folik asit ilacı hakkında

C

cadi52

Ziyaretçi
arkadaşlar hepimiz folik asit kullanıyoruz dimi bakın bu ilaç çok önemli imiş hatta hamile kalmadan 3 ay önceden başlanması gerekiyormuş özellikle sigara içen arkadaşlar için.gerçi ben hamileliğin 1ayında başladım bende geç öğrendim ama telafi etmeye çalışıyorum .bide doktorunuz vitamin ilaçları verdimi hangi ilaçları kullanıyorsunuz :1rolleyes:

bende elevit kullanıyorum canım:emir_bebek:

Ben bir senedir folik asid kullanıyorum.. Bir senedir bebek istiyorduk..Kısmet şimdiymiş..:nazar::içelim:

Benim bütün kan değerlerim normal çıktığından doktorum başka bir vitamine şimdilik gerek duymadı.. Sadece taze meyve ve sebzeden vitaminini almaya gayret et dedi..
Tabi bu ara olan bulantılar yüzünden iyi beslenemiyor olsam da vücudum idare edecek artık depolarla yerimseniben

Ben bir senedir folik asid kullanıyorum.. Bir senedir bebek istiyorduk..Kısmet şimdiymiş..:nazar::içelim:

Benim bütün kan değerlerim normal çıktığından doktorum başka bir vitamine şimdilik gerek duymadı.. Sadece taze meyve ve sebzeden vitaminini almaya gayret et dedi..
Tabi bu ara olan bulantılar yüzünden iyi beslenemiyor olsam da vücudum idare edecek artık depolarla yerimseniben

ne güzel vitamine ihtiyacının olmaması kendine iyi bakıyosun galiba benim rengim filan gitti normaldede vitaminsizdim doktor vitamin ilaçları düşük önleyici ilaç folik asit filan verdi ileride yine çoğaltır galiba ben pek meyve yiyemiyorum ama şimdi mecbur günde 1 tane yiyorum işte sen başka neler yiyorsunki ?:emir_bebek:

bende folic plus kullanıyorum.üç aydan sonra vitamin ve demir desteğine başlıyacağım.

bende folic plus kullanıyorum.üç aydan sonra vitamin ve demir desteğine başlıyacağım.

güzel seninde demekki şimdilik vitamin ihtiyacın yok ama dikkat et hergün süt iç yoksa dişlerimizden oluruz aman dikkat sen yinede vitaminli şeyler ye tamammı bebiş ve sen sağlıklı ol .:nazar:

ne güzel vitamine ihtiyacının olmaması kendine iyi bakıyosun galiba benim rengim filan gitti normaldede vitaminsizdim doktor vitamin ilaçları düşük önleyici ilaç folik asit filan verdi ileride yine çoğaltır galiba ben pek meyve yiyemiyorum ama şimdi mecbur günde 1 tane yiyorum işte sen başka neler yiyorsunki ?:emir_bebek:

canım benim eşim beslenme konusunda çok itinalı davranıyor.. evlendiğimiz günden beri her gün bir bardak light süt içiyorum.. Ben unutsam eşim getiriyordu.. şimdi süte biraz ara verdim..yoğurt peynirle idare ediyorum..
Her sabah kahvaltıyı hiç atlamadım.. çayı şekersiz ve çok açık içerim.. şimdilerde de bir sabah portakal suyu taze sıkılmış bir sabah ıhlamur ballı içiyorum ve yumurta mutlaka yiyorum ... gün içinde portakal ayva elma.. mevsimde ne meyvası varsa her zaman yerdim yiyorumda şimdi... bir de gün içinde bir tabağım var badem,ceviz,kuru erik,kuru kayısı,kuru incir,fındık.Bunlardan iki üç adet yemeye özen gösteriyorum..Bulantılar beni pek fazla sarsmadı o yüzden de herşeyden yemeye gayret ediyorum... doktorumda kendini çok zorlama yemek için dedi.. Şimdilik depolardan idare eder bebek dedi.. Depoyu da sağlam tutmuşum :dance:...
Allah a şükür şimdilik yemek konusunda pek sorunumuz yok..
Allah hepimize sağlıklı bebişler versin inşallahh:nazar:a.s.

canım benim eşim beslenme konusunda çok itinalı davranıyor.. evlendiğimiz günden beri her gün bir bardak light süt içiyorum.. Ben unutsam eşim getiriyordu.. şimdi süte biraz ara verdim..yoğurt peynirle idare ediyorum..
Her sabah kahvaltıyı hiç atlamadım.. çayı şekersiz ve çok açık içerim.. şimdilerde de bir sabah portakal suyu taze sıkılmış bir sabah ıhlamur ballı içiyorum ve yumurta mutlaka yiyorum ... gün içinde portakal ayva elma.. mevsimde ne meyvası varsa her zaman yerdim yiyorumda şimdi... bir de gün içinde bir tabağım var badem,ceviz,kuru erik,kuru kayısı,kuru incir,fındık.Bunlardan iki üç adet yemeye özen gösteriyorum..Bulantılar beni pek fazla sarsmadı o yüzden de herşeyden yemeye gayret ediyorum... doktorumda kendini çok zorlama yemek için dedi.. Şimdilik depolardan idare eder bebek dedi.. Depoyu da sağlam tutmuşum :dance:...
Allah a şükür şimdilik yemek konusunda pek sorunumuz yok..
Allah hepimize sağlıklı bebişler versin inşallahh:nazar:a.s.

