Bebek Beslenmesi sütünü sağan anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

AysunEge

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.834
3
51 günlük oğluşum var.
sütümü sağıp biberonla veriyorum.
oğlum 60 cc içiyor.
benimle aynı durumu yaşayan anneler ;
bebişler kaç haftalık
kaç saatte bir,kaç cc süt veriyorsunuz

merhaba
bende sağıp veriyorum.3 saatte bir 120lük veriyorum ben.aralarda bazen 30luk filan.
ben mamada veriyorum günde 2 kere.artık yetmiyor kızım 4 aylık olacak 6 gün sonra

cvp.ladığın için sağol canım.
allah bağışlasın kızın çok şeker.
oğlumun 60cc alması normal ozaman
sabah başka bir annenin yazısını okudum 90cc yazıyordu endişelenmiştim.

cvp.ladığın için sağol canım.
allah bağışlasın kızın çok şeker.
oğlumun 60cc alması normal ozaman
sabah başka bir annenin yazısını okudum 90cc yazıyordu endişelenmiştim.

Her bebegin gelisimi farklıdır seninki daha azla doyuyordur ..Baskalarıyla karsılastırma yapma sakın guzelim kafaya takarsın. Bebegin ne zaman acıkırsa o zaman ver .belki baska bebek 1 ögünde 120 alır 3 -4 saat icmez bazısı 60 alır 2 saat sonra 60 ister bir anda icmek istemez. benim bebegim 8 aylık benim kide bir sefer de cok az alırdı bazen 40-50 arası bile alır sonra reddederdi ilk baslarda sıkıntı yapmıstım ama sonra baktım sonucta bebek belli bir kapasitesi var kendine göre doyma sınırı var stres yapmadan kısa aralıklarla dene hic bir bebek ac kalmaz ac kaldı mı ortalıgı yıkar merak etme :)

pera13 haklısın canım her bebek farklıdır.
ama merak ettim benimle aynı durumda olan annelerin bebişlerinin beslenmesini

canim benimki de hep ayina gore daha az miktar iciyor fakat gelisimi cok iyi her zaman cok kilo alirdi.Doktora sormustum oda bazi bebekler anne sutunden o kadar cok iyi faydalaniyorki daha az icerek normal gelisimi gosterirmis belki de seninki de oyle.

birde sütün kalitesi var.
demekki sütününkaliteside çok iyi senin..
yalnız saate 30 cc veriyor doktorlar bu aylarda..2 saatte bir 60 cc.yada en az 50 cc içer..
fazlası annenin sütünden dolayıdır.kimi süt beslemiyor.

selam kızlar benim oğlum 22 günlük emmiyor mama veriyorum mecburen.sizinkiler hiç emmeden sağdığınız süt bu kadarmı?benim iki göğsümden toplam 20cc zor çıkıyor.emerse artar deniyor.bazıları emmediği halde 100cc leri buluyormuş.acaba benim sütüm çokmu az yada emerse gerçekten artarmı

selam kızlar benim oğlum 22 günlük emmiyor mama veriyorum mecburen.sizinkiler hiç emmeden sağdığınız süt bu kadarmı?benim iki göğsümden toplam 20cc zor çıkıyor.emerse artar deniyor.bazıları emmediği halde 100cc leri buluyormuş.acaba benim sütüm çokmu az yada emerse gerçekten artarmı

canim benim oglum hic emedi.40 gunune kadar benimde fazla cikmazdi.Sonra ameda elektrikli pompa kiraladim ve sutumde artma oldu.Iki aydan sonra tamamen anne sutune gectik.Tavsiyem her iki saate yari saat say sut olsada olmasa da.Yani her bir goguste 15 er dk.Bol bol sivi ve su ve en onemlisi moralini yuksek tut sutun artiracagina inan ve gercekten mamadan kurtulacaksiniz.Soru varsa ozelimne at ayrintili anlatirim.

benim kızımda 45 günlükken emmeyi bırakmıştı sağıp verdim o aralar 40-60 arası içiyordu zamanla artıyor tabi medela ile sağdım 4 ay bitene kadar sadece annesütü aldı sonra süt azaldı ek gıdaya başladık 6 ay bitti sütte bitti onu her doyurduğumda sağıyordum 2-3 saattebir

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sütün az canım ya bebeğin doymaz bence
evt emerse gelir diye biliyorum
benimde 25cc.di ameda pompa kiraladık ve birkaç gün sonra inanılmaz çoğaldı.
hatta gece yatağım,üstüm süt oluyordu.
halada çok iyi geliyor sütüm
kiralamanı tavsiye ederim.
şimdi kraftın elektrikli pompasını kullanıyorum ama kesinlikle amedayı öneririm.
bol sıvı tüketmelisin öncelikle tabiki
benim gece bile suyum yanımdadır.

benim kızımda 45 günlükken emmeyi bırakmıştı sağıp verdim o aralar 40-60 arası içiyordu zamanla artıyor tabi medela ile sağdım 4 ay bitene kadar sadece annesütü aldı sonra süt azaldı ek gıdaya başladık 6 ay bitti sütte bitti onu her doyurduğumda sağıyordum 2-3 saattebir

