bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
önce sert bi kağıda beğendiğim bi diş şeklini çizdim sonra ikiye katlayıp öyle kestim 2 tarafıda eşit olsun diye sonra kalıbı keçenin üzerine koyup kenarlarından kurşun kalemle çizdim ve makasla kestim nakış makasıyla daha kolay oluyo ucu sivri ve eğri olduğu için. sonra 2 keçeyi üst üste koyup kenarlarından diktim ama normal dikiş değil pek te anlamam onu da tarif etmeye çalışayım iğneyi alttan üste doğru batırıyoruz iyice çıkarmadan alttaki ipi 2 defa iğneye dolayıp öyle çekiyoruz iğneyi (inşallah anlatabilmişimdir ) sonra köşeden az bişey kalınca içine elyaf dolrddum ve tamamladım dikişi gözlerini hazır asldım ve uhuyla yapıştırdım ağız ve fiyonkunu da uhuyla yapıştırdım. arkasındaki tülü ben yapmadım kızımın mevlüdünden bebek şekerlerimiz kalmıştı önündeki bebekleri kopardım ve diş şeklindeki keçelerimizi silikonla yapıştırdım. işte bu kadaaarrrr :)
kolay gelsin....

çok teşekkür edrim dikişi biraz anlayamadım ama bir terziye soraraım artık:) birşeydaha rica edecektim diş kalıbını mail atarmısın

Ben de nerelerde KARTOPU344, diyordum hoşgeldin :KK1:ve bebişin -geç de olsa- hayırlı olsun. :emir_bebek:Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.:nazar: Hazır da alsan yapmışsın ya sen ona bak :KK34: Kalıp yaptırman çok iyi olmuş. Seramik hamuru o kadar kolay ki marshmallow hamurunu hazırlamak daha zor :KK1: knitting aslında çok güzel bir site ama bir düzensizliği var. Galiba kendi veri tabanıyla ilgili bir şey bu.

ALINTI: BU DA LİNKİ:KK52:
Nelere ihtiyacınız var:

3/4 fincan tutkal 1 / 2 bardak su 1 tatlı kaşığı krem, örneğin arko yada nivea; 1 tatlı kaşığı gliserin (veya vazelin) 1 fincan mısır nişastası, biraz sabır ve istek :)
Başlamadan önce peşin olarak, tüm malzemeyi hazırlayın.
Mümkünse, eski tencere kullanın. Aslında soğuk porselen toksik değildir buna rağmen, çok yapışkan olup teflon tencereleriniz temizlemeniz zor olabilir..

BEN YAPTIM süper olmuştu ama fırınlamayı unutunca çıtır çıtır kırıldılar :KK9: bir de biraz kalın yapmak gerekiyor. Bu seramik hamurunda en güzel şey baharatçılara gidip çiçek boyasından istediğin boya renginden alabiliyorsun. gıda boyası renkleri bazen kısıtlı oluyor. fırınlama işine gelince 2 saat fırınlanacak 180 derecede. baktın olmuyor bir saat daha fırında bekletiyorsun. ama çevrende varsa bazı fırınlar haftanın bir gününün örneğin bir öğleden sonrasını seramikçilere ayırıyor. onları da araştırabilirsin. Bunu da annemden duydum kadınlar ellerinde seramik hamurlarıyla fırında sıraya giriyorlarmış :KK1: :KK1: Ama evdeki durum bu. Yapıştırıcılardan istediğini kullanabilirsin. Uhu da olur silikon da. En sağlamı uhu. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ben kızımda ilk dişini 6 aylıkken çıkarmıştı ama kış olunca dedim 3 diş olsun öyle yapayim. Acele etmene gerek yok diyim:KK34: Tabii kimisi 7 dişinde yapıyor o da ayrı:KK1:

çok teşekkür ederim cevabın için canım. bizim oğlanın daha dişleri çıkmadı. dediğim gibi bu sefer hazırlıklara önden başlamak istiyorum.en azından şekerini ve kapı süsünü yapayım. be arada seramik hamurunu şekillendirdikten sonra fırınlıyoruz değilmi :KK30: bu konularda çok beceriksizim kusura bakma.

kendi elcağızlarımla yaptığım diş pastamız :)
katinamu bunu da ekleyebilşirsin :)

