elevit ve folbiol kullananlar

melisesra

maşallah benim oğluma
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
13.753
13
41
merhaba kıslar bı sorum olucak ben şuan tedavıdeyım dondurulmus embrıyo transferı olucak sorum şu folbıol kullanıyorum sadece doktorum baska bı ılac vermedı elevit aldım bugun ıcsem bı sorun olurmu bıde elevıtı kullanırsam folbıolu kullanmama gerek varmı yada ıkısını kullansam bı sorun olurmu bana ıyı dıye duydum elevıtı ıcınde bı suru vıtamın var yardımcı olursanız sevınırım tskler

ben hamileyim. sadece elevit kullanıyorum. elevitin içeriğinde folik asit varmış zaten. burda bi topikte okumuştum.

saol canım cvp ın ıcın ıcınde baya vıtamın var bende burdan okumustum alıyım dedim gıdınce doktorumada soylıcem

elevitin icinde zaten ihtiyac olan 800mg folic asid var. bunun haricinde birseye ihtiyacın yok icme digerini

merhaba cnm. tedavin hayırlı olsun.
ben de tüp bebek ile hamile kaldım ve tedavim sırasında bende sadece folbiol kullandım. hmile kaldıktan sonra elevit vermişti dr um. bi sakıncası olacağını sanmıyorum ama yine de kullanıp kullanmamak sana kalmış..

merhaba cnm. tedavin hayırlı olsun.
ben de tüp bebek ile hamile kaldım ve tedavim sırasında bende sadece folbiol kullandım. hmile kaldıktan sonra elevit vermişti dr um. bi sakıncası olacağını sanmıyorum ama yine de kullanıp kullanmamak sana kalmış..

saolasın canım
bende folbıol kullanıyordum ama elevıtın daha ıyı oldugunu duydum gıdınce doktorumada sorucam

canım benim
ikisini beraber kullansan bişey olmaz ama elevit zaten yuklü bir kaynak bizim için bende akşamları içmeye özen gösteriyorum ama atlıyorum arada ya ben herşeyi eksik yaptım
ama sen beni örnek alma tabi
ben gunde bir coraspirin 3 almam gereken folic asid di 2 tane alıyorum ve elevit içiyorum bir tane
bu vitaminler bize çok lazım özellikle de folic asid bebegin saglıklı gelişimi ve tutunabilmesi için

12 Vitamin:
A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2µg),
B1 vitamini (tiamin HCl) 1.6 mg,
B2 vitamini(riboflavin) 1.8 mg,
B6 vitamini (piridoksin HCl) 2.6 mg,
B12vitamini (siyanokobalamin) 4 µg,
C vitamini (askorbik asit) 100 mg,
D3vitamini (kolekalsiferol) 500 IU (12.5 µg),
E vitamini (a-tokoferol asetat) 15mg,
biotin (B8 vitamini) 200 µg,
kalsiyum pantotenat (B5vitamini) 10 mg,
folik asit 0.8 mg,
nikotinamid 19 mg.

4 Mineral:
Kalsiyum 125 mg,
demir 60 mg,
magnezyum100 mg,
fosfor 125 mg.

3 Eser element:
Bakır1 mg,
mangan 1 mg,
çinko 7.5 mg.

Naz kımı doktor folbıolÜn yeterlı olduĞunu sÖyler ve Çok ucuzdur
ama benım doktor profesÖrdÜ elımden alıp ÇÖpe attı asla yeterlı deĞıl dedı
baŞka bır doktora gıttıĞımde de alakası yok folbıol tamamen yeterlıdır dedı
yanı bu konuda her doktor ayrı dÜŞÜnÜyor ama Çevremde hastasına folbıol veren Çok dr var...
Fakat elevıt sanırım daha kapsamlı ve yoĞun bır vıtamın...ve tek baŞına onun yeterlı olduĞunu bılıyorum ...ama yanında folbıol alsan da gerek yok ama vÜcuda zararının olmadıĞını zaten fazlasının ıdrarla atıldıĞını bılıyorum...en gÜzelı doktoruna aÇ sor...

arkadaşım ben hem elevit,hem folbiol hem coraspin kullnıyorum.günde birer tane.dr öyle önerdi.

canım benim
ikisini beraber kullansan bişey olmaz ama elevit zaten yuklü bir kaynak bizim için bende akşamları içmeye özen gösteriyorum ama atlıyorum arada ya ben herşeyi eksik yaptım
ama sen beni örnek alma tabi
ben gunde bir coraspirin 3 almam gereken folic asid di 2 tane alıyorum ve elevit içiyorum bir tane
bu vitaminler bize çok lazım özellikle de folic asid bebegin saglıklı gelişimi ve tutunabilmesi için

12 Vitamin:
A vitamini (retinol) 4000 I.U. (1201.2µg),
B1 vitamini (tiamin HCl) 1.6 mg,
B2 vitamini(riboflavin) 1.8 mg,
B6 vitamini (piridoksin HCl) 2.6 mg,
B12vitamini (siyanokobalamin) 4 µg,
C vitamini (askorbik asit) 100 mg,
D3vitamini (kolekalsiferol) 500 IU (12.5 µg),
E vitamini (a-tokoferol asetat) 15mg,
biotin (B8 vitamini) 200 µg,
kalsiyum pantotenat (B5vitamini) 10 mg,
folik asit 0.8 mg,
nikotinamid 19 mg.

4 Mineral:
Kalsiyum 125 mg,
demir 60 mg,
magnezyum100 mg,
fosfor 125 mg.

3 Eser element:
Bakır1 mg,
mangan 1 mg,
çinko 7.5 mg.

vıtamınlerı gorunce aldım hemen zaten hapı çok ıyı dediler banada dün içtim
sabah kahvaltısıyla alın yazıyor ıcınde

Naz kİmİ doktor folbİolÜn yeterlİ olduĞunu sÖyler ve Çok ucuzdur
ama benİm doktor profesÖrdÜ elİmden alıp ÇÖpe attı asla yeterlİ deĞİl dedİ
baŞka bİr doktora gİttİĞİmde de alakası yok folbİol tamamen yeterlİdİr dedİ
yanİ bu konuda her doktor ayrı dÜŞÜnÜyor ama Çevremde hastasına folbİol veren Çok dr var...
Fakat elevİt sanırım daha kapsamlı ve yoĞun bİr vİtamİn...ve tek baŞına onun yeterlİ olduĞunu bİlİyorum ...ama yanında folbİol alsan da gerek yok ama vÜcuda zararının olmadıĞını zaten fazlasının İdrarla atıldıĞını bİlİyorum...en gÜzelİ doktoruna aÇ sor...

evet canım almadım folbıolu dun sadece elevıt ıctım

Kızlar bana doktorum ne folbıol Ü ne de elevıtı Önerdı.tÜp bebekte bu Şekılde bır ılaÇ ıÇmedım. Ama ben 16 aydır bebıŞ dÜŞÜndÜĞÜm ıÇın kendı doktorum vermıŞtı.yanı tÜp bebek doktoru Önermedı.evıkapı eŞım lullanıo.eŞımde sperm azıĞı ve hareketsızlıĞı var.onun ıÇın kullanıo.e vıtamını sperm azlıĞı ve hareketsızlıĞı yapıyormuŞ.

X