Babasına müjdeli haberi nasıl verdiniz?

yaz sonu aile dostlarimiz genc bir ciftle kisa bir deniz tatiline gitmistik.Dikkatimi cekti normalde cok sigara icen kiz sigara icmiyordu,aaa dedim sen hamilesinn :) hayir dedi sadece birakmaya calsiyorum.Esime de dedim bak gor bu kiz hamile ama soylemiyor.Neyse tatilden donduk,is guc derken 3 ay kadar gorusemedik bu ciftle,benim hesaplarima gore de 4-5 aylik hamile olmasi lazim.Esim aradi is yerinden,aksam dedi arkadaslarla gorusucez sinemaya gidicez,olur dedim.O telefon konusmasindan sonra test aldim(benim 3 hafta gecikmisti ama doktorum bebegin olmaz tedavisiz dedigi icin hic umutlu degildim),vee yillar sonra ilk defa pozitif.Koridorda ileri geri yuruyorum,esime nasil soylesem diye dusun dusun neyse.Esim geldi eve ben zaten hazirlanmistim disari cikmak icin.Yaa dedim esime simdi bunlar bizden 5 ay gizledi ,artik gobegi bellidir ve soylerler heralde,hamileyim diyince ben ne diycem bu kiza .Ne diyceksin dedi esim,tebrikler diyceksin tabii ki.Yok dedim hamileyim diyince bende hamileyim diycem dedim.Esim buruk buruk bakiyo suratima,hani cok istiyoruz ve olmuyo ya kafayi yedim sandi :)) Tekrar ettim,bende hamileyim diycem dedim.Shok shok,gozlerini kocaman acti,sen ciddi misin dedi.Gittim testi aldim gosterdim,sarildi,kucakladi,afalladi...cok guzeldi.O an itibariyle de onume gelen herkese soyledim agzim kulaklarimda :)

canım benımde senın gıbı oldu esımın sperm sayısı 0 dı.kesınlıkle olmaz asılama bıle degıl dırek tup bebek dedı tabı cok uzulmustuk tabı bız bekleme kararı aldık aradan 3 ay gectı esım gorev ıcın ıstanbula gıttı ben bı tuhafım ama annem hadı kan verelım dedı verdım hamıle oldugumu orendım hepımız aglıyoruz tabı esıme haber verıcem bı turlu veremıyorum cunku telı mesgul neyse actı sonunda askım sana bıse dıcem ben hamıleyım dedım esımden ses yok ben askım dıyorum yıne yok sonra emınmısın dedı evet askım evet hamıleyım dedım ıyı sevındım dedı kapattı yuzume telı meger benım bıtanem soka gırmıs aradan 1 saat gectıkten sonra aradı askım tebrık ederım cok mutıuyum dedı aklı yenı yerıne gelmıs demek kı:)) sımdı gunlerı sayıyoruz 20 gun kaldı kızımıza kavusmamıza :))

yaz sonu aile dostlarimiz genc bir ciftle kisa bir deniz tatiline gitmistik.Dikkatimi cekti normalde cok sigara icen kiz sigara icmiyordu,aaa dedim sen hamilesinn :) hayir dedi sadece birakmaya calsiyorum.Esime de dedim bak gor bu kiz hamile ama soylemiyor.Neyse tatilden donduk,is guc derken 3 ay kadar gorusemedik bu ciftle,benim hesaplarima gore de 4-5 aylik hamile olmasi lazim.Esim aradi is yerinden,aksam dedi arkadaslarla gorusucez sinemaya gidicez,olur dedim.O telefon konusmasindan sonra test aldim(benim 3 hafta gecikmisti ama doktorum bebegin olmaz tedavisiz dedigi icin hic umutlu degildim),vee yillar sonra ilk defa pozitif.Koridorda ileri geri yuruyorum,esime nasil soylesem diye dusun dusun neyse.Esim geldi eve ben zaten hazirlanmistim disari cikmak icin.Yaa dedim esime simdi bunlar bizden 5 ay gizledi ,artik gobegi bellidir ve soylerler heralde,hamileyim diyince ben ne diycem bu kiza .Ne diyceksin dedi esim,tebrikler diyceksin tabii ki.Yok dedim hamileyim diyince bende hamileyim diycem dedim.Esim buruk buruk bakiyo suratima,hani cok istiyoruz ve olmuyo ya kafayi yedim sandi :)) Tekrar ettim,bende hamileyim diycem dedim.Shok shok,gozlerini kocaman acti,sen ciddi misin dedi.Gittim testi aldim gosterdim,sarildi,kucakladi,afalladi...cok guzeldi.O an itibariyle de onume gelen herkese soyledim agzim kulaklarimda :)

