Saç Uzatma Yöntemleri Haftada 1cm uzayan saçlara ne dersiniz?

Doğru ya.. Çok pardon kızlar.. Bi an okuduğumu yanlış algılamışım yahu..:KK37:Neyse kürümü yıkadım bende şimdi.. Ya ben bu sinemaki bakımını alıştığım gibi yapıyorum... Her hafta çarşamba günü.Açıkçası özel tarihlere falan denk getirmiyorum. Ama sarımsaklı şampuan rutinim var.. Pazartesi ve cuma günleri yıkıyorum,genelde özel tarihler o zaman denk geliyor.Birinden birinden yakalıyorum kısaca :KK52:

Doğru ya.. Çok pardon kızlar.. Bi an okuduğumu yanlış algılamışım yahu..:KK37:Neyse kürümü yıkadım bende şimdi.. Ya ben bu sinemaki bakımını alıştığım gibi yapıyorum... Her hafta çarşamba günü.Açıkçası özel tarihlere falan denk getirmiyorum. Ama sarımsaklı şampuan rutinim var.. Pazartesi ve cuma günleri yıkıyorum,genelde özel tarihler o zaman denk geliyor.Birinden birinden yakalıyorum kısaca :KK52:

neyse uyarmış oldukbidahaki ssefere dikkat edersin.bide kızlar 2 hafta arada verdim bi uzama olmadı bende sanırım bana yaramadı.biraz zahmetli ama turpa başlıım bari.

neyse uyarmış oldukbidahaki ssefere dikkat edersin.bide kızlar 2 hafta arada verdim bi uzama olmadı bende sanırım bana yaramadı.biraz zahmetli ama turpa başlıım bari.

Ama canım bu tür uygulamalarda devamlılık şart 2 haftada uzamadı diye bırakma, bildiğimiz biotin vitamini bile 3 ay sonra etkisini göstermeye başlıyor mesela o yüzden sinamekiye bence 3 ay devam et ama bunun yanında turbunuda yap istiyorsan.Netice itibarı ile bunlar sihirli değnek değil ki :KK43: Olsa fena olmazdı hani :KK1::KK1::KK1:

Ben sarımsaklı şampuan kullanmayacağım ama evde sarımsak yağı hazırlamıştım bunu kullanayım diyorum haftada 1 bakalım nasıl olacak...Hatta sinamekinin içine badem yağı koyamayacağım çünkü badem yağı saçlarımın rengini koyulaştırıyor, acaba sarımsak yağı mı koysam ne yapsam bilemedim :)

Bende de pek uzama yok ama devam ediyorum yine de. 5 kere yaptım. 10 a tamamlayıp ara vereceğim... Aradan sonra da bir fark yoksa araştırıp başka bir bakıma geçeceğim.

Ama canım bu tür uygulamalarda devamlılık şart 2 haftada uzamadı diye bırakma, bildiğimiz biotin vitamini bile 3 ay sonra etkisini göstermeye başlıyor mesela o yüzden sinamekiye bence 3 ay devam et ama bunun yanında turbunuda yap istiyorsan.Netice itibarı ile bunlar sihirli değnek değil ki :KK43: Olsa fena olmazdı hani :KK1::KK1::KK1:

10 kez yaptım ara verdim zaten.

Benim de tam 5 haftam var ara vermete BULUTT, 5 ampul bitirdim 5 daha bitirip ara vereceğim.
Bepanten ile bemix arasında fark var mı? Ben bemix kullanıyorum. bepanten daha iyi ise onu kullanırım?

Benim de tam 5 haftam var ara vermete BULUTT, 5 ampul bitirdim 5 daha bitirip ara vereceğim.
Bepanten ile bemix arasında fark var mı? Ben bemix kullanıyorum. bepanten daha iyi ise onu kullanırım?
Amaçları farklı, ben bemix,bepanthene ve evicap kullanacağım aynı anda tabii tam bir koku bombası olacağım kesin...

bepanten yenileyici onarıcı canım
bemiks b vitamini
farklı şeyler

bepanten yenileyici onarıcı canım
bemiks b vitamini
farklı şeyler

Kontesim sence ben badem yağı yerine ne kullansam bu kür için, daha önce yazdım badem yağı doğal sarışınların saç rengini koyulaştırıyor o yüzden başka bir yağ seçmem lazım ne tavsiye edersin?

