Yumurtlama Problemi Olanlar Var mı?

tatlım hemen tüp bebek servisine göndermelerinden hoşlanmadım.... gebelik bölümüne gir eşinin sipermlerini nasıl yükselttiğini bi arkadaşım yazmıştı....bazı şeyler yedirmiş eşine... teste dr. bile şaşmış... yumurtlama için klomen tedavisi verilecek sanırım sonra çatlatma iğnesi ile yola devam edeceksin... ilişki günleri verecek dr.un iyi bi dr. seç.... bende bu arada pacos ile ilgili ve daha başka bi çok rahatsızlıkla ilgili yazılar yazdım okursan bayağı bilgi edinirsin... gebelik bölümünde .... bazıları önce yazıldığından geide olabilir sen bulursun... çok geçmiş olsun canım rabbim hayırlısını versin inşallah....

arkadaşlar hepinizden allah razı olsun inanın haberi aldığım günden beri ne uyku nede sinir kaldı durduk yere ağlıyorum gülünmesi gereken yerde bile ağlamaya başlıyorum ne zamandır yapamadığım diyetide iştahsızlığımla yapıyorum gerçekten içimi ferahlattınız.eşimin arkadaşının eşi erzincana tayini çıkmış kadın doğumcuymuş onu bir arayıp anlatalım dedi bende peki dedim GONAPHANE DİYE BİR İLAÇ ÖNERDİ ADETİN 5. GÜNÜ BAŞLA 10. GÜNÜNE KADAR SABAH AKŞAM KULLAN 12. GÜNÜDE ULTRASYONA GİT DEDİ BENDE ÖYLE YAPACAĞIM.
ANLAMADIĞIM ŞEY ACABA RAHİMDEN Mİ YOKSA KASIKTAN MI ULTRASYON ÇEKECEKLER YANİ YUMURTLAMA VARMI DİYE.
HEPİNİZE SEVGİLER SAOLUN .

ARKADAŞLAR BİRAZ ARŞTIRDIM VE HAMİLE KALMAYI SAĞLAYAN BAZI BİTKİLER BULDUM UMARIM HEPİMİZE YARAR SAĞLAR
KARANFİL: HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. HER GÜN YEMEKLERDEN SONRA ALINAN BİR KARANFİL HEM AĞZINIZIN HOŞ KOKMASINA HEM DE HORMONLARINIZIN ÇALIŞMASINA YARAR. HAMİLELİKTE RAHİMİ KUVVETLENDİRİR. NORMAL DOĞUM YAPACAK OLANLAR, DOĞUMA BİR AY KALA HER GÜN BİR ÇAY BARDAĞI SICAK SUYA 1 KARANFİLİ 5 DAKİKA DEMLEYİP İÇERLERSE DOĞUMLARI DAHA KOLAY OLUR.

SAFRAN: YUMURTALIKLARI GELİŞTİRMEDE ETKİLİDİR. HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. AYRICA SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR. YEMEK YENECEĞİ ZAMAN ÜSTÜNE SERPİLİR. (0. 5 MG)

ŞERBETÇİOTU: BOL KADINLIK HORMONU İHTİVA EDER. BİR LİTRE SUYA 30 GR ATILARAK 10 DAKİKA DEMLENDİRİLİR. GÜNDE 3-4 BARDAK İÇİLİR. AYRICA İYİ UYKU VERİR.

TARÇIN: HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR. BEYAZ AKINTIYI GİDERİR. VÜCUDUN DAYANIKLILIĞINI ARTIRIR. BİR BARDAK SUYA YARIM KAHVE KAŞIĞI KATILIP İÇİLEBİLİR.

NANE: HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. TAZE OLARAK SALATALARA EKLENEREK YENEBİLİR. BİR LİTRE SUYA 10 GR KONARAK DEMLENİR, BU KARIŞIM SU YERİNE İÇİLEBİLİR. SANCILI REGL DÖNEMLERİNDE NANE ÇAYI RAHATLATICIDIR.