canım benımde senın gıbı oldu esımın sperm sayısı 0 dı.kesınlıkle olmaz asılama bıle degıl dırek tup bebek dedı tabı cok uzulmustuk tabı bız bekleme kararı aldık aradan 3 ay gectı esım gorev ıcın ıstanbula gıttı ben bı tuhafım ama annem hadı kan verelım dedı verdım hamıle oldugumu orendım hepımız aglıyoruz tabı esıme haber verıcem bı turlu veremıyorum cunku telı mesgul neyse actı sonunda askım sana bıse dıcem ben hamıleyım dedım esımden ses yok ben askım dıyorum yıne yok sonra emınmısın dedı evet askım evet hamıleyım dedım ıyı sevındım dedı kapattı yuzume telı meger benım bıtanem soka gırmıs aradan 1 saat gectıkten sonra aradı askım tebrık ederım cok mutıuyum dedı aklı yenı yerıne gelmıs demek kı:)) sımdı gunlerı sayıyoruz 20 gun kaldı kızımıza kavusmamıza :))

ay kızlar çok duygulandım yaa...
hayırlısıyla alın kucaklarınıza bebeklerinizi ..

bende yazılarınızı okuyunca çok duygulamdım arladaşlar....

bende anlatayım sizlere...

bende bi kaç ay test yaptım sonra bu ay olursa olur olmassa tekrar koruncam dedim eşime....
normal sıradan bir gunumdü bizim evin altında bir balık restorantı var( bende balığı hiç sevmem)
öle güzel kokular gelıyor ki o balıklar gözümde dönüyor içimden heralde hamileyım ben dedim yoksa balığın kokusuna ble dayanamayan ben nasıl bukadar istekle balık yemek isterım kı tadını bile bilmiyorken :))
buarada raglime 5 gun vardı...gittim test aldım testı yaptım baktım bişey yok bıraktım öle masayı hazırladım eşimle yemek yedik eşim yemege devam ederken ben kalkıp gidip teste baktım bide baktım çift çizgii o an kafamdan kaynar sular döküldü sankı önce mutfağa gitmişim sonra salona enon eşimın yuzüne baktım tekrar teste bakmaya gittim baktım çift çizgi gelip eşime hamileyım hayatım dedim
oda hadi caım şaka yapıyosun dedi bende yooo ciddiyim dedim sonra bena sarıldı öptü hadi dedi dışarı çıkalım dışarı çıktık ve yağmura yaklandık o yapmurda kol kola gezdik iliklerimize kadar ıslanmıştıkdaha sonra montunu bana sardı ve eve geldik.....
ikimizde çok mutluyduk sürekli gülüyorduk :))

sonra eşim arkadaşlarıyla geç saate çıktı ( normalde de buluşcaktı)
orda neye içiyoruz demişler oda baba olmama demiş herkes şakınlıkla bakmış...

ertesı gun kan tahlılı yaptırdık sonucu eşim aldı ve şirkette baba oluyorum dıye bağırmış....
benı aradı hemen çok mutluydu sesınden de bellıydı canım aşkım ya

o gunleri hatırladım şimdine güzel oldu

Bende okuyunca okadar duygulandım kı...
Bazı yerlerde agladım bazı yerlerde guldum...
bazılarınızın fıkırlerıne soyleyıslerıne hayran kaldım:)

benım eşime soyledıgımde esımde saskındı ama sankı ben bıraz daha cok saskındım.... ınanamadım cunku...

