Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
son haftalar nasıl geçiyor canım.heyecanlı mısın maşallah:nazar:
allah bizlere de o haftalara gelmeyi nasip etsin.

valla ne diyim Allah şükür rahat geçiyor...
bugün 36+0 olduk Allahın izniyle...
artık kendimi dinlemiyorum ya daha rahatım farkettim..ara ara kasılmalarım oluyor..sıklaşmaya başladı...
ufaktan bikaç hazırlık yaptım işte..çantam falan hazır.pek bişi almadım bebek için..inşallah sağlıcakla doğsunda alınır hepsi..
bu haftalara gelsemde arada acaba diyorum...Allahım korkularımızdan emin eylesin inşallah..
bi ev temizliği kaldı..onuda ne ara nasıl yaparız bilmem..
az az bişiler yapıyoruz eşimle..

19 haftada zaman hiç geçmeyecek gibi geldi hep 34-36 haftalar yıllarca uzakta geliyodu..
Allahım nasip etti ulaştım bu haftalara..
inşallah kuzumda sağlıcakla gelir..Rabbim nasip ederde...

hep dua ediyorum rabbim hepinize göstersin inşallah 36-38 haftaları...

Cnm cok gecmis olsun drum muayeneden bile çekiniyor . Dun ölçümünü bile cok yavaş yaptı bebeğe bile bakmadan agzi uzunlugu ölçtü hemen okadar . Gerek duysa yatırırdi diye düşünüyorum ama :KK43:
serklaj 24mm de yapıldı.
2 hafta sonra 45mm
26. haftada 37mm çıkmıştı..sonrada ölçüm yapmak istemedi doktorum zaten..karından açılma varmı diye bakıyor.hatta 35 haftada hala bi rahim ağzı uzunluğun var demişti...

dediğin gibi gerek olsa yatırırdı doktorun..sen yinede istirahatini sıkı sıkı devam ettir.

Canlar sonunda redim yükleyebiliyorum

İşte dikiş ipim.
Chnb senin için istemiştim ipi
Eki Görüntüle 671517

canım süpersin. Ultrasonda benimki yarım altın bilezik gibi duruyordu parlak sarı. demek benimde bundan...
sanki keteni eğirmişin gibi. internette seyrettiğim laparoskopikteki ipler bundan değildi...

Guneydin canlar dun gece hastanelik oldum kimse cvp da yazmadi:KK43:(
Dr aradim hava alanindaydi git bi nstye gir dedi ...
Gorkemi aradim oda aynisini dedi hastaneye gitmekten bikmistim gitmedim bi nidilat aldim bide banyo yaptim gecti uyudum suan iyiyim elhamdulilah yarin ozgur beye gidicem
Bu adamin rahatligimdan rahatsiz oldugumu soyliyicem esimede diyo gece seda abartiyor takma diye :KK43:(
....
Metal cnm bu ip son zamanlarda cikmis genelde bu ip daha iyiymis sanki bi nevi yapay rahim agzi gibi degilmi ince ipin eni daha ince oldugunda sadece kaslar arasinda geciyor bu ise hem kaslardan destek aliyor hem de bi nevi rahim agzi oluyor:))
Ennyy cnm istersen iki hafta hastanede yap hergun rahim agzini ulcer not adersin bak bi yine kisaliyormu..

canım geçmiş olsun yarın güzel haberlerle gel...
bu ip hakkında yazdıklarını kim dedi canım çok güzel bilgiler...
şimdiye kadar bu forumda dikiş şekli konuşuldu ipler daha az konuşuldu. bir ara duyaydın ip çeşitleri ile ilgili hatayda tez yapıldığını söylemişti biraz bilgi vermişti... sofika da ilk kez ipini yayınlamıştı..

Bu ipek hanımın çiftliğini inceledim biraz..Çok sevindim tabi..Güzel bir site..Doğal besinler..Dedim bir fiyat listesi isteyeyim..Ama çok pahalı..Bir kg havuç 6 lira...Bir yumurta 1.5..Çok güzel şeyler var ama herşeyin kilosu 20,30 lira..Buradan alışveriş yapabilmek için çok zengin olmak lazım..Demem şu..Hepimiz birer kere sipariş veririzde ikincisinde ne olacak..Her hafta verilmezki..Valla içim sıkıldı..hele şu yavuz dizdarın yazısını okuyunca eyvah dedim..Biz ne yapacağız..Anne sütlerini incelemişler onlarda bile tarım ilacı çıkıyormuş..Bu dünya yaşanacak yer değil artık..