BİBERİYE: TÜM HORMON VE SALGI BEZLERİNİN DENGELİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. KANSIZLIK VE ZAFİYETİ GİDERİR. ÖZELLİKLE HANIMLARDA BEYAZ AKINTIYI KESER.

ZAHTER: CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR. ZİHİN YORGUNLUĞUNU GİDERİR. RUHEN VE BEDENEN CANLILIK VERİR. KEKİK GİBİ KULLANILIR. TOZ HALİNDE YEMEKLERİN ÜZERİNE SERPİLİR

PAPATYA: DÜZENLİ ADET GÖRMEYİ SAĞLAR. HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. GÜNDE İKİ- ÜÇ BARDAK İÇİLİR. BİR BARDAK SUYA 5 ADET PAPATYA UFALANIP 10-15 DAKİKA DEMLENİR.

REZERYAN: HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. HAMİLE KALMAYA YARDIMCI OLUR. ET, FASULYE, LAHANA GİBİ YİYECEKLERİN ÜZERİNE BİR KAHVE KAŞIĞI KONUR.

ADAÇAYI: HORMON EKSİKLİĞİNİ GİDERİP HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. BİR BARDAK SICAK SUYA ÜÇ YAPRAK ADAÇAYI BEŞ DAKİKA DEMLENDİRİLİP İÇİLİR. KALBE DE İYİ GELİR. SIKÇA İÇİLDİĞİNDE TÜM BEDENİ GÜÇLENDİRİR. DÖLYATAĞI HASTALIĞI OLAN HANIMLARIN ARASIRA ADAÇAYI OTURMA BANYOSU YAPMALARI İYİ OLUR. OTURMA BANYOSU İÇİN; İKİ AVUÇ DOLUSU YAPRAK ADAÇAYI SOĞUK SUDA GECE BOYUNCA BEKLETİLİR. ERTESİ GÜN KAYNAMA NOKTASINA KADAR ISITILIP BANYO SUYUNA EKLENİR. BANYO SUYU BÖBREKLERİN ÜSTÜNE KADAR ÇIKMALIDIR.

BİRA MAYASI: BÜTÜN SALGI BEZLERİNİ UYUMLU OLARAK ÇALIŞTIRIR.

HARDAL : BÜTÜN HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.

KİMYON : SİNİR SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİR ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR.

YULAF EZMESİ: HORMONLARI DÜZENLER. VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTIRIR. SABAHLEYİN KAHVALTIDA YENDİĞİNDE GÜN BOYU TOK TUTAR. AKŞAMLARI SALEP GİBİ İÇİLİP YATILABİLİR.

VANİLYA: CİNSEL GÜCÜN ARTMASINA NEDEN OLUR. VÜCUDU VE SİNİRLERİ GÜÇLENDİRİR. DEPRESYONA İYİ GELİR.

ÇAM FISTIĞI : HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. PORTAKAL ELMA, ARMUT GİBİ MEYVA VEYA BİR SEBZE ÜZERİNE YENMELİDİR. YOKSA PEKLİK YAPABİLİR. TEK BAŞINA YENMEMELİDİR.

SUSAM: TAHİN OLARAK YENMELİDİR. TÜM ORGANLARIN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR.

AYÇEKİRDEĞİ: BOL ''E'' VİTAMİNİ VE ''PROTEİN'' İHTİVA EDER. CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. AYÇİÇEK YAĞINDA DA ''E'' VİTAMİNİ VARDIR. BÜTÜN YEMEKLERDE RAHATLIKLA KULLANILABİLİR.

ÇÖREKOTU : TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. . ÇORBA, EKMEK, PİDE VE KURABİYE ÜZERİNDE EKİLEREK YENİR. GÜNDE BİR TUTAM YETERLİDİR.

DEFNE: BÖBREK ÜSTÜ BEZLERİNİN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. HER TÜRLÜ ET VE BALIK YEMEĞİNDE KULLANILABİLİNİR.

KARABİBER: TÜM VÜCUDU UYARIR. KADINDA VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. KANSIZLIĞI GİDERİR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.

ACI KIRMIZI BİBER: TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. VÜCUTTAN SU BOŞALTIR. KADINLARDA VE ERKEKLERDE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.

