Çamaşır kurutma makinası hakkında...

-ÇAMAŞIRLARI YIPRATMASI,SOLDURMASI kesinlikle öle bişey yok
-KÜÇÜLTMESİ - 7 aydır kullanıyorum boyutları aynı giysilerimin
-KURUTURKEN BULUNDUĞU ORTAMI
AŞIRI SICAK YAPMASI -sıcak yapıyo doğru ama normal sıcaklık yani aşırı değil
BUHAR ÇIKARMASI VE
ÇOK SES ÇIKARDIĞI buhar çıkartmıyo ben buharsız olanından aldım daha pahalı ama daha güzel ayrıca ses çıkartmıyo asla

bu dediklerim arçelik marka son çıkan kurutma makinesi

cnm merhaba

makinandan memnun olduğunu yazmışsın bende alcam karar verdim modelini yazabilirmisin acaba teşekkürler

bende yeni aldım bu gün kuruldu harika bir şeymiş şu ana kadar almamakla aptallık etmişim her kese tavsiye ederim çıkaranlardan allah razı olsun 5 makina çamaşır kuruttum mükemmel

ben de bosch alıcam ama 7 kg mu olsun 8 kg mu ,refresh özelliği olsun mu olmasın mı düşünüp duruyorum :26::26::26::26:bosch ta ocak sonuna kadar %40 indirim var .:81::81:bu ay alamam ama şubat mart gibi almak istiyorum inşallah:44::44::44:
fiyatlar 1000 civarı bakalım hayırlısı bir an önce alıp bende kurtulsam çok çamaşır yıkıyorum 2 kişiyiz dünyanın çamaşırı çıkıyo. yaz kış hiç eksik olmaz çamaşırım sepet boş kalmaz kolay kolay, bide bebek felan olursa ilerde düşünemiyorum .yazın 8 makine yıkadığımı hatırlıyorum yastıklar,küçük yolluklar ıvır zıvır ne bulursam dolduruyorum:KK53::KK53::KK53:
ablam aeg kullanıyo memnun ama çamaşırları küçülttüğünü yıprattığını söylüyo oda kıyafet pijama alırken bi beden büyük alıyo bu sorunu hallediyo.ama benım için rahatım daha önemli zaten giysilerden sıkılıp duruyoruz.:KK4::KK4: kıyafetlerimizden yeni aldıklarımızı giymekten eskilere sıra gelmiyo 6 yıllık kazagım var lcw nın spor çizgilerden hala modası geçmedi çizgililerin daha yeni gibi sıkıldım artık giymiyorum bile.bazı arkadaşlar bebek kıyafetleri yıpranıyo demiş bebekler zaten 2 günde büyüyo ve kıyafetleri yeni gibi kalıyo diye biliyorum bırakın eskisin 10 tane çocuk büyüyecek değil ya.
yani diyeceğim o ki :KK76::KK76:
çamaşırları yıpratsa da ,küçültse de almak istiyorum o derece bıktım çamaşır asıp kurutmaya çalışmaktan:63::63::KK62::KK62:hem yeni elbise almak için bahanemiz olur fena mı kocam habire kıyafetlerimin eski olmadığından ve beğenmediğimden yakınıp duruyo:KK60::KK60::KK60:
yanlış anlaşılmasın söylediklerim tabiki minumum derece çamaşıra hasar veren hatta mümkünse hiç vermiyen bi ürün almak isterim ama bütün ürünler aynıysa da mutlaka zarar veriyorsa almaktan vazgeçmeyi düşünmüyorum artık rahat etmek istiyorum :KK74::KK74::KK74::KK74::92::92:

ben de düşünüyorum kurutma makinesi almayı ama karar veremedim bi türlü
küçültüyo ssolduruyo, yıpratıyo diyenler var
harika bişey iyi ki almşımım diyenler var

sanırım memnuniyet ve şikayetler marka ve modele göre değişiyo

fikirlerini yazanlar marka model de belirtirlerse çok sevinirim

2 Kışdır kullanıyorum yok böyle birşey...düşündüğünüz kabahat hanımlar..
Model Arçelik..türk malı yerli malı herkes onu kullanmalı...diyorum..

