Hamilelik belirtilerinde uzman oldum beklerim

HOŞ GELDİN CANIM
esasen bende bu topikte yeniyim vereliniortak bence biraz daha bekle yada kan tahlili yaptır inşallah hayırlısı olur:Saruboceq:

Teşekkürederim tatlım. Ama strese girdim ilk olduğu için. Adet günüme 2-3 gün önce adet belirtilerim vardı ama olmadım. Şu anda sadece göğüslerime hafif bastırınca biraz ağrı var. Sol bacağımın baldırında oldukça büyük dalgalı bir şekilde morluk gibi birşey var. Dün testide yaptıktan sonra negatif çıkınca çok aklıma takıldı. Perşembe gününe kadar bekleyeceğim. O güne kadar regl olmazsam kan testine gideceğim. O da negatif çıkarsa artık neler olur bilemiyorum.

selam kısssslarrrrr

ben okuyuculardanım çok nadir yazarak katılırım aranıza....bir şey sormak istiyorum normal şartlarda regliye kaç gün kala kasıklarda ağrı,akıntı ve yerleşme kanaması olur????şimdiden herkese teşekküra.s.

O halde öncelikle hoşgeldin :))
Bu soruya şöyle cevap vereyim;siklus uzunluğun ne olursa olsun beklemekte olduğun adetine 14 gün kaldığında bu senin ovulasyon günün olduğuna göre(ya da bitirdiğin regline göre hesaplanak istersen ; mesela 28 günde bir adet oluyorsan son reglinin ilk gününden itiabren 28-14=14. gün ,30 günde bri oluyorsa 30-14=16.gün ovulasyon günündür) o günü baz alarak açıklamaya çalışacağım.

Bu durumda beklenen regle 14 gün kala hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu gün olduğu düşünülürse (tabi artı eksi iki olarak kabul etmek lazım bu günü çünkü çeşitli hormonsal nedenlerle değişebilir) ve yerleşmenin de 7-10 gün sürdüğü de göz önünde bulundurulduğunda vajinal akıntı ovulasyon dönemi bittiği halde devam ediyorsa bir hamilelik söz konusu olabilir.Bu ilk yedi günlük süreçte kasık batması çok fazla değilidir ama hissedilir düzeydedir.

Yerleşme kanaması herkes de olacak diye bir şey yoktur.Yumurtanın rahim duvarına implimantasyonu sırasında ana rahmine tutunmaya çalışırken bazı kadınlarda lekelenme dediğimiz duruma sebebiyet verebilir.Bu da ovulasondan itibaren 7-8. güne maksimum 10. güne denk gelir.Herkes de olacak diye bişey asla söz konus değildir.

Beklenen regle 14 gün kaladan itibaren ilk 7-10 günlük dilimde gerçekleşen durum bu.Son 7 günün özellikle regl tarihine gelinirken ki süreçte kasık batmalarındaki sıklık artar.Akıntı da ovulasyon gününden itibaren kesilmediği gibi devam etmektedir.

Bu yazdıklarım menstrasyonu düzenli olan yani olması gereken tarihte olması gerektiği kadar adet olan hanımlar için.Bu yüzden regl tarihinde sapmalar olan arkadaşlar için bu bahsedilen günler farklı zamanlara denk gelir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir... :)

smart_girl haklısın cnm ben ümitlenmiyim psikolojik olarak yeniden şartlandırdım kendimi geç kalacaksın diye..zaten adetin yrn bugün gelir karnımda adet olacakmışım gibi bi ağrı var..bir an önce gelsin de tarcın bal çörek otuna başlasam..umudum öteki aya kaldı...saol kuşumm:)))Şeniz

smart_girl haklısın cnm ben ümitlenmiyim psikolojik olarak yeniden şartlandırdım kendimi geç kalacaksın diye..zaten adetin yrn bugün gelir karnımda adet olacakmışım gibi bi ağrı var..bir an önce gelsin de tarcın bal çörek otuna başlasam..umudum öteki aya kaldı...saol kuşumm:)))Şeniz

Tamaaammm!Çok güzel bak psikolojin normale dönmüş reglin gelmesi yakındır artık :))
Canım umarım bir dahaki ay çok güzel heberlerini paylaşırız seninle!Banı can-ı gönülden istiyorum.

