2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

ben de evde çalışıyorum daha doğrusu yarım saat bakıp postu seriyorum :KK37: nasıl olcak bu işler bilmiyorum kütüphanede çalışmayı deniyorum galiba bu şekilde daha verimli olacak yoksa evde çok zorlanıyorummm :KK53: :KK53:

Tarihten tıkandım kaldım ilerleyemiyorum ya kafam almıyor sanki :/ 101 soru çözdüm bugün tarihten.

Matamatikten 54 tanecik soru çözdüm dahada gidemiyorum nedense,canım eklersen sevinirim :) Matematik çözerken hiç zevk almıyorum :KK19:

soru çözen arkadaşlar çok merak ettim k bakmayın konulara ne zaman çalıştınız bitirdiniz :26:
bukadar çok soru çözüyosunuz ? bu bir taktik mi yani merak ettim ilgimi çekti :KK53::KK53::KK53:
ben harıl harıl konu çalışıyorum özet çıkarıyorum onu tekrar ediyorum o konuyla ilgili anca 30-40 soru çözüyorum diğer konuya geçiyorum :KK31: yanlışmı gidiyorum acaba ?

Pantera14 soruna cevap yazayım dedim :) ben her haftamı matematikten bir konu ve tarihten bir konuya ayırıyorum. Matematikten konu çalışırken konu anlatımlı kitapta onla ilgili ne kadar soru varsa çözüyorum. Sonra elimdeki diğer kaynaklardan aynı konu ile ilgili ne kadar soru varsa çözüyorum. Tarihten de konuya çalışıyorum bölüm sonundaki testleri çözüyorum. Aradan 1-2 gün geçtikten sonra konuyu bu sefer daha hızlıca gözden geçiriyorum ve elimdeki siğer tüm kaynaklardan o konu ile ilgili ne kadar soru varsa çözüyorum. Şu an tarihten türk islam devletlerinde takılı kaldım bu hafta vizelerimden dolayı o konuyu tekrar edemediğim için bekliyor testler de :/ matematikten sayılar, çözümleme, taban aritmetiği, böylme bölünebilme bitti. Ancak kaynaklarımdaki tüm sorular bitmedi. Haftaya kadar bunları halledip haftaya yine tarih ve matematikten birer konu seçip aynı yöntemle devam edeceğim. Konuşar elbet bitecek zmn çok. Erkn bitirme derdine girmiyorum. Aksine çok soru çözüp değişik soru şekilleri görmek benim derdim.

bende türkçe konu anlatımından konuların üstünden geçtim,sorularını çözdüm

Şimdi soru banaksını bitirmeye çalışıyorum

Bugün 50 tane türkçe soru çözdüm malsefki, toplamda 700 eder andromedacıgım :)

Herkese iyi geceler

ohhh beee soru çözmüş olmanın verdiği huzur başka oluyor arkadaş :))) ben bugün planımda daha çok soru çözmek varken maalesef 50 mat ve 30 türkçe çözebildim sadece :KK43: ama olsun bu da bişeydir diyip moral bozmadan çalışma şevkimi kırmadan yarın daha çoook çalışabilmek dileği ile veda ediyorum hepinizeee :))) mutlumuyum nee :))) mutlu kalın canlar :)

soru çözen arkadaşlar çok merak ettim k bakmayın konulara ne zaman çalıştınız bitirdiniz :26:
bukadar çok soru çözüyosunuz ? bu bir taktik mi yani merak ettim ilgimi çekti :KK53::KK53::KK53:
ben harıl harıl konu çalışıyorum özet çıkarıyorum onu tekrar ediyorum o konuyla ilgili anca 30-40 soru çözüyorum diğer konuya geçiyorum :KK31: yanlışmı gidiyorum acaba ?

Tatlım konu çalışıyor olmak soru çözmene engel olmasın, çünkü soru çözmeden konuyu uygulamaya koyamazsın. Soru çözmek de çok önemli. Benim konularım bu hafta bitti ama çalışmaya ilk başladığım günden beri bol bol soru çözmeye gayret ettim. pnr_ arkadaşımızın da anlattığı gibi ben de konu bitince konuyu çalıştığım kitapta ve elimdeki soru bankasından onunla ilgili ne kadar soru varsa çözdüm bu da her ünite için en az 150-200 soru ediyor zaten. Şimdi video izleyerek tekrarlara başladım, bir yandan da soru çözmeye devam ediyorum. :KK34:

selam arkadaşlarrr bugün kontrollerim bittii tiroid bezlerim iltihaplanmışş:KK5: bende her konu sonundaa yaklaşıkk 150 soru çözüyorum dün aksam türkçe çalıştım soruda çözdüm ama sayısını sonra paylaşırım tam aklımda değill bu ay sonuna bende konularımı bitiriyorum insallahh cok az kaldıı:KK1: ama sonra eğitim bilimlerine başlıcamm daha sonrada alan sınavınaaa:KK43::KK43: hiç bitmicek galibaa:KK52::KK52: çalış büşra çalışş:KK1::KK1::KK1:

selam arkadaşlarrr bugün kontrollerim bittii tiroid bezlerim iltihaplanmışş:KK5: bende her konu sonundaa yaklaşıkk 150 soru çözüyorum dün aksam türkçe çalıştım soruda çözdüm ama sayısını sonra paylaşırım tam aklımda değill bu ay sonuna bende konularımı bitiriyorum insallahh cok az kaldıı:KK1: ama sonra eğitim bilimlerine başlıcamm daha sonrada alan sınavınaaa:KK43::KK43: hiç bitmicek galibaa:KK52::KK52: çalış büşra çalışş:KK1::KK1::KK1:

canım geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda :)

Geçmiş olsun canım, hemen iyileşirsin umarım. :KK34:

Merhabalar arkadaşlar.. Ben kpss günlüğü tutmaya başladım gittim cok cici bi defter aldım ve o gün hangi konulara çalıştım hangilerini özetledim kaç soru çözdüm yazıyorum ve gerçekten oraya yazayım göreyim boş kalmasın bi günüm diye her gün mutlaka elime kitaplarımı alıyorum hiç bişe yapamazsam da oturup türkçe sorusu çözüyorum :)..:KK68::KK75:
Bende günlüğümden bildiyorum; Son 3 günde

Matematikte sayılar, rasyonel sayılar, denklem çözümleri, asal sayılar, faktöriyel, taban aritmetiği, ardışık sayılar bitti bazılarının ufak notları yazılacak sadece ve toplam da da 90 tane konu devamı olan testleri çözdüm.

