Doğuma Hazırlık Gecelik ve pijama tercihi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
15
40
kızlar gecelik ve pijama nasıl almayı düşünüyorsunuz?ben ikisindende 1 er takım almayı düşünüyorum.geceliği kısa kollu serum felan takarlar diye istiyorum.pijamayıda uzun geniş kollu düşünüyorum.gecelikmi daha kullanışlı olur pijamamı???sizler aldıysanız paylaşırmısınız

canımcım sana bir tavsiye bence bu arkadaşını dinle:))
2 adet gecelik koy kısa kollu olmasın malum kışın doğuracaksın ve doğumdan sonra çok üşüyeceksin ayrıca uzun kollu olsada takarlar serumu merak etme..
geceliklerin yaka bölümleri en azından 3-4 düğmeli olmalı bebeği emzirmek için..
pijama 1 takım yeterli giyilmiyor bile çünkü eğer normal doğum yapacaksan sürekli açılmanı kontrol edecekler ve hemşireler pijama istemiyorlar,giydir çıkar olmasın diye..sezeryan olursanda hem dikiş yerleri açısından sakıncalı hemde kanaman olucağı için sürekli ped değiştirecekler bunun içinde gecelik en uygunu..
istersen gecelik sabahlık takımı al doğumdan sonra gezineceksin üzerine alırsın yada şal da olabilir..
bunlar benden tavsiyeler canım umarım faydalı olur..

bu arada ben bir normal gecelik aldım uzun kollu , birde lohusa geceliği aldım düğmesi yok emzirmek için göğüs bölümünde pencereler var..birde pijama takımı o da düğmeli..

Son düzenleme:
ben 1 hafta kadar kadın doğum kısmında kaldığımda dikkatimi çekmişti kızlar
herkes gecelik tercih ediyor
genelde yürüyüş yapıyorlardı koridorda da oradan biliyorum
hastane içindeyken gecelik iyi de çıkış için sanırım pijama gerekebilir ya da eşofman

canımcım sana bir tavsiye bence bu arkadaşını dinle:))
2 adet gecelik koy kısa kollu olmasın malum kışın doğuracaksın ve doğumdan sonra çok üşüyeceksin ayrıca uzun kollu olsada takarlar serumu merak etme..
geceliklerin yaka bölümleri en azından 3-4 düğmeli olmalı bebeği emzirmek için..
pijama 1 takım yeterli giyilmiyor bile çünkü eğer normal doğum yapacaksan sürekli açılmanı kontrol edecekler ve hemşireler pijama istemiyorlar,giydir çıkar olmasın diye..sezeryan olursanda hem dikiş yerleri açısından sakıncalı hemde kanaman olucağı için sürekli ped değiştirecekler bunun içinde gecelik en uygunu..
istersen gecelik sabahlık takımı al doğumdan sonra gezineceksin üzerine alırsın yada şal da olabilir..
bunlar benden tavsiyeler canım umarım faydalı olur..

bu arada ben bir normal gecelik aldım uzun kollu , birde lohusa geceliği aldım düğmesi yok emzirmek için göğüs bölümünde pencereler var..birde pijama takımı o da düğmeli..

eylülcüm canım teşekkürler.faydalı bilgilerin bizim işimize yarayacak.bende gördüm göğüs altından cırtcırtlı gecelikleri çokta hoştu.yeni doğum yapanlar içinmiş.sanırsam benimde tercihim öle bir gecelik olucak.

canım sağlıklı bir doğum dilerim öncelikle.ben sezeryanle doğum yaptım ve gecelik giydim daha rahat.pijama rahat olmaz dikişlerin olacak sıkar seni.kısa kol konusunda haklısın serum müdaleleri için daha kullanışlı.gecelikler bebek emzirmek için biliyosun küçük pencereli :) ve çok pratik.

