Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Üst üste boyadığım saçlarım yandı

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

dimple2

3aslanannesiyimben
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
4.635
17
40
k1zlar saçlarimi evde üst üste boyad1m yapt1g1m hatalar1 kapatmak için ama her seferinde daha kötü oldu sonunda kuaföre gittim (en basta yapmam gereken) saçima ak1tma islemi yapildi ve üstüne boyand1 rengi güzel oldu ama yand1 saçimi nasil düzeltebilirim nasil bakim yapmaliyim yardim lütfen

yanan kısımları kestirmediğin takdirde
yanan saç düzelmez ki
bakım için saç bakımları bölümleri var oraya bakabilirsin bitkisel yağlar vs..

:KK43: üzüldüm ama fazla kafana takma canım..benimde saçlarım röfleden dolayı yanmıştı..sana tavsiyem proteinli ürünler kullan, yada protein bakımları yumurta vb yapabilirsin..ayrıca mutlaka bi saç maskesi kullan keratinli olursa çok daha iyi olur mesela ben magic mask kullanıyorum tavsiye ederim şampuanı da çok gzl keratin içeriyor.ayrıca saçına haftada 1 sıcak yağ kürü uygulamanında faydası olacaktır ve en önemliside saçını çok sık yıkamaman saç kremini de eksik etme canım..sevgiler :kahve:

Canım geçmiş olsun... Çok fazla sıkıntı yapma. Kesinlikle bakım şampuanı ve kremi kullan. Maske yapmayı da unutma. Bakım şampuanlarında Loreal iyi sonuç veriyor. Kesinlikle profesyonel bir ürün kullan. Şu aşamada saçına yapacağın her hamle saçların ve dolayısıyla senin için çok önemli. Saçında kat varsa yanan kısımları kestirerek hemen temizletemeyebilirsin. Sık sık kesim için kuaförüne git. Bakım ürünü için tavsiye iste. Ve ilk kesiminden hemen sonra kuaföründen saçına bir bakım kürü uygulamasını iste. Daha sonra kendin bakım yapmaya başla Bakım kürünü de 3 ayda 1 kuaföründe yenilet. Biliyorum biraz masraflı olacak ama kolay toparlaması için lazım. İnan kuaförlerde yapılan bakımlar çok işe yarıyor. Saçlarını kaybetmektense para harcamayı tercih edeceğini düşünüyorum.En son kötü tecrübemden sonra saçımın kendine gelmesi 6 ayı almıştı. Biraz sabır ve emek istiyor. Kuaförden uzak kalma. Çabuk toparlarsın :KK66:

bende yanar die röfle yaptırmıyorum

Canım eğer saçında yapılmış çok fazla işlem yoksa,saçların çok yıpranmış değilse röfleden korkmana gerek yok. Ben senelerdir kullanıyorum. Çok açık sarıdan, kızıldan,siyahtan,mavi-siyahtan,karamelden,kumraldan...Hepsinden sonra sarı saç ve röfleye döndüm. Kuaförün iyi olduktan sonra kesinlikle yaptır. Sadece oryal oranını çok kullanmasın. Artık bitkisel açıcılar var. Ve oryalden çok daha iyi sonuçlar veriyor. Saçların yanmadan da röfleli hoş bir bayan olabilirsin.kaydirigubbakcemile5

