Anket Nil öldü, Rüzgar doğdu !

Cinsiyet değiştirenleri

• Ankete Katılan
    334
nedendir bilmiyorum bu olay beni çok etkiledi p,skolajim bozuldu resmen çok kötü oldum yaa

Allahım yalnız değilmişim :KK43: yani Nil ya da Rüzgar2 ın şahsıyla ilgili de değil nedendir bilmem cumartesi günü öğrendiim öğrendiğimden beri hiç aklımdan çıkmıyor bir sıkıntı basıyor içimi delirdim mi ne :S

bir yandan da ölüm tehditleri aldığını yazmış onu okudum daha da bi tuhaflaştım üzüldüm. ilk defa duymuyorum sonuçta kadından erkeğe dönüşenleri ama bu olay beni çok etkiledi sanırım ünlü ve eskiden çok güzel bir kız olmasıyla ilgili ya da anne olduğumdan bilemiyorum :S geçen yıl olsa anne olmadığım için etkilenmezdim sanırım bu kadar.

insanların baskısı sebebiyle cift kişilikle hayatına devam etmeye calısan cok insan var aile ve akrabalara karsı bulundugu bedenin davranışlarını sergilerken dışarıda hissettigi cinsiyetin davranışlarını gosteriyor..bu demek degilki cocuk ufakken boyle yonelmeleri varsa kendi tercihidir deyip cekilmek cocuk yaşda korkutuyolar erkek cocugu bebek alsa eline gordugu tepkiden oylesine korkuyorki bilincaltında bunu saklaması gerektigi işleniyor..cocuklarında boyle durumlarla karşılasanlar daha ılımlı olmalı gereken yerlere gidip destek almalı tum cabasına ragmen hala boyle devam edersede ne yapabilirsinizki..dışlamakmı gerekir yada ölüm tehditiyle korkutmakmı bunlarmı care yoksa o insanı o haliyle kabul etmekmi..

Son düzenleme:
''Allah yarattığını bilmiyor mu isteseydi erkek olarak getirirdi dünyaya onu da böyle sınamış oldu ama o kaybetti tabi yine Allah bilir belki bir karınca için affeder orası başka Allah kaybedenlerden etmesin..'' bu sözü kadınlar kulübü facebook sayfasından bir kullanıcının yorumundan aldım ..
ve aynen katılıyorum herkesin bir sınavı var hayatta,, kimisi böyle sınava tabi kimisi açlıkla kimisi sevgisizlikle ve daha niceleri..
açlıkla sınananlar ya açlıktan ölmeyi göze alır yada aç kalmamak için birini öldürmeyi göze alır ama biri kaybeder biri kazanır ..
bu dünyada bilen için çok nimetler var her şey dört dörtlük değil ,, ALLAH kimseye sabredemeyeceği yükü yüklemez sabredemeyen de manevi eksiklik vardır...

valla helal olsun konuya engüzel cevabı sen verdin tebrikederim:KK34:

Allahım yalnız değilmişim :KK43: yani Nil ya da Rüzgar2 ın şahsıyla ilgili de değil nedendir bilmem cumartesi günü öğrendiim öğrendiğimden beri hiç aklımdan çıkmıyor bir sıkıntı basıyor içimi delirdim mi ne :S

bir yandan da ölüm tehditleri aldığını yazmış onu okudum daha da bi tuhaflaştım üzüldüm. ilk defa duymuyorum sonuçta kadından erkeğe dönüşenleri ama bu olay beni çok etkiledi sanırım ünlü ve eskiden çok güzel bir kız olmasıyla ilgili ya da anne olduğumdan bilemiyorum :S geçen yıl olsa anne olmadığım için etkilenmezdim sanırım bu kadar.

aynen ya bende anneyim 17 aylık bir oğlum var kafa odunla vurmuşlar gibi hissediyorum nete girip bakmamak haberleri okumamak istiyorum ama kendimi alıkoyamıyorum çooooooooooook etkilendim bende yanlız olmadığım için sevindim iyiki bi cevap yazdın

Bazı yorumları görünce gece gece sinirim zıpladı!

Ne demek çocuklarımız görüp de özenirse?Arkadaşım bu insan keyfinden özendiğinden gidip cinsiyetini değiştirmedi.Sen ben kadınız,kadın vücuduna sahibiz,bir kadın gibi davranmaktan hoşlanıyoruz ama o bir kadın bedenine hapsolmuş erkek bir ruhtu.Kimse sırf özendiği için cinsiyet değiştirmez,öncelikle psikolojik ve bedensel bir sürü testten geçiriyorlar insanı,heyet kararıyla onaylanan bir şey bu ameliyat ve bir sene filan sürüyor karar aşaması.

Düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve bir erkek bedeni içindesiniz,kişiliğiniz,ruhunuzsa kadın.Neler hissederdiniz?Neden empati yapmaktan bu kadar yoksunsunuz?

