neden evlenemiyorum

mav

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
1.102
12
40
yasım 27 hala evelenedim.cok taktım bu aralar esımle beraber gezmek tatıle gıtmek bı eevlılıkte neler oluyosuysa acı talı onları yasamak ıstıyorum ama neden neden evlenemıyorum.

27 çok geç bi yaş değil evlenmek için
bu işler kısmet nasip üzme kendini

kısmette ne gelmez bı kısmetmıs yahu

Genç kızlar da evlenebiliyor, yaşlı kadınlar da... Demek evlilik yaşla alakalı değil...
Çirkinler de evlenebiliyor, güzeller de... Demek evlilik fiziksel görünüşle alakalı değil...
Akıllılar da evlenebiliyor, akli dengesi bozuk olanlar da... Demek evlilik ruhsal durumla alakalı değil...
Zenginler de evlenebiliyor, fakirler de... Demek evlilik parayla alakalı değil...(Kısmen)
Çalışanlar da evlenebiliyor, ev kızları da... Demek evlilik eğitim durumuyla alakalı değil...
Kimsesizler de evlenebiliyor, eşi dostu bol olan da... Demek evlenmek ailevi durumlarla alakalı değil...
Bazen isteyen evlenemiyor da evliliği düşünmeyen,istemeyen "pat" diye evleniveriyor. O zaman neye göre olur bu evlilik:
"Kısmet"...
Daha evvel paylaşmıştım, tekrarlamak istiyorum:

-ALINTI-

Öğrencilerinden birinin eline bir testi verip kuşluk vakti çeşmeye gönderir Fakirullah Hazretleri...

Ne var ki öğrenci çeşmenin başına varınca oradaki çocuklarla oyuna dalar, ta ikindiye kadar oyun sürer. Nihayet gün batarken aceleyle testiyi doldurup döner. Bunca vakittir orada oyuna dalan öğrenciyi bu defa arkadaşları aralarına alıp hırpalamak isterler. Ancak Fakirullah Hazretleri müdahale ederek der ki:

– Neye suçluyorsunuz arkadaşınızı?

– Kuşluk vakti gönderdiniz ikindi üzeri döndü, bizi bu kadar bekletmeye hakkı var mı? derler.

Büyük insan şöyle izah eder geç kalma sebebini.

– Arkadaşınızın kabahati yoktur bu bekleyişte. Çünkü der, çeşmenin başında oyuna dalmaya mecburdu. Kısmetiniz olan su henüz kurnaya gelmemişti, yoldaydı. Başkalarının kısmetini doldurup da size getiremezdi. Ne zaman yoldaki sizin kısmetiniz kurnaya geldi, işte o zaman oynamayı bırakıp testiyi çeşmeye tutarak kısmetinizi doldurup getirdi. Onun kabahati yoktur, yoldaki kısmetinizi beklemiştir...

Evlenmek üzere kısmetini bekleyenler, bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir. Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler. Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır.

(Ahmed ŞAHİN)

Doğru insanla ebedi mutluluklar diliyorum...

yasım 27 hala evelenedim.cok taktım bu aralar esımle beraber gezmek tatıle gıtmek bı eevlılıkte neler oluyosuysa acı talı onları yasamak ıstıyorum ama neden neden evlenemıyorum.

yalnız değilsin canım, ben de 27 yim , 6 ay sonra 28 olcem..ben de öyle ne iş bulabildim ne eş..şu aralar ben de takmış durumdayım halime..
bu yaşa kadar okul okul diye öldüm..okudum amma umduklarımı bulamadım hiç :KK43:
iş olmayınca evlilik de olmuyor..

Üzülme bende 27 yasindayim ve evli degilim kaldi ki dogru düzgün bir iliskim bile olmadi ama dert etmiyorum kendime kizlarin dedigi gibi kismet nasip isi azcik daha sk disini cikar mutlaka

Genç kızlar da evlenebiliyor, yaşlı kadınlar da... Demek evlilik yaşla alakalı değil...
Çirkinler de evlenebiliyor, güzeller de... Demek evlilik fiziksel görünüşle alakalı değil...
Akıllılar da evlenebiliyor, akli dengesi bozuk olanlar da... Demek evlilik ruhsal durumla alakalı değil...
Zenginler de evlenebiliyor, fakirler de... Demek evlilik parayla alakalı değil...(Kısmen)
Çalışanlar da evlenebiliyor, ev kızları da... Demek evlilik eğitim durumuyla alakalı değil...
Kimsesizler de evlenebiliyor, eşi dostu bol olan da... Demek evlenmek ailevi durumlarla alakalı değil...
Bazen isteyen evlenemiyor da evliliği düşünmeyen,istemeyen "pat" diye evleniveriyor. O zaman neye göre olur bu evlilik:
"Kısmet"...
Daha evvel paylaşmıştım, tekrarlamak istiyorum:

-ALINTI-

Öğrencilerinden birinin eline bir testi verip kuşluk vakti çeşmeye gönderir Fakirullah Hazretleri...

