Avcılar Medicana Op.Dr.Özgür Tetikcan

tekrar merhaba arkadaşlar, 34. haftalıkken yazmıştım en son. şimdi bebeğim 43 günlük oldu. doktorum özgür hanımdı. çok rahat bir doğum yaptım. doğumum bir pazar gecesi 3te oldu ve özgür hanım tabiki yanımdaydı:)) yorumlar doğrultusunda tereddüt eden arkadaşlar özgür hanımı içim çok rahat olarak tavsiye ediyorum. allah herkese benimki gibi bir doğum nasip etsin inşallah :)

Doğumumu 2005 temmuzunda Avcılar Hospital'de Özgür Hanımın yardımıyla yaptım. kontrollerde olsun, doğumda olsun ve sonrasında olsun doktorumu çok sevdim. Tek sorun hastalarının çok fazla olması ve randevulu gittiğimiz halde biraz beklemek zorunda kalmamızdı. o da bence normal çünkü gün içinde muayenenin yanında doğumlara da giriyor. Doğumdan sonra da gerek telefonla gerek gittiğimde gerekse mail yoluyla pek çok konuda yardımcı oldu. Kesinlikle frekans meselesi olduğuna katılıyorum ama bu doktorun yanında hastanın frekansının da doktora tutması olabilir. yani doktorlar asla hasta ayırmazlar ama ne de olsa onlar da insan. Ama şu kadarını söyleyeyim, günde onlarca hastası olan bir doktor için yine de 5 yıl önce doğumunu yaptırdığı senede bir kontrolde gördüğü bir hastayı ismiyle hatırlaması önemli bir referanstır. tabii ki bu tüm hastaları için geçerli olmayabilir, ama benim açımdan hoş bir ayrıntıdır. Bunun dışında gerek tavırları ve sempatikliğiyle gerekse de muayenede kendimi rahat ve iyi hissettirmesiyle doktorumu değiştirmeyi de düşünmem. tavsiye de ederim. Sevgilerimle..

yazılarınızı okuyunca ben de çok çok şaşırdım 2007 yılından beri özgür tetikcan ın hastasıyım bir düşüğüm oldu şuanda da 4 aylık bir kızım var.. Kendisinden gerçekten çok memnunum, tavsiye ettiğim arkadaşlarımdan da övgü dışında hiç bir şikayet duymadım. Yalandan 5 dk bakıyor diye düşünmüşsünüz 5 dk da göremediği şüphelendiği bir durum olsa eminim daha fazla bakardı, kalp atışlarını duymak elini yüzünü görmek bizi çok mutlu ediyor fakat doğrusu bu işin show kısmı ve özgür hn anladığım gördüğüm kadarıyla reklam yapmayacak bir kişilikte herkese sevgilerr

sizleri korkutmak istemem ama ben o doktordan memnun kalmayı bırakın yüzünü bile görmek istemiyorum! nedenine gelince;
20 haziran 2009 da (25 haftalık hamile idim) açık yeşil renkli akıntım ve ağrım oldu. ztn başından beri takip eden dr o idi.. kendisine gittim durumu anlattım.. vajinal muayene yapmadı ! muhtemelen enfeksiyon dedi fitil verdi beni yolladı.. e dr gitmiştim içim rahattı bebeğim iyidi bana göre! o gece bir tanıdığın düğünü vardı oraya gitmek zorundaydık ve gittikte .. ağrım hala dvm ediyodu.. neyse düğün bitti kaynanamda kaldık geç olduğu için.. o zeytinburnunda oturuyor avcılara uzağım yani.. neyse o geceyi müthiş sancılarla geçirdim uyumadan sabahı ettim ve artık sabah olduğunda sancı çığrından çıkmıştı.. neyse özgür e ulaşamadım ve o an bize en yakın olan yenimahalleye gitmeye karar verdik çünkü durum vahim bi hal aldı.. gider gitmez vajinal muayene yapıldı ve rahim 5cm açılmış dedi kadın doğum başlamış! bu zamana kdr ne bekledin dedi dr yok mu senin? dedim var dün gittim herşey normal dedi ve yolladı beni. nasıl yolladı dedi vajinal bakmadı mı dedim hyr.. kadın şok oldu.. tabi bende.. korktum!! neyse eşim sürekli kendisini aramasına rağmen bir türlü ulaşamadık.. ordan diğer doktor bebek için kuvez lazım olabilir ayarlayın siz demesin mi .. tekrar aradık hasteneyi asistanı var ya o sıska kız fatma !!! eşim demiş ki .. karım hastanede dr ulaşamıyoruz acil bi durum oldu eşim doğum yapıyo ve kuvez lazım bize.. kız yüzüne kapamış dr ameliyatta deyip ! yani anlayacağınız ortada kala kaldım dımdızlak.. neyse mecburen doğumu orda yaptım ama bebeğimi kaybettim.. dr suçu var mı derseniz evet var.. çünkü diğer dr dedi ki eğer vajinal muayene yapılmış olsaydı rahim açılmasını farkederdi ve durdurabilirdik doğumu.. ben gittiğimde 5cm di açık ve imkansızdı artık.. neyse mail yoluyla sürekli irtibattaydık özgürle.. bu durumu anlatan bi mail attım ona cvp gelmedi tabi ki .. neyse cvp gelmeyince eşim ve ben hastaneye gittik fatmada tutuştu buda.. neden görüşmek istiyosunuz falan dedi dedik böyle böyle mecbur içeri aldı ilk girdiğim anda bana bakan korkulu gözlerini hiç unutmıcam.. işte savunmasına gelelim.. her dr birbirini kötüler ondan size öyle söylemişler.. falan.. sonuçta bu durumun bi çok sebebi olabilir ama hiç sebebi olmayabilir dedi kadere getirdi konuyu.. benden ztn giden gitmişti yapacak bişi yoktu ayrıldık ordan.. anlattıklarımda hiç bi abartı yada yalan yok.. size tavsiyem dr seçerken dikkatli olun.. benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını dilemem..