Zehirli sebze meyvenin ilac evde yapacanz yourt! | GAZETE VATAN

Neden bu kadar ok tp bebek merkezi ald sanyorsunuz? | GAZETE VATAN

canım köye yerleşip tamamen eski usül tarımla uğraşmak lazım yoksa mümkün değil.

geçen benimde aklıma geldi..
serklajım açılınca bende ipimi alıp saklıcam:KK34:
nasıl bişi diye merak ediyorum zaten...metal ben ip sanıyodum baya kalın bişimiş yaa..bakalım benimki nasıl..38de alıcak doktorum inşallahhh..

inşallah yıllar sonra kızıma gösteririm seni bu ip tuttu Allahın izniyle diyeee :KK9:

senin de az kaldı maşallah...
ben de arda beye dedim ipi görmek istiyorum saklamak istiyorum. kanama yaptı almaya başlayınca bıraktım dedi. acaba zamanla erir mi acaba? enfeksiyon yapmazmış çok yukarda diye...

incelemek lazım...

Benim 19+4 bugun canım ! İnsallah benim de iki kaybım var .biri ikizdi. 3 bebk yolladım Rabb'ime .16. Haftaydi ikiside . Yazdıkların ümit oldu . Bn yatak odamda yatıyorum. Annem var bendede hic bir is yapmiyor hft sonu esim . Haftada 1 yıkanıyorum . Yanlız hergun bağırsaklarım çalıştıktan sonra bes dakika belden aşağı sirkeli suyla duş alıyorum hijyenim bozulmasın diye . Hemen ayakta duş 5 dk.yatak odama koltuk koydurdum ayağımda püf ayaklarımı uzatıp yiyorum. Bes dakika .

Nasıl daha ne önerirsin ?

ah canım sabah 10 da gittim okula nihat hoca anlatıyordu. cennette yanımıza düşük yaptığımız bebeler gelecekmiş. mesela erkek çocuk ben senin oğlunum diyecekmiş. biz de benim oğlum yoktu ki senin gibi diyecekmişiz o da düşürdüğün oğlunum diyecekmiş. çok duygulandım. benim de 3 kaybım var...:KK14:

burcim şimdi mi 6 çıktı değerin...

mumudihaba bana okmeydanı memorialden nur hanım da arda beye gitmeden ona gittiğimde demişti ultrasonda yumurta az fazla bekleme demişti. sonra ben de arda beye adetimin de azaldığını dedim amh istedi ve gerçekten az çıkmıştı. ama arda bey amh fasa fiso diyor. çok düşük amh ile doğal hamile olan hastası varmış.
zaten mantık şu bir tane bile rezervde yumurta varsa belli büyüklüğe ulaştığında onunla hamie kalabilirsin. ama tüpte çok yumurta hedefliyorlar benim 7 çıktı 6 döllendi 5 i 3. güne gitti. 5. güne giden sıfırdı. kalite düşüyor malesef. senin 5. gün embriyosu muydu?

canım klomen yumurtaları büyütüyor ya doktor muayene ediyor kendi kendine çatlamama ve kist olma riskine karşı çatlatma iğnesi vurduruyorlar genelde... bence takibine devam et verdiği ilişki günlerini es geçersin.
şimdi anladım canım...
tamam ben gideyim bakalım yumişlerim ne durumda inşallah randevu bulabilirim gitmicem die vazgecmiştim :KK50:
11. ve 12. günü negatif çıkmıştı ve saatler sonra bile diğer çizgi görünmedi..
14.günü idrar testi yarım saat sonra çok çok silik bir çizgi çıktı.

gittim kan testi yaptım çok muallak değer çıktı :KK43:
6.87
ya var ya yok...
pazar günü tekrarlıycam :)

çok heyecanlandım bende..olursa seviniriz canım ama olmazsa da üzülmek yok.umutlar devam ediyor.
hayırlısı olsun senin için en güzel zamanda.