smart günaydın arkadaşım bende sana bişey sormak istiyorum ben yumurtlama kitiyle takip ettim bu ay pazar günü pozitif verdi pazartesi kasıklarımda batmalar oldu akşam ilişki oldu.dünde kasıklarımda hafif sızlamalar vardı belim ağrıyordu hamile kalmış olabilirmiyim.döllenme olmuş olabilir mi dün.

merhaba kızlae bısey sorucam yaa sıze bal corek otu tarcın karısımını kulanan yada bılen bırılerı varmı nasıl oluyo bıde yanında adacayı varmıs galba bılen arkadasım varsa bılgılendıerırse sevınırım

Baht müsait olduğunda cvp bekliyorum...koyu renkte akıntım var...dr.kültür yaptı.mikrop,mantar vs çıkmadı..birde alakası olduğunu pek sanmıyorum ama belim tutuldu 2 gündür...hamilelik belirtisi olabilirmi bunlar..özellikle akıntı...test yapsam çıkarmı sence???hadi bekliyorummmmm canım...

O halde öncelikle hoşgeldin :))
Bu soruya şöyle cevap vereyim;siklus uzunluğun ne olursa olsun beklemekte olduğun adetine 14 gün kaldığında bu senin ovulasyon günün olduğuna göre(ya da bitirdiğin regline göre hesaplanak istersen ; mesela 28 günde bir adet oluyorsan son reglinin ilk gününden itiabren 28-14=14. gün ,30 günde bri oluyorsa 30-14=16.gün ovulasyon günündür) o günü baz alarak açıklamaya çalışacağım.

Bu durumda beklenen regle 14 gün kala hamile kalma ihtimalinin en yüksek olduğu gün olduğu düşünülürse (tabi artı eksi iki olarak kabul etmek lazım bu günü çünkü çeşitli hormonsal nedenlerle değişebilir) ve yerleşmenin de 7-10 gün sürdüğü de göz önünde bulundurulduğunda vajinal akıntı ovulasyon dönemi bittiği halde devam ediyorsa bir hamilelik söz konusu olabilir.Bu ilk yedi günlük süreçte kasık batması çok fazla değilidir ama hissedilir düzeydedir.

Yerleşme kanaması herkes de olacak diye bir şey yoktur.Yumurtanın rahim duvarına implimantasyonu sırasında ana rahmine tutunmaya çalışırken bazı kadınlarda lekelenme dediğimiz duruma sebebiyet verebilir.Bu da ovulasondan itibaren 7-8. güne maksimum 10. güne denk gelir.Herkes de olacak diye bişey asla söz konus değildir.

Beklenen regle 14 gün kaladan itibaren ilk 7-10 günlük dilimde gerçekleşen durum bu.Son 7 günün özellikle regl tarihine gelinirken ki süreçte kasık batmalarındaki sıklık artar.Akıntı da ovulasyon gününden itibaren kesilmediği gibi devam etmektedir.

Bu yazdıklarım menstrasyonu düzenli olan yani olması gereken tarihte olması gerektiği kadar adet olan hanımlar için.Bu yüzden regl tarihinde sapmalar olan arkadaşlar için bu bahsedilen günler farklı zamanlara denk gelir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir... :)

canım çok teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için..6 ağustos sat 2 eylül regli olmam lazım kasıkdaki batmalar aynen devam akıntı desen ovulasyonda olur ve biterdi regliye yakın başlardı ama bu sefer süreklilik gösteriyor gün olarak veremem ama geçen hafta çooook az bi kanamam oldu ve dün akşam farettim ki göbeğimin altında bir sertlik var kasıklarda yok ama ...acaba dedim benmi yanılıyorum şirketteki arkadaşa baktırdım evet var bi sertlik dedi.şişlik değil ama sertlik...düşünüyorum kan testi yaptırsam mı diye ama kararsızım erken olduğu için ...bu arada çok düzenlidir reglim şaşmaz 28 günde bir olurum opuyorumnanaktan

nilyasa canım inşallah hamilesindir canım ama benden sana tavsiye daha test yapma erken çünkü sabret az kalmış bak adetin 2-3 gün geçsin canım.umarım hamilesindir.