Sonra olayı dinsel açıdan eleştirenler,onu Allah öyle yaratmış.Onun ruhunu erkeksi bir ruh olarak vermiş,bu insanın kendi haklı sebeplerinden ötürü cinsiyetini değiştirmesi mi günah?Yıllarca ait olmadığı bir bedende cehennemi mi yaşasaydı?

Bu bir tercih meselesi değil o ve onun gibi insanlar için.Doğuştan gelen bir sağlık sorunu.Allah korusunda ileride kendi çocuğunuzun başına aynı şey gelse onu destekleyip,olması gereken bedene mi kavuştururdunuz,yoksa her gün ızdırap içinde bedeninde hapsoluşunu mu izlerdiniz?

Nil'in yaptığı yanlış ne biliyormusunuz, cinsiyet değiştirmek kesinlikle değil sadece değişimden sonra ortaya çıkıp yeni halini sergilemesi oldu. Çünkü artık o kadar dar görüşlü insanlar oldukki hiçbirşeye tahammül edemez hale geldik. Oysaki onun bedeni, onun kararı bize ne! Ölüm tehditleri bile alıyormuş, zor bir süreçten geçiyor. Allah yardımcısı olsun.

benimde anlatmak istediğim bu sergileme olduysan oldun görmek zorunda değiliz

Görmek istemiyorsan bakma arkadaşım,kimse sana zorla televizyon izletmiyor,magazin programlarını gözüne gözüne sokmuyor.Biz insanlar teknolojinin bu kadar kölesi olduğumuz için önümüze ne koyulduysa izlemek zorundaymışız gibi hissediyoruz.Otur evinde kitap oku tvye bakıcağına,interneti sadece öğrenmek istediğin şeylere bakmak için kullan bu kadar zor mu bunu yapmak.Senin iraden yok mu???

Çok saçma bir eleştiride bulunuyorsun.Haberler sırf insanların hoşuna gidecek şeyleri göstermek zorunda değil.Savaşları,cinayetleri de göstermesin o zaman televizyonlar...

Ayrıca Rüzgar kendisiyle aynı durumda olan bir çok hasta için bir umut ışığı,bir önder.Senin bu haberi görmeye ihtiyacın yok ama belki Türkiye'de böyle bir cesarete ihtiyacı olan nice insan var.

Görmek istemiyorsan bakma arkadaşım,kimse sana zorla televizyon izletmiyor,magazin programlarını gözüne gözüne sokmuyor.Biz insanlar teknolojinin bu kadar kölesi olduğumuz için önümüze ne koyulduysa izlemek zorundaymışız gibi hissediyoruz.Otur evinde kitap oku tvye bakıcağına,interneti sadece öğrenmek istediğin şeylere bakmak için kullan bu kadar zor mu bunu yapmak.Senin iraden yok mu???

Çok saçma bir eleştiride bulunuyorsun.Haberler sırf insanların hoşuna gidecek şeyleri göstermek zorunda değil.Savaşları,cinayetleri de göstermesin o zaman televizyonlar...

Ayrıca Rüzgar kendisiyle aynı durumda olan bir çok hasta için bir umut ışığı,bir önder.Senin bu haberi görmeye ihtiyacın yok ama belki Türkiye'de böyle bir cesarete ihtiyacı olan nice insan var.

haddini aşmadan konuş akıl varsa kendine kullan bana değil sen nasıl bana böyle konuşabiliyorsun onu anlamadım

İşte bende bunu anlamıyorum. Kimisi etkilendim diyor, kimisi kötü örnek diyor.Ben mesela işime gelmeyen şeylere bakmıyorum. Sizde bakmayabilirsiniz. Aslında insanın canını sıkacak okadar çok mevzu varki bu memlekette Nil'in değişimi bunların yanında hiç kalır valla.

Bayan olarak çok daha güzel,sempatikti bence..
ama onun kendini nasıl güzel bulduğu önemli tabi:KK14:

ben bu ülkede çocuk yetiştiriyorum herşeyi bilmek görmek anlamak zorundayım ki ona anlatayım doğurup salmak kolay onları adam etmek yada hanımefendi etmek biz ailelerin görevi bugün ben bakmazsam birkaç yıl sonra çocuğum bakacak napıyım gözlerinimi kapatayım çocuğun belirli bir yaşa kadar iyi ve doğruyu benden öğrenmeli izlemediğim tv lerden eve sokmadığım gazetelerden değil

Bazı yorumları görünce gece gece sinirim zıpladı!