benim ilk kışımdı, geçtiğimiz sonbahar almıştı eşimm.. 11 senelik evliyim bu kışım çok rahat geçti 2 oğlum var ve sürekli çamaşır kurutma bir dert oluyordu.. bu kış çok rahat ettim... arçelik almış eşim.. bizimkisi 7 kg ve elektrik faturamızda çok fazla bir artış olmadııı ama olsa bile değer yani kızlar okadar rahat inş isteyen herkes alır.. birde ütü sıkıntım o kadar azaldı ki ayrıca yumusatıcı kullanma derdide bitti.. havlular süper ...:KK66::KK66:

benim ilk kışımdı, geçtiğimiz sonbahar almıştı eşimm.. 11 senelik evliyim bu kışım çok rahat geçti 2 oğlum var ve sürekli çamaşır kurutma bir dert oluyordu.. bu kış çok rahat ettim... arçelik almış eşim.. bizimkisi 7 kg ve elektrik faturamızda çok fazla bir artış olmadııı ama olsa bile değer yani kızlar okadar rahat inş isteyen herkes alır.. birde ütü sıkıntım o kadar azaldı ki ayrıca yumusatıcı kullanma derdide bitti.. havlular süper ...:KK66::KK66:

fıyatınıda yazarsanız cok makbule gecer:KK71:

Merhaba kızlar.
Benim eşim de anneler günü hediyesi olarak Profilo almış kurutma makinesi.
Şimdi internetten bakıyorum da,
küçük wc ye mi kurdursam, yoksa çamaşır makinesinin üstüne mi monte ettirsem bilemedim.
Bu konuda bir fikri olan varmı?

Ayrıca programlar konusunda da deneyimli olanlarınızdan yardım isterim artık.
Kullanma kılavuzuna göre kullanmaktansa, deneyimler daha yardımcı olur diye düşünüyorum...

Sanırım benimde çamaşır kurutma makinesi almam gerekiyor evde çamaşırlardan dolayı rutubet oluyor :18::18::18:
Bide evimizde balkon da olmadığı için odanın tekine koymak zorunda kalıyorum buda tabi ancak 2 günde kuruyr :KK59::KK59::KK59:
Şimdi birazcık fiyat araştırması falan yapıcam. merak ediyorum.

*siz nereye koydunuz ayrı bi oda da mı duruyor
* çok aşırı sıcaklık mı veriyor dışarıya
* Bide bağlantıları nasıl sadece fişe takıp mı kullanıyorsunuz

Son düzenleme:
Sanırım benimde çamaşır kurutma makinesi almam gerekiyor evde çamaşırlardan dolayı rutubet oluyor :18::18::18:
Bide evimizde balkon da olmadığı için odanın tekine koymak zorunda kalıyorum buda tabi ancak 2 günde kuruyr :KK59::KK59::KK59:
Şimdi birazcık fiyat araştırması falan yapıcam. merak ediyorum.

*siz nereye koydunuz ayrı bi oda da mı duruyor
* çok aşırı sıcaklık mı veriyor dışarıya
* Bide bağlantıları nasıl sadece fişe takıp mı kullanıyorsunuz

Ben de evin içinde kurutmaktan bıktığım için geçen sene kurutma makinesi aldım.

* Aslında yerim de yoktu, sadece çamaşır makinesinin üzeri müsaitti. Küçük tuvaletimi iptal edip orayı çamaşırhane yapmıştım, çamaşır makinesinin üzerine monte ettirmek için bile yeniden düzenleme yapmak zorunda kaldım. Ama şu an her şey yolunda, çok memnunum.
* Benimkisi yoğuşturmalı, bacalı değil. Sanırım artık bacalı model de satmıyorlar ve yine bildiğim kadarıyla aşırı sıcaklık veren bu bacalı olanlar. Annem seneler önce arçeliğin ilk çıkarttığı kurutma makinesini almıştı, kapalı balkona koyduk, her çalıştırdığımızda bütün pencereleri açıyorduk yine de balkon çok sıcak oluyordu. Benimkinde böyle bir problem yok, üstelik çamaşırhanemin kapalı bir kapısı yok, sadece oğluma önlem olsun diye çit şeklinde her yeri açık yarım bir kapı var. Ufacık bir yer ve tamamen koridora bakıyor ama ısınma problemi yaşamadım ben. Sadece ufak bir camım var apartman boşluğuna bakan, yazın onu açıyorum, kışın ise gerek kalmıyor.
* Teknik olarak pek anlamam, üstelik montajı yapılırken başlarında durdum ama dikkat etmedim pek. Bildiğim kadarıyla sadece fişe takmak yeterli oluyor ama emin değilim.