Benim 19+4 bugun canım ! İnsallah benim de iki kaybım var .biri ikizdi. 3 bebk yolladım Rabb'ime .16. Haftaydi ikiside . Yazdıkların ümit oldu . Bn yatak odamda yatıyorum. Annem var bendede hic bir is yapmiyor hft sonu esim . Haftada 1 yıkanıyorum . Yanlız hergun bağırsaklarım çalıştıktan sonra bes dakika belden aşağı sirkeli suyla duş alıyorum hijyenim bozulmasın diye . Hemen ayakta duş 5 dk.yatak odama koltuk koydurdum ayağımda püf ayaklarımı uzatıp yiyorum. Bes dakika .

Nasıl daha ne önerirsin ?

baya ilerlemişin sende. rahat ol ki bebişte rahat etsin içerde.kayıpların için üzüldüm ama rabbimden gelen boynumuz kıldan ince.onlar bizim şefaatçimiz olacak inş.
ben azcık sirkeyi yarımlık pet şişeye koyup üzerini su ile doldurmuştum.günde 1 2 kez peçeteye döküp kullanıyordum enfekesiyon olmasın diye.(onu daburdan öğrendim)
diyorumya ben hiç kalkmadım yemeğe bile.uzanarak yan döndüm ole yedim.banyoyu çok hızlı bi şekilde eşim yaptırdı ben hiç eğilmedim.
2 3 lt arası su içmeye gayret ettim.
hergün bi soda,muz kivi ve diğer meyvelerden yemeye çlıştım.ceviz ve siyah üzüm tükettim bol bol.muz ve kivi de bi mineral varı hatırlayamadım.(kasılma için)
bunların hiçbirini dr söylemedi bana ben burdan okuyarak öğrendim.bana sadece dikkat et diyordu.
30 dan sonra öyle hiç serviks ölçmedi gerek yok diyordu.
sadece dr için dışarı çıktım.
çok zor günlerdi ama meyvesi çok büyük oldu şükürler olsun.
bilmiyorum ben mi abarttım ama kaybetmekten çok korkuyordum.
oturmayı bile çok özlemiştim.dikkat et dua et.inanıyrum ki bebeğin sağlıkla vakti zamanında kucağğına alacaksın.
veburaya gelip kızlar doğumum oldu bebişim ağlıyor:)sonra gelip ayrıntılarıyazcağım diyeceksin inş 36 dan sonra.

Girl85 insallah inan kayıplarımda hic isyan etmedim evet cok üzüldüm , ağladım ama Rabbimden hep saglikli ve hayırlı bir evlat istedim . Sadece burnunun direği sızlamak kelimesinin anlamını cok iyi öğrendim . Bazen gercekten yenik düşüyorum. Düşüncelerime , bu sefer karnındaki Rabb'imin emanetine kavuşmak tek dileğim . İstiyorumki bu dünyadan gidince arkamdan Yasin okuyan , biri olsun , istiyorumki iyi hayırlı bir insan yetiştirmeyi Allah banada nasip etsin. Onlar emanet uc emaneti gönderdim istiyorumki bir emanette dünyalık olsun. Onu terbiyesini ve hayırlı bir nesil olma zevkini bizde tadalım . Esimle boynumuz bükük kalmasın bizimde saglikli bir evladımız olsun . Cok şükür allahıma 33 yaşındayım istediğim herseyi alabilirim az cok ama bu yasımda anladimki SAGLİK bu dünyadaki en önemli şey Allah hic birimizden eksik etmesin ailemizden evimizden .

Önlemlere gelince ,sirkeli suyu bende yapıyorum . Bağırsaklarım çalışınca hemen dusa girip . İcme su yına katılmış sirke ile vajinami dıştan yıkıyorum gunde 1 kez. Badem ,gunde 1 elma , kayısı , aktivia yoğurt yiyorum . Muz sanırım magnezyum vardı icinde kabiz yapiyo .
İnsallah arkadasım bende o mutlu günleri yasarım . İnsallah

Chnb bende duydum arkadasım cok garip oldum . Simdi bir kızım iki oğlum var ahirette insallah Allah kavuşmamızı nasip etsin .