Ne demek çocuklarımız görüp de özenirse?Arkadaşım bu insan keyfinden özendiğinden gidip cinsiyetini değiştirmedi.Sen ben kadınız,kadın vücuduna sahibiz,bir kadın gibi davranmaktan hoşlanıyoruz ama o bir kadın bedenine hapsolmuş erkek bir ruhtu.Kimse sırf özendiği için cinsiyet değiştirmez,öncelikle psikolojik ve bedensel bir sürü testten geçiriyorlar insanı,heyet kararıyla onaylanan bir şey bu ameliyat ve bir sene filan sürüyor karar aşaması.

Düşünsenize bir sabah uyanıyorsunuz ve bir erkek bedeni içindesiniz,kişiliğiniz,ruhunuzsa kadın.Neler hissederdiniz?Neden empati yapmaktan bu kadar yoksunsunuz?

Sonra olayı dinsel açıdan eleştirenler,onu Allah öyle yaratmış.Onun ruhunu erkeksi bir ruh olarak vermiş,bu insanın kendi haklı sebeplerinden ötürü cinsiyetini değiştirmesi mi günah?Yıllarca ait olmadığı bir bedende cehennemi mi yaşasaydı?

Bu bir tercih meselesi değil o ve onun gibi insanlar için.Doğuştan gelen bir sağlık sorunu.Allah korusunda ileride kendi çocuğunuzun başına aynı şey gelse onu destekleyip,olması gereken bedene mi kavuştururdunuz,yoksa her gün ızdırap içinde bedeninde hapsoluşunu mu izlerdiniz?

ya sanki hergün işgence yapıyorlardı ,, bugünkü toplumda sabır denen birşey kalmadı yazıkki ,, tüketen ve bencil bir insanoğlu var ,, örneğin; kocasının sevgisizliğine 40 yıl dayanmış teyzem artık aptal yerine kondu kimsede sormaz bu kadın niye dayandı 40 yıl çocuğunu düşündü onun için vazgeçmedi bir baba ocağında büyüsün istedi tabi şimdi olsa bu durum yorumlar sen kendin istedin kendin çek ,, yok ben olsam vururdum tekmeyi,, mutlu olmak seninde hakkın ,, ee kadın sabretti kötü oldu,, vursaydı tekmeyi bulsaydı birini çocuğu heder olsaydı arada ohh sefam olsun mu diyecekti,, yani sabretmek artık aptallık,, bende diyorum ki nil kardeş sabretmedi ( erkek hissiyle yarattıysa RABBİM bir çaresini mutlaka vermişti ama manevi temel çürük olunca bina yıkıldı gitti) önce insan olarak baksaydı kendine , kadın yada erkek olarak değil,, bir çıkış yolu bulurdu mutlaka ama ikisinden biri olmak zorundalığını hissetti demekki,, cinsel özgürlüğünü resmileştirdi sadece nefsi bu yönde çünkü yoksa herkes bilecekki nil hiç bir zaman gerçekten rüzgar olamaz,,olamayacak,, ancak kendi gibi yada bunu sorun etmeyecek belli bir kesim içinde var olacak ,, burda aa aferim iyi yapmış diyen hiç bir bayanında ilerde kızlarını böyle bir çift cinsiyetli birine kızlarını vermeyecekleride aşikardır tabi ,, o zaman iş destek olmaktan çıkar kendi çocuğunu koruma işine döner açık ve net ...

ben bu ülkede çocuk yetiştiriyorum herşeyi bilmek görmek anlamak zorundayım ki ona anlatayım doğurup salmak kolay onları adam etmek yada hanımefendi etmek biz ailelerin görevi bugün ben bakmazsam birkaç yıl sonra çocuğum bakacak napıyım gözlerinimi kapatayım çocuğun belirli bir yaşa kadar iyi ve doğruyu benden öğrenmeli izlemediğim tv lerden eve sokmadığım gazetelerden değil

herşeyi kontrol edemezsiniz zaten, niye bu kadar karşısınız anlamadım. siz izlettirmeyin olsun bitsin. zaten izlettirmiyorsunuz o zaman problem ne anlamadım ki. kim ister zaten böyle bir şeyi yaşamak.
yaşı gelince anlatırsınız, bu kadar basit.
dünyayı çocuğunuz için değiştirebileceğinizi sanıyorsanız çok yorulursunuz, kimse kimseye bir şey dayatamaz ki..

Magazinsel bir haberin çocuk yetiştirmedeki önlemini anlayamadım ben.Kıvançla Azranın ayrılıp barışmaları çocuğunuzun psikolojisini,sağlığını ne kadar etkilerse bu haber de ancak o kadar etkiler.Ayrıca yıllardır Bülent Ersoy'a alışamadınız mı?Burada bile kadın kadının kurdudur sözü gözler önünde bence.Bir erkek cinsiyet değiştirir o denli olay olmaz,hatta alışılır,her türlü magazin programlarında haberlerde boy gösterir,bir kadın cinsiyetini değiştirince taşlanılır.Hem de ilk başta biz kadınlar tarafından.Yanlış anlaşılmasın benim Bülent Ersoy'a da bir şey söylediğim yok,gayet güçlü bir ses ülkemiz için...