bu konuyu çok iyi bilirim benim de saçım yanmıştı....ama seninkiyle aynı derece mi yandı nasıl yandı bilemem..benim saçım resmen yanmıştı.....hem de hülya avşarın saçının yandığı bir dönem var ya o zaman işte.....ilk önce kısacık kestirdim, sonra uzadıkça kestirdim uzadıkça kestirdim....hiç o saçtan eser kalmayacak şekilde.......böyle saçım oyuncak bebek saçı gibiydi....ne serumlar aldım, ne bakımlar yaptırdım bu arada..ama bunlar yanığı düzeltmek amaçlı değildi....yeniler sağlıklı olsun diyeydi.....çünkü onları temizlemeden hiç bir şey etki etmiyor ve saçın sağlıklı olamıyor...o süre içinde hiç boyatmadım........Allahtan daha beyazım yok ve saçım çabuk uzuyor....bir de bu süre içinde saçlarımı kısa kullanmak zorunda olduğum için kuaförüme kısa ama farklı bir model kestirmiştim, kaynak yaptırmıştım belime kadar, 2günde bir fön çektiriyordum, uzun saça hasret kaldığım bir ara olmuştu, bir ay da bu şekilde idare ettim, sonra çıkarttım.....benim saçım sık sık işlem yapmaktan yandığı gibi kuaför hatası da vardı.....ama o kuaföre gidip hiç bunu söylemedim, çünkü gitsem elimde kalırdı kesin...kendi kuaförüm istediğim rengi boyamadı, tutmaz, saçın zarar görür diye....ben de başkasına yaptırdım, yaramaz çocuk gibi...ama yine kendi kuaförüm sayesinde kurtuldum durumdan........hala da düzenli saçlarımın uçlarında aldırırım, hiç bir şey yaptırmasam da bunu ihmal etmem....

cnm öncelikle çok geçmiş olsun.
yanan kısımları kestirmen gerekiyor onları eskiye döndüremezsin. kesilmicek gibiyse uzadıkça uzadıkça kestir. boya işlemide saçların kendine gelene kadar yaptırma. bu arada bakım yap. sitede ilgili yerlerde saç bakımı var ama kuaförünede yine danış.

k1zlar benimki uçlar1 yanmad1 kökleri oyuncak bebek saç1 gibi k1r1klar havaya kalk1yo

kökleri yaktıysan yapcak pek bişi yok bence ne kadar kısa kesilirse saçın okadar avantajın olur
saçlarını iyice bi kısalt 3 numaraya falan kestir daha sonra mecitefendinin bakım yağını zeytin yağı ve yumurta sarısıyla 2 günde bir bakım yap bi kaç aya saçların kendine gelir

benm de 3 hafta kadar önce saçlarım yandı.. kuaför mağdurları arasında bende yerimi aldım yani :KK43: belime kadar olan saçlarım nerdeyse omuzlarıma kadar indi :KK43: hala da yanık yerler var ne yazıkki.. ama daha fazla kestiremeyeceğim için hemen her kuaföre girip fikir aldım.. loreal professional in absolut repair die bi serisi var. sampuan ve maskesi ortalama 100 ytl civarında tutuyor. onun yanısıra bakım yağlarına dewam.. bu şeklide iyi bi sonuç alacağımı tahmin ediyorum..

arkadaşlar önceden sadece doktorlar için söylüyorduk ya bu sözü allah eksik de etmesin muhtaç da die:) gülsek mi aglasak mı bılemıorum... şimdi kuförler içinde söylemeliyiz :S aynı şeyi bende çogu kez yaşadım canım o dönemlerde nasıl bı psikolojıye sahıp oluo ınsan cok ıı bılırım ..

benım bu ramazan bayramından bıkac gun önce saclarımı boyatmaya gittigmde basıma geldı sacım 4 kez ıslem gordu 2 gunde ve saçlarım cayır cayır kmple yandı rengı de ınanılmaz berbet liomn sarısı gıbı olmustu hemen diğer akrabamızın kuaforunde duzelttık allahtan rengını de morelım bıraz olsun duzeldı sonrasında ben yasmin bakım yagı kullanıorm ayrıca bu bepantane evigen bemiks vs ampullerinden kırıp zeytınyagı badem yagı yumurta sarısı karıstırıp saçlarına sur bunları ıkı gunde bır yap cnm ben yasmın bakım yagını aktar söyledi hergün kullandım faydasını gordum dusa girmye korkarken saclarım dıpten kalcak ellerımde dıe resmen sankı hıc boyalı diilmiş gibi yumusacık oluo saçlarım arada fön çektir öyle kullan bıraz uclardan kestır sonra bilmiorum sıze ters gelırmı arkadaslar ama ben sacımın hızını alsın yatıstırsın dıe bıraz badem yagğı ve saç kremimden surup bi güzel düzleştirdim o şkelide kullandım dumduz oldu:) evde yapamazdım hiç..fön çektırırdım sıksık ama artık gerek bıle kalmdı :) mutluyum artık bu saçlarımla postişte kullanıorum ohh:) en kısa zamanda senınde saçların düzene girer inş canm hoşçakal .. umarım yard olabılırsss :)