$dişimiz.JPG

pandispanyası için(siyah fırın tepsisine)
4 yumurta
4 fincan şeker
3 kaşık kaynar su
2 kaşık yağ
4 fincan un
kabartma tozu
vanilya

yapılışı;
önce yumurtaları çırpıyoruz sonra şekeri katıp tekrar çırpıyoruz sıvı yağ katıyoruz kaynar suyu katarken bir yandan mikserin çalışıyo olması lazım yoksa yumurtalar pişebilir iyi olmaz. ardından un ve kabartma tozu vanilya koyup siyah fırın tepsisine döküyoruz fırın tepsisine ben folyo yayıp yağlıyorum daha kolay çıkyo.
bu tariften 2 tane yapıyoruz ayrı ayrı pişiriyoruz.

gazete kağıdına bi diş çizdim mukavvayı kesmek zor geldi. sonra gazete kağıdını 2 ye katlayıp öle kestim kenarlarından. 2 tarafıda eşit olması için
kek pişince kekin üzerine koydum kalıbı ve kaymasın diyede kenarlarından kürdan batırdım :) bıçakla kestim kalıbın kenarlarından.2. kekide aynı şekilde yaptım. ilk kekin üstüne sütle ısladım sonrada 2 kakolu pasta kreması yapıp içinede damla çikolatası katmıştım onu döktüm sonrada 2. parçayı yerleştirdim onuda sütle ısladım(parçaları yerleştirmekte zorlandım o yüzden 2 ye kestim bacaklarının az üstünden)
pasta tamamlanmış oldu dolaba koydum biraz donsun diye.

gelelim marsmelodan yaptığım şeker hamuruna
4 paketin beyazını cam kaseye koydum altınada kaynar su koyup benmari erittim arada karıştırarak eridikten sonra 1 çimdik tuz ve 4 kaşık su koydum karıştırdım sonra yavaş yavaş pudra şekeri ekledim her defasında karıştırdım toparlanmaya başlayınca tezgaha alıp elimde yoğurdum ele çok yapışıyo parmak uçlarıyla yapmaya çalışın göz kararı çalıştım ama sanırım 3 paket pudra şekeri gitti (bu şeker hamuruyla bu pastayı ve 45 kurabiyeyi kapladım) şeker hamuru ele yapışmayacak kıvamda olacak ama yumuşak olacak elde rahatlıkla oynanabilecek. hamurları yaptıktan sonra kase margarinle ellerimi yağlayıp hamuru yağladım ve streç filime sardım oda sıcaklığında bekledi akşama kadar.

gelelim şeker hamuruyla pasta kaplamaya;
ilk başta biraz sert oluyıo ama elinizde oynadıkça yumuşuyo tabi çok kolay yumuşamıyo elinize kase margarin sürerseniz daha rahat yumuşuyo
yumuşaktıktan sonra yuvarlak yapın altına ve üstüne nişasta dökün açacağınız zeminin tamamına nişasta dökün çok yapışıyo yoksa. açtığınız hamur dişten büyük olmalı çünkü kenarlarrıda kaplanıyo.(bu arada merdaneyle açarken bence kontrol edin altını altında nişasta kalmadıysa serpin ben 3 kere bozup yaptım hep yapıştı çünkü)
hamuru pastanın üzerine koyun oklava yardımıyla alabilirsiniz kolay oluyıo.
pastanın üzerine yerleştirdikten sonra pastanın ortasından başlayıp hafif hafif bastırın el gezdirin ki hava kalmasın sonra fazlalıkları kesin. diplerine ben yuvarlak yapıp koydum ve parmağımla bastırdım siz başka çeşitte yapabilirsiniz. üzerindekileride ayrı yaptım yapıştırmada su kullandım balda kullanılabiliyomuş
sanırım herşeyi anlattım
AFİYET OLSUN......
atladığım bişey varsa sorarsınız canlarım

kendi elcağızlarımla yaptığım diş pastamız :)
katinamu bunu da ekleyebilşirsin :)