Mulberry
of senin maşallah cok iyimisin bu ölçüye ragmen nasıl yetmezlikmis bu anlamadım . Ay benimki seninkinin yanında cok cok az:KK43: umarım dahada kısalmaz :..(

Metal 41
Gunde bir kez bagirsaklar çalıştığında tahalet alınır ya ben hemen dusa giriyorum . Vajinami yıkamıyorum sadece dışardan sirkeli su ile yıkıyorum . Dış dudakları icini degil ! Sonra popomu yıkıyorum sabunla güzelce. Sonra cok iyi kuruluyorum . Çamaşırımız değiştiriyorum . Bukadar yok Dr söylemedi benherzan güzel temizlenmek icin dusa girerdim gunde 1 de 2 de olsun hep dusa girerdim hamilelik oncesi .

mumudihaba bana okmeydanı memorialden nur hanım da arda beye gitmeden ona gittiğimde demişti ultrasonda yumurta az fazla bekleme demişti. sonra ben de arda beye adetimin de azaldığını dedim amh istedi ve gerçekten az çıkmıştı. ama arda bey amh fasa fiso diyor. çok düşük amh ile doğal hamile olan hastası varmış.
zaten mantık şu bir tane bile rezervde yumurta varsa belli büyüklüğe ulaştığında onunla hamie kalabilirsin. ama tüpte çok yumurta hedefliyorlar benim 7 çıktı 6 döllendi 5 i 3. güne gitti. 5. güne giden sıfırdı. kalite düşüyor malesef. senin 5. gün embriyosu muydu?

3. gun embrıyosuydu 9 toplanmıştı kalan 2 tane ıdı bırı bırıncı kalıte dıgerı ıkıncı kalıte ıdı ıkısıde tranfer oldu hangısı tuttu bılmıyorum

ben pko olduğum için yumurta rezervım 55 yasına kadar menopoz olmazmışım ve dr dediğine göre bu kadar tedavıden sonra yumurtalıkların harıka

tek beğenmediği olmaması gereken sey kılolarım offfffffff bende onları sevıyorum ne yapalım gıt dıyınce gıtmıyorda kılolar

çok ilgınç 3 aydır açım ve verdiğim 3 kılo verdım demekkı kılo vermek zorrrrrr

Merhaba hoşgeldin aramıza
Burda Arda beyin hastası çoktur, bende onlardan biriyim , bebeğim 2,5 aylık ve çok şükür kucağımda

Arda bey yat diyorsa kesinlikle yatmalısın , rahim ağzı yetmezliğin mi var, kaybın var mı?

Allah bagislasin... ne mutlu sana.. ne yazikki o mesaji attiktan sonra suyum geldi ve su an hastanedeyim...ikizlerim iyi simdilik ama oglumun suyu hic yok ve enfeksiyon kapma riski var.. rahim agzimda 2 cm acik.. Arda beyle tekrar görustum ama malesef sigortam kuvezi karsilamadigi icin Medical Park'a gectik ve artik Arda beyin takibinde degilim..

Doktorlar pek ic acici konusmuyorlar...benim tek istegim enfeksiyonsuz erken dogumsuz bi kac gun veya hafta daha yatmak... su an dogarlarsa yasamamalari yasamalarindan daha yuksekmisne olur dua edin benim icin...

mrb canım hoşgeldin
allah şifa versin inş. zamanında kuzularını sağlıcakla kucaklarsın.
dikiş var mı yoksa sadece yatıyor musun bir işlem yapıldımı

Merracim amiiin allah razi olsun.... dikis yok.. Arda beyIKIZLERDE önermiyorum dedii.. yatiyorum ama suyum geldi ve hastanedeyim su an.

evet arkadaşım burada Arda bey in bir çok hastası var..
serklajın yokmu?
daha önce kaybın var mı?rahim açılması ne zaman anlasıldı?

çok soru sordum sanki ama kusuruma bakma kalkmadan yat demesi ilgimi çekti.
demek ikiz hamişsin ay ne güel cinsiyetleri ne? maaşallah size

çok üzüldüm arkadasım başın saolsun..bende eyllde 22 haftamda kaybettim
kayıbın ne zaman yasandı?kaç haftalıktın? seni üzmücekse olayı dinlemek isterim.aramıza hoşgeldin

Merhaba Merrycim,
Serklaji Arda bey ikizlerde önermiyoruz dedi... hersey cok rahat geciyordu 22 haftada tesadufen sadece 15 mm tutuyor dedi ve hastaneye yatirdi Arda bey... sonra enfeksiyon cikti rahimde 6 gun sonra dust ve eve döndum... iki haftaa evde yattim iki gun önce sabah suyum geldi... apar topar hastaneye geldik... daha önce kaybim yok ama su an doktorlar hic ic acici konusmuyorlar moralim cok bozuk surekli agliyorum... oglumla kizimla konusuyorum.. oglumun suyu hic yok enfeksiyom kaparsa gebelik sonlandirilirmis ve dogum baslarsa yine ikisinide kaybetme ihtimalim var...

benim gibi suyu gelipde haftalarca yatan varmi?