Son düzenleme:
arkadaşlar önceden sadece doktorlar için söylüyorduk ya bu sözü allah eksik de etmesin muhtaç da die:) gülsek mi aglasak mı bılemıorum... şimdi kuförler içinde söylemeliyiz :S aynı şeyi bende çogu kez yaşadım canım o dönemlerde nasıl bı psikolojıye sahıp oluo ınsan cok ıı bılırım ..

benım bu ramazan bayramından bıkac gun önce saclarımı boyatmaya gittigmde basıma geldı sacım 4 kez ıslem gordu 2 gunde ve saçlarım cayır cayır kmple yandı rengı de ınanılmaz berbet liomn sarısı gıbı olmustu hemen diğer akrabamızın kuaforunde duzelttık allahtan rengını de morelım bıraz olsun duzeldı sonrasında ben yasmin bakım yagı kullanıorm ayrıca bu bepantane evigen bemiks vs ampullerinden kırıp zeytınyagı badem yagı yumurta sarısı karıstırıp saçlarına sur bunları ıkı gunde bır yap cnm ben yasmın bakım yagını aktar söyledi hergün kullandım faydasını gordum dusa girmye korkarken saclarım dıpten kalcak ellerımde dıe resmen sankı hıc boyalı diilmiş gibi yumusacık oluo saçlarım arada fön çektir öyle kullan bıraz uclardan kestır sonra bilmiorum sıze ters gelırmı arkadaslar ama ben sacımın hızını alsın yatıstırsın dıe bıraz badem yagğı ve saç kremimden surup bi güzel düzleştirdim o şkelide kullandım dumduz oldu:) evde yapamazdım hiç..fön çektırırdım sıksık ama artık gerek bıle kalmdı :) mutluyum artık bu saçlarımla postişte kullanıorum ohh:) en kısa zamanda senınde saçların düzene girer inş canm hoşçakal .. umarım yard olabılırsss :)

yani cnm hiç profesyonel ürünler kullanmadan sadece bakım yağlarıyla yoluna girdi mi yani saçın.. yanık yerleri düzeldi miiii benneyaptımki?

cnm sadece uzamasını beklıorum cunku zaten boyattıgımda saclarım omuzlarda flndı bu yüzden kestırmek gibi bi lüksüm yoktu yanı kısa kestırmek beni daha mutsuz ederdı ama dıplerıme fln dokunamıodum resmen yanık yanıktım..ama şimdi cok daha sağlıklı ve kullandıklarımdan dolayı uzuyor da kestırmeyı dusunuorum bıraz uçlardan en üstte bi yerde yanık bi kısım var ama oda belı olmuo duzlestırınce yanı sadece ben bılıorum saclarım eskısı gıbı diil artık üzerinden cok da bi zaman geçmedi bu kadar iyileşmesi de benı cok mutlu ediyor mutluyum ben bu haliyle cnm ama şöyle güzelce katlı bı kesımde de kestırınce komple gidicek yanıklar uçlarda daha fazla oldguundan iyice kurtulucam :teytey: cnm inş senınde düzelir biran önce herkesin tercıhı farklı tabi ama bitkisel oldugundan bi soru olusmadı kafamda ve yağları kullandım e artık evde kendım de ayarlıorum saçlarımı tmmdır:) bugünlerde bi ara saçlarımı kestırmeye gıdıcem ve devam edıcem bakım yagına böyel cnm işte :)

cnm sadece uzamasını beklıorum cunku zaten boyattıgımda saclarım omuzlarda flndı bu yüzden kestırmek gibi bi lüksüm yoktu yanı kısa kestırmek beni daha mutsuz ederdı ama dıplerıme fln dokunamıodum resmen yanık yanıktım..ama şimdi cok daha sağlıklı ve kullandıklarımdan dolayı uzuyor da kestırmeyı dusunuorum bıraz uçlardan en üstte bi yerde yanık bi kısım var ama oda belı olmuo duzlestırınce yanı sadece ben bılıorum saclarım eskısı gıbı diil artık üzerinden cok da bi zaman geçmedi bu kadar iyileşmesi de benı cok mutlu ediyor mutluyum ben bu haliyle cnm ama şöyle güzelce katlı bı kesımde de kestırınce komple gidicek yanıklar uçlarda daha fazla oldguundan iyice kurtulucam :teytey: cnm inş senınde düzelir biran önce herkesin tercıhı farklı tabi ama bitkisel oldugundan bi soru olusmadı kafamda ve yağları kullandım e artık evde kendım de ayarlıorum saçlarımı tmmdır:) bugünlerde bi ara saçlarımı kestırmeye gıdıcem ve devam edıcem bakım yagına böyel cnm işte :)

