hamilelikte cinsel ilişki

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
2
37

merhaba arkadaşlaropuyorumnanaktan son aylarda cinsel ilişkinin doğuma faydası olduğu doğru mu?:kedi: yani doğumu kolaylaştırdığı söyleniyor:eek: sizce doğru mudur? yoksa zararlı mıdır bebeğe falan?a.s.

sadece ilişki esnasında orgazm olunduğu için rahim kaslarını hareketlendiriyor kısa bir anlık ama bire bir doğuma faydası olup olmadığı riskli gebeliklerden cinsel ilişki yasaklsnıyor zaten normal geblik durumlarında yine doktor bu kasılmalrın önüne geçmek için en azından son ay izin vermiyor yani doğumu başlatır düşüncesi ile

gecen gün bir gebelik dergisinde günü gecmis bebeklerde dogumu baslatmak icin cinsel iliski tavsiye edildigi yaziyodu....
son aylara kadar normal gidiyosa hersey doktorlar yasak koymuyolar ama annelik babalik duygusu daha agir bastigi icin cinsel iliskide zevk vermiyo...bu benim fikrim, hamile kaldigimdan beri esimle 3 kez beraber olduk ikisinde solugu hastanede aldik..uzun zaman oldu biraktik birlikte olmayi :nazar:bebegimi riske atamazdim

6 ayda tık yok :tomato:
dondurulmus embıryo ıle hamıle kaldım
doktorumuz ızın verıyo ama bız korkuyoruz:nazar:
eşimde cok anlayıslı allah ıcın :CüvCüv:
korkuyorum ben ya:nazar:

bizimkinde de bi risk yok çok şükür ama biz bebeğimizi düşündüğümüzden ve korktuğumuzdan birlikte olmuyoruz. yani öyle bi istek gelmiyo içimizden. anneliğe babalığa şartladık kendimizi. yeterki sağlıklı bi biçimde doğsun kızımız sonra günlr bizim nasılsa kaydirigubbakcemile3

bizdede risk yok ama hamile kaldığımdan beri tık yok kızlar zaten koca karnımla ne sağa dönebiliyom ne sola ayağa zor kalkıyom bizde hiçbişi yapmıyoruz yani aylardır az bir zamanım kaldı hayırlısıyla kurtulalım hersey yoluna girer inşlh yavrularımız sağlıkla gelsinler.

benimde çevremdeki arkadaşlar doğum yaklaştı diye bırakmayın doğumu kolaylaştırırmış dediler ama ne kadar doğru bilemem tabifisfisfis. benim hamişliğim riskli deil dr izin verdi. ama yinede korkuyor insan:nazar:

arkadaşlar ben 8 haftalık hamileyim doktor bana ilişki serbst dedi ama ben çok kasılıyorum ilişki de bişey olur diye yapmıyorum allahtan eşim anlayışlı ama yine de üzülüyorum. siz ilk aylarda naptınız bi zararı oldu mu??

arkadaşlar ben 8 haftalık hamileyim doktor bana ilişki serbst dedi ama ben çok kasılıyorum ilişki de bişey olur diye yapmıyorum allahtan eşim anlayışlı ama yine de üzülüyorum. siz ilk aylarda naptınız bi zararı oldu mu??

bizimde dr umuz yasaklamamıştı.dikkatli bi şekilde devam etmiştik biz.hiç kanama yada leke gibi bişi olmadı bende. yani zararı olmadı ama sen bilirsin için rahat etmicekse

canım doktor sertbest dediyse hiç korkma..ben 33. haftamdayım ilk haftalardan beri cinsel ilişkiye giryoruz ve hiçbir sorun olmadı. bence bi sorun yoksa sen de rahat olmaya ve girmeye çalış. sonuçta hayatının tamamı bebk demek değil kaldıki ona zarar vermen imkansızken. bebeğe zarar verme ihtimalin olsa böle bi bencillik yapma derdim. ama tamamaen bebeğe adanmış bi hayat sonrasında psikolojik olarak seni olumsuz etkileyebilir. hayatını normal gidişatında sürdürmeye çalışırken size yeni bir üyenin katılacağı güzel duyguyla mutluluğunu 2 ye katlamalısın bence... unutmaki mutlu bebekler mutlu ailelerden çıkar...

canım doktor sertbest dediyse hiç korkma..ben 33. haftamdayım ilk haftalardan beri cinsel ilişkiye giryoruz ve hiçbir sorun olmadı. bence bi sorun yoksa sen de rahat olmaya ve girmeye çalış. sonuçta hayatının tamamı bebk demek değil kaldıki ona zarar vermen imkansızken. bebeğe zarar verme ihtimalin olsa böle bi bencillik yapma derdim. ama tamamaen bebeğe adanmış bi hayat sonrasında psikolojik olarak seni olumsuz etkileyebilir. hayatını normal gidişatında sürdürmeye çalışırken size yeni bir üyenin katılacağı güzel duyguyla mutluluğunu 2 ye katlamalısın bence... unutmaki mutlu bebekler mutlu ailelerden çıkar...

bahair söylediği herşeye canı gönülden katılıyorum a.syerimseniben

sağol kardelencim.. :) öyle dğilmi ama... sonuçta biz bu çocukları nasıl yaptık... yaşanan böyle bi paylaşım, sevgi bütünlüğü sonucunda meydana geldi bu bebişler....

öyle canımcım opuyorumnanaktan ben 28. haftamdayım hiç kesmedik bizde. maşşallah hiç aksatmıyoruzz kaydirigubbakcemile3:kedi:

İlk üç ay cinsel ilişki düşüğe sebep olurmu.Cevaplarinizi bekliyorum:icecream:

riskli gebelik grubuna giriyosa hamileligin elbette düsüge neden olabilir..zaten doktor riskli gebelik durumlarinda cinsel iliskiye izin vermiyo..bunu doktoruna sorsan iyi edersin...
eger hersey yolundaysa problem yok demektirsengözlerimebaksanab

doktor serbest dediyse niye kasiyosun ki kendini,,,
8 haftalik bebek zaten hicbirsey hissedemez...
bize doktorumuz sevisin ama iliskiye girmeyin demisti..o nasil olcaksa-tatlicadiarzu-
bizde cok uzn zamandir birlikte olmuyoruz,,,

bızdede hıcbısey yok zaten kesınlıkle yasak :eek: esımınde pek nıyetı yok zaten bazen agrını arıyourm normale donunce falan dıye kesınlıkle yok dıyor. hos zaten benımde ıcımde pek bı ıstek yok annelık agır basıyo sanırsam hihoyyyt

bende 12 haftalık hamileyim bizde her hafta düzenli olarak yapıyoruz eşim tabii dile getirmiyor ama ben içten içe istediğini biliyorum onada haksızlık etmek istemem eğer hamileliğiniz riskli değilse çokta kasmayın derim .....:kedi:

X