Çatlaklar Merak edilen Çatlak Kremleri ve Tedavi Konusunda Tecrübelerim

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Madecassol'u ilk defa sağlık ocağında yazdırdım para ödemeden aldım. acnelyse zaten 3.50 onu da artık seyrek kullandığım için ayda 1 kez yeterli.
ön bacağımdakiler geçti. sadece kızarıklıklar var onlara acnelyse bırakıp bepanthane ve yağlarla nemlendriyorum zemuszemus

cnm senin çatlakların ne kadadır var benim daha yeni 4 ay oldu yan taraflarımda var ama diz kapakalrımın arkasındakiler hamileliğimin son ayında falan oldu 5 diyelim kısaca ama benim çatlaklarım kırmızı bende kullandım 1 ya bu kremleri ama beyazlatmaya baslayınca çatlakları bende bıraktım çünkü beyaz olan çatlaklar geçmez o yüzden seninde beyazlattımı yoksa beyazkenmi gecmeye basladı

Kısa sürede 4-5 kilo almıştım ve ben fark edene kadar kalçamda çatlaklar beyazlamıştı bile. hayatımda ilk defa çatlakla karışılaştım bu yüzden pek dikkat etmemişim. Ön bacaklarımdakiler kırmızıydı ve hala bu haldeyken çözüm bulabileceğimi öğrendim. Ünlü markaları da yağ karışımlarını da belli miktar kullandım ama sonuç alamadım. Madecassol ve acnelyse ‘ye başlayalı bir ay oldu. Kilo aldığım dönemi düşünürsek şu an muhtemelen 5-6 ay oldu.

İlk 2 hafta değişim yoktu. Sabah madecassol akşam acnelyse.. kaşınmaya başladıktan sonra araştırdım ve acnelyse ‘yi gün aşırı sürmeye başladım. Madecassol’u da sabah akşam günde 2 defa sürdüm. Banyodan sonra kantaron yağı sürüyorum. Bunu forumda Beany yapıyordu.
Kızardım kaşındım soyulmalara başladığında ben de korkmuştum. Daha kötü olursa diye sonra acnelsye birkaç gün bıraktım. Vazelinle fln nemlendirdim. Şu an önlerdekiler renkleri açıldı çok hafifler artık gözükmüyorlar . arka kısımda olanların da derinlikleri kayboldu. 1 ay da bu çok iyi bir gelişme bence. Beyazlar kaybolunca 1-2 ay kadar sonra acnelsyi tamamen bırakıp gerektikçe madecassol kullanmayı düşünüyorum. Benim için dert olmuyor ayrıca her gün yaptığımdan masaj gibi selülit de olmuyor vucütta.

Bu arada çok önemli bir şey var. Hamileler ve emziren annelerde acnelyse kullanılmıyor. madecassol tek başına da gayet iyi bir çözüm. Ama onu da doktoruna danışarak kullan derim. İçeriği gotu kola bitkisinden oluşuyor ve bu yeni anneler ve bebek için olumsuz birkaç özellik taşıyor. Dikkatli ol canım hiçbirşey sağlığından değerli değil.
Bunlar dışında Vazelin ve hangi yağ olursa nemli tutarak ilerlemesini engelleyebilirsin. Belki yeni olanları da giderebilirsin.

Ve okuduğum pek çok yoruma bakılırsa madecassol- acnelyse tedavisi yıllanmış çatlaklarda bile etki görenler var. Bu yüzden endişelenme ^^

Çok uzun yazdım ama umarım yardımcı olmuşumdur

Son düzenleme:
çatlaklar yeni oluşmaya başladığında Madecasol ün iyi gelme sebebi doku yenileyici özelliği olmasıdır.. skatrizan özellik denir buna da .. bu krem çogunlukla yanık tedavilerinde de kullanılır.. yanmış dokunun kendini yeniden toparlaması için... O nedenle bu amaçla kullanılan ama piyasada ismi çok az duyulan bazı doku yenileyici kremler de var. bunlardan biri de fito krem. İçeriğinde buğday özünden yapılan bir madde var ve bitkisel olduğu için hamilelerde ve bebeklerde güvenle kullanılabilir.. Oluşmuş çatlaklar henüz kırmızı iken düzenli bir uygulama ile tedavi edilebilir... Elbette bu %100 değil, ancak buna yakın olumlu sonuç alan da çoktur... bu kremler dokunun kendini çok daha kısa sürede yenilemesini sağladıkları için, hamileliktede oluşan çatlaklarda da doku bütünlüğü bozulduğu için kırmızı iken kullanmak o kırmızı alanda yeni doku oluşumunu hızlandırıyor.. sonrasında sıkılaştırıcı bir kaç egzersiz de uygulandığında en azından koca beyez çatlak şeklinde gözükmeyebilir:)

