Üşütmeye ne iyi gelir ? Çok acil..

bensiz_sewme

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2009
207
18
35
üşütmeye yaptığınız şeyler var mı nane limon gibi

annem üşütmüş vücudunun heryerinin ağrıdığını söylüyor. cevaplarınızı bekliyorum

bence annen grip olmuş olabilir, ateşine bak, ateşide varda sıkı sıkı ört terlet bence, sonra bi banyo, iyi gelir,

tabii annenin yaşını bilmiyorum yaşlıysa yapma

geçmiş olsun

annenizi hemen acile götürün muhtemelen ateşi vardır. şayet ateşi yoksa gripin alsın terletin annenizi baya terlesin ama terle atar vücudundan. viks sürün göğsüne boğazına sıcak havlu sarın. ıhlamur yapın zencefil tarçın bal limon karıştırıp içsin anneniz. tavuk suyuna çorbada iyi gelir. boğazı ve ciğerlerinde ağrısı varsa sahlep çok iyidir. evde yoksa muhallebi yapın nişastalı. ılıkken yerse boğazın ve göğsün ağrısını alır.evde vitamin varsa vitamin alsın. yoksa portakal limon greyfurt gibi meyvelerin suyunu sıkıp içirin. geçmiş olsun...

bence annen grip olmuş olabilir, ateşine bak, ateşide varda sıkı sıkı ört terlet bence, sonra bi banyo, iyi gelir,

geçmiş olsun
kız ateşi varsa terletmek için örtündüğünde ateşi daha çok çıkar iç organları zarar görür alsanaalsanasmile

kız ateşi varsa terletmek için örtündüğünde ateşi daha çok çıkar iç organları zarar görür alsanaalsanasmile

ay canım geçen hafta eşim ağır grip oldu, ateşi vardı ve titriyordu üşümekten, bi güzel terlettim onu, sonra banyosunu yaptı, ateşide düştü, üşümeside geçti, ne biliyim
ama haklı olabilirsin tabii, yanlış bi tavsiye vermek istemem
bilmiyorumkismile

geçmiş olsun

cevap için çok teşekkür ederim canım a.s.
grip değil sanırım sadece vücudu ağrıyo üşüttüğünü söylüyor ateşi fazla yok
sicak su torbasıyla falan terletmeye çalıştık biraz terledi yatıyo şimdi

Son düzenleme:
ay canım geçen hafta eşim ağır grip oldu, ateşi vardı ve titriyordu üşümekten, bi güzel terlettim onu, sonra banyosunu yaptı, ateşide düştü, üşümeside geçti, ne biliyim
ama haklı olabilirsin tabii, yanlış bi tavsiye vermek istemem
bilmiyorumkismile
ateşi düşürmeye çalışır soyarlar hani insanı hatta çok yükseldiğinde buzlu küvete sokarlar. annelerimiz bizi ateşlenince ılık duşa sokardı ..
terlemek gerçekten çok çok iyi ama ateşliyken zararlı diye biliyorum. sende yapma bi daha kocana kız kaşık düşmanı mısın-tatlicadiarzu-

annenizi hemen acile götürün muhtemelen ateşi vardır. şayet ateşi yoksa gripin alsın terletin annenizi baya terlesin ama terle atar vücudundan. viks sürün göğsüne boğazına sıcak havlu sarın. ıhlamur yapın zencefil tarçın bal limon karıştırıp içsin anneniz. tavuk suyuna çorbada iyi gelir. boğazı ve ciğerlerinde ağrısı varsa sahlep çok iyidir. evde yoksa muhallebi yapın nişastalı. ılıkken yerse boğazın ve göğsün ağrısını alır.evde vitamin varsa vitamin alsın. yoksa portakal limon greyfurt gibi meyvelerin suyunu sıkıp içirin. geçmiş olsun...

acillik kadar kötü değil ama gidelim desek kendisi gitmez zaten
gripin yok evde :1no2: ama üşütmeye iyi gelecek bir ilaç içti
ateşi fazla yok terlettik biraz sıcak su koyarak. terledikten sonra sırtına sıcak havlu koydum
zencefil karabiber bal su karışımı yaptım içti onu
tavuk ya da tavuk suyu da yok yarın alır yaparım inş
sahlep var evde onu yaparım aklıma gelmemişti hiç. teşekkür ederim
vitaminde var o da aklıma gelmemişti
portakal yedirdim 1 tane

canım cevabın ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim a.s.

X