Kullandığım makine bosch logixx serisi, elektrik faturama yansıması fazla değil. Yıpranma yaşamadım ben ama ilk dönemler acemilikten ütü kuruluğu yerine dolap kuruluğu seçtiğim zamanlarda benim değil ama eşimin t-shirtleri bir miktar çekti. Şimdi ütü kuruluğunda kurutuyorum, bir problem yok. Ancak bu çekme işinin -ekstra bir durum yoksa- biraz da ürünlerin kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Tıpkı bazı çamaşırların düşük ısıda ve programda bile çamaşır makinesinde çekmesi gibi. Bunun dışında ben de diğer memnun olan arkadaşlar gibi büyük rahatlık ve kolaylık olduğunu düşünüyorum..

Son düzenleme:
Ben de evin içinde kurutmaktan bıktığım için geçen sene kurutma makinesi aldım.

* Aslında yerim de yoktu, sadece çamaşır makinesinin üzeri müsaitti. Küçük tuvaletimi iptal edip orayı çamaşırhane yapmıştım, çamaşır makinesinin üzerine monte ettirmek için bile yeniden düzenleme yapmak zorunda kaldım. Ama şu an her şey yolunda, çok memnunum.
* Benimkisi yoğuşturmalı, bacalı değil. Sanırım artık bacalı model de satmıyorlar ve yine bildiğim kadarıyla aşırı sıcaklık veren bu bacalı olanlar. Annem seneler önce arçeliğin ilk çıkarttığı kurutma makinesini almıştı, kapalı balkona koyduk, her çalıştırdığımızda bütün pencereleri açıyorduk yine de balkon çok sıcak oluyordu. Benimkinde böyle bir problem yok, üstelik çamaşırhanemin kapalı bir kapısı yok, sadece oğluma önlem olsun diye çit şeklinde her yeri açık yarım bir kapı var. Ufacık bir yer ve tamamen koridora bakıyor ama ısınma problemi yaşamadım ben. Sadece ufak bir camım var apartman boşluğuna bakan, yazın onu açıyorum, kışın ise gerek kalmıyor.
* Teknik olarak pek anlamam, üstelik montajı yapılırken başlarında durdum ama dikkat etmedim pek. Bildiğim kadarıyla sadece fişe takmak yeterli oluyor ama emin değilim.

Kullandığım makine bosch logixx serisi, elektrik faturama yansıması fazla değil. Yıpranma yaşamadım ben ama ilk dönemler acemilikten ütü kuruluğu yerine dolap kuruluğu seçtiğim zamanlarda benim değil ama eşimin t-shirtleri bir miktar çekti. Şimdi ütü kuruluğunda kurutuyorum, bir problem yok. Ancak bu çekme işinin -ekstra bir durum yoksa- biraz da ürünlerin kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Tıpkı bazı çamaşırların düşük ısıda ve programda bile çamaşır makinesinde çekmesi gibi. Bunun dışında ben de diğer memnun olan arkadaşlar gibi büyük rahatlık ve kolaylık olduğunu düşünüyorum..

yardımın için teşekkür ederim canım :KK71: :KK70:
söylediklerin benim için iyi oldu bende arçelik almayı düşünüyorum aynen küçük tuvaletimi iptal edicem ama onu tek oraya koyucam camı var zaten :KK34: havayı dışarı atabiliriz.
yalnız fişe takmak yeterli oluyormuş altta su haznesi varmış oradan dolduğunda suyu boşaltılıyormuş :KK16:
bu aralar alıcaz bakalım. bize de şart oldu çünkü önce yatak odamıza montolama ve parke altına strafor yapıcaz sonra kurutma makinesi umaırm işimizi çözerler :KK53:

söylediklerin benim için iyi oldu bende arçelik almayı düşünüyorum aynen küçük tuvaletimi iptal edicem ama onu tek oraya koyucam camı var zaten :KK34: havayı dışarı atabiliriz.
yalnız fişe takmak yeterli oluyormuş altta su haznesi varmış oradan dolduğunda suyu boşaltılıyormuş :KK16:
bu aralar alıcaz bakalım. bize de şart oldu çünkü önce yatak odamıza montolama ve parke altına strafor yapıcaz sonra kurutma makinesi umaırm işimizi çözerler :KK53:

cnm bence tuvalete koyacaksan hortumunu wc giderine koy oraya aksın hiç öyle hazneyi boşaltmakla uğraşma ben öyle yaptım çok daha rahat oluyo benim ki de arçelik

Rica ederim ne demek.:KK71:

Benimkinde su haznesi üstte, hani çamaşır makinelerinin deterjan koyma bölmesi var ya, aynı onun gibi yapmışlar. Her kurutma sonrası o hazneyi çıkarıyorum (oldukça uzun, kapalı plastik bir hazne), üstte de açık bir deliği var, oradan boşaltıyorum. Bir de ana kapağın ön iç kısmında toz vs. biriktiren bir yer var, her kurutma sonrası orayı çıkarıp iyice temizliyorum. Başkaca bir zahmeti yok, bir de makinenin genel bakımını belirli sürelerle yapman gerekiyor, iç kısımda temizlenmesi gereken yerler var. Ama Allahtan her seferinde değil, uzun aralıklarla yapılıyor.