adetım 1 hafta gecıkmıstı ama duzensızlıgım vardı...hamıle olabılrımıyım dıye dusunuyodum ama yınede pek ıhtımal vermıyodum.. korunmayı bırakalı 2. ayımızdı ılk ayda adetım gecıktıgı ıcın hamıle oldugumu dusunmustuk ve 4. gun gelınce esımde bende okadar kotu olmustuk kı anlatamam... hamıleyım dıye kendımı baya ınandırmıstım cunku... ertesı ay adetım 3 gun gecıktı ama ben gelır dıye beklıyodum.. hıc ıhtımal vermıyodum.. bunun ıcın alısverısımı yapmıstım(ped agrı kesıcı vs.) ustelık karnımda agrıyodu kesın adet olcam hamıle degılım dıyodum kendı kendıme... 7. gun esıme eve gelmeden test al hamıleysem ogrenırız degılsem kesın bı sorun var bukadar gecıkmemesı lazımdı doktora gıdelım dedım.. okuldan gelırken almıs.. ben kahvaltımızı hazırladım beklıyorum esımı... geldı hadı yap dedı bende dur kahvaltımızı yapalım dedım.. esım benden heycanlı hayır yap falan dıyınce kalkım hemen yaptım.. elımı yuzumu yıkadım ne guzel tabı teste hıc bakmıyorum elıme aldım bakmadan ıcerı gırdım esım yuzume baktı ben teste baktım veeee cıft cızgı ve ıkıncısı gayet koyuydu sankı '' Anne sen benım olduguma ınanmıyodun ama bak ben burdayım'' dıye gozume sokuyodu o kalın cızgıyı... hamıleyım dedım esıme gayet şaşkın oda ınanamadı.. baktı ama okadar sevındıkı napcanı sasırdı kahvaltı bıle yapamadık sarıldı optu kokladı... kayınpederımı aradık hemen haber verdık sevıncınden agladı adamcagız hıc unutamıyorum:) hemen hastaneye gıtık kan tahlılı ıcın ama doktordedıkı hastane tasınıyo kana bakamam makıne yok gelın utrasyondan bakalım... baktı ama bebegımı goremedı.. haftaya bıdaha gelın dedı... gıttık ve nasıbımıze bıokımya makınesı bozulmus kandan bakamadı utrasyondan baktı yıne goremedı ve bana dıs gebelık gıbı dedı.. daha tam annelık sevıncını yasayamadan dıs gebelık olabılme benı haylı uzdu oturdum bı guzel agladım tabı...hemen baska bı ılceye gıdıp kan tetsı yaptırdık ve betam 2595(hıc unutmuyorum) cıktı.. doktor gorunmemesı normalmıs dedı ama bıkez dıs gebelık dedı ya bana ben gıdermıyım o doktora kac gece uyuyamadık bebegımın sevıncını bıle yasayamadık...hemen batmana gıttım ve orda kesesı gorundu... o kadar cok sukrettım kı Rabbıme Allahım kımseye yasatmasın cok zormus omrumden bı 5 yıl gıttı cok rahat...

Ve sımdı cok sukur 3 aylık hamıleyım ve herseyı yolunda..... bayada yazmısım haaaa ama aklıma gelınce hala cok uzuluyorum....

merhaba insanın hayatındaki en önemli ve en güzel anlardan biri öyle değil mi?... bende paylaşayım...
ilk korunmayı bıraktığm ay geciktim içim içimi yiyordu ama eşime bişey söylemedim bi test alıp yaptım, belli belirsiz bi çizgi, acaba böyle mi olurdu bilmiyodum. ertesi günü bir test daha, hala çok belirsizdi kararsız kaldım. sonra bi arkadaşı aradım oda gel kan testi yaptıralım dedi kesin sonuç verirmiş. gidip kan verdik. öğlelden sonraya kadar nası bekledim anlatamam veee hamileydim...beni tuttu bi ağlamak. eşime nası söyliycem diye düşünmeye başladım. arkadaşımdan bir sürü bebek kıyafeti aldım yatağımızın üstünü minik kıyafetlerle kapladım. üstünede kocaman bi not yazdım "BABACIĞIM BEN GELıYORUM HAZIR MISIN?"eşim eve gelip notu görünce bana öyle bi sarıldı ki gözyaşları sel oldu. şimdi oğluşumuzu bekliyoruz. çok az kaldı. allah herkezin yardımcısı olsun...