KİŞNİŞ: KADINLARDA ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. TÜM HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. BEBEKLİ ANNELERİN SÜTÜNÜN ARTMASINI SAĞLAR.

ZENCEFİL: TÜM VÜCUDU UYARARAK BEDENEN VE RUHEN GÜÇ KAZANDIRIR. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.

KEKİK: KADINLARDA REGL ZAMANINDA AĞRISIZ KRAMPSIZ GEÇMESİNE YARDIM EDER. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. KEKİKLE KARIŞTIRILMIŞ BAL YENMESİ ORGANİZMAYI GÜÇLENDİRİR VE DENGEYE KAVUŞTURUR.

FESLEĞEN: KADINLARDA ADETİN DÜZENLİ VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. HAMİLE KADINLARIN DOĞUMUNU KOLAYLAŞTIRIR.

ÖKSEOTU: HORMON DENGESİNİ DÜZENLER, KAN BASINCINI DENGELER, MENAPOZ DÖNEMİNDEKİ SIKINTILARI DA RAHAT ATLATMAYA YARDIMCI OLUR. TAZE BİTKİ ÖZSUYU ÇOK DEĞERLİDİR. ÖKSEOTU GÜZELCE YIKANARAK NEMLİ DURUMDA MİKSERDE SIKILMALIDIR. BU ÖZSUDAN 25 DAMLA BİRAZ SUYUN İÇİNDE KAHVALTIDAN YARIM SAAT ÖNCE VE YATMADAN ALINMALIDIR.

CİVANPERCEMİ: ADET KANAMALARI DÜZENSİZLİKLERİNDE ÇAYININ İÇİLMESİ İYİ GELİR, YUMURTALIK İLTİHAPLANMALARINDA OTURMA BANYOLARI ALINIR. DÖLYATAĞI KAYMASINDA, MİYOMLARIN GİDERİLMESİNDE DE OTURMA BANYOLARI BAŞARI İLE KULLANILIR.

ARSLANPENÇESİ: ADETGÖRME DÜZENSİZLİKLERİ, RAHİM AKINTISI, RAHİM ŞİKAYETLERİ, MENAPOZ ÇAĞINDA ETKİLİDİR. DÜŞÜK YAPMAYA YATKIN KADINLARDA BEBEĞİN RAHİMDEKİ DURUMUNU GÜÇLENDİRİR.

SARIBALLIBABA: DÖLYATAĞI GEVŞEKLİKLERİNDE DÖLYATAĞI KASLARI YORGUNLUKLARINDA YARARLIDIR. 3 AYDAN İTİBAREN İÇİLMELİDİR. RAHİM VE ADET DÜZENSİZLİKLERİNDE GÜNDE İKİ FİNCAN ÇAYI YETERLİDİR. SİNİRSEL UYKUSUZLUKLARDA VE TÜM KADIN HASTALIKLARINDA BAŞARI İLE KULLANILIR.

ÇOBANÇANTASI: DÖLYATAĞI KANAMALARINDA ETKİLİDİR

ARKADAŞLAR BUNLARDA NE KADAR KULLANMAMIZ GEREKTİĞİNİ BELİRTİYOR

REZENE: BİR BARDAK SICAK SUYAYARIM KAHVE KAŞIĞI KONARAK ÇAY GİBİ GÜNDE 2-3 BARDAK İÇİLİR.

SALEP: BİR LİTRE SUYA 5 GR KONULUR. SICAK SUYA TARÇIN EKİLEREK ETKİSİ ARTIRILIR.

TARÇIN: BİR BARDAK SUYA YARIM KAHVE KAŞIĞI KONUR VR ŞEKER KATILARAK İÇİLİR. GÜNDE ÜÇ BARDAK İÇİLEBİLİR.

TARHUN OTU: TAZE OLARAK SALATA İÇİNDEDE KULLANILIR. BİR BARDAK SUYA172 ÇAY KAŞIĞI DEMLENİP GÜNDE 2-3 BARDAK İÇİLİR.

