Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeklere kahvaltı tarifleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nur_eren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2010
70
0
oğlumun kahvaltısı:
milupa 8 tahıllı ballı = üzerindeki tarife göre hazırlıyorum ama 2 kaşık olarak
1 tatlı kaşığı pekmez
1 tatlı kaşığı peynir
yada yumurta sarısı = şimdilik yarısı kadar veriyorum 1 hAftaya kadar 1 yumurta sarısına çıkarıcam
fındık kadar da tereyağ

ertesi günde ıhlamurla yapıyorum 8 tahıllıyı.

yani benim kahvaltım bu kadar o yüzden bu konuyu açtım belki ben gibi ne yapacağını bilemeyen arkadaşlar vardır.
hem ben öğrenmiş olurum hemde sizler paylaşmış olursunuz.

kimse beni tınlamadı sanırımmafoldumben yani arkadaşlar ben tarif bulamıyorum her sabah hep aynı kahvaltı
sizden öneri bekliyorum

benim kızım 13 aylık zor kahvaltı yapıyoruz ek olarak ben devam sütü ile 5-6 bisküvi yediriyorum

milupa sütlü bisküvili
1 çay kaşığı pekmez
1 tatlı kaşığı labne peniri
4 çay kaşığı şeftali elma kavonoz maması
1 adet dövülmüş ceviz içi
6.aydan itibaren
ben bunu milupanın yemek tarifi kitabından yazdım buna bakıp şekillendirebilirsin

milupa sütlü bisküvili
1 çay kaşığı pekmez
1 tatlı kaşığı labne peniri
4 çay kaşığı şeftali elma kavonoz maması
1 adet dövülmüş ceviz içi
6.aydan itibaren
ben bunu milupanın yemek tarifi kitabından yazdım buna bakıp şekillendirebilirsin

teşekkür ederim a.s. biri beni duymuşhihoyyyt

Bu kahvatı meselesi benimde kafamı çok karaştırıyor.
Doktorumuz rezene yada ıhlamur çayı içine tam buğday ekemeği, bir çay kaşığı pekmez ,çeyrek yumurta sarısı ve geceden suda bekletilmiş kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peyir vermemi söyledi.
Mamayla yaparasam yumurtanın içindeki proteini ve pekmezdeki demiri öldürürmüş, labne işlenmiş peynir olduğu için kesinlikle verme dedi, bebe bisküvisi kullanma dedi , eee ben ne vericem oğluma, hergün hergünde aynı şeyler verilmez ki. Gelde çık işin içinden kafamçokkarıştı

canım ayrıca bugün kontrolümüz vardı dr.umuz önerilerini yazayım sana kahvaltı için bildiklerimiz dışındakiler,siyah zeytin suda bekletip tuzunu alıcan zarını soyucan biraz zahmetli yada etli alırsın büyük zeytin içini çıkarırsın.çeviz fındık badem kabak çekirdeği iyice dövülmüş olucak tabi bide hepsi birden değilde bigün biri şeklinde.tereyağını haftada bir önerdi ayrıca.ekmek içi bebe bisküvisi,portakal suyu sıkabiliriz
böyle işte aklıma geldikçe yazarım ..))

Doktorumuz rezene yada ıhlamur çayı içine tam buğday ekemeği, bir çay kaşığı pekmez ,çeyrek yumurta sarısı ve geceden suda bekletilmiş kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peyir vermemi söyledi.
Mamayla yaparasam yumurtanın içindeki proteini ve pekmezdeki demiri öldürürmüş, labne işlenmiş peynir olduğu için kesinlikle verme dedi, bebe bisküvisi kullanma dedi , eee ben ne vericem oğluma, hergün hergünde aynı şeyler verilmez ki. Gelde çık işin içinden kafamçokkarıştı

bende hep mamayla yapıyordum ya ballı tahıllı kahvaltılığı yapmayım ozaman.
aman ne zor işler bunlar yahu eskiden ne kolaymış analarımızın işi

canım ayrıca bugün kontrolümüz vardı dr.umuz önerilerini yazayım sana kahvaltı için bildiklerimiz dışındakiler,siyah zeytin suda bekletip tuzunu alıcan zarını soyucan biraz zahmetli yada etli alırsın büyük zeytin içini çıkarırsın.çeviz fındık badem kabak çekirdeği iyice dövülmüş olucak tabi bide hepsi birden değilde bigün biri şeklinde.tereyağını haftada bir önerdi ayrıca.ekmek içi bebe bisküvisi,portakal suyu sıkabiliriz

saol ya yalnız bırakmıyosun beniolumunekankayizsmile
senin kızınla benim oğlan sanırım aynı gün doğumlu.

