Yerleşme Kanaması Nedir?

Ceydaerhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2011
751
0
Merhabalar,

Bu yerleşme kanaması nedir? Birde herkes kesin bunu yaşar mı? Bu kanamanın boyutu nasıl çok mu az mı? Bilgisi olanlar ve bunu yaşayanlar lütfen bizlerle paylaşsın.

İmplantasyon ("yerleşme") gerçekleştiğinde bazı anne adayları lekelenme tarzında bir kanama görürler.
Buna implantasyon kanaması adı verilir ve döllenmeden sonraki 3-7. günler arasında ortaya çıkar.
Kanamanın nedeni aynen bir inşaat yapılmadan önce temel kazılması gibi, rahim iç tabakasında da "temel kazılması" ve bu esnada burada bulunan bir kılcal damara denk gelinmesidir.

buyur cnm .... bunu yaşayan çok kişi var ama yaşamayanlarda var adetten önce koyu kahverengi bi akıntı geliyo ona yerleşme kanaması diyolar

İmplantasyon ("yerleşme") gerçekleştiğinde bazı anne adayları lekelenme tarzında bir kanama görürler.
Buna implantasyon kanaması adı verilir ve döllenmeden sonraki 3-7. günler arasında ortaya çıkar.
Kanamanın nedeni aynen bir inşaat yapılmadan önce temel kazılması gibi, rahim iç tabakasında da "temel kazılması" ve bu esnada burada bulunan bir kılcal damara denk gelinmesidir.

buyur cnm .... bunu yaşayan çok kişi var ama yaşamayanlarda var adetten önce koyu kahverengi bi akıntı geliyo ona yerleşme kanaması diyolar

sagolasın cnm, akıntım var ama koyu kahverengı degıl koyu sarı gıbı sankı adet oncesı akıntı gıbı. ınsallah adet olmam da. bu yerlesme kanaması bırkac damladan ıbaret mı ve bır gunde bıtıyor mu pekı?

bendede kamama oldu hamile kaldigim zaman kahve rengi ve pembemsi bir damla sonra gormedim hamileydim

pekı hiç yumurtalıklarınız sancıyormus gıbı oluyor muydu hamıle kaldıgınız donemlerde bende oluyor da.

Bende adetimden önce birkaç kez oldu.HEr seferinde yerleşme kanamasıdır diye düşùndüm ama sonra adet oldum.umarım hamilesindir.

kahverengi. bir elin ayasının yarısı kadar. hafif katı kıvamda.

ama doktorum korkmuştu düşer diye, progestan başladık hemen, çünkü kesenin yanındada kan görünüyordu. nitekim bebeğimiz kalbi durdu:KK43: aldılar..

sen ümitsizliğe kapılma. ben her hamilelikte olmuyor demek istiyorum. umutlanıp sonra hüsrana uğramakta çok kötü. umarım rabbim hayırlısıyla sana gönlündekini verir.

ınsallah cnm dua ederken herkes ıcınde bebek ıstıyorum. bu kadar zor oldugunu hıc bılmıyordum. yasayınca ve buradakı cvpları okuyunca daha ıyı anladım oyuzden herkesın bebegının olmasını ıstıyorum. eger anne olmak kaderımızde varsa enınde sonunda olucaz. dua edelım hep bırbırımıze.

sagolasın cnm, akıntım var ama koyu kahverengı degıl koyu sarı gıbı sankı adet oncesı akıntı gıbı. ınsallah adet olmam da. bu yerlesme kanaması bırkac damladan ıbaret mı ve bır gunde bıtıyor mu pekı?

tatlım yerleşme kanaması bi kaç damla ve kahverengi oluyo ve bu lekelenme olduktan sonra eğer hamileysen hemen hcg hormonu üretilmeye başlanıyo yani eğer öle bi kanama tarzı lekelenme yaşarsan test yapabilirsin bnm de yumurtalıklarım çok ağrıyo hafif batma şeklinde sancı oluyo özellikle hareket edince bakalım inş sonucu hayırlıdır

tatlım yerleşme kanaması bi kaç damla ve kahverengi oluyo ve bu lekelenme olduktan sonra eğer hamileysen hemen hcg hormonu üretilmeye başlanıyo yani eğer öle bi kanama tarzı lekelenme yaşarsan test yapabilirsin bnm de yumurtalıklarım çok ağrıyo hafif batma şeklinde sancı oluyo özellikle hareket edince bakalım inş sonucu hayırlıdır

hıcte test yapmak ıstemıyorum canım negatıf cıkarsa dıye o yuzden hala beklemedeyım :KK43:

bende aynen test yapmak istemiyorum 3gün snra hasta olabilirim..akıntım var kasıgımda hareket edince agrı oluyor göğüsüm şiş hafif agrı var ama bunlar adet belirtisi bence ... herkesin bebeği olsun istiyorum herşeyin hayırlısı

hıcte test yapmak ıstemıyorum canım negatıf cıkarsa dıye o yuzden hala beklemedeyım :KK43:

tabi bekleme kararı alman daha iyi bencede bekle çünkü hamile olduğun halde erken olduğu için negatif çıkıyo testler bazen bu seferde üzülüyo insan boşu boşuna...

bende aynen test yapmak istemiyorum 3gün snra hasta olabilirim..akıntım var kasıgımda hareket edince agrı oluyor göğüsüm şiş hafif agrı var ama bunlar adet belirtisi bence ... herkesin bebeği olsun istiyorum herşeyin hayırlısı

bendede aynı şikayetler var cnm ama her zaman adet belirtisi olmayabiliyo öncelikle kasık ağrısı muhtemel bi gebeliğin belirtisi olabilir anlayacağın bir umut işte:)

bende geçen ayın 20sinde adet olmuştum.adetimin 16.günü progestan içmeye başladım.(günde 1 tane 10 gün)ancak son 2 tane ilacım kalmıştı ki bi adet
gibi bişey oldum.biraz kan geldi sonra 2günde akıntıyla karışık kahverengi bişey geldi toplam 3gün sürdü.
normalde adetim çok yoğun geçer günde 5 ped değiştirdiğim oluyo.
bu sfer günlük ped kullandım.yarın test yapcam inş.belki çıkar.
çooooooook istiyorum.belki yerleşme kanamasıydı belkide ara kanama oldu.
böyle yaşayan var mı sizdede:KK14:

ya kızlarrr dızılerde ılk gece bırlıkte olunca hemen hamıle kaldım dıyorlar. bızde esımle bırbırımıze bakıp o kadar kolay olsa keske dıyoruz :KK43:

bende geçen ayın 20sinde adet olmuştum.adetimin 16.günü progestan içmeye başladım.(günde 1 tane 10 gün)ancak son 2 tane ilacım kalmıştı ki bi adet
gibi bişey oldum.biraz kan geldi sonra 2günde akıntıyla karışık kahverengi bişey geldi toplam 3gün sürdü.
normalde adetim çok yoğun geçer günde 5 ped değiştirdiğim oluyo.
bu sfer günlük ped kullandım.yarın test yapcam inş.belki çıkar.
çooooooook istiyorum.belki yerleşme kanamasıydı belkide ara kanama oldu.
böyle yaşayan var mı sizdede:KK14:

ınsallah hamılesındır canım haberlerını beklıyoruz :)

X