bu arada halamın kızıda onda doğum yaptı o çok memnundu.. kötüyü söylerken iyiyide atlamak olmasın.. bende çok memnundum ama işte.. gençlik sıcak kanlılık başta hoş gözüktü .. bundan sonra tecrübeye önem vericem..

Özgür Hanım hakkındaki olumsuz yorumlara çok şaşırdım, 2. ayımdan beri Özgür Hanım'a gidiyorum ve inanılmaz memnunum. Güleryüzlü, sıcakkanlı, bebeğimizi zaman zaman bizden çok seviyor gibi geliyor hatta :)) Usg'de bebeği gördüğünde ağzından sürekli "bir problem yok çok şükür, kıpır kıpır maşallah, ay canım benim" gibi sözler dökülüyor... ınanın hiç yoktan mutlu olup çıkıyoruz odasından her kontrol sonrasında... Her seferinde "soracağın bir şey var mı" dediğinde ben düşünüp duruyorum acaba ne soracaktım diye, her seferinde "bir dahakine yaz da gel, unutma sorunu" diyor ve ben her seferinde yazmadan gidip yine orda düşünüyorum ama o hep sabırla bekliyor ve gülümsüyor...
Bir seferinde 2.düzey usg için başka bir doktora gitmek zorunda kalmıştım ve doktorun ilgisizliği, mıymıntılığı yüzünden o kadar moralim bozuldu ki koşa koşa gidip Özgür Hanım'a sarılıp ağlayasım geldi, o derece seviyorum onu yani :)) Moralimi hep yüksek tutmamı sağlıyor ve her şeyin olabildiğince normal gidişatında seyretmesinden yana... Kompleksiz ve her şeyi olduğu gibi açıkça söylemekten çekinmiyor...

Ben onu tanıdığım için ve doktorum olduğu için çok mutluyum. Umarım böyle devam eder. Herkese gözüm kapalı tavsiye ederim ben, 2.bir seçenek düşünemiyorum bile... Benim için bir numara o...

Özgür hanımı bazı arkadaşlar çok sevmiş bazı arkadaşlar yaşadıkları olumsuzluklar nedeni ile sevememiş. Nasıl seçeceğiz doktorlarımızı? Kafam allak bullak oldu...

eğer dr özgür bana enfeksiyon deyip fitil yazıp yollamak yerine vajinal muayene yapsaydı durum böyle olmayacaktı.. gittiğim dr un yorumu bu .. dedi ki nasıl yapmaz vajinal muayene? eğer yapmış olsaydı rahim bu kdr açılmazdı iğne veya dikişle durdurabilirdik doğumu ama artık çok geç.. onun acemiliğinin cezasını ben bebeğimi kaybederek ödedim ve sizlere yaşadıklarımı anlattım .. herkes dr seçmekte tabi ki özgür. kendisine doğumu yaptıran dr un dediğini söylediğim de ki yorumu da çok ilginçti.. dr ler birbirlerini hep kötüler dedi gerisini varın siz düşünün..