teşekkürler güzelim verdiğin bilgiler için bende artık başladım sağlıklı beslenmeye önceden hiç böyle şeylere özen göstermezdim yemek yemezdim zaten sadece abur cubur ama şimdi farklı her vitaminden almaya gayret ediyorum kendinize iyi bakın :1hug:

arkadaşlar hepimiz folik asit kullanıyoruz dimi bakın bu ilaç çok önemli imiş hatta hamile kalmadan 3 ay önceden başlanması gerekiyormuş özellikle sigara içen arkadaşlar için.gerçi ben hamileliğin 1ayında başladım bende geç öğrendim ama telafi etmeye çalışıyorum .bide doktorunuz vitamin ilaçları verdimi hangi ilaçları kullanıyorsunuz :1rolleyes:

Canım merhaba bende hamile kalmadan 1 ay önce folbiol folik asit kullanmaya başladım.Birde benim migren sorunum var B12 eksikliği çıkmıştı.Doktorumla konuştum B12 iğnesi vurunuyorum.Allaha çok şükür 2 aylık hamileyim 2 kez migrenim tuttu.Migren çok kötü bir hastalık allah düşmanımın başına vermesin. Belki bebişim uğurlu gelir migrenim geçer doktorum bazı hastalarımın gebe kalınca migreni geçiyo gibilerinden bişey demişti inşallah yarabbim.

Canım merhaba bende hamile kalmadan 1 ay önce folbiol folik asit kullanmaya başladım.Birde benim migren sorunum var B12 eksikliği çıkmıştı.Doktorumla konuştum B12 iğnesi vurunuyorum.Allaha çok şükür 2 aylık hamileyim 2 kez migrenim tuttu.Migren çok kötü bir hastalık allah düşmanımın başına vermesin. Belki bebişim uğurlu gelir migrenim geçer doktorum bazı hastalarımın gebe kalınca migreni geçiyo gibilerinden bişey demişti inşallah yarabbim.

işallah güzelim geçer bilirim aynısı arkadaşımdada var çok kötü işallah bebiş uğurlu gelir dikkat et kendine

ben 6 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu ondan sonra kullanmya başladım folic asiti gerçi aradada sigara içiyorumya işallah bişey olmaz

banada doktorum hamileligim ilk 3 ayinda folic plus verdi
sonrada demir destegi verdi sadece

bn bugün gittim... gerek yok dedi bana... bi de başka doktora gideyim bakalım...

güzelim başka dr gerek yok yine sen bilirsin ama folik asit ve vitamini hamileliğin ilk 3 ayında veriyorlar daha sonra demir hapına başlıyoruz.benim öyle oldu.duyduğuma görede öyleymiş.senin doktorun doğru olanı vermiş.şuan bende sadece demir hapı kullanıyorum

yaaa bendede var migren ve 3.5 4 aylık hamileyim ve çok sık baş ağrım tutuyo bunu ilaç haricinde onleyebilceğim bildiğiniz doğal bişey var mııı ararrsı olan bebeğee..................

arkadaslar ben hem megadeyn hemde folik asit hapı yutuyorum ayrıca kan surubu da kullanıyorum dr yazdı mecbur kullanmam gerekiyormus hem hayırlısı inşallah

Bende kullanmaya başlamıştım.Folbiol kullandım 1 kutu,2.kutuyu kullanırken vazgeçtim.Çok kilo yaptıya iştahda açıyo ben ilk hamilelilimdede kullanmamıştım ya ALLAH büyüktür napalım..

Hanımlar slm, Eylül ayı gibi hamile kalmayı istiyoum nasipse,
Folic Plus aldım eczaneden doktor tavsiyesi olmadan içicem, sorun olur mu sizce??

cosmopoli canım hiç bişi olmaz zaten hamilelikten önce kullanman lazım en az üç ay folik asit herkeze lazım bişi biliyosun belki mercimek burokoli sebze tebosu yani bebeğin gelişimine çok yardımcı oluyomuş bu arada dr ra gidersen zaten verir o yüzden canını sıkma ve en doğrusu içmek hamilelikten önce benim drrum zaten hamile kalmadan veriyomuş ilacı bişi olmaz yani

Tatlım çok saol ya, ben Bismillah deyip başladım bugün
İnşallah faydası olur:))

X