Umarım her şey istediğin gibi olur, şimdiden kolaylıklar gelsin. Mantolamadan sonra benim de sorularım olabilir, bizim de yatak odasında rutubet oldukça fazla, bize de bir çözüm gerekiyor...

Benimkinde su haznesi üstte, hani çamaşır makinelerinin deterjan koyma bölmesi var ya, aynı onun gibi yapmışlar. Her kurutma sonrası o hazneyi çıkarıyorum (oldukça uzun, kapalı plastik bir hazne), üstte de açık bir deliği var, oradan boşaltıyorum. Bir de ana kapağın ön iç kısmında toz vs. biriktiren bir yer var, her kurutma sonrası orayı çıkarıp iyice temizliyorum. Başkaca bir zahmeti yok, bir de makinenin genel bakımını belirli sürelerle yapman gerekiyor, iç kısımda temizlenmesi gereken yerler var. Ama Allahtan her seferinde değil, uzun aralıklarla yapılıyor.

Umarım her şey istediğin gibi olur, şimdiden kolaylıklar gelsin. Mantolamadan sonra benim de sorularım olabilir, bizim de yatak odasında rutubet oldukça fazla, bize de bir çözüm gerekiyor...

Basit demekki bakalım arçeliği beğendik ama gidip bide yakından görmek lazım nedir ne değildir diye. :KK60:
kullanması anladığım kadarı ile çok basit oluyormuş sevindim bu işee :18::18::18:
sizin rutubet nasıl oluyor canım :KK1:

selam kızlar ben hala alamadım ama bu ay içinde almak istiyorum.....

hem yıkayan hem kurutan makınelerden almak daha mantıklı değil mi?....

fazla yer kaplamaz....benım yıkama makınem var ama 5 kg oldugu ıcın işimi tamamen görmuyo....

bende kararsızım sadece kurutma mı alsam hem yımama hem kurutma mı?....

benimkisi Profilo ve aynen seninki gibi.
Hazneyi boşaltmak ve içerdeki toz tutucuyu temizlemek yetiyor.
Bir de aşağıda büyük bir hazne var ki onu 4-5 kurutmada bir boşat dedi yetkili servis, ben de öyle yapıyorum.

Çok memnunum.
Kullanıma hazır kuruluk+hassas programı seçiyorum.
Hem yumuşatıcı içinde kalıyor, mis gibi çıkıyor çamaşırlar, hem de tozdan vs den korumuş oluyorum.

hernüz bir çekme+incelme yaşamadım.
Ne bulduysam da kuruttum üstelik deneme amaçlı:KK9:
$MCSA049368_KM8431CTR_def.eps.jpeg

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri - Beyaz Eşya - Çamaşır ve Kurutma Makineleri - Kurutma Makineleri - Kurutma Makineleri - KM8431CTR

Son düzenleme:
şu iki ürün arasında kararsızım kullanan varsa fikir verin....

elektrolüx edc 67550 w ya da

bosch wte 86302 avantixx 8 kullananlar var mı?

kızlaaar,

kurutucu almak istiyorsanız arçelik - beko'nun bu ay kampanyası var. 600tl'ye satıyorlar normalde 1500 tl olan bir modeli. evimiz bahçe katı, zaten rutubetli, bir de çamaşır asında camlar falan buğulanıyordu, zor kuruyordu vs vs. biz de bu kampanyadan alıverdik bir tane. eşim çok titiz bir adamdır araştırdı iyice. bir sürü programı var ve çamaşırları misss gibi yapıyor :))) suyunu ve filtresini her seferde değiştiriyoruz, evde kedi var inanılmaz hav-tüy vs birikiyor.
hepinize tavsiye ediyorum valla. kıyafetlerim missssler gibi kokuyor, aldığımızdan beri her akşam çamaşır yıkıyorum valla :)

X