nilyasa canım inşallah hamilesindir canım ama benden sana tavsiye daha test yapma erken çünkü sabret az kalmış bak adetin 2-3 gün geçsin canım.umarım hamilesindir.
inşallah güzelim....tutamıyorum ki kendimi zaman geçsin diye saçma sapan şeylerle ilgilenmekten de sıkıldım....en azından test yaptım şimdilik yok der daha sakin beklerim belki regliyi oda belki ......opuyorumnanaktan

smart_girl buraya danışanları çok iyi yönlendiriyorsun tebrik ederim. bu ne bilgidir yahuu.

bir sorum olacaktı sizlere
göğüs damarlarında belirginleşme - daha doğrusu damarların görünür hale gelmesi bir gebelik belirtisimidr?
erken dönem belirti olabilirmi daha doğrusu??
henüz adete 6gun var ama göğüslerim şiş ve damarlar görünmeye başladı 2gundur ve her baktığımda sayısı artıyor??

teşekkürler...

iyi geceler justreader. Bende de benzer durum var. bugün 26. günüm ve son 6 gündür göğüsuçlarım acıyor, hassas ve bugün damarlar da çıktı. 19./20. gün çatlama oldu ve şu an vücut progesteron salgılıyor ve bundan öncelikle göğüsler etkilenir. Ayrıca vücut ısısını artıran da progesteron hormonu. Daha önce aşılama ve tüp bebek denedim ve progestan jel kullandığım için aynı böyle olmuştu. Sonuç hüsrandı maalesef. Yinede bu aynı zamanda hamilelik belirtisi çünkü hamile kaldığında progesteron üretimi devam ediyor, hatta artıyor. bu yüzden adet gününe kadar hassasiyet ve damarlanma devam ederse hamile olma ihtimalimiz yüksek olur. döllenme ve rahme yerleşme olmadığında progesteron üretimi, duruyor ve 1-2 gün içinde regl başlıyor. Vücut ısısı düştüğünde (36,8'den 36,2-36.3) de aynı şey. regl başlıyor demek.
Test yapmadan önce bu belirtileri de kontrol etmenizi öneririm. her sabah aynı saatte yataktan kalkmadan ağızdan ateşinizi ölçün. kişiden kişiye değişse de yumuertlama gününe kadar (yani vücut sadece östrojen salgılarken) 36,0 ile 36,3 arası değişebilir. yumurta çatladıktan itibaren progesteron salgılandığından vücut ısısı en az 0,5 derece artar ve regl olana kadar devam eder. Ateşiniz daha da yükselirse (kimni bünyelerde 37,2-37,3 görülmüş) hami,le olma ihtimaliniz yüksektir. 1-2 ay arka arkaya sürekli ölçerseniz kendi değerlerinizi belirlemiş olursunuz.
Allah tez zamanda hepimizi evlat sahibi yapar inşallah.
Sevgiler

iyi geceler justreader. Bende de benzer durum var. bugün 26. günüm ve son 6 gündür göğüsuçlarım acıyor, hassas ve bugün damarlar da çıktı. 19./20. gün çatlama oldu ve şu an vücut progesteron salgılıyor ve bundan öncelikle göğüsler etkilenir. Ayrıca vücut ısısını artıran da progesteron hormonu. Daha önce aşılama ve tüp bebek denedim ve progestan jel kullandığım için aynı böyle olmuştu. Sonuç hüsrandı maalesef. Yinede bu aynı zamanda hamilelik belirtisi çünkü hamile kaldığında progesteron üretimi devam ediyor, hatta artıyor. bu yüzden adet gününe kadar hassasiyet ve damarlanma devam ederse hamile olma ihtimalimiz yüksek olur. döllenme ve rahme yerleşme olmadığında progesteron üretimi, duruyor ve 1-2 gün içinde regl başlıyor. Vücut ısısı düştüğünde (36,8'den 36,2-36.3) de aynı şey. regl başlıyor demek.
Test yapmadan önce bu belirtileri de kontrol etmenizi öneririm. her sabah aynı saatte yataktan kalkmadan ağızdan ateşinizi ölçün. kişiden kişiye değişse de yumuertlama gününe kadar (yani vücut sadece östrojen salgılarken) 36,0 ile 36,3 arası değişebilir. yumurta çatladıktan itibaren progesteron salgılandığından vücut ısısı en az 0,5 derece artar ve regl olana kadar devam eder. Ateşiniz daha da yükselirse (kimni bünyelerde 37,2-37,3 görülmüş) hami,le olma ihtimaliniz yüksektir. 1-2 ay arka arkaya sürekli ölçerseniz kendi değerlerinizi belirlemiş olursunuz.
Allah tez zamanda hepimizi evlat sahibi yapar inşallah.
Sevgiler

