vajinada polip--yardım!!

...DiLeK...

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
208
0
Doğum yapalı 4 ay olacak... vajinamdan sarkan et parçası var, polipmiş. Bunlar kesilir veya yakılırmış...
işlemden çok korkuyorum, bunu yaşayan var mı?

merhaba canım benim 1ay oldu benım oyle bır sorunum yokta kardesım 4ay oldu dogum yapalı oda bana oyle bırsey somustu ama dr gıdecektı daha gıtmedi

aynı et parçası bendede var çocuğum üç buçuk aylık ama polip olduğunu senden duydum. bende dr a gitmeyi düşünüyorum

Biz şu an ingiltere'deyiz, valla ne yalan söyleyeyim, buradaki sağlık sistemi çok ilkel!! Türkiye'deki doktorlarımı mumla arıyorum...

Benim sorunuma aile doktoru baktı, şimdi de jinokologtan randevu alacak, o karar verecekmiş.

Eskiden (bende bir de uzun süre çikolata kisti vardı) kadın doktoru beğenemzken, şimdi düştüğüm durumlara bakın :KK43:(

İşlem beni çok endişelendiriyor....

bende bugün farkettim vajinamda birsey sarkiyor ödüm koptu ya dogum yapali 2,5 ay oldu mormal dogumdanmi kaynaklaniyor acaba insallah kötü birsey yoktur
2,5 aydir belimin agrisiydi alcamin agrisiydi derken simdide bu vajindan sarkan et parcasi keske sezeryan olsaydim yakafamçokkarıştı

kızlar korkmayın.ben dün doktora gittim.evet polipmiş.dikiş yerlerimde oluşmuş.15 dakika süren bir işlemle oradan parçaları kopardı.patolojiye gönderdi.ben acayip korkuyordum ama korkulacak bişey yok.rahat hareket edemiyordum.eğilirken, fazla ayakta durunca rahatsızlık veriyordu.bugün çok şükür kurtuldum bu sıkıntılardan.hiç korkmayın.

kızzlar ben dogum yapalı 5ay olduu normal dogum yaptım ama benimde vajinamdan et parçası sarkıyor çok korkuyorum ve dogum yaptıgımdan beri akıntım kesilmiyor ne yapacagımı bilmiyorumm lütfen yardım edinnnn

o akıntıyı et parçası yapıyormuş.bende aldırana kadar acayip akıntı vardı.alınıca hiç akıntı kalmıyor.merak etme.ama hemen git aldır.bend korkuyordum ama acımıyo öyle.sadece biz kendimizi çok kasıyoruz.

aslında bende dilek arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.onun sayesinde polip olduğunu ve alınması gerektiğini öğrendim ve dr a gittim. teşekkürler dilek.

ben yeni geldim aranıza.aynı sey bendede var hem aıntı hem et parcası doktora gittim et parcasını kazımamız gerek dedi doğumdan sora kabızlıktan oluyomus o ama bende korkuyorum acırmı acaba.akıntı da rahimde yara varmıs ondan dedi onuda yaktırcam biz kadınları deerdi hiç bitmezmi???:1no2:

olsa anlarsın canım cunkü afedersin taharet alırken anlasılır.inşallah yoktur.akıntı yaradan dedi bana ama rahimde yara varmıs belki ölebişeydir

kızlar korkmayın.ben dün doktora gittim.evet polipmiş.dikiş yerlerimde oluşmuş.15 dakika süren bir işlemle oradan parçaları kopardı.patolojiye gönderdi.ben acayip korkuyordum ama korkulacak bişey yok.rahat hareket edemiyordum.eğilirken, fazla ayakta durunca rahatsızlık veriyordu.bugün çok şükür kurtuldum bu sıkıntılardan.hiç korkmayın.

tesekkurler, ben de yarin gidecegim, bu yazdiklarini okuduktan sonra daha rahatim... cokm sagollla.s.

