Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?

DIPTISDIPTIS

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
6.393
3.601
Anlaşmalı boşanmaya karar verdik ama adli tatil olmak üzere
Pazartesi dilekçe verelim diyoruz ama ne kadar sürede sonuçlanır
yani tek celsede bittiğini biliyorum ama mahkemeye çıkmamız ne kadar sürer

Son düzenleme:
adliye ye gidin direkt aile mahkemesi hakimiyle görüşmek isteyin ona bu gün olabilir mi die rica edin büyük ihtimalle kabul eder ona göre müdürde ve mahkeme katibinde işlemlerinizi yaptırın 2 saat sonra boşanmış olursun ama benim fikrime göre iş inadada binmiş olsa (tabiiki bilmediğimiz durumlar varsa ona karışamam)bu kadar acele etme bak araya adli tatilde giriyo isterseniz sadece baş vurun ne zamana verirlerse o zamana duruşma günü alın o aradada düşünmeye fırsatınız kalsın.Siniriniz geçer belki.

dıpıtısım biz eşimle ayrıldığımızda anlaşmalı boşanma yaptık .şöyle oldu. bizde 10 yıllık evliydik. zaten anlaşma için seninde bildiğin üzere 1 senenin tamamlanması gerekiyor. neyse. avukatla bir avukatta yetiyor. ortak bir protokol hazırlanıyor. ve mahkemeye başvuruyosunuz. ama mahkemenin gün vermesi önemli birde adli tatil demişsin zaten . neyse ben başımdan geçeni anlatım .
mahkemeye başvurduğumuzda bize 1 ay sonrası için gün verdiler. mahkemede ikimizden bulunması gerekliymiş çünkü anlaşmayı isteyerek zorlama olmadan imzaladık dememiz için .mahkemeye çıktık evet boşanmak istiyoruz dedik. anlaşmadaki şartları teyit ettik ve temyiz yolu açık tek celsede boşandık 15 gün içindede temyize gidilmediği için karar onandı.
Hoş sonra biz 4 ay sonra yeniden evlendik . evlenmek içinde gene mahkeme kapına vardık oda ayrı bir hikaye.
hakkında hayırlısı olsun canım ( haa bu arada yaşamış biri olarak kesinlikle acele etmemeni tavsiye ederim .bırak işler biraz ağır ilerlesin .kendine zaman ver)

Anlaşmalı boşanmaya karar verdik ama adli tatil olmak üzere
Pazartesi dilekçe verelim diyoruz ama ne kadar sürede sonuçlanır
yani tek celsede bittiğini biliyorum ama mahkemeye çıkmamız ne kadar sürer
ortada çocuk yok 3 yıllık evliyiz

aaaaaaaaaaaaa neden boşanıyorsun:sinifsinif: :sinifsinif:

evet beraber edindiğiniz malların eşyaların paylaşımı içinde bi anlaşma protokolu yazıp imzalamanız lazım, ayrıca duruşmadan çıktıktan sonra kararı temyiz etmeyeceğinize dair bi dilekçede verirseniz 15 gün kararın kesinleşmesini beklemenize gerekte kalmaz, karar hemen kesinleşip nüfusa gönderilir ve resmen boşanmış olursunuz, aslında bi avukat gitseniz o günüde çabuk alır bu işide halleder, tekrar söylüyorum işi oluruna bıraksan daha iyi edersin (ama yinede akıl vermeden edemiorum çünkü bazen insanlar olur ekonomik krizdeyiz icradan falan kurtulmak içinde böyle yollara başvuruyorlar,ınşaAllah canım sende bu yada benzeri bi durum yoktur) hakkında hayırlısı olsun çok ama çok mutlu ol.

adliye ye gidin direkt aile mahkemesi hakimiyle görüşmek isteyin ona bu gün olabilir mi die rica edin büyük ihtimalle kabul eder ona göre müdürde ve mahkeme katibinde işlemlerinizi yaptırın 2 saat sonra boşanmış olursun ama benim fikrime göre iş inadada binmiş olsa (tabiiki bilmediğimiz durumlar varsa ona karışamam)bu kadar acele etme bak araya adli tatilde giriyo isterseniz sadece baş vurun ne zamana verirlerse o zamana duruşma günü alın o aradada düşünmeye fırsatınız kalsın.Siniriniz geçer belki.