insallah cnm inşallah benimki de hallolur.. bir de bişey sorucam saçlarım şuan kendi halinde bırakılamayacak kadar kötü ancak fönlü kullanabiliyorum yoksa tiftik tiftik duruyo :KK43: saç düzleştiri kullanıyorum bunun için de :KK43: yanık yerlerin artmasına sebep olur mu sence düzleştirici kullanmak :KK43::1no2:

yani cnm hiç profesyonel ürünler kullanmadan sadece bakım yağlarıyla yoluna girdi mi yani saçın.. yanık yerleri düzeldi miiii benneyaptımki?

canim yasmin yagini nasi sürdün yani dustan öncemi sonrami bide vitamnlerin tam ad1n1 yazarm1s1n yar1n eczanelere bak1y1m vitaminler nasi kullaniyo

gayee21 cnm eger saçların cok kısa diilse bi güzel katlı kestir bence ve yanıkları da o arada almalarını söyle sonrasında yıen devam et zamanla duzelir zaten..böyle tam anlamıyla zaten düzelmez ama krem vs sürüp sonra düzleştiriorum ben ve belli olmuor yanık yerleri bile biraz önlerde olmasa hıc yanmamıs gıbı durcak nerdeyse ama uzamasını beklemek zorundayım yakında kestırınce onlardan da kurtulurum dıe dusunuorum..bende önlere kıstırgeç bazen bandaj vs güzel şekiller vererek onları kapatıorum çok şirin duruo hem :) sırf platın benım saçlarım ama artık boyatmıcam kendı sacım bayagı bir uzasın ve sadece röfle yaptırcam..bu arada bide şunu söyleyim canım saçına bakım yapıosan yap sonra yıkan yani:) sonrada ozaman düzleştır hem guclu oluo ve yatısıo bıraz saclar rahat oluo benım bıldıgım ve soyluceklerım bu konuda böyel tatlım:)

dimple2 cnm saçların kuru oldugnda çok taranmıcak gibiyse fln biraz suyla nemlendır sonra pamuk yardımıyla diplerine sür önce küçük tutamlara ayıra ayıra sırayla heryerine..sonra al avcuna bıraz daha saçlarının heryerine sür başına streç flm diolar ama poşette geçirebilirsn 2saat bekle evde durcaksan işin yoksa daha çok da bekleyebışlırsın ben uzun beklettım ılk zamanlar..ve aktar hergun dedı dıe oyle yaptım 1 hafta kadar sonra haftada bır yapılcak istegede baglı tabi..

canım vitaminleri ve bakımyagını burda yazan arakdaslardan duydum bende ayrıca elma sirkesi de yıpranmış saçlara iyi geliormuş ben vitaminleri henüz deneyemedim o aralar yogundum fırsatolmadı yakın zamanda bende almayı düşünüorum
1 şişe badem yagının içine 1 tane dodex 1 tane evigen 1 tane bemiks 1 tane bepanthen vitamin kapsüllerini kırıyorsun ve bu karısımı saçlarına uyguluyorsun canım :)

burcinnn çok teşekkürler.. bende bugün sabah basladım yağla bakım yapmaya.. badem yağıyla hint yağını karıştırdım içine de 2 şer ampül ( 1 az gözüktü gözüme ) bephanthene ve bemıx ampülleri kırdım epey yoğun kıvamlı bir yağ oldu.. sürdün bi güzel sonrada poşetledim sardım havluylada.. 2 saat beketip yıkadım hemen aktı saçımdan yağ.. zeytinyağı gibi arındırması zor deil yani aynen böyle dewam şimdilik :)

X