Doğuma Hazırlık bebişi ters duranlar düzeldimi neler yaptınız

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

snur42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.736
11
arkadaşlar 31 hafta5 günlük hamişim
bebişim ters duruyor ve bu nedenle normal doğum olmayacak düzelmezse.
ben sezaryan istemiyorum asla:1no2:
şimdi dr.umun tavsiyesiyle bol bol yürüyorum ama.
yakın bi arkadaşınki dönmedi ve sezaryan oldu:gitme:
sizler neler yaptınız sizce dönermi bebişim yürümek haricinde bildiğiniz bi yöntem varmı
vaktinizi aldıysam özürdilerim

Merhaba canım benim oğlumda dönmedi daha. Biz bugün 35+3 olduk. Yarın dr gidecem.Ben zaten sezeryan istiyordum.Suyunda da azalma var ayın 24-25 gibi alabilirim duruma göre dedi. yarın kendi dr yokmuş başka bir dr gidecem haftaya bakalım kendi dr gelince ne diyecek.İyice azalttık artık. Allahım sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım bebişlerimizi.Sağlıklı günler.

dönmedi demek ...ya ben kendimi normal doğuma okadar çok hazırladım ki
sezaryan bana çok acayip geliyor...inş. benim oğluşum döner

28. haftamda gittiğimde doktor bebeğimin boynuna 2 kez kordon dolandığını, bu yüzden dönmeyebileceğini söylemişti. Ama 32. haftada döndüğünü, kordonun da normal doğuma bi engeli olmadığını söledi. Sizlerinki de her an dönebilir. Üstelik ben öle yürüyüş falan da yapmadım. Tam tersine sezeryana alıştırmıştım kendimi. Şimdi tekrar normal doğuma alıştırmaya başladım. :)

Maksimen canım benim bebiş kaç aydır normal doğum pozisyonundaydı. Bu ay makat duruşunda. Doktor değişir daha belli olmaz dedi. Son ana kadar normal mi sezeryan mı belli olmaz, bu bebeğe ve senin çatına bağlı dedi. Ben de dönmesi için dua ediyorum. Elimden de bi şey gelmiyo.

Maksimen canım benim bebiş kaç aydır normal doğum pozisyonundaydı. Bu ay makat duruşunda. Doktor değişir daha belli olmaz dedi. Son ana kadar normal mi sezeryan mı belli olmaz, bu bebeğe ve senin çatına bağlı dedi. Ben de dönmesi için dua ediyorum. Elimden de bi şey gelmiyo.

canım seninkide döner inş. yadr.da son ana kadar beklcez dedi zaten.
ama benim rahmim kalp şeklinde olduğu için dönmesi zormuş biraz
allahtan umut kesilmez

bebeğin karakterine bağlıyorum bu durumu,hamileyken kızım doğum pozisyonuna döndü bi daha da orda kaldı.koca kafasıyla aşağıda daha rahat etmiş sanırım.Ama çatım dardı,bebek iriydi normal doğum olmadı maalesef..doğum pozisyonu alması da yetmedi yani.

arkadaşlar 31 hafta5 günlük hamişim
bebişim ters duruyor ve bu nedenle normal doğum olmayacak düzelmezse.
ben sezaryan istemiyorum asla:1no2:
şimdi dr.umun tavsiyesiyle bol bol yürüyorum ama.
yakın bi arkadaşınki dönmedi ve sezaryan oldu:gitme:
sizler neler yaptınız sizce dönermi bebişim yürümek haricinde bildiğiniz bi yöntem varmı
vaktinizi aldıysam özürdilerim

BEN 33 haftalık hamileyim.geçen hafta dr ters durduğunu söyledi.Bu sabah dr a gittim dönmüş,normal doğum olabilir dedi..Tekrar ters döner mi diye sordum,dönebilir dedi.Yani kısmet bakalım ne olacak bende normal doğum istiyorum

Bir de arkadaşlar dr a "normal doğum istiyorum " dedim..Dr son haftalarda çatı muayenesi yaparız müsaitsen normal doğum olur dedi.Sizin dr larınız alttan muayeneden bahsediyor mu ?bana tuhaf geldi bu durum ya

canım benim 34 te döndü
yürüdüm biraz doğru etkisi olmuşmudur bilmem
dr um 36 ya kadar dönmezse kendi doğum pozisyonunu seçmiş olacaktır demişti
kasma bence dönme imkanı çok yüksek
bebeklerin en rahat ettiği pozisyon aslında bu

walla bugun gıttım doktora 29 un ıcındeyım bas assagıdaydı
ama buna guvenme daha cok doner degısır dedı...