sizleri korkutmak istemem ama ben o doktordan memnun kalmayı bırakın yüzünü bile görmek istemiyorum! nedenine gelince;
20 haziran 2009 da (25 haftalık hamile idim) açık yeşil renkli akıntım ve ağrım oldu. ztn başından beri takip eden dr o idi.. kendisine gittim durumu anlattım.. vajinal muayene yapmadı ! muhtemelen enfeksiyon dedi fitil verdi beni yolladı.. e dr gitmiştim içim rahattı bebeğim iyidi bana göre! o gece bir tanıdığın düğünü vardı oraya gitmek zorundaydık ve gittikte .. ağrım hala dvm ediyodu.. neyse düğün bitti kaynanamda kaldık geç olduğu için.. o zeytinburnunda oturuyor avcılara uzağım yani.. neyse o geceyi müthiş sancılarla geçirdim uyumadan sabahı ettim ve artık sabah olduğunda sancı çığrından çıkmıştı.. neyse özgür e ulaşamadım ve o an bize en yakın olan yenimahalleye gitmeye karar verdik çünkü durum vahim bi hal aldı.. gider gitmez vajinal muayene yapıldı ve rahim 5cm açılmış dedi kadın doğum başlamış! bu zamana kdr ne bekledin dedi dr yok mu senin? dedim var dün gittim herşey normal dedi ve yolladı beni. nasıl yolladı dedi vajinal bakmadı mı dedim hyr.. kadın şok oldu.. tabi bende.. korktum!! neyse eşim sürekli kendisini aramasına rağmen bir türlü ulaşamadık.. ordan diğer doktor bebek için kuvez lazım olabilir ayarlayın siz demesin mi .. tekrar aradık hasteneyi asistanı var ya o sıska kız fatma !!! eşim demiş ki .. karım hastanede dr ulaşamıyoruz acil bi durum oldu eşim doğum yapıyo ve kuvez lazım bize.. kız yüzüne kapamış dr ameliyatta deyip ! yani anlayacağınız ortada kala kaldım dımdızlak.. neyse mecburen doğumu orda yaptım ama bebeğimi kaybettim.. dr suçu var mı derseniz evet var.. çünkü diğer dr dedi ki eğer vajinal muayene yapılmış olsaydı rahim açılmasını farkederdi ve durdurabilirdik doğumu.. ben gittiğimde 5cm di açık ve imkansızdı artık.. neyse mail yoluyla sürekli irtibattaydık özgürle.. bu durumu anlatan bi mail attım ona cvp gelmedi tabi ki .. neyse cvp gelmeyince eşim ve ben hastaneye gittik fatmada tutuştu buda.. neden görüşmek istiyosunuz falan dedi dedik böyle böyle mecbur içeri aldı ilk girdiğim anda bana bakan korkulu gözlerini hiç unutmıcam.. işte savunmasına gelelim.. her dr birbirini kötüler ondan size öyle söylemişler.. falan.. sonuçta bu durumun bi çok sebebi olabilir ama hiç sebebi olmayabilir dedi kadere getirdi konuyu.. benden ztn giden gitmişti yapacak bişi yoktu ayrıldık ordan.. anlattıklarımda hiç bi abartı yada yalan yok.. size tavsiyem dr seçerken dikkatli olun.. benim yaşadıklarımı kimsenin yaşamasını dilemem..

eğer dr özgür bana enfeksiyon deyip fitil yazıp yollamak yerine vajinal muayene yapsaydı durum böyle olmayacaktı.. gittiğim dr un yorumu bu .. dedi ki nasıl yapmaz vajinal muayene? eğer yapmış olsaydı rahim bu kdr açılmazdı iğne veya dikişle durdurabilirdik doğumu ama artık çok geç.. onun acemiliğinin cezasını ben bebeğimi kaybederek ödedim ve sizlere yaşadıklarımı anlattım .. herkes dr seçmekte tabi ki özgür. kendisine doğumu yaptıran dr un dediğini söylediğim de ki yorumu da çok ilginçti.. dr ler birbirlerini hep kötüler dedi gerisini varın siz düşünün..

