tüp bebekten sonra kendiliğinden hamile kalanlar

ben 1 sene önceki tüp bebek tedavimden sonraki ay kendiliğimden hamile kalmıştım ama 4 aylıkkken bebekte ödem oluştuğu için gebeliğe son verildi. ama tüp bebek sırasında oluşan yumurtaların bazılar sonraki aya olgunlaşabiliyor. bence tüpten sonra hamile kalma olasılığı çok yüksek

ben 1 sene önceki tüp bebek tedavimden sonraki ay kendiliğimden hamile kalmıştım ama 4 aylıkkken bebekte ödem oluştuğu için gebeliğe son verildi. ama tüp bebek sırasında oluşan yumurtaların bazılar sonraki aya olgunlaşabiliyor. bence tüpten sonra hamile kalma olasılığı çok yüksek

çok teşekür ederim ben pko hastasıyım heralde yumurtam vardır ama kanama bittikten sonramı başlamamız lazım ne zaman olabilir

ben tüp bebekten sonra adet gördüm. sonra ne zaman ilişkiye girdik tam hatırlamıyorum ama yumurtaların ne zaman çatlayacağı belli olmaz diye düşünüyorum... onun için girebildiğiniz kadar ilişkiye girin bence gün aşırı vs. benim hiç umudum yoktu adeti,m geçmiş hatta 2 hafta geçmiş ben sonra idrarda gebelik testi yaptırdım pozitif çıktı. sonra ultrasona girdim bebek 6 haftalık olmuş ben ilk ultrasonda keseyi ve kalbini gördük... umarım seninde olur...

ben varım arkadaşım.tüpbebekten 5 ay sonra kendiliğinden hamile kalıvermişim işte.ama nezaman olduğunu bilmiyorum çünkü benim adetlerim çok düzensizleşmişti.dr da zaten geç yumurtlama olmuş dedi.şimdi 3 aylık oldu.2 li test yaptıracaz cuma günü ama ben çok korkuyorum ya kötü bişey çıkarsa diye.allah büyük dua edin arkadaşlar.ben çok dua ettim çok ağladım.7 sene kolaymı.allah isteyen herkese versin.

ben varım arkadaşım.tüpbebekten 5 ay sonra kendiliğinden hamile kalıvermişim işte.ama nezaman olduğunu bilmiyorum çünkü benim adetlerim çok düzensizleşmişti.dr da zaten geç yumurtlama olmuş dedi.şimdi 3 aylık oldu.2 li test yaptıracaz cuma günü ama ben çok korkuyorum ya kötü bişey çıkarsa diye.allah büyük dua edin arkadaşlar.ben çok dua ettim çok ağladım.7 sene kolaymı.allah isteyen herkese versin.

canım teşekür ederim. ALLAH hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin. senin hastalığın neydi,

bende varım hemde 11 sene sonra23 haziran 2. tüp bebekim negatif ve en son adet tarihim 7 ekim tam evet 5 aysonra gebe kaldım ve mucizemi bekliyorum allah inş sizlerede kısmet etsin bambaşka tarifi mümkün olmayan bir duygu birde kucağımıza alsak ne olacak düşünemiyorum bile allah sağa salim kucağımıza almak nasip etsin inş canım bende 3 senedir namaza başlamıştım çok dua ettim çok ağladım 11 senedir depresyon tedavisi gördüm sürekli birde ben 4 senelik vede 8 senelik evliyken hamile kalmıştım bebeklerin kalp atışları duyulmamıştı yani çok şeyler yaşadım çokkk

Arkaşlarımn yazılarını okuyunca çok mutşlu oldum Allah sağlıkla sıhhatle kucaklarına almayı nasip etsin inşallah.. Umarım Rabbimin izniyle bizde küçük mucizelere kavuşuruz...

Bu arada ilk tüp bebek tedavim tuttu erken doğumla kaybettim 7 ay önde umarım benimde beklemediğim bir anda gelir miniğim :ecrin_bebek:

yağmurcn biliyorum canım ogünü dün gibi çok üzülmüştüm sen beni hatırlamazsında ben topiklerden hatırlıyorum seni inş en yakın zamanda kavuşursun sende

Ayşegül şimdi mesajını okudum senin adına çok sevindiiiim.böyle haberler hep umudumu artırıyor.darısı başıma .2 li test için korkma bebişine güven o çok güçlü bak doktor yardımı olmadan yola çıktı.

allah kucağına almayı nasip etsin. ALLAH herkese ayrı ayrı dert veriyor bizimkide bu. inşallah 2. 3. hemen olur peşpeşe yaparsın.

selam
iki defa tüp bebek yaptırdım ikiside negatifti ve üç defa normal yolla hamile kaldım
eskiler tanırlar beni negatif ilk negatif sonuçtan bir ay sonra hamile kaldım ama dış gebelikti sağ tüpüm yırtıldı iç kanama geçirdim
ikinci tüp bebeği adana başkent hastanesinde ağustosta yaptırdım yine olmadı ama şimdi 9 haftalık kendiliğimden hamileyim
ben bebek fikrini kafamdan çıkartınca unutunca hep hamile kaldım şu an doktor son adet tarihimi sorduğunda net hatırlamıyorum o kadarki hamilelik fikrinden uzaktım

merhaba tuba06 sana birşey sormak istiyorum tedaviden 1 ay sonra hamile kaldığını yazmışsın bende kasım ayında yaptırdım aralık 6 neğatif çıktı yani normal günümde adet oldum eğer hesabıma göre olursa benim 15 aralık 20 aralık arası yumurtlama günümdü ayın 25 ine doğru kahverengi lekem oldu 2 gün sürdü eşim adet olcaksın dedi ama olmadı çok fazlada kasık ve ara ara mide bulantısı midemde ekşime ve hazımsızlık oluyor acaba diyorum senin haberinide okuyunca umutlandım doğrusu sen nasıl anladın bilgilendirirsen sevinirim.

eltimin oğlu tüp bebekle oldu , oğluşun doğumundan yaklaşık 2 sene sonra normal yoldan , hiç beklemedikleri anda ( erkek infertilitesiydi sorunları , en azından biz öyle biliyorduk :))))) ) bir kızları oldu :)
eşimin bir akrabası ilk mikro denemesinde ikizlerini kucağına aldı , ikizler 2 yaşını doldurunca o da süpriz kızını kucağına aldı :)
başka bir infertilite konuları ağırlıklı bir siteden tanıdığım bir çok kişi tüp bebek yöntemiyle hamile kalıp çocuklarını kucağına aldıktan sonra yaklaşık 2 sene içinde yeniden hamile kaldılar :)
dr.ların söylediği ; vücut bir kere hamile kalmayı öğreniyor , rahim ben hamile kalamıyorum kodunu silip ben hamile kalabiliyorumu kodluyor ve süpriz hamilelikler kaçınılmaz oluyor hatta bir bakmışsınız biz size doğum kontrol yöntemleri öneriyoruz ...
bu konuşma ilk mikro denmem öncesi dr.umla aramızda geçmişti ..

selam tüpbebekden sonra hamile kalan arkadaşlar hayırlı olsun...darısı bizlerin başına...uzun yıllar bu hasreti çekenleri görünce dahada kötü oluyor insan biz daha yolun başındayız sanırım..3 yıldır bekliyoruz....

X