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
40-60cc yi 2-3 saatte mi veriyordun?
4.aydan sonraki vermen gereken ek gıdayı doktor mu söyledi .
neyele başlamıştın

maalesef az inşallah çoğalır ama bi emseydi hayırlısıyla.su içiyorum humana çay içiyorum bilmiyorum halimiz ne olacak

maalesef az inşallah çoğalır ama bi emseydi hayırlısıyla.su içiyorum humana çay içiyorum bilmiyorum halimiz ne olacak

evet emzirdilkçe sütün çoğalıyor emzirmeyi salın bırakma genelde 2 saate bir mutlaka emzir bebek kuvvetli çekmey6e başladığında sütünüde getiricktir arz talep meselesi demişti doktorun birisi

benimde bir ara çok az geliyordu ama sonra çoğaldı su ço fazla tüketmen lazım yada sütte içebilirsin komposto gibi sıvılar al mutlaka çoğalır pea etme

40-60cc yi 2-3 saatte mi veriyordun?
4.aydan sonraki vermen gereken ek gıdayı doktor mu söyledi .
neyele başlamıştın

2 aylıkken yanlış hatırlamıyorsam 60 cc civarında anne sütünü 2 saat yada 3 saatte bir veriyordum
benimki uynıkken kesinlikle yemezdi bende tek çare uyutuyordum biberonu ağzına dayıyordum ancak öyle yedirebiliyordum. uytmak için uğraşırken zaman geçiyordu tabi. benimki hep iştahsızdı halada iştahsız. bebeğe göre değişebilir tabi
3. ayda miktar 100-110 cc ye çıktı
4. ayda 120-150cc ye çıktı ama süt azaldı yetmemeye başlamıştı dr. ekgıdaya başlayın dedi ilk elma suyu sebze çorbası suyu yoğurt muhallebi verebilirsiniz dedi ama benimki6 ay bitene kadar hiç bir ek gıdayı kabul etmedi.6. ayda sadece sebze çorbası içiyorrdu ekgıda olarak 7. ayda yoğurt yemeye başladı. meyveti ve tatlı gıdaları 14. ayda yemeye başladı iştahsız işte 6 ay bitene kadar annne sütü ve mama ile gittik 6. ayda anne sütü bitti biazda olsa ek gıda almaya başladı. işte böyle

Son düzenleme:

uykudayken açlıktan mızlamaya başladığı ouyanma anı vardırya bebeğin o uyanmadan alıp emzirmeyi denesen bir emzirmeden önce göğsünden biraz sür çıkart ucuna gelsin tadını alsın böyle dene inşallah emer emerse sütün artar

TEŞEKKÜRLER tavsiyeleriniz için.meme ucu çıkık olmadığı için tutamıyor.göğüs kalkanıyla deniyorum biraz uğraşıyor biberonun rahatlığı olmayınca sütte az geldiği için vazgeçiyor çok ağlıyor.süt biraz çok gelse alışacak ama.meme ucunu nasıl çıkartabilirim veya bu şekilde tutabilirmi istese

2 aylıkken yanlış hatırlamıyorsam 60 cc civarında anne sütünü 2 saat yada 3 saatte bir veriyordum
benimki uynıkken kesinlikle yemezdi bende tek çare uyutuyordum biberonu ağzına dayıyordum ancak öyle yedirebiliyordum. uytmak için uğraşırken zaman geçiyordu tabi. benimki hep iştahsızdı halada iştahsız. bebeğe göre değişebilir tabi
3. ayda miktar 100-110 cc ye çıktı
4. ayda 120-150cc ye çıktı ama süt azaldı yetmemeye başlamıştı dr. ekgıdaya başlayın dedi ilk elma suyu sebze çorbası suyu yoğurt muhallebi verebilirsiniz dedi ama benimki6 ay bitene kadar hiç bir ek gıdayı kabul etmedi.6. ayda sadece sebze çorbası içiyorrdu ekgıda olarak 7. ayda yoğurt yemeye başladı. meyveti ve tatlı gıdaları 14. ayda yemeye başladı iştahsız işte 6 ay bitene kadar annne sütü ve mama ile gittik 6. ayda anne sütü bitti biazda olsa ek gıda almaya başladı. işte böyle

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

oğlum 1 - 1.5 saatte 40 - 60 çok nadir 80cc de alabiliyor.
ama bazen gazı yüzünden biberonla sanki savaşıyor ağlamaya başlıyor.
o zaman işte hiç istemiyor.
arkadaşım 6.aydan sonra ek gıda verirken gece bu kadar çok kalkmıcaksın demişti.
benim oğlumda bir büyüseeeee yürümeye,konuşmaya başlasa offf offffff.

TEŞEKKÜRLER tavsiyeleriniz için.meme ucu çıkık olmadığı için tutamıyor.göğüs kalkanıyla deniyorum biraz uğraşıyor biberonun rahatlığı olmayınca sütte az geldiği için vazgeçiyor çok ağlıyor.süt biraz çok gelse alışacak ama.meme ucunu nasıl çıkartabilirim veya bu şekilde tutabilirmi istese

benimde çıkık değildi vermeden önce elinle çıkartmayı denedinmi biraz olsa işe yarıyordu
benimki ben işte iken biberon verildiğinden emmeyi bıraktı humanayı denemediysen dene sütü çok arttırıyor

X