Yorumunu okumamıştım canım. İnan çok üzüldüm. Rabbim sabır versin. Doktor seçimi gerçekten çok önemli. Allah işine ve hastalarına saygılı, hastalarına önem veren doktorlarla karşılaştırsın inşallah... En kısa zamanda sağlıkla, hayırlısı ile bebeğinize kavuşursunuz inşallah :Saruboceq:

Yorumunu okumamıştım canım. İnan çok üzüldüm. Rabbim sabır versin. Doktor seçimi gerçekten çok önemli. Allah işine ve hastalarına saygılı, hastalarına önem veren doktorlarla karşılaştırsın inşallah... En kısa zamanda sağlıkla, hayırlısı ile bebeğinize kavuşursunuz inşallah :Saruboceq:

Allah hepimize nasip etsin bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza almayı.. Zor günlerdi ama atlattık çok şükür.. ondan sonra henüz hamile kalmadım. görmesede insan bi şeyi kaybettiği zaman bile üzülüyo, kaldı ki bu bi hayat.. artık hayırlısı diyoruz ..

Canım tekrardan çok geçmiş olsun. Üzülmez mi insan... Canının bir parçasını kaybetmişsin, hiç kolay değil... Allah hayırlısı ile yeniden hamile kalmanı ve bebeğini sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah.

canım ben mayıs ayında hamile kalmıştım.özgür hanıma gitmaye başladım.ilk deneyimim olduğu için bir doktor hamile bir bayanla tam olarak nasıl ilgilenir bu konuda acemiydim.ben sana sadece kendi deneyimimi anlatacağım.bunlar benim yaşadıklarım.özgür hanım bence çok kısa geçiştiriyor muayeneyi.benim sorunlarımla tam ilgilenmedi.mesela doktor hanım çok stresliyim dediğimde hepimiz stresliyiz cevabını verdi.neyse 17 haftalık hamileydim soğukalgınlığı şikayetleriyle doktoruma gittim.bana hiç bir ilaç yazmadı hadi ilacı geçelim bir haftadır çok kötyüm dedim iştahım yok dedim.ateşimi bile ölçmedi.hamileyken halbuki ateş çok önemliymiş.beni eve gönderdi.eve ilk girdiğim anda kanamam başladı tekrar taksiyle uçtuk hasteneye.o akşam beni birkaç saat gözetim altında tuttular sonra eve gönderdiler.özgür hanım ertesi gün beni arayıpta merak etmedi hastam nasıl oldu diye.ben sancılarım var diye yanındaki bayanla görüştüm.bana kanama yoksa gelmesin demiş .sonra sabaha kadar sancı çektim ve sabah birdem suyum geldi.malesef oğlumu kaybediyordum çok kötü bir durumdu.bence doktor ihmalide var .artık ne hamileyim ne de oğlumu kucağıma alacağım günü bekliyorum.allah kimseye yaşatmasın.bu doktor cep numarasınıda vermiyor.şuan ben yeni bir doktor araştırıyorum.türkan mutafoğlu yine avcılarda baya beğenenler var.umarım hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın.

bende özgür hanımın hastasıydım.kahverengi akıntım olduğunu söylediğimde bana da fitil yazdı alttan bakmadı eve gönderdi.ondan iki gün sonra da 17 haftalık oğlumu kaybettim.hamileliğinde sorun yaşamayanlar tabiki ondan memnun kalırlar.asıl biz sorunlu gebelere ne yaptı.ona gittiğim için çok pişmanım.iki hafta önce kaybettim bebeğimi onu bana kim geri verecek?_

bende özgür hanımın hastasıydım.kahverengi akıntım olduğunu söylediğimde bana da fitil yazdı alttan bakmadı eve gönderdi.ondan iki gün sonra da 17 haftalık oğlumu kaybettim.hamileliğinde sorun yaşamayanlar tabiki ondan memnun kalırlar.asıl biz sorunlu gebelere ne yaptı.ona gittiğim için çok pişmanım.iki hafta önce kaybettim bebeğimi onu bana kim geri verecek?_

Canım başın sağolsun. Allah sabırlar versin.
Bir doktor asla hasta ayrımı yapmaz derdim ama demek ki yapabiliyormuş.

Acı ama gerçekler böyle.. Güler yüz iyi dr olmak demek değil.. aldandık malesef.. umarım bi şekilde dr lik hayatı son bulur..

benim bahsettiğim doktor avcılarda.daha gitmedim ama iki arkadaşım gidiyor.memnunlarmış Türkan hanımdan

X