Dostinex Ve Hamilelik

slm arkadaşlar,
Benim de doktorum bugün dostinex'i verdi pazartesi ve perşembe günleri yarım olarak kullanıcam. ilacı 1 ay kullanıp kontrole gidicem.ama dr um korunmamla ilgili öneride bulunmadı.hamilelik te düşünüyoruz ama bu ilacı kullanırken hamile kalmam mümkün müdür acaba ? ya da hamile kalırsam bebeğe etkisi nasıl olur ? yeni üyeyim tecrübelerinizden yararlanmak isterim.. tşkler

ya buraya yazan arkadaşlar bir daha yazmamış bugün dr um banada verdi aynı şeylere bende takıldım kullanmayın diyor ilaç açıklamasında dr kullan diyorr kızlar kullananlar bişeyler yazın

Valla bana da doktorum bu ilacı verdi.Bir de yumurta takibi yaptık.Özellikle de sordum zararı var mı diye? Özellikle kullanmalısın ki düşsün dedi.Hamile kalınca bırakıcaksın zaten dedi.
Bu dediğim doktor deneyimli,tüp bebek doktoru...
Bunları da okuyunca aklım karıştı:uhm:

Valla bana da doktorum bu ilacı verdi.Bir de yumurta takibi yaptık.Özellikle de sordum zararı var mı diye? Özellikle kullanmalısın ki düşsün dedi.Hamile kalınca bırakıcaksın zaten dedi.
Bu dediğim doktor deneyimli,tüp bebek doktoru...
Bunları da okuyunca aklım karıştı:uhm:

yuımurta takibinde yumurta oluştu mu peki

Ben bu ilacı kullandım ve prolaktin hormonum düştü. İlacı bıraktığım ay hamile kaldım ama malesef düşük oldu. Ayrıca kullandığım süre boyunca adetim düzene girmişti.

Ben bu ilacı kullandım ve prolaktin hormonum düştü. İlacı bıraktığım ay hamile kaldım ama malesef düşük oldu. Ayrıca kullandığım süre boyunca adetim düzene girmişti.

Geçmiş olsun canım.Umarım bir daha aynı yıkımı yaşamazsın.Benim de 9 ay önce bir kaybım oldu.Kürtaj oldum ama;kendiğinden düşük olmadı. Bu ay hormon tahlillerinde benim de prolaktinim yüksek çıktı.Dostinex kullanıyorum.
Sende genel olarak adet düzensizliği mi vardı?

Geçmiş olsun canım.Umarım bir daha aynı yıkımı yaşamazsın.Benim de 9 ay önce bir kaybım oldu.Kürtaj oldum ama;kendiğinden düşük olmadı. Bu ay hormon tahlillerinde benim de prolaktinim yüksek çıktı.Dostinex kullanıyorum.
Sende genel olarak adet düzensizliği mi vardı?

Sağol canım inşallah kimse yaşamasın çok zor...
Hormon tahlilinde çıkmıştı doktor dostinex verdi. Benim ondan öncede düşüğüm olmuştu adetimde düzensizlik derken gecikme olmaya başlamıştı ama ilacı kullanınca 28 günde adet olmaya başladım. Bence ilacını kullan ve moralini yüksek tut, eğer başka bir sağlık sorunun yoksa eşindede yoksa hamile kalırsın prolaktin hormonun düşünce...

Sağol canım inşallah kimse yaşamasın çok zor...
Hormon tahlilinde çıkmıştı doktor dostinex verdi. Benim ondan öncede düşüğüm olmuştu adetimde düzensizlik derken gecikme olmaya başlamıştı ama ilacı kullanınca 28 günde adet olmaya başladım. Bence ilacını kullan ve moralini yüksek tut, eğer başka bir sağlık sorunun yoksa eşindede yoksa hamile kalırsın prolaktin hormonun düşünce...