mrb kızlar.3 aydır kullandığım sarımsaklı şampuan ve sinameki+bemiks+badem yağı 3lü kürü ile elde ettiğim sonucu sizlerle paylaşmak istedim.sinamekili kür için de japongülü nickli arkadaşımıza çoookkk teşekkür ederim.senelerdir istediğim saçlara kavuşmama ramak kaldı , sayesinde....hihoyyyt

buyrun farkı kendi gözlerinizle görün:kedi:

böyleyken böyleesositososito

sarımsaklı şampuan : 400ml'Lik şampuanınıza 5-6 diş sarımsağı rendeleyerek elde edebilirsiniz.
sinamekili kür: 1tutam sinamekiyi yarım çay bardağı suda kaynatın,ılıyınca içine 1çorba kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampül ekleyin.saç diplerinize sürün.4-5saat bekleyin ve yıkayın.

rutin saç yıkamamı sarımsaklı şampuan ile yapıyorum,sonrasında da mis kokulu bir şampuan ile yıkıyorum ki sarımsak kokmasın.saçınızda boya yoksa durulama suyuna bir kaç damla sirke damlatarak(elma sirkesi) kokudan kurtulabilirsiniz.ya da gliss saç bakım spreylerini öneririm

sinamekili kürü ise haftada1 kez uyguluyorum.sinameki ve badem yağı aktardan,bemiks eczaneden alınıyor

darısı başınıza can'lar =)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

arkadaşlar tatil dolayısı ile yaklaşık 3 ay uzaklarda olucam
netim olmayabilir,olsa da bu kadar sık gelemem sorularınızı cevaplayamam
o yüzden eklenicek bi kaç şeyi belirtmek istiyorum;

* sarımsaklı şampuanı yaz sıcağından dolayı kullanmıyorum,sıcakta çok koku oluyor çünkü... havalar serinleyince,ekim-kasım gibi,yeniden başlayacağım
* sarımsaklı şampuanı saçım GÜRLEŞSıN diye kullandım.sinameki kürü UZAMASI için... yani ; 'sarımsaklı kullanmasam sadece sinameki kullansam uzar mı?' tarzı sorularınızın cevabı 'evet'.
* bir kaç uygulamada uzamıyor diyip pes edenler oluyor.YAPMAYIN! herkeste başlıktaki gibi haftada 1 cm uzama olmayabiliyor. 7-8 uygulama sonrası verilen 1-2 haftalık arada uzadığını göreceksiniz.
* 'sinameki saç rengi değiştirir mi?' saçınız boya ise alttaki rengi az miktarda da olsa meydana çıkarır evet.ama boyanız yoksa hiç bir şekilde renk bozma durumu olmuyor...
* saç derinizde yara vs varsa kullanmayın! nihayetinde yaradır,açıktır,bir zararı olabilir...
* 'bu kürü kaşıma kirpiğime sürebilir miyim?' evet sürebilirsiniz.göze temas ettirmemek koşulu ile kullanın...aynı etki onlarda da görülücek...

GLıSERıNLı BAKIM
saç uçlarım kurumasın diye yeni başladığım bir kür bu da...
gliserinin nemi hapsetme özelliğinden faydalanarak saç uçlarımızın kurumamasını dolayısı ile de kırılmamasını hedefliyoruz
aktardan alınan gliserin yağı,bebe yağı ve su 3'lüsünden elde ediliyor.
hazırlanışı;
1çay bardağı su
1kapak gliserin yağı
2-3 damla bebe yağı
kullanım sıklığı konusunda özel bir kural yok
ben her gece uyumadan önce saç uçlarıma fıslatıp uyuyorum mesela...gayet memnunum.siz de bu şekilde uygulayabilirsiniz...

ayrıca arada sırada da olsa , boş vaktinizde,kendinize bakım yapmak istediğinizde (ki bayanların vardır böyle özel günleri:kedi:) saçlarınızı zeytinyağlı sabun,ısırgan sabunu vs gibi çeşitli sabun bakımlarına teslim edebilirsiniz...

şimdilik aklıma gelenler bu kadar...
görüşmez üzere bebişlerimm :kedi:

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

doğum günüsüm nedeniylee bana bu hediyeyi sunan ''youthanasia7'' kuzuma teşekkür ederrrr,,
bu rapunzel bebeği hepiciğimize azim olsun diyee topiğimizin maskotu ilan ederimmmm :hooray: :hooray:

kutlayan herkese,bana inanan herkesee , koca bir kış yanımda olduğunuz için çoookk teşekkür ederimm Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♪♪♪ :teytey:

uygulama yaptım ama uzama olmadı diyenler,lütfen bir de özel tarihlerde uygulayın kürü...
'o kadar bakım yapıyoruz neden sonuç alamıyoruz,işte cevabı' isimli topikte bu özel gün konusu bulunmaktadır
link vermek yasak olduğundan topik adı yazıyorum sadece.
slm öncelikle :nazar: değmesin..ya benimde saçlarım çok kuru bu kür nemlenmesinede yardımcı olurmu

X