ŞERBETÇİOTU: BİR LİTRE KAYNARSUYA30 GR KONUR10 DAKİKA DEMLENİP GÜNDE 3-4 BARDAK İÇİLİR.

ADAÇAYI : BİR BARDAK KAYNAR SUYA 2 YAPRAK KOYUP 10 DAKİKA DEMLENİR YEMEKLERDEN ÖNCE BİRER BARDAK İÇİLİR.

ANASON: BİR BARDAK KAYNARSUYABİR KAHVE KAŞIĞI KARIŞTIRILIR. 10 DAKİKA SONRA ŞEKER KONUP İÇİLİR. GÜNDE İ2-3 BARDAK YETERLİDİR. REGL OLUNCA VE HAMİLE İKEN İÇİLMEMELİDİR.

DEREOTU: BİR BARDAK SICAK SUYA BİR KAHVE KAŞIĞI KOYUP 10 DAKİKA BEKLEYİP SÜZÜLÜR. GÜNDE 2-3 BARDAK YETERLİDİR.

PAPATYA: BİR BARDAK SICAK SUYA 5 ADET PAPATYA UFALANIP KOYULUR 5-10 DAKİKA DEMLENİP İÇİLİR. GÜNDE İKİ BARDAK YETERLİDİR.

FESLEĞEN: BİR BARDAKSUYA BİR KAHVE KAŞIĞI KONUP 10 DAKİKA DEMLEYİP SÜZÜLÜR. GÜNDE 2-3 BARDAK YETERLİDİR.

KARANFİL: BİR ÇAY BARDAĞI SICAK SUYA BİR DİŞ KARANFİL TOZ HALİNDE DÖVÜLÜP KONUR. ŞEKER KOYUP İÇİLİR.

KEKİK: BİR ÇAY BARDAĞI KAYNAR SUYA YARIM KAHVE KAŞİĞİ KEKİK KONUR BEŞ DAKİKA SONRA SÜZÜLÜP İÇİLİR. GÜNDE 2-3 BARDAK YETERLİDİR.

KİMYON: BİR ÇAY BARDAĞI SUYA YARIM KAHVE KAŞIĞI TOZ KİMYON KARIŞTIRILIP İÇİLİR. YEMEK ÜZERİNE İÇİLMESİ GEREKİR.

KİŞNİŞ: YARIM KAHVE KAŞIĞI TOZ KİŞNİŞBİR BARDAK SUYA KARIŞTIRILIR. YEMEK ÜZERİNE İÇİLMESİ GEREKİR.

BİBERİYE( KUŞDİLİ) : BİR LİTRE SICAK SUYA BİR TATLI KAŞIĞI TOZ BİBERİYE KONUR. GÜN BOYU SU YERİNE İÇİLİR.

LAVANTİN: YARIM LİTRE KAYNAR SUYA BİR KAHVE KAŞIĞI,BİR LTRE SUYA DA 5 GR KADAR KONURON DAKİKA DEMLENİP İÇİLİR. İKİ YEMEK ARASINDA İÇİLMESİ GEREKİR DEVAMLI İÇİLMEMELİDİR. KUSMA YAPAR. REGLİN ZAMANINDA VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR.

NANE: BİR LİTRE SUYA 10 GR KONUP DEMLENİR VE SÜZÜLÜR. SU YERİNE İÇİLİR.

MERCANKÖŞK: BİR BARDAK SUYA BİR KAHVE KAŞIĞI KONUR 10 DAKİKA DEMLENİR VE İÇİLİR GÜNDE 2-3 BARDAK YETERLİDİR.

BUNLARDA EŞLERİMİZ İÇİN

ANASON VE SU: Bir çay bardağı sicak suya yarım kahvekaşığı anason konur.5 dadkika bekletilir süzülüp içilir.

PİRİNÇ ,ŞEKER,SÜT- BU KISACA SÜTLAÇTIR: Bol bol yenilmesi gereklidir

ISIGAN OTU VE SU: 4 bardak suya 3 tutan ısırgan otu konur.10 dakika kaynatılıp süzülür ve içilir.