DUN DR KONTROLUMUZ VARDI

sıkayetın neyse ona bakıyor dıkışım sankı dıkenlı telmış gıbı acıyordu vede çok kustuğum için gıttık

vajınal baktı dıkış ıyı olması gereken zaten dedırahım kronıkleşmiş yanı acılma baslamış dıkış atmak doğru karar olmuş dedı mıde bulantı ılaçmı değiştirdı geçmezse zofran verdı onu en son care verıyoruz ve o ilaçı içtiğimizde bır dha ömür boyu mıdemız bulanmıyacakmış

bebeğime hiç bakmadı blıe bır göremedım

ayyyyy kızlar dr söyledıklerıne hayretler içinde kaldım sasırdım formdan bahsettım nette yazan çoğu seye ınanma dedı bende alıntı yazı değil gerçek yasam hıkayelerı dedım ve basladık

rahım kısalığımı ölcermısınız dedım neden ölçeyım dedı eee dedım kısalmış mı dıye bakmayacaksınız hayır artık rahım kısalığını ölmeye gerek yok her ölçtüğümde 2 mm çıkacak çünkü

neden iki çıkacak çünkü 2 mm den dıkışın var altına düşmeyecek pekı form da arkadaşlarımın neden kısalıyor demekkı onların dr tam uctan dıkıyor rahıme bebek baskı yaptıkça kısalıyor aaaa çok çokkk sasırdım normalı budur dedı

pekı sız bana ilk görüşmemıde enfeksıyon dedınız durdunuz sımdı hıçbır önlem almıyorsunuz neden

sıkayeın olmadan neden ben senın vucuduna ilaç yuklemesı yapayım ama tedbır alalım ben korkuyorum korkulacak bırsey yok idrarında yanma yok yada ates basması gıbı sıkayetın yok demekkı enfeksıyonun yok o zaman iğne yapın aylık varya deposılın gerek yok dıyorum

20 gun sonra görüşelim dedı ben rısklı gebeyım benı 2 haftada bır çağırın dedım senı sık sık görmem olacak olan seyın önüne geçmez dedı

veeee çıktık geldık

Allah bagislasin... ne mutlu sana.. ne yazikki o mesaji attiktan sonra suyum geldi ve su an hastanedeyim...ikizlerim iyi simdilik ama oglumun suyu hic yok ve enfeksiyon kapma riski var.. rahim agzimda 2 cm acik.. Arda beyle tekrar görustum ama malesef sigortam kuvezi karsilamadigi icin Medical Park'a gectik ve artik Arda beyin takibinde degilim..

Doktorlar pek ic acici konusmuyorlar...benim tek istegim enfeksiyonsuz erken dogumsuz bi kac gun veya hafta daha yatmak... su an dogarlarsa yasamamalari yasamalarindan daha yuksekmisne olur dua edin benim icin...

Arkadaşım çok geçmiş olsun...Moralini bozma ne olur..Bütün suyunmu geldi yoksa sızma mı oldu?Şuan hiç mi su yok..Bak burada sinem arkadaş vardı..Görürse mutlaka oda yazar..Sanırım 27 haftada doğum yaptı ikizlerini..Ve mucizeleri şuan onunla..Sen moralini yüksek tut..Allah rıskını verdiyse hemen de doğsa yaşar o bebekler..Allah a dua edelim..Sende pozitif ol..Ağlama..2 Hafta daha dayansa bebişlerin..Arda beyle temasa geçsen telefondan falan..Suyun tamamlanabilir belki..Birde yatağın ayak kısmını yukarı kaldıttır ki bebekler baskı yapmasın aşağı..umarım hiç kalkmıyorsundur..Lazımlıkla idare etmen lazım..Güçlü olmalısın..Rabbim yardımcın olsun..

