düşük yaptıgın nasıl anlaşılır?

AngelStoOcry

.........................
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2009
56
1
arkadaşlar benim adetim 1 hafta falan gecikti test yapmadım hayal kırıklıgı yaşamamak için sonra adet oldum ve normalden biraz daha sancılıydı ve tek bi parça düştü kendimde ilk defa böyle bişey gördüm..doktora gitmedim..sizce ben düşükmü yaptım acaba.. bide ogün evi temizlemiştim agır bi temizlikti.akşamınada adet oldum..lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim....şimdiden teşekkürler herkeze..:Saruboceq:inş öyle bişey degildir

arkadaşlar benim adetim 1 hafta falan gecikti test yapmadım hayal kırıklıgı yaşamamak için sonra adet oldum ve normalden biraz daha sancılıydı ve tek bi parça düştü kendimde ilk defa böyle bişey gördüm..doktora gitmedim..sizce ben düşükmü yaptım acaba.. bide ogün evi temizlemiştim agır bi temizlikti.akşamınada adet oldum..lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim....şimdiden teşekkürler herkeze..:Saruboceq:inş öyle bişey degildir

Güzelim ne desek boş, genelde gecikir mi adetlerin böylle? Eğer ilk defa bu kadar uzun bir gecikme yaşadıysan düşük olabilir, ancak bunu o an doktora gittiğin zaman öğrenebilirdin...Bir de reglinin gecikmesinden dolkayı rahim duvarları iyice kalınlaşmış ve gelen parça da ondan kaynaklanabilir, yoruma çok açık, dikkat et kendine ve gecikmelerinde test yap bence.

canım seni korkutmak istemem ama bence bir doktora görünmelisin..ben 7 ay önce bir düşük yaşadım..8 haftalık hamileydim..bir gün birden bire bir sancı oldu kasıklarımda..sanki gaz sıkışması gibi bir sancı..çok şiddetli bir ağrıydı..zorla tuvalete gittiğimde kanlı bir parça düşürdüm ve düşük yaptığımı anladım..hemen doktora gittim..bir parçasını düşürmüşüm fakat bir parça daha kalmış içerde..doktor kalanı kürtaj ile aldı..vs..o olay benim 2 düşüğümdü..şimdilerde yeniden gebe kalmayı planlıyorum..inşallah bu sefer bir sıkıntı olmaz..bunu sana yazmamın nedeni seni korkutmak ya da canını sıkmak değildi..sadece bir doktora git ve ultrasonla kontrol ettir kendini..eğer düşük yaptıysan düşük sonrası kullanılması gereken antibiyotikler var doktor ilaç verecektir ki bunları kullanman yararınadır..ayrıca allah korusun bu yaşadığın bir düşükse ve içeride parça kalmışsa bu acil müdahale gerektiren bir durum ki bu da ancak doktora giderek anlaşılabilir..

canım seni korkutmak istemem ama bence bir doktora görünmelisin..ben 7 ay önce bir düşük yaşadım..8 haftalık hamileydim..bir gün birden bire bir sancı oldu kasıklarımda..sanki gaz sıkışması gibi bir sancı..çok şiddetli bir ağrıydı..zorla tuvalete gittiğimde kanlı bir parça düşürdüm ve düşük yaptığımı anladım..hemen doktora gittim..bir parçasını düşürmüşüm fakat bir parça daha kalmış içerde..doktor kalanı kürtaj ile aldı..vs..o olay benim 2 düşüğümdü..şimdilerde yeniden gebe kalmayı planlıyorum..inşallah bu sefer bir sıkıntı olmaz..bunu sana yazmamın nedeni seni korkutmak ya da canını sıkmak değildi..sadece bir doktora git ve ultrasonla kontrol ettir kendini..eğer düşük yaptıysan düşük sonrası kullanılması gereken antibiyotikler var doktor ilaç verecektir ki bunları kullanman yararınadır..ayrıca allah korusun bu yaşadığın bir düşükse ve içeride parça kalmışsa bu acil müdahale gerektiren bir durum ki bu da ancak doktora giderek anlaşılabilir..