öncelikle bu detaylı ve hızlı cevap için ne kadar teşekkür etsem azdır herhalde.
bende inanılmaz adet düzensizliği olduğundan, adet öncesi belirtileri ve ateşi takip edemiyorum.
normalde yumurtlamadan sonra hamile kalınsa da kalınmasada progesteron üretimi oluyor sanırım değilmi?
peki normal adet öncesi belirtilerde de göğüs damarlarının belirginleşmesi varmıdır acaba?
başka bir deyişle hamilelik olmadığı durumda üretilen progesteron miktarı da bu belirginliği yaratırmı?

teşekkürlr...

son 1 bilgi daha vereyim bende 12.günde çatlama oldu(yumurta takibindeim ve çatlatma iğnesi de oldum)
bu durumda hemen hemen aynı günlerdeyiz.
ayrıca sabahları dijital olmayan derece ile ölçüyorum 37 civarında cıkıyor ateşim
ama daha artarmı bakmak lazım.
umarım daha fazla beklemeden kavuşuruz bebişlerimize...

canım çok teşekkür ederim vermiş olduğun bilgiler için..6 ağustos sat 2 eylül regli olmam lazım kasıkdaki batmalar aynen devam akıntı desen ovulasyonda olur ve biterdi regliye yakın başlardı ama bu sefer süreklilik gösteriyor gün olarak veremem ama geçen hafta çooook az bi kanamam oldu ve dün akşam farettim ki göbeğimin altında bir sertlik var kasıklarda yok ama ...acaba dedim benmi yanılıyorum şirketteki arkadaşa baktırdım evet var bi sertlik dedi.şişlik değil ama sertlik...düşünüyorum kan testi yaptırsam mı diye ama kararsızım erken olduğu için ...bu arada çok düzenlidir reglim şaşmaz 28 günde bir olurum opuyorumnanaktan

Canım daha sağlıklı bir karar vermek için kısa bir hesap yapalım seninle. :)
28 günde bir regl oluyorsan ve satın 6 Ağustossa demekki 20 Ağustos senin ovulasyon tarihin.Bu durumda yerleşme kanaması olduysa ya da olacaksa bugünlerde olmalı.Ama akıntının ovulasyon tarihinle birlikte kesilmemesi beni de olumlu yönde kuşkulandırmadı desem yalan olur :) Çünkü normalde olmaz sonrasında diyorsun.Ama bahsettiğin kanama senin ovulasyon günlerin civarında olmuş sanırım.Acaba bu ay tam olarak ovulasyon gününü söyleyebilir misin?Eğer 20si civarıysa bahsedilen şey yerleşme kanaması olmaz. :KK43: Yani iki tezat durum avr ortada.

Erken gebelik testine gelince ; eğer erken döllenme olduysa bile şu an için çok erken ayın 2sine çok var.Çok dayanamayacak gibi olursan önümüzdeki günlerde kan testi yaptır diyeceğim ama regl gecikmesinden önce ben pek tasvip etmiyorum çünkü doktorların da dediği erken tesbit edilen gebeliklerinin yarısı ve bazen daha fazlası düşükle sonuçlanıyormuş.Yine de sen bilirsin.

Gelişmelerden haberdar et olur mu kaydirigubbakcemile5

a.s.
smart_girl buraya danışanları çok iyi yönlendiriyorsun tebrik ederim. bu ne bilgidir yahuu.

Yok canım o kadar da değil ama yine de teşekkür ederim a.s. ; bildiğim kadarını paylaşmak istedim sadece.Keşke daha çok bilsem de daha çok yardımcı olabilsem!

X