ÖNEMLİ: tüp bebek ile hamile kalanlar

23SM

o şimdi HAMİLE
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2009
320
1
43
arkadaşlar bu sitede en çok sorulan sorular

1. kaçıncı tüp denemenizde hamile kaldınız
  2. kaç emriyo transfer edildi
  3. embriyolarınız kaçıncı gün embriyosuydu (3-5)
  4. sorun neydi
  5. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  6. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  7. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

kısacası mutlu son ile biten tüp bebek serüveninizi özetler misiniz?

• benim ilk tüp bebek denemem.
  • sebepsiz infertile denilmişti.
  • 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
  • 9. gün idrarda pozitif olduğunu öğrendim.
  • hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

Son düzenleme:

3. sorun neydi
  4. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  5. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  6. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

bunlar tüp bebeğe başlayacaklar veya transfer sonrası sonuç bekleyenler için o kadar önemliki.

ben de tüp bebek yapmaya ara verme kararı almıştım. siteden nevin in hamilelik haberini okuyunca vazgeçtim. çünkü biz aynı dr a gidiyoduk ve pozitif haberler insanın umudunu arttırıyor.

:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv:

arkadaşım 2.tüp bebekte hamile kaldım.ama 1 tüp bebekte doktor hataası yüzünden yarıda kaldı.yanlış protokol seçimi.bende yumurta rezerevi biraz az.eşimdede morfoloji bozukluğu var.3embriyo transfer edildi bir tanesi tuttu.6,5 haftalık hamileyim.idrar testinde 15-16 gün çıktı. kanda 12 gün değeirim çıktı.idrar testine güvenme ben 11 gün yaptım negatif çıktı. o yüzden güvenme idrar testine.gebelik belirtilerine gelince bu siteden ve heryerden baktım belirtilere hiç bir belirti olmadı.bende hamile değilim diye üzülmüştü. sakın herkesin sölediği belirtiler olacak sanma .bende hiç bir şey olmadı.ssadece hamile kaldığımı öğrendikten sonra adet günlerime doğru çok feci sancılar yaşadım.adet sancısının daha bile fazlası.sadece dua et yavaş hareket et o kadar.allah iisterse oluyor. normal hayatına dön .ama yorulduğun an otur yada yat.çok yürüme.ve sıvı çok al.kabız olmamaya çalış.gerisi allahtan. umarım hayırlı sonuçlar alırsın

arkadaşım 2.tüp bebekte hamile kaldım.ama 1 tüp bebekte doktor hataası yüzünden yarıda kaldı.yanlış protokol seçimi.bende yumurta rezerevi biraz az.eşimdede morfoloji bozukluğu var.3embriyo transfer edildi bir tanesi tuttu.6,5 haftalık hamileyim.idrar testinde 15-16 gün çıktı. kanda 12 gün değeirim çıktı.idrar testine güvenme ben 11 gün yaptım negatif çıktı. o yüzden güvenme idrar testine.gebelik belirtilerine gelince bu siteden ve heryerden baktım belirtilere hiç bir belirti olmadı.bende hamile değilim diye üzülmüştü. sakın herkesin sölediği belirtiler olacak sanma .bende hiç bir şey olmadı.ssadece hamile kaldığımı öğrendikten sonra adet günlerime doğru çok feci sancılar yaşadım.adet sancısının daha bile fazlası.sadece dua et yavaş hareket et o kadar.allah iisterse oluyor. normal hayatına dön .ama yorulduğun an otur yada yat.çok yürüme.ve sıvı çok al.kabız olmamaya çalış.gerisi allahtan. umarım hayırlı sonuçlar alırsın

canım teşekkür ederim sağlıkla doğur inşallah.

ben 4+4 günlük hamileyim.

3. sorun neydi
  4. erken hamilelik belirtileriniz nelerdi
  5. hamileliğinizin kaçıncı haftasındasınız.
  6. kaçıncı gün idrar testinde pozitif çıktı

:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv:

canım ya çok güzel konu bulmuşsun ben ve benim gibi ilk tüp bebekten negetif alıp karalara bağlayan ve vazgeçip umutsuzlaşanlar burda güzel haberleri duydukça umutlanıyor ve kaçıncı denemede olduğu kaç emriyo olduğu çok önemli bizler için umarım bütün hamile arkadaşlar yazar sağol bu konuyu açtığın için

ilk denemem
3 tane transfer edildi
eşimde sperm yetersizliği vardı
hiç bir hamilelik belirtisi yaşamadım
kendimi tuttum ve evde idarar testi yapmadım
5 haftalık hamileyim
26 şubatta ilk kontrolüm var.:emir_bebek::nazar:

canım bu konuyu açman çok iyi olmuş,hamileliğinde Hayırlı Olsun.

benim ilk tüp bebek demem,3 embriyo transfer edildi.eşimde sperm hızı sorunu vardı bende de endimetriosis vardı.erken hamilelik belirtisi yaşamadım pek,yani hatırlamıyorum.adet belirtilerim vardı yani.19+4 günlük hamileyim ınşallah.idrar testi yapmadım,12.gün kan testi yaptım.