merhabalar,
benım oglum 11 aylık.gün gün yaptıgım kahvaltı tarıflerını yazıyorum;

1.gün
yumurta
pekmez
tahin
ekmek içi
bisküvi
ıhlamur çayı ile eziyorum

2.gün
ekmek içi
ceviz
beyaz peynir
tahin
çok az bal
süt ile eziyorum

3.gün
mısır unu ile yapılmıs pekmezli muhallebi

4.gün
bisküvi
zeytin
beyaz peynir
ekmek içi
haşlanmış patates
süt ile

5.gün
armur elma komposto suyu
ekmek içi
kasık maması
pekmez
tahin

6.gün
meyve muz elma püresi
bisküvi
ceviz
fındık
süt

7.gün
pırınc unu muhallebi

Haydaaaaaaaaaaa........... Bizim doktor da zeytinin bebeğin beslenesinde yeri olmadığını, ilerde büyüyünce istediğinde vermeye başlarsınız dedi.

hımm işte her doktorun kendine göre bilgileri var birde bebeklerin durumlarına göre konuşuyolar
mesela benim kız çok seçici herşeyi beğenmiyo belkide çeşit olması açısından demiş olabilir alışsın lezzetlere diye..

buarada benim kız 22 ekim doğumlu senin oğlanda sanırım öyle tıckere göre ...:))
liste veren arkadaşa teşekkürler ii bir örnek olabilir bu şekilde çeşitlendircez işte olayı
ben bugün yumurta peynir denedim ama mızmızlandı hanfedi hatta bööörrgggg yaptı:))

Ekmek içi (Tam buğday, çavdar yada kepek)
Akşamdan suda bekletilmiş peynir,
Rondodan geçirilmiş ceviz,
Üzüm,kayısı ve muz
Çok az tereyağ
Bize doktorumuz yarı süt-su karışımı ile yaptırıyordu.

Pekmezi ayrıca veriyordum, peynir demir emilimini azaltıyor çünkü.
Tatsız olursa 1-2 bebe büsküvisi..

Hazır mamaları hiç vermedim, doğal bir çok şey varken gerek görmedim.

Ekmek içi (Tam buğday, çavdar yada kepek)
Akşamdan suda bekletilmiş peynir,
Rondodan geçirilmiş ceviz,
Üzüm,kayısı ve muz
Çok az tereyağ
Bize doktorumuz yarı süt-su karışımı ile yaptırıyordu.

Pekmezi ayrıca veriyordum, peynir demir emilimini azaltıyor çünkü.
Tatsız olursa 1-2 bebe büsküvisi..

Hazır mamaları hiç vermedim, doğal bir çok şey varken gerek görmedim.

Doğallıklarına inanıyosan sorun yok tabi..

Üff ... neden labne ve bebe bisküvisi vermiyoruz off ne güzelde yiyor sııpa.

merhabalar,
benım oglum 11 aylık.gün gün yaptıgım kahvaltı tarıflerını yazıyorum;

1.gün
yumurta
pekmez
tahin
ekmek içi
bisküvi
ıhlamur çayı ile eziyorum

2.gün
ekmek içi
ceviz
beyaz peynir
tahin
çok az bal
süt ile eziyorum

3.gün
mısır unu ile yapılmıs pekmezli muhallebi

4.gün
bisküvi
zeytin
beyaz peynir
ekmek içi
haşlanmış patates
süt ile

5.gün
armur elma komposto suyu
ekmek içi
kasık maması
pekmez
tahin

6.gün
meyve muz elma püresi
bisküvi
ceviz
fındık
süt

7.gün
pırınc unu muhallebi

paylaşımın için teşekkürler.a.s.

Haydaaaaaaaaaaa........... Bizim doktor da zeytinin bebeğin beslenesinde yeri olmadığını, ilerde büyüyünce istediğinde vermeye başlarsınız dedi.

bildiğime göre zeytin yararlı yani vitamin açısından acaba neden bebeklere önermiyorlar

buarada benim kız 22 ekim doğumlu senin oğlanda sanırım öyle tıckere göre ...:))
liste veren arkadaşa teşekkürler ii bir örnek olabilir bu şekilde çeşitlendircez işte olayı
ben bugün yumurta peynir denedim ama mızmızlandı hanfedi hatta bööörrgggg yaptı:))

aynı gün doğmuşlar:) ya benim oğlanda yemiyor.
ne kahvaltı ne çorba ne muhallebi.
acaba diş mi çıkarıyor diyorum birde aşısı vardı ondanda huysuz 2 gündür.
ne yapacağımı şaşırdım.
zaten beni emmek istemiyor nazar değdi vallahi ne güzel emerdi.

X