Geçmiş olsun canım eminim çok üzülmüşsündür.ama inş yeniden saglıklı bi hamilelik yaşarsın.....biz 2 yıllık evliyiz ve artık çocuk düşünmeye başladık çalışmalara başlamadık ama :) hayırlısı olsun herşeyin.....

g yıldıza katılıyorum mutlaka bir doktora görün Allah korusun bu gibi durumlar sonradan büyük sorunlar yaratabiliyor.hem tedbirli olmakta fayda var.angelcım sanada bir tavsiye (sütten ağzı yanmış biri olarak sakın yanlış anlama)gebelikten önce bir doktorla irtibat kurarsan hem daha sağlıklı kararlar verir hemde hiç problemsiz gebeliğini başlatmış olursun.Allah inş. gönlünüze göre sağlıklı bir bebiş nasib eder.

yaklaşık 5 ay once bende düşük yaptım.. adetim 5 gün gecikmişti test yaptıtdım pozitif çıktı ,o gün adet kanaması gibi bir kanama ve sancı oldu bende test yanlış herhalde adet oldum dedim kendi kendime doktora gittigimde 4 haftalık hamileymisim ,benim adet kanaması dediğim şey düşük kanamasıymış.doktor baktı kürtaja gerek kalmamış o kanamada rahim iyice temizlenmiş içinde bişey kalmamış dedi.yani benim düşüğüm adet kanaması gibi oldu..

benimde kesin öyle bişey oldu çünkü adetim hiç geçmezdi..ama doktora gitmedim demekki senin gibi temizlendi...ya üfff

canım nasıl öyle rahat demek temizlendi diyosun arkadasın yazdıgını okumadınmı onda parca kalmıs
sen kesinlikle bi dr git hemde hemen saglıgında önemli kullanmann gerken ilaclar vardır belki
dikkat et nolur öyle rahat olma hem dr illaki bisey olunca gitmek gerekiyo genel kontrol icnde gitmek sart bak bebekte düsünmeye baslamıssınız ne güzel güzel kontrollerini yaptırırsın icnde rahat eder hem
insallah biseyin yoktur canını sıkmak icin fila n yazmadım seni düsündügüm icin yazdım
hakkında en hayırlısı olsun insallah
sevgilerle........

canım bencede bir doktora görün çünkü eğer adetin normalde gecikmiyorsa düşük yapmışda olabilirsin doktor elbette sana bir tedavi önerecek hiçbbirşey önermese bir sür hamile kalma diyecek yada sadece kistin vardı o gitti ama her durumda bir doktorun görrmesi lazım

slm bende sana bu ay başımdan geçeni anlatayım belki bir fikir verir. her zaman 25 günde bir adet olurum hiç şaşmaz.bu ay korunmayı bıratık adetim geçikti 2 defa idrar testi yaptım ikisindede ikinci silik çizgiyi gördüm.ertesi gün kan testi yaptırdım 12.58 çıktı gebelik var ama değer düşük dediler.ertesi gün kanamam başlayınca doktora gittim ama adet oluyosun dedi ama ben inanmıyorum kimyasal gebelik denen bişey var bunu düzenli adet görenler anlarmış adetim geicti sanarlarmış halbuki daha yeni oluşmaya başlayan gebelik kanamayla son bulurmuş seninde başına böyle bişey gelmiş olabilir

arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım :) benim öğrenmek istediği şey şu.bebek istiyoruz ve bu neden 8 ay gıbı bı zamandır korunmuyoruz.geçen ay adetim 10 gün geçikti(normalde çok düzenlidir)bende doktora gittim kan testi için.kan verdim ertesi gün sonuç almak için gittim daha öğrenmeden lavobaya gittiğimde adetimin başladığını gördüm ve çok üzüldüm :KK43: hiç çaktırmadan sıramı bekleyıp olumsuz sonucumu aldım.fakat eve geldım ve ben 3 gun boyunca tam olarak adet olamadım sadece çok az leke oluyordu ve tam apendistimin olduğu yerde sürekli sancı oluyordu(hiç olmamıştı şimdiye kadar)3 gun sonra adetim başladı.kusura bakmayın çok uzattım ama öğrenmek istediğim ben düşükmü yaptım.doktora gıdıcem ama şu aralar ıyı bı hekım arayışındayız.bu aradada ben öğrenmek istedim.cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :KK59:

geçmiş olsun canım 2 ay önce aynı şeyi bende yaşadım
2 gün geçti günüm test yaptım pozitif çıktı değerler yükselsin diye bekledim 3. gün kanamam başladı
feci bir sancıyla kan pıhtıları düşmeye başladı normal adet kanı gibi değildi
her pıhtıda canımdan can gidiyordu sanki
o zaman anladım düşük yaptığımı
doktora gittim düşük olmuş dedi
sana tavsiyem doktora git muayene ol
hamilelikten şüphelendiğinde ağır işler yapma
bu devirde bebişler düşmeye meyilli:KK5:

geçmiş olsun canım 2 ay önce aynı şeyi bende yaşadım
2 gün geçti günüm test yaptım pozitif çıktı değerler yükselsin diye bekledim 3. gün kanamam başladı
feci bir sancıyla kan pıhtıları düşmeye başladı normal adet kanı gibi değildi
her pıhtıda canımdan can gidiyordu sanki
o zaman anladım düşük yaptığımı
doktora gittim düşük olmuş dedi
sana tavsiyem doktora git muayene ol
hamilelikten şüphelendiğinde ağır işler yapma
bu devirde bebişler düşmeye meyilli:KK5:
gerçekten çok üzüldüm çok geçmiş olsun :KK43: söylediklerin aynen bende oldu.evet haklısın dikkatli olmak gerek yoksa :emir_bebek:bi civciv sahibi olmak zor