Son düzenleme:
bende de var halada var haziran a kadar çok takıyordum kiiii,yazın çalıştığım yerde birde baktım herkeste var kimseninde umrunda değil... bi süre sonra gözüm görmez oldu zaten... ama ben yinede bişey önereyim ne sürerseniz sürün farketmio oranın nemli olması yeter bu yüzden pahalı şeyler almayın yazık gden paralara... öpüyorum hepinizi

bende kullandım acnelyse ve madecassol ikilisini ama mahfetti beni kasınmaktan öldüm kıpkırmızı oldu bacak içlerim ayrıca bacağımın iki yerde kahve rengi leke kaldı ve 2 ay oldu daha geçmedi birde üstüne leke eklendi deli oluyorum gördükçe o günden beri asla bidaha kullanmadın kesinliklerde kullanmayı düşünmüyorum haa birde kırmızı olan çatlaklarımı beyaza çevirdi çatlakalrım şimdi beyaz daha 4 buçuk ay oldu doğum yapalı emzirirken kullanmıştım zararlı olduğunuda bilmiyodum keşke bastan bilseydim kullanmazdım leke derdimde olmadı hergün bepanten sürüyorum 2 yadır ama geçmiyo işte bugün lierac kullnamaya basladım insallah o birazda olsa işe yarar eczacı önermişti sakın acnelyse yi kullanmayın madecassolda kırmızı çatlaklarınızı beyaza çeviriyo öyle oluncada geçmesi imkansız.......

Kısa sürede 4-5 kilo almıştım ve ben fark edene kadar kalçamda çatlaklar beyazlamıştı bile. hayatımda ilk defa çatlakla karışılaştım bu yüzden pek dikkat etmemişim. Ön bacaklarımdakiler kırmızıydı ve hala bu haldeyken çözüm bulabileceğimi öğrendim. Ünlü markaları da yağ karışımlarını da belli miktar kullandım ama sonuç alamadım. Madecassol ve acnelyse ‘ye başlayalı bir ay oldu. Kilo aldığım dönemi düşünürsek şu an muhtemelen 5-6 ay oldu.

İlk 2 hafta değişim yoktu. Sabah madecassol akşam acnelyse.. kaşınmaya başladıktan sonra araştırdım ve acnelyse ‘yi gün aşırı sürmeye başladım. Madecassol’u da sabah akşam günde 2 defa sürdüm. Banyodan sonra kantaron yağı sürüyorum. Bunu forumda Beany yapıyordu.
Kızardım kaşındım soyulmalara başladığında ben de korkmuştum. Daha kötü olursa diye sonra acnelsye birkaç gün bıraktım. Vazelinle fln nemlendirdim. Şu an önlerdekiler renkleri açıldı çok hafifler artık gözükmüyorlar . arka kısımda olanların da derinlikleri kayboldu. 1 ay da bu çok iyi bir gelişme bence. Beyazlar kaybolunca 1-2 ay kadar sonra acnelsyi tamamen bırakıp gerektikçe madecassol kullanmayı düşünüyorum. Benim için dert olmuyor ayrıca her gün yaptığımdan masaj gibi selülit de olmuyor vucütta.

Bu arada çok önemli bir şey var. Hamileler ve emziren annelerde acnelyse kullanılmıyor. madecassol tek başına da gayet iyi bir çözüm. Ama onu da doktoruna danışarak kullan derim. İçeriği gotu kola bitkisinden oluşuyor ve bu yeni anneler ve bebek için olumsuz birkaç özellik taşıyor. Dikkatli ol canım hiçbirşey sağlığından değerli değil.
Bunlar dışında Vazelin ve hangi yağ olursa nemli tutarak ilerlemesini engelleyebilirsin. Belki yeni olanları da giderebilirsin.

Ve okuduğum pek çok yoruma bakılırsa madecassol- acnelyse tedavisi yıllanmış çatlaklarda bile etki görenler var. Bu yüzden endişelenme ^^

Çok uzun yazdım ama umarım yardımcı olmuşumdur

cnm seninde kırmızı çatlakların beyaza döndümü benim gibi madecassolu kullanırken

kırmızı çatlaklar ilk evresi zaten......
beyaza dönüşüp kalıcı oluyor.
üstede yazdığım gibi herhangi bi kremi kullan göreceksin ilerlemeyecek ve kilonada dikkat etmelisin, çünkü her kilo alıp verişte vücutta oluşabiliyor yenileri.................

Lierac Phytolastil Ampul kızlar bende bunun almayı cok ıstıyorum 1 hafta ıcınde alcam ıns denıcem yazcam sonucları guvenıyorum ben bu ampullere memnun kalan var