Yemek sırasında bir tatlı kaşığı kuvvet macunu ve bir çorba kaşığı andız pekmezi alınması tavsiye edilir.

RAHMİ GÜÇLENDİREN VE DÜŞÜK İHTİMALİNİ AZALTAN BİTKİLER

AHUDUDU
- Ahududu yaprakları gebelik süresince dölyatağı dokularını güçlendirir,
- Döl yatağı kaslarının kasılmasını önler ve doğum sırasındadaki kanamaların
- Belirli sınırları aşmasını önler. Bu etkilerden yararlanabilmek için tüm gebelik
- Süresince düzenli biçimde içilmesi gerekir.

KULLANIM BİÇİMİ :
Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış yaprak, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10-15 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde en az 2-3 bardak içilebilir. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

BÖĞÜRTLEN
Düşük olasılığına karşı döl yatağını güçlendirmek için, gebelik süresi boyunca günde 1-2 bardak böğürtlen yaprağı çayı içilebilir.

KULLANIM BİÇİMİ:
Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak (veya bitki karışımı), orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak içilebilir. Bitkinin bilinen her hangi bir yan etkisi yoktur.

slm bebiş ben yelda
senın yaşadıgın sorunun benzerını ben yaşıyorum 1.5 yıllık evlıyımbenım yumurtalarım küçük ve çatlamıyo neyse büyütücü hap kulanıyorum kıst yapıyo olmuyo gecıkıyo günüm sonuç hayal kırıklıgı sonunda doktr. degıştırdım işinde baya bır uzman tanınmış bır doktor benden ve eşimden tahlıl ıstedı benım sonuçlar çok ıyı ama eşimde ıltıhap çıktı 75 mılyon ama bır kısmı cansız ve ılac kulanıyo şuan dr bıze söledıgı sıze ılac tedavısı ypmıyacam aşılama yapacam dedı eşimde bende ılçlarımızın bıtmesını beklıyorum yanlız ge-cen sene bır gebelık yaşadım sonra olamdı bende senın gıbı korkuyorum allah kolylık versın sanada banada

fındık badem yeşil yapraklı sebzeler ve en önemlisi domates çok yararlıymış bizim gibilere mutlaka yiyelim ben 2 gündür devamlı yiyorum eeskiden canım isteyince yiyordum
birde aç karnına 1 çay kaşığı sabahları çörek otu yiyince kistleri parçalıyormuş ben denedim ama midem acayip bulandı.

ben 4,5 yıldır pko olduğumu biliyorum.evli değilim o nedenle doğun kontrol hapı kullanmadım onun yerine başka bir ilaç verdi doktorum.3 yıl boyunca o ilacı kullandım.aralarda bıraktım düzene girmiş mi diye ama malesef sonuç hüsran.şimdi ilacı bırakalı 1 yılı geçti ilaçsız bazen azda gelse adet görüyorum tabi bazen gecikmelerde oluyor ama mutlaka görüyorum.inşallah bu düzenim bozulmaz.ilk öğrendiğimde bunalımdaydım ama şimdi rahatım.artık tıp çok ilerledi ilerde bebek istediğimizde emin olun mutlaka istediğimizi alıcaz Allah'ın izniyle.stres yapmamak lazım bu daha çok etkiler bizim hastalığımızı.

birde her hastada belirtiler farklı oluyormuş.ben ideal kilomdayım ve tüylenmemde pek fazla değil.yüzümde biraz sivilce oluşuyor o kadar.doktorda şaşırmıştı genelde kilolu ve kıllı olunur diye ama herkeste değişik seyrediyor.internette araştırdığım kadarıyla eğer kilolu iseniz kilo vermeniz bu hastalığın tedavisinde çok yardımcı oluyor.tamamıyle düzelen bir hastalık değil bunu bilmeliyiz ama gerekenleri yaparsak en azından kontrol altında tutulur ve işimiz kolaylaşır.biraz sabretmemiz gerekiyor.hiç kimse moralini bozmasın lütfen.sizleri seviyorum herkese acil şifalar acil bebekler ve sabır diliyorum bayanlar.