DUN DR KONTROLUMUZ VARDI

sıkayetın neyse ona bakıyor dıkışım sankı dıkenlı telmış gıbı acıyordu vede çok kustuğum için gıttık

vajınal baktı dıkış ıyı olması gereken zaten dedırahım kronıkleşmiş yanı acılma baslamış dıkış atmak doğru karar olmuş dedı mıde bulantı ılaçmı değiştirdı geçmezse zofran verdı onu en son care verıyoruz ve o ilaçı içtiğimizde bır dha ömür boyu mıdemız bulanmıyacakmış

bebeğime hiç bakmadı blıe bır göremedım

ayyyyy kızlar dr söyledıklerıne hayretler içinde kaldım sasırdım formdan bahsettım nette yazan çoğu seye ınanma dedı bende alıntı yazı değil gerçek yasam hıkayelerı dedım ve basladık

rahım kısalığımı ölcermısınız dedım neden ölçeyım dedı eee dedım kısalmış mı dıye bakmayacaksınız hayır artık rahım kısalığını ölmeye gerek yok her ölçtüğümde 2 mm çıkacak çünkü

neden iki çıkacak çünkü 2 mm den dıkışın var altına düşmeyecek pekı form da arkadaşlarımın neden kısalıyor demekkı onların dr tam uctan dıkıyor rahıme bebek baskı yaptıkça kısalıyor aaaa çok çokkk sasırdım normalı budur dedı

pekı sız bana ilk görüşmemıde enfeksıyon dedınız durdunuz sımdı hıçbır önlem almıyorsunuz neden

sıkayeın olmadan neden ben senın vucuduna ilaç yuklemesı yapayım ama tedbır alalım ben korkuyorum korkulacak bırsey yok idrarında yanma yok yada ates basması gıbı sıkayetın yok demekkı enfeksıyonun yok o zaman iğne yapın aylık varya deposılın gerek yok dıyorum

20 gun sonra görüşelim dedı ben rısklı gebeyım benı 2 haftada bır çağırın dedım senı sık sık görmem olacak olan seyın önüne geçmez dedı

veeee çıktık geldık

Mumudihaba ne diym ben bilmiyorumki canım...İnsan nasıl katil olurun cevabı şu yazdıkların..ne kadar pervasız ve rahat bu doktorlar..İşini kolayı..İnternetteki şeyleri okumayın..bana mı inanıyorsun tanımadığın insanlaramı...Buradaki arkadaşlar kafayımı yemiş...Fantazimi yapıyorlar..Herkesmi yalan söylüyor..İnsan niye yalan söylesinki bu kadar üzücü şeyleri yazsın..Enfeksiyonu nasıl takip ediyor?kan kültü vs..yapıldımı?

11. ve 12. günü negatif çıkmıştı ve saatler sonra bile diğer çizgi görünmedi..
14.günü idrar testi yarım saat sonra çok çok silik bir çizgi çıktı.

gittim kan testi yaptım çok muallak değer çıktı :KK43:
6.87
ya var ya yok...
pazar günü tekrarlıycam :)

canım benim de öyle olmuştu adetim 3-4 gün gecikmişti kan tahlili yaptırdım çıkmadı birkaç gün sonra tekrar yaptırdım pozitif çıktı
inş. herşey istediğin gibi olur

arkadaşlar inşallah ikizlerim olacak.tüp bebek ile hamile kaldım. bir yıl önce ikizlerimi erken doğum ile kaybettim 23+3 günlüktüler. yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. pazartesi doktorum serklaja gerek var mı diye bakacak.ikiz annelerine de tüp bebek grubuna da yazdım ama kimse cevap yazmadı. iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var

canım benim çok üzüldüm allah yardımcınız olsun.hiç belli olmaz rabbim mucizesini gösterir inş. evlatlarını sana bağışlar.güzel haberlerini alırız inş

Mulberry
of senin maşallah cok iyimisin bu ölçüye ragmen nasıl yetmezlikmis bu anlamadım . Ay benimki seninkinin yanında cok cok az:KK43: umarım dahada kısalmaz :..(

enny benim sorunsuz geçirdiğim bi hamileliğim var..kızım 38+4 te normal doğdu..
2. bebeğimi 22+3 te suyum geldi ve kaybettim...doktorum ve fakültedeki doktorlar sağlıklı ve zamanında bir doğumum olduğu için enfeksiyondan şüphelendiler..
test falan bişi yapılmadı..3 ay korunma süresi verildi.