yaklaşık 5 ay once bende düşük yaptım.. adetim 5 gün gecikmişti test yaptıtdım pozitif çıktı ,o gün adet kanaması gibi bir kanama ve sancı oldu bende test yanlış herhalde adet oldum dedim kendi kendime doktora gittigimde 4 haftalık hamileymisim ,benim adet kanaması dediğim şey düşük kanamasıymış.doktor baktı kürtaja gerek kalmamış o kanamada rahim iyice temizlenmiş içinde bişey kalmamış dedi.yani benim düşüğüm adet kanaması gibi oldu..

off ya çok üzüldüm.buyuk ihtimal benımkıde düşüktü:KK59::KK59:

düşük yaptığında kanama nasıl oluyor çok mu birkaç damla mı yoksa
ben de daha dün hamile olduğumu öğrendim
doktor 3*4 haftalık dedi
ama yeni olduğu için ultrasonda göremedi
dün akşam da birkaç damla kan geldi idrardan sonra lavoboda
ama bidaha gelmedi
bütün gece uyuyamadım
birkaç damla kan düşük olabilir mi yaaa
doktora gitsem gene ultrasonla göremese nasıl anlıyor onlar bu aşamada

Son düzenleme:
düşük yaptığında kanama nasıl oluyor çok mu birkaç damla mı yoksa
ben de daha dün hamile olduğumu öğrendim
doktor 3*4 haftalık dedi
ama yeni olduğu için ultrasonda göremedi
dün akşam da birkaç damla kan geldi idrardan sonra lavoboda
ama bidaha gelmedi
bütün gece uyuyamadım
birkaç damla kan düşük olabilir mi yaaa
doktora gitsem gene ultrasonla göremese nasıl anlıyor onlar bu aşamada
tekrar doktora gıt ...düşük kanaması olmayabılır de...düşük tehlıkesı de olabılır...

arkadaşlar bende aynı şekılde ıkı hftadır korunmuyoruz bende adetlendım ve daha önce görmediğim bı parça geldi ama ağrı sancı yok normal bır adet dönemı gecırıorum dün akşam gördum ne yapmalıyım

arkadaşlar bana yardım edermisiniz adetime 1 hafta kala kavrengi akıntım oldu araştırdım yerleşme kanı olabilirmiş bugün doktora gittim düşük geçirebilirsin dedi böyle olabilirmi yarın tekrar gidicem tam belli deil aranızda yaşayan varmı yada bilen henüz hamile olduğumu bile bilmiyorum

slm bende sana bu ay başımdan geçeni anlatayım belki bir fikir verir. her zaman 25 günde bir adet olurum hiç şaşmaz.bu ay korunmayı bıratık adetim geçikti 2 defa idrar testi yaptım ikisindede ikinci silik çizgiyi gördüm.ertesi gün kan testi yaptırdım 12.58 çıktı gebelik var ama değer düşük dediler.ertesi gün kanamam başlayınca doktora gittim ama adet oluyosun dedi ama ben inanmıyorum kimyasal gebelik denen bişey var bunu düzenli adet görenler anlarmış adetim geicti sanarlarmış halbuki daha yeni oluşmaya başlayan gebelik kanamayla son bulurmuş seninde başına böyle bişey gelmiş olabilir

Benim bir arkadaşıma da aynen böyle olmuştu canım
adetinden b,r hafta önce yerleşme kanaması yaşamış 1-2 damla
kan testine gitmiş sponuç pozitif 100 lü bişeydi sonra adet gününde
adet oldu kimyasal gebelikmiş :26:

arkadaşlar benimde başımdan dün gece bir olay geçti.. hamilelik belirtileri vardı üzerimde daha 1 aylı kevliyim amaadet günümü bekliyordum emin olmak için tabi onu beklemeden bi gerginlik yaşadım ve düşme tehlikesi geçirdim ardından kasık ağrılarım başladı ayakta duramıyordum ayaktayken sanki karnım da ne varsa inicekmiş gibi hisediyordum çok başkaydı ve bianda tuvalette bi parça düştü geceydi sabahıbekliyim dedim ama sabaha kadar hep bişiyler düştü sonrasında kanama başladı dr gittim bebek yok rahim temiz dedi düşük yapsam anlarmıydı yoksa temizlendiği için anlamadımı lütfen bilgi verin düşük yapmışmıyımdır dr anlamadımı yoksa(((

X