok çok silikleştiriyor bu çay çatlakları yani nasıl anlatayım aynadan bakınca yok gibiler nerdeyse o kadar iyi ama dediğim gibi neticede ben derinin altını görüyorum ve ordalar yani yinede devam ediyorum henüz ikinci uygulamamı yaptım ilerde de haberdar edicem sizleri daha net sonuçlarla karşılaşırız diye umut ediyorum çünkü artık sabrımın sonunu bu çaya harcıyorum umarım çok daha iyi sonuçlar olucak hepimiz için pes etmeden yorulmadan devam ediyorum bakalım

Yine de güzel haberler vermişsin bu bile ümitlendirici :)) inşallah daha da güzel haberlerini bekliyoruz... :KK9:

canım çok uzun zamandır buz dolabında değil mutfak dolabında beklerken çoğalmış nerdeyse 3 hafta önce yaptım çayı kavanoza koyup buzdolabına koymuştum hiç açmadım kapağını şimdi o çayı içsem olur mu bozulmuş mudur ?

Çay bozulmamıstır buzdolabında bozulmaz dısarıda kalan surede zaten fermante oluyor sen iç çayınıda içinde bulanıklık varsa suz once sonra ıcmeye basla.

Blendrdan gecırılıp cılde surulen mantar cıldı yenılıyor kullanabılırsınız.
Canım bence çayınıda için sağlıgınız ıcın ben 12 yıldır kuculmek bılmeyen adenomum ıcın ıcmeye baslamıstım mucıze gıbı bır sonuc ıle adenomun 2 cephesınde mucıze sekılde kuculme olustu(en son mr ımı temmuzda cektırdım ısteyen olursa raporların son ıkısınıde koyabılırım) ınsallah sızede faydalı olur en azından cıldınıze olmasa bıle suna ınandımkı vucudu ıcten yenılıyor.

Çay bozulmamıstır buzdolabında bozulmaz dısarıda kalan surede zaten fermante oluyor sen iç çayınıda içinde bulanıklık varsa suz once sonra ıcmeye basla.

Blendrdan gecırılıp cılde surulen mantar cıldı yenılıyor kullanabılırsınız.

Canım bence çayınıda için sağlıgınız ıcın ben 12 yıldır kuculmek bılmeyen adenomum ıcın ıcmeye baslamıstım mucıze gıbı bır sonuc ıle adenomun 2 cephesınde mucıze sekılde kuculme olustu(en son mr ımı temmuzda cektırdım ısteyen olursa raporların son ıkısınıde koyabılırım) ınsallah sızede faydalı olur en azından cıldınıze olmasa bıle suna ınandımkı vucudu ıcten yenılıyor.

çok teşekkür ederim çook sevindim çaydan şifa bulmana inşallah bizde buluruz :) blendırdanda daha geçirmedim içmeye başladığım zaman onuda yapıcam inşallah güzel haberlerle gelirim bende :)

X