20'lik Diş Çekerken Acır mı?

tospik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
27
0
Arkadaşlar diş ağrımdan dolayı doktora gittim ve 2 tane 20lik dişimin çekilmesi gerektiğini söyledi. Önce diş röntgeni istedi kök durumlarını görmek için. Acaba çekilirken ve çekimden sonra çok fazla ağrı oluyor mu? Her çekim dikişli olur mu? :KK5:

Acısını siz duymazsınız bile yoksa dişçide zorlanır çekerken çektikten sonra da ağrı olmaz belki 1-2 saat sonra hafif sızlama olur ama korkulacak bişey yok.. :-)

2 Tane 20'lik diş çektirmiş biri olarak söylüyorum bunları canım.. :-) Korkma ve kasma kendini yoksa daha çok acır..

katılıyorum kesinlikle kendini kasma dikiş işlemleri gömük diş alımından sonra oluyor.az bir sızlama dışında çok ağrı olmuyor bende olmadışahsen :) geçmiş olsun

Canım öncelikle şunu söyliyim gittiğin yer çok önemli ben 20lik dişlerimi çektirmeye özele gittim ve adam resmen 4 saat uğraştı çekemedi uyuşmadı dişim ve inanılmaz ağrı çektim dikiş atmadı abartmıyorum birde hassasım diş eti konusunda 2 hafta kanadı. Ve çıkarken ne dese iyi harı sayılır kişi olduğunuz için ben çektim yoksa bu amliyatla çekilen diş cinsidir.. Yani canım 20lik köke yapışık olduğunda kesinlikle ama kesinlikle diş hastanesi gibi yerlerde çektirmeni öneriyorum. Yada kesin emin olduğun bir yerde bu dolgu veya kanal tedavisi gibi bir işlem değil ben 1 ay yoğurt benzeri şeyler yedim sürekli kanadı. Ve orayı şikayet ettim adam eldiveni çıkardı bir ara. Ondan sonra bir daha dişçiye gidemedim korkumda ayın 22 sinde sıram var diş hastanesinde ondan bile şuan inanılmaz şekilde korkuyorum fobi oluştu resmen. Çok dikkatli ol 20lik diş çekilmesi en zor diştir ameliyatla yapılıyormuş bak düşün bana dişçi birde bunu söyledi 4 saat boyunca ağladım o kadar fena yaptıki en son işlem bitti eğilmiş ağzıma bakıyor bir tekme attım :KK70: Babam bile bakamadı yanımdan çıktı o derece ağrım oldu. Bunları korkutmak için değil bilgilendirmek için söylüyorum iyice uyuşmalı vede diş hastanesi bence daha iyi her doktorda bir değil ama iyice araştır derim..

X