ben bir takım gecelik bir takımda pijama alacağım hatta bugün baktım önden düğmeli olması bizim için çok rahat olur ayrıca lohusa geceliği pencereli çok hoş ama arkadaşlar bir gecelik 50 60 ytl bana biraz fazla geldi kaç gün kullanıcazki tabi bu benim düşüncem

bende sezeryanla doğum yapanlardan biliyorum pijama lastiği yukarda kalıyo dikişler aşağıda zaten dikişlerin üstünü göbek kapatıyor zararı olmuyor yani yalnız pet için uygun çamaşır kullanmak lazım çünkü lastiği dikişe yakın geliyo acıtabiliyor birde sabahlık kesinlikle çok iyi fikir sezeryanda hem sıkı giyinmek üşütmemmek lazım hemde kolay pratik gezerken felan kolay olur

ben bir takım gecelik bir takımda pijama alacağım hatta bugün baktım önden düğmeli olması bizim için çok rahat olur ayrıca lohusa geceliği pencereli çok hoş ama arkadaşlar bir gecelik 50 60 ytl bana biraz fazla geldi kaç gün kullanıcazki tabi bu benim düşüncem

lohusa geceliğini sadece hastane için düşünmeyin..bebeğinizi orda bırakmayacak eve getireceksiniz.kaydirigubbakcemile3.ve artık bebeğinizi emzireceksiniz belki 1 yaşına kadar ..geceleri çok rahat olur..ben yaz kış yatarken gecelik giyen biri olarak söylüyorum..tabi sizin tercihiniz ama çok kullanışlı emin olun..

bence de gecelik kullanışlı. sezeryan doğumlarda odana gelince hemen çamaşır giyemiyormuşsun. sonrası için de gecelik-sabahlık en iyi fikir. hastane çıkışında da hastaneye girerken giyeceğim yüksek belli pantolonu giymeyi düşünüyorum. ben yanıma pijama almayacağım. 3 gecelik 1 sabahlık çorap 3-4 iç çamaşırı ve terlik.

dogum yapan biri olarak bencede gecelik alalim kizlar daha rahat oluyor emzirdigimiz zaman daha cok kanama olabiliyor ve devamli degistirmek zorunda kaliyoruz geceligimiz dügmeli olsun ki rahat emzirebilelim
geceligi pamuklu secelim kizlar üsütmeyelim diye .... yaninada bornoz almayi düsünüyorum sicak tutan pamuklulardan ... hastanede dolasmaya cikarken rahat oluyor
coraplarinizi ve terliklerinizde kalin olsun kizlar :KK66:)

bende hastaneden cikarken esofmanla cikmayi düsünüyorum simdi pantalon falan rahat olmaz :)

bende 1 takım pijama ve bir takım gecelik almaya karar verdim.eğer sezeryan olursamda ek bi tane daha gecelik alabilirim.herşy normal olursa heralde 1er takım yeter diye düşünüyorum.allah hepimizi sağsalim hayırlısıyla kurtarsın inşallah.

ya inanmıyorum neleri konusuyoruz.bu kadar yaklastıkmı yaaaaaa?bakalım ben dogum yapanlardan tavsiye almak isterim.hangileri daha iyi olur gibi.şuan hiçbir fikrim yok

evet canım gitgide dahada yaklaşıyoruz.zaman geçmiyormuş gibi geliyor ama zaman çok çabuk geçiyor.son 1,5 aya herşeyin hazır olması daha doğru gibi geliyor bana.allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah :)

evt hazır olması gerekiyor tabi erken doguma karsı ama allahım zamanında getirsin yawrularımızı inşallah

yeni doğum yapmış biri olarak yazmakta çok güzel arkadaşlar öncelikle Allah hepinize yavrularınızı sağlıkla kucaklamayı nasip etsin.Normal doğum yaptım ve pijama giydim..doğumdan önce hastane kendi önlüğünü giydirmişti.odama gelincede pijamalarımı giydim ve çok rahattım..doğumdan sonra çok terleyeceksiniz en az 10 tane atlet almanızı tavsiye ederim...vede hasta bezleri çok kullanışlı oluyor...

yeni doğum yapmış biri olarak yazmakta çok güzel arkadaşlar öncelikle Allah hepinize yavrularınızı sağlıkla kucaklamayı nasip etsin.Normal doğum yaptım ve pijama giydim..doğumdan önce hastane kendi önlüğünü giydirmişti.odama gelincede pijamalarımı giydim ve çok rahattım..doğumdan sonra çok terleyeceksiniz en az 10 tane atlet almanızı tavsiye ederim...vede hasta bezleri çok kullanışlı oluyor...

ayy canımmmm cok saol verdigin bilgiler icin.bebeğinede hayırlı gelecekler diliyoruma.s.

X