Canım Lierac Phytolastil Ampulu tam 6 yıl önce 17 yasımdayken doktorumun tavsıyesiyle kullandım ve bir yığın para verdim... Bende hiç bir işe yaramadı şuan 23 yasımdayım ve
çatlaklarım hala duruyor.:KK43:

hiç uğraşmayın geçmiyor.. kendimi bildim bileli var. göğüslerim büyüdükçe yeni çatlaklar çıkıyor. kaşıdığım yer çatlak oluyor. boşverdim artık ben:KK58:

taksimde bir eczane .kendi çatlak kremini üretiyor,faydasını görenler var.tavsiye ederim

nedense hiç inandırıcı gelmedi çünkü en pahalı en ünlü kremler bile geçirmezken bunun geçireceğini sanmıyorum çatlakların çözümü yok artık ben bunu kabullendim ünlüler bile bulamamış çaresini hergün güzellkik merkezlerindeler estetikle işleri güçleri hep güzellik ve vücutlarıyla ilgileniyolar ama onlar bulamamış bu lanet çatlaklara çözüm

nedense hiç inandırıcı gelmedi çünkü en pahalı en ünlü kremler bile geçirmezken bunun geçireceğini sanmıyorum çatlakların çözümü yok artık ben bunu kabullendim ünlüler bile bulamamış çaresini hergün güzellkik merkezlerindeler estetikle işleri güçleri hep güzellik ve vücutlarıyla ilgileniyolar ama onlar bulamamış bu lanet çatlaklara çözüm

kakao yağı ile güneşlenmek biraz fayda ediyor sanki....

başımın belaları çatlaklarımla 2 haftadır elimden geldiğince burada okuduklarımla savaşmaya çalışıyorum. Hiç yılmayı düşünmüyorum ben onları istediğim seviyeye getirene kadar elimden geleni yapacağım. Burada okumuştum acı badem sütünün iyi geldiğini. Adını hatırlamadığım 1 arkadaştan gördüm şuan uyguluyorum.

her akşam dul yapıyorum
sert keseyle kızarana kadar ve acıyana kadar kese yapıyorum çatlak olan bölgelerime
acı badem sütü her akşam duştan sonra güzel masajla yedirerek çatlaklarıma sürüyorum ( wallahi kollarımda kas olursa sırf bundandır )
her sabah madecassol kremini yedirerek sürüyorum
hergün düzenli olarak yapıyorum. sonbaharda acnelyse kremi başlayıp onuda 2 günde 1 akşamları yapacağım.
ve evigen ampülüde yakında başlayacağım

bunları en az 6 ay yapacağım çünkü benimkiler eski ve uzun zaman gerektirir bence yani şuan gördüğüm.oruç ayını atlattıktan sonrada spor ve yüzme başlayacağım artık kesinlikle birisinden birisi işe yarayacak ve olacak yani. eğer allah korusun eğer istediğim gibi olmazsalar kimyasal peeling yapacağım....

Hamileliğim süresince kako yağı badem yağı kayısı buğday ve zeytinyağını karıştırarak her gün karın ve kalça bölgeme sürdüm.
Karnım çok büyük olmasına rağmen tek bir çatlağım bile oluşmadı. Pahalı kremlere boşuna para vermeyin

çatlak, çatlak, çatlak... onlar her yerdeler. yağ kullanıyorum. acnelys de madecassol de ama bakım yaptığım sırada hafif düzelmelerine rağmen bakıma ara verince hop tekrar aynı yerindeler. ya bu kadar küçük ama görüntüyü bozan bir şeye çare olmaması ne saçma... olmalı, olacak, olur inşallah :)

arkadaşlar bu lanet çatlaklarla benimde başım dertte yıllardır.Bazen Allah başka can sağlığı vermesin napalım diye kendimi avutuyorum ama bazende çok canım sıkılıyor.Şuan bekarım evlenmeyi düşünüyorum ve bu çatlakları eşim sorun edermi diye de korkuyorum.Varmı içinizde bu sorunları yaşayanlar.Yani eşi vücudundaki çatlakları sorun edipte evliliğinde huzuru bozulanlar.(Allah Korusun )

arkadaşlar bu lanet çatlaklarla benimde başım dertte yıllardır.Bazen Allah başka can sağlığı vermesin napalım diye kendimi avutuyorum ama bazende çok canım sıkılıyor.Şuan bekarım evlenmeyi düşünüyorum ve bu çatlakları eşim sorun edermi diye de korkuyorum.Varmı içinizde bu sorunları yaşayanlar.Yani eşi vücudundaki çatlakları sorun edipte evliliğinde huzuru bozulanlar.(Allah Korusun )

Merhaba ..Bende nişanlıyım. Son zamanlarda bacağımdaki çatlaklar beni çok rahatsız ediyordu. Nişanlıma söyledim bunu.. O da ben daha önce görmüştüm dedi. Niye söylemedin bana dediğimde, ben seni herhalinle seviyorum onlar gözüme görünmüyor dedi. Laf aramızada çok hoşuma gitti:KK16:

arkadaslar yuzde yuz faydasini gördügünüz bir islem yok galiba yada varsa paylasin lütfen bende cok muzdaribim bu catlaklardan nerdeyse heryerimde var gögüs bacak kalca offff Allahim nedir caresi ameliyatmii 15::KK15:

Merhaba ..Bende nişanlıyım. Son zamanlarda bacağımdaki çatlaklar beni çok rahatsız ediyordu. Nişanlıma söyledim bunu.. O da ben daha önce görmüştüm dedi. Niye söylemedin bana dediğimde, ben seni herhalinle seviyorum onlar gözüme görünmüyor dedi. Laf aramızada çok hoşuma gitti:KK16:

aman canim nisanlinin kiymetini bil demekki seni gercekten seviyor :KK66:

X