3 ay sonra hamile kaldım..doktorum her ihtimale karşı rahim ağzı boyunuda kontrol ediyodu 3 haftada 1 gidiyodum...
16 da normal olan rahim boyu 19haftada da 24 mm ölçüldü ve hunileşme vardı..erken doğum belirtisiymiş bunlar..
serklaj önerdidoktorum ama devlette yapılmıyormuş..yapamayacağını söyledi..
kızımdaki doktorumu aradım..19 hafta riskli ben serklaj yapamam dedi..beni prof yönlendirdi....
ertesi gün prof gittik..
muayene etti alttan ölçüm yaptı devlettteki doktorumla aynı şeyleri söyledi...
normalde 2-3 kayıptan sonra r.a.y tanısı konulur dedi..senin 1 kaybın ve 1 sağlıklı doğumun var ama her ihtimale karşı serklaj..
yapılacak tekşey serklaj ve istirahat dedi..ve ogün serklajımı yaptı...
serklaj sonrası istirahatle Allaha şükür rahim ağzı boyu uzadı...
3 hafta sonraki kontrolde sürekli yatmam gerekmediğini rahim ağzının kendini toparladığını söyledi..
bende sürekli yatmıyorum 23 haftadan beri...dışarı çıkmıyorum ama evde işlerimi yapıyorum...

yani tam olarak yetmezlik varmı yokmu bende bişi diyemicem..tedbir amaçlı yapıldı..ama prof eğer tekrar hamileleik düşünürsen 19 haftalara kalamdan 12-13 te yapılmalı serklajın dedi..önlem amaçlı....

senin ölçünde gayet iyi kafana takma..rabbimin dediği oluyor sonuçta 0 ölçüyle doğum yapan var...
istirahat et inşallah birşey olmayacak..riskli haftalarını atlatacaksın..

evet arkadaşım burada Arda bey in bir çok hastası var..
serklajın yokmu?
daha önce kaybın var mı?rahim açılması ne zaman anlasıldı?

çok soru sordum sanki ama kusuruma bakma kalkmadan yat demesi ilgimi çekti.
demek ikiz hamişsin ay ne güel cinsiyetleri ne? maaşallah size

çok üzüldüm arkadasım başın saolsun..bende eyllde 22 haftamda kaybettim
kayıbın ne zaman yasandı?kaç haftalıktın? seni üzmücekse olayı dinlemek isterim.aramıza hoşgeldin

Merhaba Merrycim,
Serklaji Arda bey ikizlerde önermiyoruz dedi... hersey cok rahat geciyordu 22 haftada tesadufen sadece 15 mm tutuyor dedi ve hastaneye yatirdi Arda bey... sonra enfeksiyon cikti rahimde 6 gun sonra dust ve eve döndum... iki haftaa evde yattim iki gun önce sabah suyum geldi... apar topar hastaneye geldik... daha önce kaybim yok ama su an doktorlar hic ic acici konusmuyorlar moralim cok bozuk surekli agliyorum... oglumla kizimla konusuyorum.. oglumun suyu hic yok enfeksiyom kaparsa gebelik sonlandirilirmis ve dogum baslarsa yine ikisinide kaybetme ihtimalim var...

benim gibi suyu gelipde haftalarca yatan varmi?

Allahım seninde bebeklerininde yardımcısı olsun inşallah....haftan iyi inşallah 2 hafta daha daynır bebeklerin...

bu arada bana serklaj yapan prof un 24 haftada suyu gelmiş..sezeryana girecektim birden suyum geldi dedi..yatarak 34 haftaya kadar dayanmış..34 te doğum yapmış...
Allah nasip ettiyse neden olmasın...
sonra bi olay daha anlattı..ikiz bi hamilenin 18 haftada suyu gelmiş.yatak istirahatiyle 26 haftada ikizlerden biri doğmuş..doğan bebeğin plesantası rahim ağzını tıkamış..diğer ikizi 30 haftada doğmuş....

demekki böyle mucizelerde oluyor....
Allahım inşallah sanada yaşatsın..dualarımdasın ....