teşekkürler cnm bende pco ilk genç kızken olmuştum bendede kıllanma hiç olmadı kilo artışıda olmadı doktor muhtemelen yumurtlamana vurur dedi evlenince anlıcaz dedi gerçektende yumurtlamam yok

bendede var yumurtlama eksikliği ama bazı aylardada yumurtlama belirtileri görüldü.aynen evlenince sıra yumurtalara gelcek :KK70: tavuk gibi.dert etmeyin yaw her şeyin çaresi var.

kızlar merhaba size bişi sorucam belki bileniniz vardır.doktorum adetinin 3. günü gel hormonlarına bakalım dedi nerden ve nasıl bakıyolar bileniniz varmı?

kızlar merhaba size bişi sorucam belki bileniniz vardır.doktorum adetinin 3. günü gel hormonlarına bakalım dedi nerden ve nasıl bakıyolar bileniniz varmı?

selam perçe adetin 2.veya3.günü koldan kan alınarak hormon değerlerine bakılıyor.Banada yapıldı sen sadece labratuarda kan vereceksin...

Bendede Pco Rahatsizliği Var. 6 Kere Aşilama Yapildi. Ama Sonra Kendiliğinden Hamile Kaldim Ve Oğlum Var. Yani Yaşin 23 şimdi Kendini Harab Etme. Bende Ilk Duydupğumda şok Olmuştum. Kendimi çok Kötü Hissetmiştim. Ama Allah Dualarimi Kabul Etti. Belki Bir Süre Sonra Bir Daha Düşüneceğim. O Günleri Unuttum Bile . Inşallah Seninde Bir Bebişin Olur.

mrb canım bendede polikistik over var iki kere aşılama yapıldı sonuç alamadım çok üzgünüm tedaviye ara verdik psilolojikman yıprandım.allah bebeğinin acısını göstermesin muradına ermen ne güzel herkese nasip etsin rabbim

sağol canım ya ben alttanda bakıyolar diye duydum ama o yüzden tuhaf gedli adetlliyken bakmaları bana.peki hormonlarda bişi çıkmazsa neye bakıyolar yani dier aşama ne acaba

Arkadaşlar Bu Tedavi Işine Başlayacaksaniz Alttan Bakma üstten Açma Rahatsizlik Gibi şeyleri Birakin. Bende Ilk Başta çok çekiniyordum. Sonra Bir Baktim Bir Sürü Bayan Benim Gibi çocuk Için Uğraşiyor. Rahatladim. Aşilama Yapilacaği Zaman Gün Aşiri Vaginal Ultrason Yapiliyor. Utrasonda Karindan Ancak Bebek 2 Aylikken Görülebiliyor.
Gelincik Inşallah Sende Bebeğine Kavuşursun Canim. Inan öyle Güzel Bir Duyguki Yolunda Her Tür Sikintiya Katlanilir. Pko Lu Bir çok Kadin Hamile Kaliyor. Yalniz Tek Sir çocuğum Olmuyor, Ben Hamile Kalamayacağim, şöyle Böyle Bunlari Hayatimizdan çikaralim. Herklese Açiklama Yapmak Zorunda Değiliz. Hepimize Allahtan Hayirli, Sağlikli Evlatlar Diliyorum.

sağol canım ya ben alttanda bakıyolar diye duydum ama o yüzden tuhaf gedli adetlliyken bakmaları bana.peki hormonlarda bişi çıkmazsa neye bakıyolar yani dier aşama ne acaba

perçecim hormonlarında bir dengesizlik olursa sana ona göre ilaç tedavisi uygular.Bende fazla dengesizlik yoktu ilk iki ay diana35 kullandıktan sonra yumurtlama ilacı vermişti.Benim adetlerim son aylarda kendiliğinden düzene girdi.2hafta önce kürtaj oldum bebeğim karnımda öldüğü için biraz önce doktordan geldim yine yumurtlamam kendiliğinden olmuş doktorum galiba artık bu hastalıktan kurtulacağımı söyledi:sm_cool:

X