23SM ilk mesajina kacinci gun transferi diye bir soru ekleyebilir misin? cunku boyle bir baslik acacaktim acmayayim bosuna, hepsi burda toplansin bilgilerin.
kizlar iki gece once almanyada tup bebek uzmani bir tuk doktor vardi televizyonda israrla ucuncu gun transferi eski bir yontemdir dunyada artik nerdeyse terkedildi bu yontem besinci gun embroyosu tranferi yapiliyor artik dedi. cok sasridim birkac kez soyledi israrla hatta arayanlar da sordu hep ucuncu gun dediler, kadin sasirdi, nasil olur artik uygulanmiyor bu teknik diye!! bu konuda bir arastirma yapalim diye dusundum. doktorlarimiza da soralim bu turk alman doktoru ne dersiniz?

3üncü denemem diğer denemeler tuttu ama düşük oldu 2 embriyo transfer edildi eşimde sperm yeters izliği var. Karnımda batmalar göğüslerimde ağrı vardı.8+2 haftalık.5inci gün negatif 10ıncı gün pozitif cıktı idrarda

23SM ilk mesajina kacinci gun transferi diye bir soru ekleyebilir misin? cunku boyle bir baslik acacaktim acmayayim bosuna, hepsi burda toplansin bilgilerin.
kizlar iki gece once almanyada tup bebek uzmani bir tuk doktor vardi televizyonda israrla ucuncu gun transferi eski bir yontemdir dunyada artik nerdeyse terkedildi bu yontem besinci gun embroyosu tranferi yapiliyor artik dedi. cok sasridim birkac kez soyledi israrla hatta arayanlar da sordu hep ucuncu gun dediler, kadin sasirdi, nasil olur artik uygulanmiyor bu teknik diye!! bu konuda bir arastirma yapalim diye dusundum. doktorlarimiza da soralim bu turk alman doktoru ne dersiniz?

ekledim canım. benim 3. gün embriyosuydu. ama burada 2. gün transferi yapılanlarda var.

güzel başlık olmuş derli toplu çok beğendim

Son düzenleme:
ilk denemede boş gebelik yaşadım
2.denememde şükürler olsun hamile kaldım
3.gün embryosuydu ve 3 tane transfer edildi
ben ilk denemmde çok idrar testi yapmıştım ve hep hüsrana uğramıştım 2.denememde ondan idrar testti yapmadım sabrettim ve kanda pozitifi gördüm...
bu arada senide tebrik ederim hayırlı olsun rabbim hepimizi tamamına erdirsin inşş..

Krisciğim üçüncü gün embriyosu olur.

3.gün embryosu olması için perşembe transferi olması gerekiyordu..krisin 3.gün embryosu değil..
benim c.tesi yumurtalarım toplandı salı günüde transfer oldu ve 3.gündü...

4. sorun neydi

• hiç bir hamilelik bellirtisi yaşamıyorum. ne göğüslerde hassasiyet ne mide bulantısı ne de sıcak basma.
:CüvCüv: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek: :emir_bebek: :CüvCüv::

** benim de ilk tüp bebek denemem
** sebepsiz infertilite denildi
** 3 tane 3 günlük embriyo transfer edildi.
** 10. günde idrarda pozitif çıktı. Aynı gün kanda değerim 172 çıktı.3. gün sonrası 545
** Göğüslerde hassasiyet var, belim ağrıyor, uyku geliyor ve çok acıkıyorum :)

merhaba; benimde 6 Şubatta 1 tane embriyom tranfer edildi. 3.gün dü. 18 subat perşembe sabah kan vereceğim sonuç için. ilk denemem, çok fazla bi belirtim yok. Arada bir sanki adet olucakmışım gibi oluyor ve geçiyor. benim boynumda ve kollarmda döküntüler oldu,kaşınıyor. Sizlerde böyle bir sıkıntı oldumu? bu arada çok heyecanlıyım:) umarım hepinizin allah gönlüne göre verir.

ilk denemem
3 tane transfer edildi(2 doğal döllenen biri micro)
5.gün transferiydi
sorun tüplerim kapalıydı ve şekli bozuk
6.günde sıcak basmalar vardı ve baş dönmesi göğüslerim şişti kasıklarımda çok fazla ağrım,sancı var halen devam ediyor
9.haftasındayızz
8.gün yaptım idrar testi sonuç negatifti bidaha yapmadım bekledim
11.gün kan tahlili 99 çıktı
iki kese gördük biri boş gelişmiş
birinde bebeşimiz vardı annesine mrb dedi güp güp güp güp güp...

VE ALLAHIM herkese nasip etsin inş...biz hamilelerin duaları sizlere...

Son düzenleme:
merhaba benim ilk denememdi ve 2. gün 3 tane embriyo transfer edildi. 11. gün kan testinde pozitif sonucunu gördük ve şu an tam 31 haftalık hamileyim. umarım sizlerde benim gibi güzel sonuç alırsınız

4. sorun neydi

*4. denememiz tedavi devam ediyor hamile kalamadım
*Tubal faktör
*1. denemede 3 embriyo 2. dondurulmuş 3 embriyo 3. de 4 embriyo transfer edildi
*1.ve 2. 5. gün transferi blast embriyo 3. de 3. gün transfer edildi
*3. denemede ilk testim betahcg 58 çıktı ama sonra katlanmadı maalesef

Ama bu sefer Alalhın izniyle başaracağım bu sefer hamile kalacağım umutluyum. Pes etmek yok arkadaşlar bende 1. de 2. de 3. de bu son yeter diyordum ama evlat hasreti ağır basıyor eşim başka çocukları sevdikçe içim parçalanıyor olsada olmasada biz çok mutluyuz ama evladımız da gelirse mutluluğumuz şahlancak. Pes etmek yok Allah sağlık sıhhat ve para verdiği müddetçe denemekten vazgeçmeyeceğim.

X