Bu tür şeylere bakıcağınıza,bunlarla kafa yoracağınıza daha önemli haberlere vakit ayırabilirsiniz çocuğunuz için.

Ve çocuğunuz böyle bir habere baksa ne olur?Siz onunla yeteri kadar yakından ilgilendikten sonra?Kimse özendiğinden cinsiyet değiştirmez korktuğunuz şey buysa.

Cinsiyet değiştirme sürecinde yaşananlar öncesi ve sonrasıyla kesin hiç kolay değildir.

15 saat süren bir ameliyattan söz ediliyor.

Kendi tercidir, saygı duyarım ama tutup da Ayşe Arman'a bu röportajı vermesi, yani bunu bir şekilde bangır bangır duyurması hoş değil.

Yakın çevresi zaten bunu biliyordur.

Belirli bir yaşa kadar olan çocukların böyle haberlerden etkilenme ihtimali var ne yazık ki...

İlk olarak Erol Köse'nin duyurduğu söyleniyor ama yine de röportaj vermeyebilirdi.

Bir yerden sonra olay reklama giriyor çünkü...

Tam tersi bir olay yaşansaydı o kişi kıyaslanmayacak derecede fazla tepki alırdı, bu da toplumumuzun ayrı bir gerçeği.

ya sanki hergün işgence yapıyorlardı ,, bugünkü toplumda sabır denen birşey kalmadı yazıkki ,, tüketen ve bencil bir insanoğlu var ,, örneğin; kocasının sevgisizliğine 40 yıl dayanmış teyzem artık aptal yerine kondu kimsede sormaz bu kadın niye dayandı 40 yıl çocuğunu düşündü onun için vazgeçmedi bir baba ocağında büyüsün istedi tabi şimdi olsa bu durum yorumlar sen kendin istedin kendin çek ,, yok ben olsam vururdum tekmeyi,, mutlu olmak seninde hakkın ,, ee kadın sabretti kötü oldu,, vursaydı tekmeyi bulsaydı birini çocuğu heder olsaydı arada ohh sefam olsun mu diyecekti,, yani sabretmek artık aptallık,, bende diyorum ki nil kardeş sabretmedi ( erkek hissiyle yarattıysa RABBİM bir çaresini mutlaka vermişti ama manevi temel çürük olunca bina yıkıldı gitti) önce insan olarak baksaydı kendine , kadın yada erkek olarak değil,, bir çıkış yolu bulurdu mutlaka ama ikisinden biri olmak zorundalığını hissetti demekki,, cinsel özgürlüğünü resmileştirdi sadece nefsi bu yönde çünkü yoksa herkes bilecekki nil hiç bir zaman gerçekten rüzgar olamaz,,olamayacak,, ancak kendi gibi yada bunu sorun etmeyecek belli bir kesim içinde var olacak ,, burda aa aferim iyi yapmış diyen hiç bir bayanında ilerde kızlarını böyle bir çift cinsiyetli birine kızlarını vermeyecekleride aşikardır tabi ,, o zaman iş destek olmaktan çıkar kendi çocuğunu koruma işine döner açık ve net ...

çok dar bir çerçeveden bakıyorsunuz olaylara. kimse böyle bir durumda olmayı istemez. mutsuzsa ve böyle mutlu olacağını düşünüyorsa bırakın mutlu olsun. manevi temel çürükmüş de bilmem ne. Allah bilir orasını. siz de bilemezsiniz ben de. başkalarının günahına girmeyin.

melis 560 çocuğun varmı eğer varsa hamile kaldığın ilk günden itibaren kız yada erkek farketmez hayırlı olsun diye dualar edermiydin

Aferin iyi yapmış ve ya çok kötü olmuş demiyorum ben.Böyle şeyleri alkışlamak da eleştirmek de bizlere düşmez.Sadece o insanın hayatı ve saygı göstermemiz lazım.Nasıl ki kendi hayatımıza başkalarının saygı duymasını istiyorsak.

Nil böyle istemiş,böyle yapmış.Karar onun kararı,onun gibi böyle bir ameliyat olmak isteyen ama korkusundan her gün kendisiyle savaşan insanlar açısından güzel bir şey bence.Onlar da bir umutları olduğunu farkedebilir.

Nil Rüzgar olur mu olmaz mı bunu bilemeyiz.Ama röportajını okuduysan gerçekten yaşadıkları ağır şeylermiş.Ben hayal bile edemiyorum.Üstelik güzel ve ünlü olduğu için göz önünde bir insandı.Kadınlardan hoşlandığı halde o kadar erkeğin ilgisine ve daha aşırı davranışlarına maruz kalması korkunç bence.

X