Kına Gecesi Kına Gecesi İçin Değişik Fikirler..

esra_karadeniz

Aşkısının Minikkuşu :))
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2008
926
2
42
Bazı sebeplerden dolayı nişan yapamadığım ve evliliğiminde nikah töreniyle olacağı için kına gecemin çok çok güzel geçmesini ve herkezinde hiç eğlenmediği kadar eğlenmesini istiyorum.Bunun için bazı değişik şeyler tasarladım kafamda sizinle onları paylaşmak istiyorum. Umarım sizde bana yardım eder ve fikir verirsiniz.

Kına gecem için düğün salonundan biraz küçük üst katlarında balkon olan bir yer tuttum.
Keselere hazırlayacağım kına ve kuruyemiş ikram edeceğiz.
Ben karadenizli olduğum için 15-20 dk'lık bir karadeniz folklor ekibi tuttum.( sevgli eş adayım iç anadolulu olduğu için değişiklik olacağına düşündüm )
4 tane ayrı ayrı oyun cd'si hazırladım.Bunu özellikle ben karma yaptım çünkü organizasyonsuzluğu sevmiyorum.

1.CD Çiftetelli ( Kına Gecesi cdleri 3 tavsiye ederim eski ve şarkılardan oluyor ve genellikle sözlü değilde enstürümanlı şarkılar)
2.CD Halay ( Yine benim seçtiğim şarkılardan oluşuyor )
3.CD. Horon ( Buda yine eski şarkı ve enstürümanlı )
4.CD Roman ( Tam çingene işi şarkılar )

Kına yakılırkende fonda Candan Erçetin'den Yüksek Yüksek Tepeler çalacak ( Ben ağlamaktan duyarmıyım bilmiyorumda ). Arkadaşlarımada kırmızı tülden minderler yaptırdım.Kınam yakılırken ben onlardan daha yüksekte oturacağım ve onlarda etrafımda yerde minderlere oturacaklar.

Kınama erken saatte başlamayı düşünüyorum.Erkek tarafından gelen misafirler gittikten sonrada. Yakınımdaki erkekleride çağırıp küçük bir düğün havasında eğlenmeye devam etmeyi planlıyoruz.

Hadi sizde fikirlerinizi yazın lütfenn...

Tatlım kına gecesi yapmayacak biri olarak senin orjinal fikirlerine bayıldım.Bundan ötesi can sağlığı :)))
MUTLULUKLAR DİLERİM

Teşekkür ederim canım benim. Umarım hiçbir sorun aksilik çıkmazda ağız tadıyla geçiririz en güzel günlerimizi..

ya aynen senımkaydirigubbakcemile3
nişan yapmadım nikahtan evlenecegım kınam degısık yerde olsun ıstıyordum fakat salonlar pahalı geldi sen nerde tuttun semt olarak
dernek gıbı bıyer bakıyorum bende ıstıyorumkı ıcerı gırerken damat beyle gırılsın
dugun gıbı ıste uzerımıze konfeti atsınlar felan ama damt bey ıstemıyor öyle
senağlama

kına yapmayı dusunmeyen bırı olmam ragmen benı bıle heyecanlandırdın.kız arkadaslarına ya kucuk duak gıbı bısey yaptır yada kırmızı basortusu baglat şirin ve farklı olabılır...

kına yapmayı dusunmeyen bırı olmam ragmen benı bıle heyecanlandırdın.kız arkadaslarına ya kucuk duak gıbı bısey yaptır yada kırmızı basortusu baglat şirin ve farklı olabılır...

Kına gecesine teşfik ediyorum ne güzel :roflol: Canım fikrin çok güzelmiş gerçekten.Uygulamaya alacağım teşekkür ederimm.
Birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler.Güzel fikirler çıkıyor..