kızlar bendede polip vardı ama aldırdım 5ay oldu dogum yapalı akıntım kesilmiyordu şimdi aldırdım ama pahimde yara varmış yakmamız gerekiyor dedi doktor ama çok korkuyorum yara yaktıran varmı aranızdaaa

bendede et parcası giibi vardı bende yaktırdımm şimdi cok rahatım ayrıca korkulucak hiç bişi yok o bölgeyi uyuşturup yakıyolar hiç bişi anlamıyosun.

kizlar bendede böyle birsey var ama ben ne dogum yaptim nede evliyim. Bakireyim ve nasil oluyor anlamiyorum. böyle bir konu acmistim ama kimse yanit vermedi.
sonunda termin aldim ama daha var termine..

Merhaba kizlar bende de ayni sorun var, ama tek tarafta et parcasi, kara esmer ben de senin gibiyim ve gecen yil doktoruma gittim kadinlarin %30 unda bunun oldugunu, hastalik belirtisi ya da korkulacak bisey olmadigini soyledi. Sanirim benimki sizinkiden farkli cunku aldirmakla ilgili birsey soylemedi, yillar sonra obur tarafta da cikarmis.. Genetik falan da degil anlamadim ne bu:-)

Kızlar yanlış anlama olmasın. Benim bildiğim ve araştırdığım karadıyla illa vajinadan dışarı sarkması gerekmiyor poliplerin. "Bazı polipler" vajina dışına sarkar. Bazıları ise vajina içinde veya rahim ağzına daha yakın kısımlarda olabilir. Bende de polip varmış, geçen sene muayenede doktorum söyledi. Küçük bir operasyonla alabiliriz dedi. Ama bende korkumdan 1 senedir aldıramadım :KK43: Ben farkedemedim, çünkü benim vajina içinde ve rahim ağzına daha yakınmış. Smear tahlilinde sorun çıkmadı ama sanırım bir kaç aya kadar aldırıcam.

Sonuç olarak fazla akıntısı olan arkadaşlar illa polipleri olduğu şüphesinede girmesinler. Fazla akıntının başka sebepleride olabilir. Bunun için mutlaka jinekoloğa görünmekte fayda var.

ben yeni geldim aranıza.aynı sey bendede var hem aıntı hem et parcası doktora gittim et parcasını kazımamız gerek dedi doğumdan sora kabızlıktan oluyomus o ama bende korkuyorum acırmı acaba.akıntı da rahimde yara varmıs ondan dedi onuda yaktırcam biz kadınları deerdi hiç bitmezmi???:1no2:

60 gün oldu doğum yapalı..o böl geye bakmaya bügün cesaret edebildim,ama ne göreyim vajinanın çıkısında etparçası meme şeklinde..çok korktum anlatamam..hemen yarın dr.ye gideceğim..internetten okadar baktım bişey bulamadım..ama sağolun sizin başııza gelmiş..enazından rahat ladım...ama yinede korkuyorum ya başka birşeymi diye...:2:

Kızlar aynı sorun bendede var doğum yapalı 4 ay oldu dayımın kızındada bekarken varmış yani bekarlardada oluyo illa evli olmak gerekmiyo o zaten vajina çıkışında olduğu için bekarlarda bi sorun olmuyo benim 3 tane var aldırmam şart o nedenle...ayrıca bendeki birazda olsa wc de sızlama yapıyo eşimle sırf bu yüzden uzaklaştım korkuyorum...dr um zor doğum yapanlarda olduğunu söyledi zaten doğumum zor oldu benim...önce yakılacağını olmadı dikiş atacağını söyledi çok korkuyorum ama yapacak bişey yok ilk öğrendiğimde çok ağlamıştım korkudan ama dr seni rahatsız etmiyorsa almaya grek bile yok dedi ama bazen kanayıp bazen sızlayarak rahatsız ediyo benimle aynı sorunu yaşayan kardeşlerim allahım daha beterinden korusun ama normal doğum yapıp tekrar bu sıkıntıyla karşılaşmak çok zormuş....Rabbim şifa versin hepimize.....

X