Eki Görüntüle 367788

Ay eklemez miyim! Harikalar yaratmışsın. Bence sen internet üzerinden satışlara başla. :nazar: Kurabiyeler ve pastan mükemmel olmuş! Benim merak ettiğim hagi kek kalıbıyla yaptın. Ayaklarını yaparken nasıl yaptın? Çok güzel bir diş buğdayı olacağını düşünüyorum. Şimdiden size iyi eğlenceler! Eminim konukların çok şaşıracaktır. Balonla süslemeyi de unutma evi. her şeyini tam yapmışsın:nazar: süslerin eksik kalmasın. Bu arada kızına ne giydireceksin. Benim danaya gelinliğe benzer pembe bir elbise giydirmiştim arkasına da kanat takmıştım. Çok tatlı oluyorlar. Ama tütü yapmadığıma pişman oldum. Tütü etek çok güzel olur. Geçen gün arkadaşlar toplandık ben de kızlara tütü eteği, peri asası -ikisi de tülden yapılıyor- bir de 1 liraya prenses tacı aldım. Pembiş pembiş ortalarda dolandılar kızlara çok yakışıyor. Yani partinin konsepti olarak diş perisi olur kızlar. Tabii bir fikir. Sen zaten asıl malzemeleri yapmışsın. Tekrardan eline koluna sağlık.En Büyük TÜRKİYE

kurabiyelerde çok güzel görünüyor canım ellerine sağlık.tarif içinde çok teşekkür ederim

Ay eklemez miyim! Harikalar yaratmışsın. Bence sen internet üzerinden satışlara başla. :nazar: Kurabiyeler ve pastan mükemmel olmuş! Benim merak ettiğim hagi kek kalıbıyla yaptın. Ayaklarını yaparken nasıl yaptın? Çok güzel bir diş buğdayı olacağını düşünüyorum. Şimdiden size iyi eğlenceler! Eminim konukların çok şaşıracaktır. Balonla süslemeyi de unutma evi. her şeyini tam yapmışsın:nazar: süslerin eksik kalmasın. Bu arada kızına ne giydireceksin. Benim danaya gelinliğe benzer pembe bir elbise giydirmiştim arkasına da kanat takmıştım. Çok tatlı oluyorlar. Ama tütü yapmadığıma pişman oldum. Tütü etek çok güzel olur. Geçen gün arkadaşlar toplandık ben de kızlara tütü eteği, peri asası -ikisi de tülden yapılıyor- bir de 1 liraya prenses tacı aldım. Pembiş pembiş ortalarda dolandılar kızlara çok yakışıyor. Yani partinin konsepti olarak diş perisi olur kızlar. Tabii bir fikir. Sen zaten asıl malzemeleri yapmışsın. Tekrardan eline koluna sağlık.En Büyük TÜRKİYE

canım tarif var alttta en ince ayrıntısına kadar anlattım keki kalıpta pişirmedim siyah fırın tepsisinde pişirdim gazete kağıdına diş çizip kestim kekin üsstüne koydum kaymasın diyede kürdanlar batırdım kenarlarına sonrada bıçakla kestim. bahsettiğin kostümde çok güzelmiş ama hiç vaktimö kalmadı bugünü temizliğe ayırdım balonlar aklıma gelmemişti onları yapıcam. benim kız önce kına için bindallı giyecek sonra da diş buğdayı için kendi diktiğim mini mouse kostümünü giyecek foto çekmeye vbile vaktim yok aslında nasılsa yarın olacak bol bol çeker koyarım size..

bu arada diş buğdayını aşurelik buğdaydan mı yoksa köylerde ekilen unluk hayvanlara verilenden mi olacak herkes başka başka söyledi kafam karıştı

Evet aşurelik buğdaydan yapılıyor ve ev için düdüklüde güzel haşlanır.:KK1: Bu arada unutmuşum sevgili NurayTurhan sen kıza kostüm dikecektin değil mi? Çok sevimli olacağa benziyor. Ayrıca tepside pişirmek hiç aklıma gelmedi. Deneyeceğim ben de :KK52: Ben de diyordum nasıl bu kadar büyük pastalar yapıyorlar diye.:KK1::KK1::KK1: Hadi sana kolay gelsin. En Büyük TÜRKİYE

merhaba kızlar sizden fikir alayım dedim, annem takı yastığı dikmiş ama süslemedi bana bıraktı nasıl yapayım karar veremedim. şu ortasından büzülüp figür eklenenler nasıl yapılıyor bilen varmı veya değişik bi fikri olan

X