arkadaşlar inşallah ikizlerim olacak.tüp bebek ile hamile kaldım. bir yıl önce ikizlerimi erken doğum ile kaybettim 23+3 günlüktüler. yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. pazartesi doktorum serklaja gerek var mı diye bakacak.ikiz annelerine de tüp bebek grubuna da yazdım ama kimse cevap yazmadı. iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var

canım kayıpların için çok üzüldüm burda bir çoğumuz aynı kaderi yaşıyoruz.hemen hemen hepimizin geçmişinde bir veya birkaç erken doğum hikayesi var malesef
ama çok güzel mucizeler de var.inş evlatların sonuna kadar seninle kalır şuan kaçıncı haftadasın.genelde 12-14 haftalarda serklaj yapılıyor.bazı dr lar ikizlerde serklajı önermiyor öyle olsada evde sürekli yatarsın kendine dikkat edersin inş evlatlarını zamanında kucağına alıesın sağlıcakla

enny benim sorunsuz geçirdiğim bi hamileliğim var..kızım 38+4 te normal doğdu..
2. bebeğimi 22+3 te suyum geldi ve kaybettim...doktorum ve fakültedeki doktorlar sağlıklı ve zamanında bir doğumum olduğu için enfeksiyondan şüphelendiler..
test falan bişi yapılmadı..3 ay korunma süresi verildi.

3 ay sonra hamile kaldım..doktorum her ihtimale karşı rahim ağzı boyunuda kontrol ediyodu 3 haftada 1 gidiyodum...
16 da normal olan rahim boyu 19haftada da 24 mm ölçüldü ve hunileşme vardı..erken doğum belirtisiymiş bunlar..
serklaj önerdidoktorum ama devlette yapılmıyormuş..yapamayacağını söyledi..
kızımdaki doktorumu aradım..19 hafta riskli ben serklaj yapamam dedi..beni prof yönlendirdi....
ertesi gün prof gittik..
muayene etti alttan ölçüm yaptı devlettteki doktorumla aynı şeyleri söyledi...
normalde 2-3 kayıptan sonra r.a.y tanısı konulur dedi..senin 1 kaybın ve 1 sağlıklı doğumun var ama her ihtimale karşı serklaj..
yapılacak tekşey serklaj ve istirahat dedi..ve ogün serklajımı yaptı...
serklaj sonrası istirahatle Allaha şükür rahim ağzı boyu uzadı...
3 hafta sonraki kontrolde sürekli yatmam gerekmediğini rahim ağzının kendini toparladığını söyledi..
bende sürekli yatmıyorum 23 haftadan beri...dışarı çıkmıyorum ama evde işlerimi yapıyorum...

yani tam olarak yetmezlik varmı yokmu bende bişi diyemicem..tedbir amaçlı yapıldı..ama prof eğer tekrar hamileleik düşünürsen 19 haftalara kalamdan 12-13 te yapılmalı serklajın dedi..önlem amaçlı....

senin ölçünde gayet iyi kafana takma..rabbimin dediği oluyor sonuçta 0 ölçüyle doğum yapan var...
istirahat et inşallah birşey olmayacak..riskli haftalarını atlatacaksın..

merhaba benimde serviks uzunluğum iyiymiş ama doktor alttan muayenede parmak ucu kadar açıklık var dedi pazartesi riskli gebelik uzmanına görüneceğim serklaja karar verilecek.4 hafta önce kanamam olduğu için evde yatıyorum. ve serklaj yapılsa dahi işe yaramayacak diye çok korkuyorum.ama sizin yazdıklarınız umut verici

canım kayıpların için çok üzüldüm burda bir çoğumuz aynı kaderi yaşıyoruz.hemen hemen hepimizin geçmişinde bir veya birkaç erken doğum hikayesi var malesef
ama çok güzel mucizeler de var.inş evlatların sonuna kadar seninle kalır şuan kaçıncı haftadasın.genelde 12-14 haftalarda serklaj yapılıyor.bazı dr lar ikizlerde serklajı önermiyor öyle olsada evde sürekli yatarsın kendine dikkat edersin inş evlatlarını zamanında kucağına alıesın sağlıcakla

12+3 günlükler.inşallah kalırlar benimle. bende serklajdan değil ikiz oldukları için işe yaramayacağından çok korkuyorum . 4 haftadır yatıyorum ama sadece evde yatmak işe yararmı

X