Türkçe de; Sözcükte anlam, söz öbekleri tüm alt başlıklarıda dahil bitti özetleri yazıldı 58tane konu testi çözdüm..

Tarihte; Türklerin anayurdu, göçler, diğer türk toplulukları, islamiyet öncesi Türk devletleri kültür ve uygarlık çalıştım bir iki notu yazıcam sadece toplam da 40tane konu testi çözdüm.

Bu arada hergün 2 ders çalışıyorum ve dün evde değildim biraz soru çözümü yaptım sadece ama her gün mutlaka elime kitap alıyorum ve kızlar kitap okumayı sevmeyen ben artık kitap okuyorum cok faydası oluyor ayrıca nerdeyse 2-3 günde 1 kitap bitiriyorum..
Bunları neden yazdığıma gelince de hem listeye yazılsın istiyorum hemde ben sizin şu kadar soru çözdüm şu konu bitti dedikçe hırs yapıyorum belki de size faydam olur bu şekilde inşaAllah :KK16:

Merhabalar arkadaşlar.. Ben kpss günlüğü tutmaya başladım gittim cok cici bi defter aldım ve o gün hangi konulara çalıştım hangilerini özetledim kaç soru çözdüm yazıyorum ve gerçekten oraya yazayım göreyim boş kalmasın bi günüm diye her gün mutlaka elime kitaplarımı alıyorum hiç bişe yapamazsam da oturup türkçe sorusu çözüyorum :)..:KK68::KK75:
Bende günlüğümden bildiyorum; Son 3 günde

Matematikte sayılar, rasyonel sayılar, denklem çözümleri, asal sayılar, faktöriyel, taban aritmetiği, ardışık sayılar bitti bazılarının ufak notları yazılacak sadece ve toplam da da 90 tane konu devamı olan testleri çözdüm.

Türkçe de; Sözcükte anlam, söz öbekleri tüm alt başlıklarıda dahil bitti özetleri yazıldı 58tane konu testi çözdüm..

Tarihte; Türklerin anayurdu, göçler, diğer türk toplulukları, islamiyet öncesi Türk devletleri kültür ve uygarlık çalıştım bir iki notu yazıcam sadece toplam da 40tane konu testi çözdüm.

Bu arada hergün 2 ders çalışıyorum ve dün evde değildim biraz soru çözümü yaptım sadece ama her gün mutlaka elime kitap alıyorum ve kızlar kitap okumayı sevmeyen ben artık kitap okuyorum cok faydası oluyor ayrıca nerdeyse 2-3 günde 1 kitap bitiriyorum..
Bunları neden yazdığıma gelince de hem listeye yazılsın istiyorum hemde ben sizin şu kadar soru çözdüm şu konu bitti dedikçe hırs yapıyorum belki de size faydam olur bu şekilde inşaAllah :KK16:

Tebrik ederim, çok güzel bir çalışma düzeni oturtmuşsun canım. :KK19: Böyle devam etmeni dilerim. Soru sayıları yazarsan tabloya eklerim. :KK34: Kitaptan kastın ders kitabı değil, değim mi? Ben de son 4 günüme 3 roman sıkıştırdım, ne yapayım canım çekiyor bayılıyorum kitap okumaya. :KK1:

Ben de bugün ilk genel kültür denememi çözdüm ve 60'ta 54 doğru yaptım çok mutluyum. :KK16:

kızlar bende kpss ye evde hazırlananlardanım bi çok mat konularını yazdan bitirmiştim ama diğerlerine bakmadım hiç pazartesiye program hazırladım.
eylüldeki sınava gircem kızlar sizdemi girceksiniz
benim kitabım yok bir aya kadarda kitap alcam

kızlar maşalllah size yahu :)

Benim sorum vardı anlatım bozuklugundan türkçesi iyi olan yardımcı olabilir mi ?

1-Şu cümlede tamlama yanlışlığından kaynaklanan anlatım bozuklugu varmış göremiyorum ben :

Sanatçının, kalıcı olmak için toplumun sorunlarına da duyarlı olması gerekir.

2- Anlatım bozuklugu nedeni yanlış anlamda sözcük kullanılması, bunu da göremedim kapamak olabilir ama emin değilim:

Bazı iş adamları ekonomik kriz yüzünden servet harcadıkları fabrikalarını kapamak zorunda kaldılar.

Tarihten 60, türkçe 30, soru çözdüm

Şimdi sıra açık öğretim derslerin de

selam kızlar bende evde hazırlanıyorum kpss ye lisanstan gireceğim iktisat mezunuyum çalışmalara başladım ama pazartesiden itibaren çok çok sıkı bi çalışma beni bekliyor Allah hepimze kolaylık versin :KK16::KK16::KK16:

amin canım bende pazartesiğ başlayacağım
ama cevremde duyuyorum torpil işi falan diyorlarya cok canım sıkıyo
boşamı çalışıyorum demeden de edemiyorum

X