Eşimin sonuşları iyi çıktı.Zaten dediğim gibi daha önce gebe kalmıştım.İyi dileklerin için teşekkür ederim.İnşallah yeniden hamile kalacağım inanıyorum.
Umarım sen de yepyeni bir heyecan yaşar;hamile kalırsın.Yavrunu kucaklarsın:Saruboceq:

beim gittiğim bir çok doktor bebek istiyormusun diye sormuş o zamanlar erkendi bende düşünmüyorum dedim onlarda ozaman dostinex kullanacaksın dediler şimdi bebek istiyorum ve tedavime başka bir doktorla devam ediyorum bana parlodel verdi hamilelik oluşabilir dedi oluşsada sorun olmaz parlodelle dedi dostinexi sordum o olmaz dedi kızlar bilginize

herkese merhaba ve geçmiş olsun
bende 1 aydır dostinex kullanıyorum.1 ay daha kullanıcam..bu süreçte korunmuyoruz.doktora özellikle sordum.internette ve prospektüste sakıncalı yazıyor ne yapmalıyım dedim..korunma zaten prolaktinin yüksek olduğu için hamile kalma olasılığın düşük bir ihtimal dedi.ola ki kalırsan ilacı hemen kes dedi.
1,5 aydır korunmuyoruz ve şimdilik bir şey yok.
bir yanda burada yazılanlar ve acı deneyimler,bir yandan da doktorumun birşey olmaz demesi çok kafamı karıştırıyor..
umarım herkes için mutlu son olur:sm_confused:
sevgiler..

kızlar kafa karıştırcak bi yazı da benden..bende şaşırdım ne yapsam diye:)dostinex e başlayalı 1 hafta oldu.tüp bebek doktoruma sordum bu ilacı kullanırken tüp bebek deneyebılırmıyız yoksa bekleyelımmı dıye.çunku bende prospektüsü okumustum onceden.hayır beklemeye gerek yok,hamılede bıle bu ılacı kullanıyoruz dedı.ben şimdilik beklemeyı dusunuyorum ama yınede :)

iyi günler bende bi ara proloktin yüksekliğinden dostinex kullandım. proloktinim 24 çımıştı 13 olması gerekiyormuş en fazla. doktorum 3 ay kullanmamı istedi ama bende tansiyon yüksekliği ve aşırı baş ağrısı yapınca sadece 1 ay kullanabildim. o zaman bekerdım ama şimdi evliyim ve çocuk düşünüyorum en son proloktinim kaç oldu bilmiyorum ama bu değer çocuk olmasına engelmidir?

arkadaşlar benimde prolaktin seviyem yüksek çıkar 50 oluyor ve bende dostinex kullanıyodum o ay hamile kaldım ilk bebeğim yüksek ateşten anne karnında öldü 3 aylık alındı ikincidede kullandım o ay klomen çatlatma iğnesiyle beraber kullanmıştım şimdi 22 aylık sapa sağlam bir kızım var dostinex hızlı hamile kalmayıda sağlıyor bu ay denedim olmadı kızımı yeni sütten kestim öylesine denedim şimdi ikinciyi düşünüyorum pazartesi doktora gidip hormon tahlili yaptırıcam yine dostinex kullanabilirim yine tedaviye başlamayı düşünüyorum buda benim hikayem

ya bayanlar doktorunuzun dediğini yapın benim doktorumda bebeğin kalp atışını duyana kadar içeceksin dedi yoksa proklatin düşerse bebekde düşer onun için doktorununuzun dediğini yapın,

ya bayanlar doktorunuzun dediğini yapın benim doktorumda bebeğin kalp atışını duyana kadar içeceksin dedi yoksa proklatin düşerse bebekde düşer onun için doktorununuzun dediğini yapın,

tamam da biz zaten prolaktini düşürmek için uğraşıyoruz ve bu ilaç düşürmeye yarıyo yanlış bir bilgi var gibi geldi bana??

bu arada bende 2 doktora birden danıştım ilacı hamile kaldığını anladığında keseriz bebeğin ilk ayında içtiğin ilaç zarar vermez dediler. bende yeni başladım ilaca ve şuan zaten regl dönemim ama bitince korunmamak konusunda çok da içim rahat değil.

selam.bende dostinex kullanıyorum ve proklaktın yuksek oldugu ıcın ıcıyorum,nasıl prolaktin duserse bebekte duser anlıyamadım?gebelık olusunca bu ilaç kesiliyor,hatta 4 hafta da bır kanda gebelık testı bakılması gerekıyor.gebelık varmı yokmu dıye,prespektusunde de oyle yazıyor zaten..

arkadaşlar,1 ay önce prolaktinim 36 çıktı adetimin 8.günü klomen kullandırttı dr ve dostinex'e başladık,ben haftada 3 gün arayla kullandım ama bütün aldım hapı yarım değildi...cuma günü bitti ilaç ve dr bebek yapmayın demedi...cuma bitti ayın 9 u pzt adet olmam gerekiyordu adet olmadım 3 gün oldu bugün test yapmadım karnımın içinde acılar hissediom,acaba adet mi gecikecek yoksa gebelik olabilir mi????

X