Ne var ki öğrenci çeşmenin başına varınca oradaki çocuklarla oyuna dalar, ta ikindiye kadar oyun sürer. Nihayet gün batarken aceleyle testiyi doldurup döner. Bunca vakittir orada oyuna dalan öğrenciyi bu defa arkadaşları aralarına alıp hırpalamak isterler. Ancak Fakirullah Hazretleri müdahale ederek der ki:

– Neye suçluyorsunuz arkadaşınızı?

– Kuşluk vakti gönderdiniz ikindi üzeri döndü, bizi bu kadar bekletmeye hakkı var mı? derler.

Büyük insan şöyle izah eder geç kalma sebebini.

– Arkadaşınızın kabahati yoktur bu bekleyişte. Çünkü der, çeşmenin başında oyuna dalmaya mecburdu. Kısmetiniz olan su henüz kurnaya gelmemişti, yoldaydı. Başkalarının kısmetini doldurup da size getiremezdi. Ne zaman yoldaki sizin kısmetiniz kurnaya geldi, işte o zaman oynamayı bırakıp testiyi çeşmeye tutarak kısmetinizi doldurup getirdi. Onun kabahati yoktur, yoldaki kısmetinizi beklemiştir...

Evlenmek üzere kısmetini bekleyenler, bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir. Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler. Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır.

(Ahmed ŞAHİN)

Doğru insanla ebedi mutluluklar diliyorum...

tesekkurler canım..benım bır erkek arkadasım var ısı yok beklıyoruz bılmıyorum gıden benden gıdıyor sankı gıbı gelıyor yasım gecıyor.dıyorum acaba kısmetımmı boyle yada bu kısıyı bekleyrek kısmetımı kapatıyorum

bazen cok isteyince olmuyor bu tarz seyler yada yas ilerledikce secici davranıyor kadınlar cokda gec kalmıs sayılmazsın aslında mutlaka olur

aslında bırı var hayatımda ama evlenmek ıcın ımkan yok aılemde hem bunu ıstemıyor hemde bı evlenemdın dıyor

bir zamanlarki kolonya geldi gözümün önüne nedense:nazar:
yaşda aynı ne enteresan:eek:

arkadasım bu işler nasip işi kısmetın daha olmıcak diyosa olmaz ama öle bi an verir allah ta izin verir o zaman önundekii bütün engeller kalkar ve senın için hayılrısı bu sekılde belkıde öyle dusundunmu hiç_?

Canım bu işler kısmet.. Oldumu öyle çabuk oluyor ki 1 sene içinde bir bakmışsın evlenmişsin.. üzülme :teselli: Allah iyilerle karşılaştırsın.. Bak forumda neler okuyoruz hergün, gerçek hayatta da keza öyle.. Hayırsız bir adama düşüp dert yanacağına, evlenme daha iyi.. Sen hayırlısını iste canım, doğru zamanda o gelecektir..

canım bana dua edın lutfen hayırlı bır sekılde evleneyım cok ısıyorumsevdıgım ınsanla evlenmeyı allah gonlumdekını hayırlı kılsın ınsallah allah herkezın gonlundekının hayırlısını versın ınsallah

Yaşlarımız aynı aynı şeyler benimde aklıma geliyor. Çvrende evlenmiş yuva kurmuş arkadaşlrın olması.. bebek beklemeleri.. gezmeleri tozmaları.. bunları yaşamak istememiz normal... beklemekten başka çaremiz yok.. karşımıza birçok fırsatlarda çıkıyor olmayıncada üzülüyoruz... çok şanslıyız özgür olmak rahat yaşamak çok güzel..
"
ama artık bekar olup yuva kurmak isteyenler için dua ediyorum ...." inşallah tez vakitte yüzmüz gülsün, mutlu olacağımız yuva kuralım"

insanlar kendinde olmayana özlem duyuyor malasef...

:ecrin_bebek: çıkmadık candan ümit kesilmezmiş...

yaşlarımız aynı aynı şeyler benimde aklıma geliyor. çvrende evlenmiş yuva kurmuş arkadaşlrın olması.. Bebek beklemeleri.. Gezmeleri tozmaları.. Bunları yaşamak istememiz normal... Beklemekten başka çaremiz yok.. Karşımıza birçok fırsatlarda çıkıyor olmayıncada üzülüyoruz... çok şanslıyız özgür olmak rahat yaşamak çok güzel..
"
ama artık bekar olup yuva kurmak isteyenler için dua ediyorum ...." inşallah tez vakitte yüzmüz gülsün, mutlu olacağımız yuva kuralım"

insanlar kendinde olmayana özlem duyuyor malasef...

:ecrin_bebek: çıkmadık candan ümit kesilmezmiş...

canım suan bı yerde calıssıyor ama donemsel bır ıs yanı o ısle evlılık olmaz beklemekten yoruldum ama ayrılamıyorum ayrılsamda sankı bırımı cıkcak dıyorum sevıyorum bırde allah en yakın zamanda evlenmek ısteyenlerın yuuznu guldurur ınsalahh

X