canım benim 34 te döndü
yürüdüm biraz doğru etkisi olmuşmudur bilmem
dr um 36 ya kadar dönmezse kendi doğum pozisyonunu seçmiş olacaktır demişti
kasma bence dönme imkanı çok yüksek
bebeklerin en rahat ettiği pozisyon aslında bu

inş döner ya bende yürüyorum bol bol

benimki 27 den itibaren baş aşağıydı , ama bu hafta dönmüş yani sırtı aşağı bakıyo kafası sağ tarafımda dr da şaşırdı..:uhm:37. haftamdayım..gerçi ben zaten sezeryan olucam baştan beri korktuğum için sezeryan istiyordum,ama demekki normal istesem bile olmıcakmış...fisfisfis son haftalarda bile dönebiliyor bebek,bebeği ters duranlar üzülmeyin dönceği varsa dönüyo zaten..benimki tersine döndü:1rolleyes: oğlak burcu ,şimdiden başladı inatlaşmaya..

Ben 36 haftamdayım gecen hafta gıttıgımde donmemısdi dün doktora gittim dönmüş çok mutlu oldum kızım yola koyulmuş yani:) benim yaptığım tek taktik kızımla konuşmak oldu oda beni dinledive döndü:) inşallah başka bişe olmazda normal olur.

Bir de arkadaşlar dr a "normal doğum istiyorum " dedim..Dr son haftalarda çatı muayenesi yaparız müsaitsen normal doğum olur dedi.Sizin dr larınız alttan muayeneden bahsediyor mu ?bana tuhaf geldi bu durum ya

35 haftalığım,önümüzdeki hafta muayenem var,benim de doktorum alttan muayene edip normal doğuma müsaitmisin bakıcam dedi.ben de size soracaktım alttan muayene yaparmı her doktor.neye göre karar verecek merak ediyorum,kendimi normal doğuma çok hazırladım inş bi aksilik çıkmaz şuana herşey normal gitti.

canım seninkide döner inş. yadr.da son ana kadar beklcez dedi zaten.
ama benim rahmim kalp şeklinde olduğu için dönmesi zormuş biraz
allahtan umut kesilmez

maksımencım bende 32+6 gunluk hamıleyım,benım bebegımde normal dogum pozısyonunda,kıme sorsam donmez o oyle kalır dıyolar.Insallah senınkı bır ınatla donerde ıstedıgın sekılde olur dogumun

inş ya dönsün bebişim
banada dönmez diyen çok ama kimiside döner diyor
bakalım görücez zamanla

benınde aynı sey basımda bebşim ters duruyor 36 haftalık olduk enson 34 haftallıken dr gıttık ıkı hafta ıcınde donerse doner yoksa daha donmez dedı bencede bebegın karkterı ıle ılgılı suana kadar onmedı sezeryan olcaz gorunen

herşeyin hayırlısı bunda da vardır bir hayır:)
Bebekler en son 36. haftada son pozisyonu alırmış, sonrasında dönmesi zormuş.ama 30-35. haftalarda pozisyonu değişiyormuş.

Şu açıdan bakın, eskiden olsa Allah korusun çok zor bir doğum olacaktı, şimdi ise bu durumu görüp ona göre doğum yapılabiliyor:)

35 haftalığım,önümüzdeki hafta muayenem var,benim de doktorum alttan muayene edip normal doğuma müsaitmisin bakıcam dedi.ben de size soracaktım alttan muayene yaparmı her doktor.neye göre karar verecek merak ediyorum,kendimi normal doğuma çok hazırladım inş bi aksilik çıkmaz şuana herşey normal gitti.

her doktor yapmıyo ama yapması da iyi bişey bende normal doğum istiyodum muayene de anlaşıldıki doğum kanalım çok dar ve aşağıda doktorum normal doğum taraftarı bi doktordu ama eğer normal yaparsak senide bebeğide sıkıntıya sokarız dedi sezeryana karar verdi bebeğim için en iyisi neyse o olsun dedim ve sezeryan oldum nasıl olursa olsun korkmayın arkadaşlar bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah!

X