sana mutluluklar diliyorum şeker bizide çağır bizde gelelim 2 göbek atalım kısssssss

ya ben annemin istegi üzerne bi lokalde kına gecesi yaptım,dügünden 2 gün önce,cok güzel gecti eglenceliydi...sonraki gün yani dügünden birgün önce kızlarla hamama gittik,hamamcı kadınla konuştuk 7.30 dan 22 ye kadar kiraladık,bi tane masör,bi tane keseci bayanda kaldı,kuru bi takım yiyecekler ve içecekler aldık yanımıza,hem yedik,hem kese yaptırdık,hem masaj,su savaşı, ardındanda banyomuzu yapıp geldik....cok güzeldi...eger yakınlarda bi hamam varsa ve eger kese vs adetinse (ben cok severim kese yaptırmayı ve düzenli yaptırırım arkadaslarımda öyle) bence deneyebilirsin eglenceli oluyor....gerci sohbet hep +18 şeklinde oluyor ama olacak okadar ....:)

Canım bide pop şarkı cd si hazırlasan iyi olur bence genelde senin arkadaşalrında olacağından kıpır kıpır hareketli parçalarda kimse kendini tutamatıp oynar ve daha çoşkulu bir ortam olur diye düşünüyorum.

Nedersin???

ya ben annemin istegi üzerne bi lokalde kına gecesi yaptım,dügünden 2 gün önce,cok güzel gecti eglenceliydi...sonraki gün yani dügünden birgün önce kızlarla hamama gittik,hamamcı kadınla konuştuk 7.30 dan 22 ye kadar kiraladık,bi tane masör,bi tane keseci bayanda kaldı,kuru bi takım yiyecekler ve içecekler aldık yanımıza,hem yedik,hem kese yaptırdık,hem masaj,su savaşı, ardındanda banyomuzu yapıp geldik....cok güzeldi...eger yakınlarda bi hamam varsa ve eger kese vs adetinse (ben cok severim kese yaptırmayı ve düzenli yaptırırım arkadaslarımda öyle) bence deneyebilirsin eglenceli oluyor....gerci sohbet hep +18 şeklinde oluyor ama olacak okadar ....:)

ya evet evet hamam evime 10 dk uzaklıkta olmasına rağmen ben hiç gitmedim.Hatta düğünden önce giderim derdim hep. Süper eğlenceli geçer hatırlattığın için çokkk teşekkür ederim canım.

Canım bide pop şarkı cd si hazırlasan iyi olur bence genelde senin arkadaşalrında olacağından kıpır kıpır hareketli parçalarda kimse kendini tutamatıp oynar ve daha çoşkulu bir ortam olur diye düşünüyorum.

Nedersin???

Evet tatlım gecenin sonunda çok daha fazla kudurmak için çok iyi düşündün.Fatih Ürek Hadi parçasıyla başlayan bir Cd daha hazırlayayım ben.:teytey::dance::teytey: Sağol canım fikrin için..a.s.

Kina yakilacagi zaman eger arkadaslarindan biri kina tepsisini tasiyacaksa, Turk bayragi islemeli bir ortu tasiyabilir. Yada kirmizi bir elbise, ve on kisminda islenmis bir ay yildiz. Super olur. Kuzenimin kina gecesinde kina tepsisini ben tasiyacagim ve oyle bir elbise hazirlamak istiyorum.

Kina yakilacagi zaman eger arkadaslarindan biri kina tepsisini tasiyacaksa, Turk bayragi islemeli bir ortu tasiyabilir. Yada kirmizi bir elbise, ve on kisminda islenmis bir ay yildiz. Super olur. Kuzenimin kina gecesinde kina tepsisini ben tasiyacagim ve oyle bir elbise hazirlamak istiyorum.

Benimde kuzenim taşıyacak tepsiyi.Değişik bir fikir gerçekten canım. Ama birde kuzenimin fikrini almam lazım o süslü kokoş giyermi bakalım :1rolleyes:

Canim ben bir kina gecesini gitmistim ve kina yakilirken kinayi getir anneyi söylerken birden gelin basladi ve cok güzel oldu.
Hele "Bu gece misafirim koynunda yatir aney" kismini söylerken senağlama

Canim ben bir kina gecesini gitmistim ve kina yakilirken kinayi getir anneyi söylerken birden gelin basladi ve cok güzel oldu.
Hele "Bu gece misafirim koynunda yatir aney" kismini söylerken senağlama

Tatlım ne diyorsun sen ben yazdığın öneryi bile okurken ağladım türküyü nasıl söyleyeyim.Ben ağlamaktan birşey göremem bile senağlamasenağlama

X