dıpıtısım biz eşimle ayrıldığımızda anlaşmalı boşanma yaptık .şöyle oldu. bizde 10 yıllık evliydik. zaten anlaşma için seninde bildiğin üzere 1 senenin tamamlanması gerekiyor. neyse. avukatla bir avukatta yetiyor. ortak bir protokol hazırlanıyor. ve mahkemeye başvuruyosunuz. ama mahkemenin gün vermesi önemli birde adli tatil demişsin zaten . neyse ben başımdan geçeni anlatım .
mahkemeye başvurduğumuzda bize 1 ay sonrası için gün verdiler. mahkemede ikimizden bulunması gerekliymiş çünkü anlaşmayı isteyerek zorlama olmadan imzaladık dememiz için .mahkemeye çıktık evet boşanmak istiyoruz dedik. anlaşmadaki şartları teyit ettik ve temyiz yolu açık tek celsede boşandık 15 gün içindede temyize gidilmediği için karar onandı.
Hoş sonra biz 4 ay sonra yeniden evlendik . evlenmek içinde gene mahkeme kapına vardık oda ayrı bir hikaye.
hakkında hayırlısı olsun canım ( haa bu arada yaşamış biri olarak kesinlikle acele etmemeni tavsiye ederim .bırak işler biraz ağır ilerlesin .kendine zaman ver)

saolun kızlar fakat bu 2-3 günde verilen bir karar değildi zaten
biran önce bitmesi derdindeyiz ikimizdeCADIARZU
protokolü başdan hazırlayacağız
zaten mal mülk vs. istemiyoruz eşya konusundada anlaştık
anlaşma belgesine ek olarak sunacağız
tek derdim 1-2 ay sonraya kalmaması:Saruboceq:

aaaaaaaaaaaaa neden boşanıyorsun:sinifsinif: :sinifsinif:

uzun hikaye gülüm:nazar:

saolun kızlar fakat bu 2-3 günde verilen bir karar değildi zaten
biran önce bitmesi derdindeyiz ikimizdeCADIARZU
protokolü başdan hazırlayacağız
zaten mal mülk vs. istemiyoruz eşya konusundada anlaştık
anlaşma belgesine ek olarak sunacağız
tek derdim 1-2 ay sonraya kalmaması:Saruboceq:

uzun hikaye gülüm:nazar:

üzüldüm inan.daha bebişimiz olacaktı ama:gitme:işallah boşanmazsınız:Saruboceq:

ben sizin bebek istediğinizi biliyordum.
çok şaşırdım..
hakkınızda hayırlısı olur inşallah........

saol canım işde hayat bu ne zaman nereye savrulacağını kestiremiyorsun

üzüldüm inan.daha bebişimiz olacaktı ama:gitme:işallah boşanmazsınız:Saruboceq:

yok canım zor o iş biraz
aileler biliyor herşey ayarlandı sadece mahkeme işi var

saol canım işde hayat bu ne zaman nereye savrulacağını kestiremiyorsun

yok canım zor o iş biraz
aileler biliyor herşey ayarlandı sadece mahkeme işi var

hayırlısı olsun canım sizin için.ama yinede üzülüyor insan allah k,msenin ağzının tadını bozmasın..hangisi hayırlı ise o olsun senin için..:Saruboceq:

hakkinda hayirlisi olsun insallah diptisim
ne olur bilmiyorum ama sonucta cok mutlu olursun insallah
bende uzuldum ama

iyi dilekleriniz için saolun kızlar
güçlü durmalıyım ama bunun için çabuk bitmesi şart
umarım adli tatilden sonrasına atılmaz:Saruboceq:

hayırlısı olsun canım sizin için.ama yinede üzülüyor insan allah k,msenin ağzının tadını bozmasın..hangisi hayırlı ise o olsun senin için..:Saruboceq:

Dıptısım çok üzüldüm, umarım herşey gönlünce olur :teselli:

bende çok üzüldüm hakkınızda hayırlısı olsun mafoldumben

hakkinda hayirlisi olsun insallah diptisim
ne olur bilmiyorum ama sonucta cok mutlu olursun insallah
bende uzuldum ama

canim demek kararinizi verdiniz özellikle senin hakkinda hayirlisi neyse o olsun insallah:Saruboceq:

hakkınızda hayırlısı neyse o olsun..

Canım benım sen herseyden degerlıısn
her olan ve olmayan seyde bı hayır mutlaka vardır.hersey gÖnlunce olsun..
Konu baŞlıgın bı soru ama ben cvbını bılmıyorum konunu okuyuncada yazmadan gecemedım

sanmıyorum adlı tatıle daha var
hemen protokol hazırlanır ve 3 haftada bıter dıye dusunuyorum
hakkınızda hayırlısı

Canım benım sen herseyden degerlıısn
her olan ve olmayan seyde bı hayır mutlaka vardır.hersey gÖnlunce olsun..
Konu baŞlıgın bı soru ama ben cvbını bılmıyorum konunu okuyuncada yazmadan gecemedım

saol canım dedim ya hayat bu
yarın ne olacağımızı kestiremiyoruz

sanmıyorum adlı tatıle daha var
hemen protokol hazırlanır ve 3 haftada bıter dıye dusunuyorum
hakkınızda hayırlısı

ilk mahkemede biter

evet kızlar ilk duruşmada bitiyor ama tek derdim duruşmaya kadar geçen süre
of inşallah sıkıntı çıkmazda hemen biter
hakimle konuşunca aynı günde yada aynı haftada bile hallediliyormuş sanırım
bu işi halledip öyle taşınmak istiyorum izmire
bir daha bunun için buraya gelemem :Saruboceq:

X