Rabbim tez zamanda babasına müjdeyi vermeyi nasip eder de bende buraya yazıp paylaşırım....tebrik ediyorum tüm paylaşan arkadaşları sağlıkla kucağınıza almayı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin....:nazar:

Eşimin test yaptırmaya gittiğimden bile haberi yokdu akşamı zor etmiştim. İşten eve gider gitmez yatak odamdaki aynaya KOCACIM BABA OLUYORSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM yazdım yanına da test sonucunu astım. Görünce o gözlerindeki ifadeye hiç bişeye değişmem canım kocam çok tatlıydı.Ayyy hatırladıkça duygulanıyorum :1hug:

Çok duygulandım çok güzel anlar yaa

Bu mübarek gün Allah'ım dualarımızı kabul eder de bebek isteyen herkesin duasını kabul eder inşallah...

:ecrin_bebek:

henüz bi bebeğim yok ama olduğunda babasına haber vermk için çok farklı planlarım var :jeyyar:

Çok duygulandım çok güzel anlar yaa

Bu mübarek gün Allah'ım dualarımızı kabul eder de bebek isteyen herkesin duasını kabul eder inşallah...

:ecrin_bebek:

inşallah Allah isteyen herkese versin seninde en kısa zamanda bir bebişin olur inş canım :yerimseniben

Eşimin test yaptırmaya gittiğimden bile haberi yokdu akşamı zor etmiştim. İşten eve gider gitmez yatak odamdaki aynaya KOCACIM BABA OLUYORSUN SENİ ÇOK SEVİYORUM yazdım yanına da test sonucunu astım. Görünce o gözlerindeki ifadeye hiç bişeye değişmem canım kocam çok tatlıydı.Ayyy hatırladıkça duygulanıyorum :1hug:

:KK70::lepi:

henüz bi bebeğim yok ama olduğunda babasına haber vermk için çok farklı planlarım var :jeyyar:
hmmmmmm neymiş o planlar..fikirler paylaşıldıkça anlamlaşır :))) hehe yaz da biz de çalalım olunca bebekimizzzzzzzzzzz

güncel hehhe :KK70:

süpris yapamadım çünkü yanımdaydı çok aceleci davrandım ertesi günü bekleyemedim test yapmak için testi yaptım ikinci çizgi çıkınca enteresan bi duyguyla yanına gittim titreyerek uzattım testi bu ne dedim elimden kaptı hemen çıktımıki die 17ay bekledikten sora
inanmadık çift çizgiye falan
kan tahlilinde doktor 3haftalık daha çok yeni diyince odadan çıkıp bana sarılışını unutamıyorum
rabbim bu güzel duyguyu herkese yaşamayı nasip etsin

ılk kızımda bebeğin ağzından bir mektup yazdım merhaba babacığım diyerek başlıyordu çok duygusal bir mektuptu sabah işe gelince ona mail attım o sırada da msnde yazışıyoruz 10 dk filan ses seda çıkmadı eşimden sonra telefonla aradı mutluluktan ağlıyordu hemen izin alıp hastaneye gittik test yaptırdık 2 saat sonra sonucu verdiler nasıl bir heyecan nasıl bir mutluluk anlatamam herkese ben hamileyim demek geliyordu içimden yüzümde sürekli bir tebessüm

ıkinci kızımda doktora birlikte gittik ama hamilelik şüphesiyle değil bebeğim daha 10 aylıktı sürekli kanamam oluyordu bebeği emzirdiğim için de adetlerim düzene girmemişti henüz ben netten kanser türlerini filan araştırıyorum içimde bir korku, 2 teyzemi kanserden kaybettim, doktor vajinal muayene yapalım dedi polip var 2 tane epey büyük dedi sonra durdu gebelikte var dedi o an ben dondum tabi nasıl olamaz korunuyoruz dedim 7+4 günlük kalbi bile atıyor dedi eşim dışarda beni bekliyor giyindim içeri çağırdım doktor söyledi eşim o an donup kaldı, kötü bişey çıkmadığına sevindik hamilelik olayı ise tam bir süprizdi, süpriz yumurtam şimdi 1 yaşında

Allah isteyen herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin dünyanın en mükemmel duygusu

X